Pistolety ASG :)

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

kazik543
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 27 lipca 2017, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: kazik543 »

No wiadomo , że trzeba kupować dobre kulki.
GoNzO_32
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 05 kwietnia 2017, 22:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: GoNzO_32 »

A jakie kulki polecacie?!

Używam G&G lub MadBulla
Czy są jakieś lepsze?
Lub podobne w lepszej cenie?
Maniakos21
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 października 2017, 16:41
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: Maniakos21 »

Ja szczerze mówiąc używałem standardowych, najtańszych - nie widze dużej różnicy między kulkami. Za to każdemu fanowi ASG polecam udać się na strzelnicę - tutaj na kulkach widać OGROMNĄ różnicę :)
Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: juby »

G&G moim zdaniem radzą sobie doskonale. Do pistoletów używam 0,2g do karabinów 0,28 lub 0,30 w zależności jak trafię w sklepach.

@Maniakos21, włóż przyzwoitą lufę do repliki to zobaczysz różnicę w jakości "standardowych najtańszych" z dobrymi.
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
Awatar użytkownika
divedasko1959
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 03 sierpnia 2017, 18:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Hamburg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: divedasko1959 »

Witam!
Ja tak troche z innej beczki. Mam 5 pistoletow airsoft i cholernie mnie denerwuja te napisy na broni. Czy ktos z was wie, jak w sposob delikatny,czyli bez szlifowania lakieru z suwadla je usunac?
szymon85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 04 stycznia 2019, 11:26
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: szymon85 »

Witam,
chciałem zapytać doświadczone osoby jaki pistolet ASG poleciłyby da początkującego?
Tylko ten, kto odkrywa życie, może znaleźć skarb.
Awatar użytkownika
LgN
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 września 2018, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: LgN »

Odpowiedź pewnie o tydzień za późno, ale jeśli nawet nie Tobie, to może komuś innemu się przyda.

Tak naprawdę to zależy, do jakiego celu potrzebujesz tego sprzętu. Jeśli do przydomowego masakrowania puszek, to lepszy będzie sprzęt z kategorii wiatrówek.

Jeśli do "Action Air", czy też jego mniej formalnych odmian, to sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, choć podstawowe repliki z systemem odrzutu zamka zaczynają się w okolicach 2 stówek.

Jeśli do rozgrywek airsoftowych, to tutaj znowu trzeba odpowiedzieć sobie na więcej pytań:
a) czy masz zamiar używać jej również w obecnym sezonie zimowym, czy tylko letnim;
b) czy ma być to replika całkowicie "na początek", czy też masz już replikę podstawową, a pistolet ma ją uzupełniać (np. z uwagi na ograniczenia energii do walki na bliskim dystansie).

Odnośnie a). Jeśli planujesz używać repliki teraz, wybór powinieneś ograniczyć do replik gazowych pozbawionych systemu odrzutu zamka (np. tania i popularna Beretta 92F firmy STTI/SRC w wersji zasilanej Greengasem), lub z systemem odrzutu zamka, ale niezwiązanym z funkcją przeładowania (np. Walther P99DAO firmy UMAREX, zasilany CO2 - odradzam ze względu na prędkość początkową, która w wielu środowiskach nie spełnia założeń do walki na bliskim dystansie). Możesz także zainteresować się replikami AEP, czyli elektrycznie zasilanymi pistoletami, z naciskiem na CM.030 firmy Cyma, czyli bardzo popularną i polecaną replikę Glocka 18C. Samemu postawiłbym na pierwszą propozycję, czyli replikę Beretty 92F od STTI/SRC - z uwagi na bardzo niską cenę, uniwersalność, niskie koszty eksploatacji i niemalże brak stwarzanych problemów. Wadą jest wykonanie - plastik jest solidny, jednak replika jest bardzo lekka.

Jeśli repliki planujesz używać wyłącznie w sezonie letnim, to możesz pokusić się także o standardowe repliki z systemem odrzutu zamka, który równocześnie odpowiada za przeładowanie repliki. Popularnym modelem na początek jest m.in. Beretta 92F firmy KJW. Takie repliki zużywają więcej gazu, są bardziej kapryśne na zabrudzenia i niskie temperatury, ale dają znacznie więcej frajdy z użytkowania.

Odnośnie b). Jeśli przypadkiem ma to być całkowicie pierwsza replika na rozgrywki airsoftowe, to... Odpuść, i poszukaj długich i popularnych replik elektrycznie zasilanych. Z repliką pistoletu równą walkę nawiązać można niemal wyłącznie w rozgrywkach o charakterze CQB, czyli walki na bliskim dystansie. Nie w każdym środowisku airsoftowym znajdują się odpowiednie do tego miejsca.

Polecam także zwyczajnie wybrać się na jakieś spotkanie airsoftowe i tam poprosić kilku graczy o pokazanie swoich zabawek.
KS Skaut: 2017-2018
KS Amator: 2018-2020
RQS Team: 2007-2020
Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: juby »

Szef zaprosi do nas do odpowiedniego działu :)
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
Awatar użytkownika
qbis
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 20 października 2016, 11:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kuj-Pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: qbis »

Kupiłem KJW, odpowiednik glocka 19 z plastikowym zamkiem. Póki co bez zastrzeżeń.
#ZŁODUPIEC
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: GreedyDuck »

Mam garść pytań odnośnie ASGejów. Zrobiłem sobie strzelnicę w ogródku na 10/20 metrów, do strzelania tarczowego mam swoje wiatrówki, ale od razu się zachciało wrócić do pomysłu IPSC, skoro już mam całą drewnianą ściankę do bombardowania. W tym temacie ludzie polecili mi zakup pistoletu od TM. Na razie nabyłem okazyjnie R31 [ARMY ARMAMENT] i chwilowo mi to wystarczyło. Problem w tym, że przed chwilą nie zauważyłem, że włożyłem nieco krzywo nabój CO2, magazynek nie chciał wejść, więc próbowałem delikatnie odkręcić nabój i dopchnąć go do właściwej pozycji. Skończyło się tym, że nabój eksplodował i wyrwał ten pin, czy jak to tam się zwie z magazynka. No i zostałem bez pistoletu. Druga sprawa jest taka, że marzy mi się coś pośredniego między długą, a krótką, jakiś pistolet maszynowy, najlepiej z opcją full-auto. Wybór padł na ASGeja, wiatrówki tego typu nie wyglądają zbyt zachęcająco, Crosman Bushmaster jest względnie drogi, nie ma składanej kolby, a i w ogródku nie chcę siać ołowiem ani stalą, tylko biodegradowalnymi BBsami. Nie chcę jednak tandetnego plastiku, kupiłem kiedyś jakąś tanią MP5 pod majsterkowanie (wydmuszkę, chciałem tam wsadzić Kandara CP1 zanim go zepsułem) i plastik był jak z odpustu. Fajnie by było mieć miejsce na szyny ris, najbardziej mi się podobają rzeczy w stylu APC-9, ale nic takiego nie znalazłem. Ostatecznie najciekawiej wyglądają MP5 od Cymy. Toteż garść pytań:
1. RC31 - czy ten pistolet jeździ na wymienne magazynki CO2 i Green Gas czy muszą być konkretne wersje - RC31 Green Gas jeździ na Green Gas, a wersja CO2 tylko bierze CO2?
2. RC31 - celność. Strzelając z niego widziałem jak kulki lecą jak im się podoba, na wszystkie strony. Jakiej celności mogę spodziewać się w przypadku takiego Tokyo Marui? Wiem, że to będzie jakiś kompromis, ale od precyzji mam FWB 65. Chciałbym jednak, żeby kulka na 10 metrów leciała prosto, a nie wyskakiwała nagle pod kątem na bok czy w górę jak w RC31. Próbowałem szukać filmików na YouTube, ale ludzie albo nie strzelają do tarczy, albo walą serią jakieś szlaczki i za cholerę nie wiem jak to lata.
3. Jaki pistolet maszynowy za ok. 600zł? Chciałbym do niego dołożyć jakieś precyzyjne bebechy (podobno się da), tak żeby w małą puszkę kociego żarcia (coś jak gourmet) dało się trafiać powtarzalnie na 10 metrów. Tuningu nie wliczam w bazowy budżet. Koniecznie musi być metalowy z możliwością dołożenia front-gripu. Są jakieś alternatywy dla CM.041?
4. Ktoś mi powiedział, że repliki GBB dłuższe niż pistolet to totalny szajs i należy omijać je łukiem. Czy to prawda? Strasznie podoba mi się R36 GBB [ARMY ARMAMENT] i miałem nadzieję kiedyś go sobie sprawić.

Dzięki wielkie za pomoc!
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: Dexter »

Duck,

Nie pakuj się w tanie, chińskie gaziaki ASG. To strata kasy. Jednego już miałeś.
Jeśli masz budżet 600zł to stać Cię NAJWYŻEJ na pistolet TM. Zapomnij o jakimkolwiek PMie który nadaje się do strzelania a nie na śmietnik. Repliki GBB konstrukcyjnie "jak pistolet) np MP7 Marui są w porządku. Długie repliki to złom i to drogi. G36 nadaje się, po posortowaniu na plastik i gównolit, do wywalenia. Jedno Army już miałeś :D.

Ogólnie, jeśli mowa jest o gaziakach: albo Marui albo wcale. I mam złą wiadomość: nie ma w internecie żadnego źródła sensownych, wiarygodnych informacji o replikach GBB. Żadnego. Polecą Ci każdy chłam na zasadzie "bo mam i nadal się nie rozpadł to jest dobry". Trochę tak, jakby tutaj, w pneumatycznych polecali tylko chinki i tanie turasy a ktoś jak wyskoczy z HW to dziwak.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: GreedyDuck »

Dzięki za rady. Jeden gość mi jeszcze doradził, żeby brać Hi-Capa 5.1 bez dodatków. Trzeba będzie pozbierać, bo na raz 850 boli. :cry:
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: juby »

Pistolety TM są klasą samą dla siebie. Niektórych razi iż nie są metalowe, acz jakość ich wykonania zostawia większość innych replik daleko w tyle.
A czy Hicapa czy co innego. Kwestia upodobań. Na ich jakości się nie oszukasz.
Natomiast w kwestii karabinka czy pma to im więcej wyłożysz tym więcej otrzymasz. Kupując chińczyka budżetowego wyłożysz na tuning, kupując z górnej półki wydasz na początku oszczędzisz na pierwszych modyfikacjach.
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: GreedyDuck »

Dzięki za rady! Kombinowałem jak koń pod górę z tym pistoletem, ale koniec końców to chytry traci dwa razy. Powinienem już mieć nauczkę po wiatrówkach. ;laughing:
Ostatnie pytanie: znalazłem 1911 za 600zł na gunfire i pytanko - czy da się do nich dokupić tańsze zamienniki magazynków?
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: biper »

Akurat w gaziakach ASG, w przeciwieństwie do palnej, na magazynkach nie ma co oszczędzać, bo to najbardziej newralgiczna część gazowych ASG.
Ja mam z dawnych lat Glock 17 KWA/KSC (ma już z 15 lat :124: ) i oryginalne magazynki wciąż trzymają.
Dla "mania" a nie strzelania kupiłem sobie krótko później Colta 1911 MEU SOCOM od ARMY.. Magazynek puszczał praktycznie od wyjęcia z pudełka (no ale zabawka kosztowała 240zł full metal z blowbackiem - wygląda fajnie :) )
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”