Generator prądu do domu

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Generator prądu do domu

Post autor: Senio »

Takiego Adlera jeszcze namierzyłem. Troszkę większy silnik i pełne 2KW ciągłej. Cena podobna i 2 lata gwarancji. Rozruch ręczny i elektryczny :). Adler chyba z Hondą jest jakoś powiązany

https://profimarket.pl/ad-2200s-inwerto ... -3787.html
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: biper »

Hmm.. poniżej na tej stronie wyświetla mi za parę stówek więcej (2.8k PLN) 2.8kW Makitę.. A za 2.5k PLN Makita z 2.2kW.
Chyba bym wybrał Makitę. Wśród fachmanów od różnych robót wykończeniowo-remontowych, które miałem, jest to chyba ostatnia prawdziwa MARKA, która jeszcze trzyma jakość.

Z drugiej strony.. cholera wie.. W innych sprzętach Makita zdecydowanie różni się ceną od konkurencji (ta jakość kosztuje), a tu.. no różnica nie taka powalająca.. Z czegoś to chyba wynika.. :583:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Generator prądu do domu

Post autor: Senio »

Takim sposobem zaraz dojdziemy do trójki a może i czwórki :). W kącie stanie i tyle z tego.

Jeszcze tego Adlera taniej namierzyłem

https://alnar.pl/adler-ad-2200s-2-2-kw- ... 30995.html

Tylko trzeba poczekać chwilę.
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: kelvinpiotr »

biper pisze: 18 listopada 2021, 12:13 Hmm.. poniżej na tej stronie wyświetla mi za parę stówek więcej (2.8k PLN) 2.8kW Makitę.. A za 2.5k PLN Makita z 2.2kW.
Chyba bym wybrał Makitę. Wśród fachmanów od różnych robót wykończeniowo-remontowych, które miałem, jest to chyba ostatnia prawdziwa MARKA, która jeszcze trzyma jakość.

Z drugiej strony.. cholera wie.. W innych sprzętach Makita zdecydowanie różni się ceną od konkurencji (ta jakość kosztuje), a tu.. no różnica nie taka powalająca.. Z czegoś to chyba wynika.. :583:
Jak chcesz coś markowego i mocnego do domu , nie na budowę , to polecam
https://www.gotexbudowlane.com.pl/pl/p/ ... xYEALw_wcB
Te wszystkie 1,8 2,0 2,2 to tak naprawdę 1,5 KW dają radę .
I gdyby nie to że szukam diesla , trójfazowego , wyciszonego ok 8 kW to bym go już kupił :wink:
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2021, 13:13 przez kelvinpiotr, łącznie zmieniany 1 raz.
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: krissu »

biper pisze: 18 listopada 2021, 12:13 Hmm.. poniżej na tej stronie wyświetla mi za parę stówek więcej (2.8k PLN) 2.8kW Makitę.. A za 2.5k PLN Makita z 2.2kW.
Chyba bym wybrał Makitę. Wśród fachmanów od różnych robót wykończeniowo-remontowych, które miałem, jest to chyba ostatnia prawdziwa MARKA, która jeszcze trzyma jakość.

Z drugiej strony.. cholera wie.. W innych sprzętach Makita zdecydowanie różni się ceną od konkurencji (ta jakość kosztuje), a tu.. no różnica nie taka powalająca.. Z czegoś to chyba wynika.. :583:
Makita już nie jest dobrą firmą. Gość który prowadzi wypożyczalnie sprzętu budowlanego, mówił mi że strasznie zeszli na psy i pozbywa się ich sprzetu.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator prądu do domu

Post autor: ravkill »

Ja na razie małego UPS'a APC do domu przytargałem. Ze zwaloną baterią, 1 KW ale na 12V.... podłączę sobie do samochodu i mam 1 kw mocy w razie "w". Z piękną sinusoidą :). Patent Senia zmodyfikowany - zamiast przetwornicy złom z serwerowni. Koszt "grosze"..

A Makitę kupię później. Ale kupię.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator prądu do domu

Post autor: sql »

Dobra, czas przejść od słów do czynów :-).
Zamówiłem sobie Honda EU30iS. Chciałem mniejszą (EU22i), ale była niedostępna, w najbliższej dostawie 2x więcej zapisanych chętnych, niż zamówionych, a kolejna nie wiadomo kiedy. Zależało mi na inwerterze, a takich nie ma niestety zbyt dużo na świecie. Generalnie jest jakiś generatorowy armagedon i jak ktoś (tak jak ja) "od zawsze myślał, ale były ważniejsze wydatki", to chyba jest ostatni dzwonek.
Skontaktowałem się też z elektrykiem, który mi robił okablowanie w domu (3km kabli :-) ) - na dniach wpadnie i mi przerobi Manualne Załączanie Rezerwy i wtedy zrobię Disaster Recovery Test :-). Odezwę się po wrażeniach.
Po nowym roku, jak się wyklarują dotacje na magazyny energii, to pójdę w następny krok - dołożę magazyn (i pewnie jakiś mały PV) i generator będzie mi służył tylko do "dobijania" magazynu, jak się zacznie drenować.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
ODS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 marca 2009, 10:50
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: ODS »

Na magazyn to e autko jakieś.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator prądu do domu

Post autor: sql »

Nienawidzę samochodów elektrycznych :-). Tylko benzyna!

A tak na poważnie, to ciekawostka - dzwonię dzisiaj do dealera u którego kupowałem wczoraj tego EU30si, żeby domówić kabelek podpinany do wyjścia 12v (a nóż jakieś aku trzeba by podłączyć, czy coś) i gość mówi, że dużego farta miałem z tym generatorem wczoraj, że go kupiłem. Mówię, że jak to, przecież jak wczoraj obdzwaniałem różnych dealerów, to sporo jeszcze tego było dostępnego. A gość mówi, że dzisiaj chciał jeszcze dwa domówić, bo z braku 22 ludzie biorą 30 i... du** - wszystkie z magazynu zgarnęło wczoraj wojsko i nie ma (i szybko nie będzie) ani jednej sztuki...
Nie dzwoniłem do importera, żeby zweryfikować, ale w sumie po co miałby mi gość bajki opowiadać...
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Generator prądu do domu

Post autor: oldtimer »

No nieźle. Moi teściowie (po 80tce) gadali NA SERIO, że u nich w miasteczku wykupiono naftę i lampy naftowe, bo w TV gadali, że putin zamknął dostawy ropy. Co ta telewizja robi z dziadków..... :roll:
Awatar użytkownika
1krzysztof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1186
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 16:04
Tematy: 40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: 1krzysztof »

https://www.nuair.pl/sklep/generatory/3 ... 44991.html

mam, używam, nie narzekam
zasila również ładowarki mikroprocesorowe do akumulatorów - czysta sinusoida
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Generator prądu do domu

Post autor: Senio »

oldtimer pisze: 19 listopada 2021, 15:02 No nieźle. Moi teściowie (po 80tce) gadali NA SERIO, że u nich w miasteczku wykupiono naftę i lampy naftowe, bo w TV gadali, że putin zamknął dostawy ropy. Co ta telewizja robi z dziadków..... :roll:
Dobre :) :piwo:

@1krzysztof

Fajna i wystarczająca propozycja. Za resztę od ceny tej Hondy co kolega sql kupił ja bym nabył dodatkowo paliwa na trzy pokolenia :)
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 910
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 107
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: Ryba »

oldtimer pisze: 19 listopada 2021, 15:02 NCo ta telewizja robi z dziadków..... :roll:
"Ale cóż, Oni żyli najdłużej, mieli swoje staruszkowe zasady i wiedzieli, że prędzej, czy później jesień przyjdzie, nie ma na to rady..."
Nie bój się, starzy ludzie niejedno przeżyli i wiedzą, co robią. Błędem nas "młodych" jest nie korzystać z ich doświadczenia. :piwo:
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Generator prądu do domu

Post autor: sql »

Eh, przypomniało mi się, jak pewnej letniej nocy 1991 roku, gdy byłem (jako 11latek) u dziadków na działce na wakacjach, dziadkowie w dużym stresie przygotowali podstawowe manatki (żywność, wodę) w plecaki i siedzieli całą noc przy radiu - czekając, czy nie trzeba będzie uciekać.
Obawiali się, żeby pucz Janajewa nie skoczył się tak samo, jak 17 września '39...
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Generator prądu do domu

Post autor: arturo111 »

sql pisze: 19 listopada 2021, 10:02 Dobra, czas przejść od słów do czynów :-).
Zamówiłem sobie Honda EU30iS.
Dobry wybór. Od kilku lat używam jako przenośnego właśnie Hondy , ale o mniejszej mocy ( EU20i ) .

Obrazek

Bez problemu mieści się do każdego auta, można na zwodach wykorzystać do zasilenia biura obliczeń itp

P.S.
Teraz dopiero zobaczyłem ,że ten Twój to już nie ma formy walizki.
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”