Ładowarka BC 900

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Poprzedni tematNastępny temat
Josef
Zarejestrowany użytkownik

Ładowarka BC 900

Post autor: Josef »

Około 10 lat wstecz kupiłem nową ładowarkę BC 900. Cały czas sprawowała się znakomicie. Ostatnio jednak odmawia ładowana akumulatorków AAA bez względu na firmę (po włączeniu na wyświetlaczu pojawiają się różne cyferki, które ciągle zmieniają się). Akumulatorki AA ładuje bez problemów. Akumulatorki AAA, które nie chce ładować BC 900, ładuje bez problemów zwykły zasilacz, nazywany potocznie ładowarką, a więc akumulatorki są chyba dobre. Elektronik, do którego zwróciłem się z tym problemem, uczciwie przyznał, że nie jest w stanie nic poradzić.
Może ktoś z kolegów jest w stanie coś podpowiedzieć?

Awatar użytkownika
mildot

Re: Ładowarka BC 900

Post autor: mildot »

Mówimy o sprzęcie za około 100-150zł który odsłużył swoje 10 latek... więc miał prawo w końcu paść. Myślę, że najłatwiej będzie kupić nową... bo sam rozumiesz, że bez posiadania już na stanie schematu i części (o ile nie jest to banalne uszkodzenie) zajmie sporo czasu i nikt za 5zł za godzinę nad tym siedział nie będzie. A jak ktoś kto ogrania usiądzie to koszt jego pracy, zakupu części i przesyłek momentalnie przekroczy wartość nowej ładowarki...

Mimo wszystko gdybyś chciał spróbować to masz tutaj wątek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2262860.html
Strzelam... bo lubię. ;)

Awatar użytkownika
ravkill

Post autor: ravkill »

Sprawdź zasilacz (podłącz inny). Jak nie pomoże, ładowarka niestety w kosz. Swoje przepracowała.. Jak byś był jednak do niej przywiązany, to z nowego szukaj everActive NC-1000 (w zasadzie identyczna).
Parę gratów i zero ambicji...

Josef

Post autor: Josef »

Podłączyłem inny zasilacz i zacząłem ładować 2 szt. AAA. Ku mojemu zdziwieniu akumulatorki AAA zaczęły się ładować. Jeden naładował się do pełna, a drugi prawie do pełna i przestał się ładować. Po chwili na wyświetlaczu ładowarki pokazały się same ósemki i wszystkie funkcje jednocześnie, jakie ta ładowarka ma, jeśli jest w pełni sprawna, po czym przestała reagować na jakiekolwiek przyciski. Widać, że ładowarka ostatecznie dokonała żywota.
ravkill - dzięki za podpowiedź. Już myślałem, jakie Ci w realu piwo wysłać, oraz że po zmianie zasilacza wszytko będzie OK. Masz w to miejsce piwo wirtualne. :piwo:

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”