Pistolety ASG :)

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: juby »

xxxam pisze:Replika zawsze będzie repliką ale do momentu uwolnienia gazu z dyszy zachowuje się i czuje w miarę podobnie jak ostry odpowiednik.
W porównaniu z replikami to Margolin kopie jak muł :)
Owszem coś tam się przesuwa i klekota symulując odrzut, ale nieporównywalny nawet z .22lr
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

z naciskiem na klekota :-)
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: biper »

Cieniu, możesz mi przybliżyć temat różnic między XDM 4.5 a 5.25..
Po weekendowych testach różnych modeli na stołecznych strzelnicach, XDM bardzo mi przypadł do gustu i spośród 6 różnych modeli, które do tej pory brałem pod uwagę jako pierwszy pistolet centralnego zapłonu, obecnie rozważam już tylko dwa: XDm9 i HK SFP9.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

Różnice dla mnie istotne: 5.25 ma regulowany spust, światłowód, odelżony zamek (w moim odczuciu pracuje łagodniej i jest mniejszy kop), lżejszą sprężynę powrotną zamka oraz regulowaną szczerbinkę :wink:
Wersja 4.5 tego nie ma !!! Ale jest bardziej składna. Na szczęście zamki są wymienne :shock:
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

juby, dobre masz odczucie. Replika do dynamiki wogóle nie powinna mieć odrzutu :-D
Ja tuningując zawsze do tego dążę.. Ma mieć miękki i szybki cykl strzału, dobrą prędkość najlepiej około 100m/s - i jak najmniejszy odrzut. To nie jest klamka do biegania po lesie i udawania "komadira czapajewa" :)
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: juby »

Ja nie mam dobrych odczuć tylko praktykę :) i kilkanaście replik przygotowanych do AIPSC.
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
Awatar użytkownika
cieniu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 24 grudnia 2003, 22:32
Tematy: 8
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cieniu »

juby, nie rozumiem Ciebie wcale w tych 2ch ostatnich postach, to jak ma być wg Ciebie ? Ma kopać, czy nie ma - co ma do tego margolin ?? No kilkanaście klamek - super, to znaczy, że masz zapędy kolekcjonerskie !! ?? czy masz więcej ode mnie ? :shame:
... chyba sam tylko rozumiesz, co piszesz :-/
Ja dzielę się po prostu tym, co wiem, ale nie wiem pewnie wszystkiego, może też się podziel tym, co wiesz, jak masz praktykę - chętnie wchłaniam nową wiedzę ...
W takim razie do spotkania na torach :) Ale ja nie mam szans chyba, bo mam tylko 2 klamki, niemniej jednak "nie pękam" :wink:
Diana 75 HV Custom, HiCapa 5.1 TM Custom, HiCapa 4.3 TM Custom, HiCapa 5.1 TM/WE Custom
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

porównanie jubego (btw - to MOJA ksywka była zanim nie schudłem ;-) jak najbardziej na miejscu - Margolin kopie bardziej niż Hi-capa na CO2, I piszę to pomimo tego że mam tylko jedną klamkę Nie przygotowaną do AA :-)

a wracając do pytania kolegi którego nicka już nie pamiętam (w końcu to było jakieś 3-4 strony temu :-D):

Jak masz hajs kup sobie Hi-capa lub Glocka TM + 3-4 magazynki, pas, kabura, ładownice i jesteś kozak
Jak masz mniej hajsu to kup WE Glocka/Hi-capa lub KJW Hi-capa + 2 magazynki LUB poluj na używkę TM. Jak zostanie floty to pas, kabura itd....
Jak nie masz hajsu to kup coś sensownego używanego na Green Gas a za resztę kulek i gazu i ciesz się ze strzelania kompozytem po taniości :-)
Awatar użytkownika
browar25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 26 listopada 2006, 11:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ~Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: browar25 »

3-4 magi mieć ogółem, czy dokupić 3-4 i mieć łącznie 4-5? Przy cp99c mam 2 zapasowe, razem 3 do puszkobujstwa i szeroko rozumianej rekreacji wystarcza :) Tylko ich patykowaty wygląd irytuje :( Do żadnej ładownicy tego nie wsadzi.

Mam jeszcze do was pytanie o KWC. O jakość ich replik. Pytam, bo robią też wiatrówki, repliki colta 1911 m.in. W praktyce to ASG na stalowe bbsy :) Zauważyłem, że paru kolegów na forum je ma, sprzedawane pod szyldem Umarexa i nawet chyba się trzymają nieźle.
HW 40
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xxxam »

3 magi w sumie starczą
W tych gazowych za to irytuje waga - ale głównie wtedy jak ci spadnie na stopę :-D

O KWC nic nie wiem, nie pomogę
bhunter10
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 20 września 2015, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: bhunter10 »

Witam panowie mam takie pytanie odnośnie konserwowania asg ale takiego pełnego bo to co wyczytałem to tylko odnośnie sprężyny ( a na necie nie mogę znaleźć odnośnie asg same tylko o pneumatykach) wiatrówkę mam:
https://www.militaria.pl/umarex/pistole ... p21243.xml



Dzięki xxxam
Ostatnio zmieniony 21 września 2015, 08:12 przez bhunter10, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: xxxam »

https://www.google.com/search?site=&sou ... EsMBl2QRx8

Jak nie możesz znaleźć?. Trzeci odnośnik z wmasg jest o mp5

Na youtube wpisujesz w wyszukiwarke model repliki + lubrication + mainetance i masz obrazkowo :-)
kubaex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 20 marca 2017, 20:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: kubaex »

Generalnie jeżeli nigdy nie rozbierałeś repliki asg, to obsługę zleć komuś kto ma w tym doświadczenie :D
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: GreenHeart »

Pistolet ASG na GG lub CO2 konserwujemy następująco:
Po zakończonym strzelaniu spuszczamy gaz z magazynków naciskając zawór. Następnie psikamy siliconem w sprayu oba zawory w magazynku. Okresowo zawory wymagają odkręcenia i nasmarowania twardym smarem siloconowym.

Potem ścigamy zamek z pistoletu.
Części znajdujące się w zamku takie jak spręzyne napinającą zamek ściągamy i dostajemy się do komory hop - up i lufy wewnętrznej(banał, idzie intuicyjnie).
To co się da czyścimy a czego się nie da to też czyścimy :). To zależy od naszych umiejętności rozebrania pistoletu na części pierwsze.
Wszystkie części gumowe sikamy silikonem, części metalowe jak suwadła i sprężynę smarujemy delikatnie specjalnym smarem do pistoletów GG dostępnym w specshop.pl - takie czarne mazidło.

Następnie zabieramy się za korpus pistoletu. Czyścimy co się da, smarujemy suwadła czarnym smarem a reszte siliconem. Wuala

Generalnie po strzelaniu sikam wszystko co się da silikonem łacznie z wprowadzeniem smaru do lufy wew i cylindra. To nie jest broń palna. Pistolety gg lubią silicon w sprayu, ważne żeby nadmiar usunąć w miarę możliwośći. Trzeba pamiętać że te pistolety złożone są z dużej ilości części plastikowych i gumowych także tylko i wyłacznie smar silikonowy.
Awatar użytkownika
juby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 22:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łomianki opodal wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolety ASG :)

Post autor: juby »

A po takim czyszczeniu wystrzelać trzeba 200 kulek żeby odtłuścić i lufę i gumę hopa. A sam pistolet będzie łapał kazdy syf z 20m wokół.
Ogólnie airsoftowe gaziaki lubiA natłuszczenie a nie zalanie silikonem. Wszelkie uszczelki DELIKATNIE trzeba przesmarować olejkiem silikonowym a nadmiar usunąć. Lufę wewnętrzną czyścimy kawałeczkiem flaneli nawiniętym na wycior, suchym i czystym kawałeczkiem. Nie psikamy do środka niczym ( no chyba że zdejmiemy gumę hopa, a potem cały tłuszcz wytrzemy flanelą. Każdy tłuszcz na drodze gazowej osadzi się na gumie hopa i spowoduje złe i niepowtarzalne podkręcanie kulki. Psikanie silikonem do wnętrza maga i zaworów to też błąd. Na drogę kulek w magu również.
Dotyczy to też całej drogi gazowej czyli i wnętrza cylindra i tłoka.
Mechanizmy pierw przedmuchujemy sprężonym powietrzem potem równie delikatnie smarujemy.
Mocno zasyfione można umyć w wodzie z delikatnym detergentem.
Szyny zamka i wszelkie prowadnice też smarujemy delikatnie gęstszym smarem. A im więcej smaru tym więcej nałapanego syfu.
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + doe 3-9x40 68" 36lb Samick Polaris
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”