Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Pistolety ASG :)

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

kombinatorka007
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Postautor: kombinatorka007 » 2014-06-25, 13:31

z Krissem do czynienia nie miałam, ale z CM028B i owszem. Replika mi się bardzo podobała ale kolba często się psuła, blokowała się stopka itd, więc nie polecam.
Pistolet polecić mogę CZ75D Compact albo CZ75 P-07 Duty z systemem Blow Back. :roll:
Pozdrawiam :-)

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik

Postautor: MaciekSz » 2015-06-14, 18:03

Na strzelnice coraz dalej, chociaz kilometrow niby tyle samo... :(
Poleccie cos z ASG do zabawy w pseudo-dynamikie w domowym ogrodku.
Maciek
.62 i .69

Awatar użytkownika
xxxam

Postautor: xxxam » 2015-06-23, 13:47

MaciekSz pisze:Poleccie cos z ASG do zabawy w pseudo-dynamikie w domowym ogrodku.

Miałem Glocka WE gen4, mam KJW KP-05 Hi-capa. Obydwa gazowe z Blowbackiem.
Jedno i drugie mogę polecić - zależy czy wolisz polimer czy metal. Są w miare celne i bezawaryjne oraz wiernie oddają manualnie ostre odpowiedniki.
Jak coś to pytaj
Ostatnio zmieniony 2015-06-23, 13:59 przez xxxam, łącznie zmieniany 1 raz.

MaciekSz

Postautor: MaciekSz » 2015-06-24, 13:38

Wole metal, bo ciezszy.

Te zabawki sa na green gas, czy co2?
Maciek

.62 i .69

Awatar użytkownika
xxxam

Postautor: xxxam » 2015-06-24, 15:54

glock na GG, hi-capa ma magazynki GG i CO2. Co2 bardziej kopie ale GG wygodniejszy w użyciu

waga jest niemalże identyczna jak w ostrych odpowiednikach bo porównywałem :-) spusty też da się dociążyć (chociaż wszyscy raczej robią lżejsze)
hi-capa nawet klekocze jak tani 1911 :-)

najbardziej upierdliwe jest zbieranie kulek po strzelaniu - strzelałem dużo w blachę w garażu więc kulki pękają i robi się taki dywanik na podłodze

Awatar użytkownika
browar25

Postautor: browar25 » 2015-06-24, 17:07

Najwięcej bebechów i modyfikacji można dostać do Glocka i Hi-capa od Tokyo Marui. No i przemawia za nimi niezawodność. Obydwa na GG.
HW 40

MaciekSz

Postautor: MaciekSz » 2015-06-24, 18:31

xxxam pisze:najbardziej upierdliwe jest zbieranie kulek po strzelaniu - strzelałem dużo w blachę w garażu więc kulki pękają i robi się taki dywanik na podłodze

Da sie chyba dostac biodegradowalne, nie? Przegrabi sie z ziemia i po zawodach...
Maciek

.62 i .69

Awatar użytkownika
cieniu

Postautor: cieniu » 2015-06-24, 18:59

MaciekSz pisze:
xxxam pisze:najbardziej upierdliwe jest zbieranie kulek po strzelaniu - strzelałem dużo w blachę w garażu więc kulki pękają i robi się taki dywanik na podłodze

Da sie chyba dostac biodegradowalne, nie? Przegrabi sie z ziemia i po zawodach...

Pewnie - zwłaszcza w garażu !!!! :) :)
A strzelaliście kiedyś z biodegradowalnych ??
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom

Awatar użytkownika
xxxam

Postautor: xxxam » 2015-06-25, 16:49

te bio sa beznadziejne a ich biodegradacja trwa tyle co eko-reklamówki i polaga głównie na tym że są zielone :-D (czyli że mniej widac w trawie). JAk pies sie ich nażre to sie przekręci. Ciężko z dostępnością cięższych od 0,28g w górę i tych lepszych jakościowo (czyli celniejszych). Jak są chamsko zrobione to nawet mogą rysować lufę.
Kupiłem toto na samym początku "na start" bo tanie - ale po porównaniu z takimi lepszymi nadal mam cały worek - nawet gość co kupił ode mnie glocka ich nie chciał

Co do zbierania - w sumie to też nie problem bo stary odkurzacz łyka je bez problemów tylko, że mi się nie chce :-D

Największą zaletą ASG do treningu, jest to że możesz strzelać w mieszkaniu, domu, salonie - dużo bardziej bezpiecznie niż ze śrutu, a kulochwyt zrobisz ze starej koszulki albo ręcznika

Najwięcej bebechów i modyfikacji można dostać do Glocka i Hi-capa od Tokyo Marui. No i przemawia za nimi niezawodność. Obydwa na GG.

Tak Marui to kozak - tylko ile kosztują te zabawki TM'a ? ;-) a te modyfikacje są 2,3x droższe niż do palnej. Do postrzelania treningowego w domciu od niedzieli do niedzieli i zabawy w zupełności starczą KJW, WE, KSC i podobne. Glocki KSC są już legendarne w polskiej lidze AAIPSC.

Do WE nie ma problemu z częściami, do KJW również (hi capa klon TM więc części również pasują) Obie te firmy są bardzo dobre jakościowo - z praktyki ok 10000 kulek i niezliczonych ćwiczeń na sucho nie moge złego słowa powiedzieć. Trzeba tylko dbać i czyścić.

Awatar użytkownika
browar25

Postautor: browar25 » 2015-06-25, 18:28

Trochę kosztują, ale w zamian oferują lepsza niezawodność. Czasem można kupić coś taniej, ale jak w zamian ma to się szybciej rozlecieć, to tylko sam siebie oszukuję, że kupuję taniej. Zwłaszcza do AAIPSC, gdzie tych kulek idzie znacznie więcej niż na strzelankach. Jakiś musi być powód, że ci lepsi zawodnicy biegają właśnie z replikami TM. Btw taki glock tm z zestawem guardera wygląda zacnie :)
HW 40

Awatar użytkownika
xxxam

Postautor: xxxam » 2015-06-25, 20:44

Pytanie było sformułowane jednoznacznie - do powyższego TM bedzie moim zdaniem przesadą. Nawet posiadając nadmiar gotówki.
A rozlecieć może się wszystko jak się nie dba...

Awatar użytkownika
cieniu

Postautor: cieniu » 2015-06-25, 21:11

xxxam pisze:Tak Marui to kozak - tylko ile kosztują te zabawki TM'a ? ;-) a te modyfikacje są 2,3x droższe niż do palnej.

No to prawda :-/ te 2 razem - to ok 6k :!: Ale tylko dlatego, że bardzo oszczędzałem !! Pracy własnej nie liczę :-?
Obrazek
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom

Awatar użytkownika
browar25

Postautor: browar25 » 2015-06-25, 21:36

xxxam pisze:

Pytanie było sformułowane jednoznacznie - do powyższego TM bedzie moim zdaniem przesadą. Nawet posiadając nadmiar gotówki.
A rozlecieć może się wszystko jak się nie dba...

Trzeba zawsze brać poprawkę na apetyt, który rośnie w miarę jedzenia :) Ja tam wychodzę z założenia, że na tanie mnie nie stać. Dlatego muszę kupować droższe :wink:

Pieniądze szczęścia nie dają, ale dwie stuningowane Hi-capy już tak :D
HW 40

Awatar użytkownika
cieniu

Postautor: cieniu » 2015-06-25, 21:47

browar25, to po co Ci ten z "otworkiem" :shock: jeśli nie stać Cię na "liche" rzeczy ??

Awatar użytkownika
browar25

Postautor: browar25 » 2015-06-25, 21:56

Ten z otworkiem został zakupiony w 2008 roku i bezusterkowo działa po dziś dzień. Więc chyba nie taki lichy :wink:

A z tym, że nie stać na tanie to taka przenośnia. Bo lepiej raz kupić szyte buty za 500 zł, niż co roku kupować klejone za 100. Jak kogoś stać to co roku zmienia i wydaje 1000zł na buty w ciągu 10 lat. A jak kogoś nie stać to kupuje takie za 500 :wink:
HW 40

Wróć do „Pozatematyczny”