Terroryzm, ekologia i inne (z Ciekawostek... na WBP)

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Terroryzm, ekologia i inne (z Ciekawostek... na WBP)

Post autor: Rimski »

Niedługo gwoździe będą pod kontrolą...

"Terroryzm" i "ekologia" to chyba najważniejsze terminy współczesnej manipulacji politycznej. Każdą decyzję ograniczającą prawa obywateli można uzasadnić powołując się na te dwa terminy i co ciekawe duża część społeczeństwa to łyknie...
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: Matthius »

Bo przez dekady wciskano ludziom kalki myślowe - z terroryzmem walczymy, o ekologię walczymy, broń tylko dla służb itp.
Przekaziory wmawiają społeczeństwu to, co jest wygodne dla współczesnych feudałów - że jedyna dopuszczalna forma terroru to terror państwowych służb względem reszty poddanych.
Po praniu mózgów w szkołach ludzie przyjmują zaś bezkrytycznie aksjomat wpływ człowieka na globalne zmiany klimatu. Co więcej - prowadzenie badań weryfikujących wspomniane tezy uznaje się za niegodne naukowca. Efektem jest zastraszenie, coś na kształt nagonki prowadzonej wobec historyków, badających dzieje okupacji niemieckiej i rolę Judenratów w zagładzie żydowskich obywateli II RP.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
coper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 01 lutego 2016, 15:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: coper »

tak mnie zastanawia jedno: a jeżeli jednak ekolodzy mają rację i za ~30 lat przekroczymy punkt, w którym zmiany da się odwrócić to co wtedy? wzruszycie ramionami, powiecie "shit happens" i będziecie patrzeć jak Wasze dzieciaki umierają? czy może załadujecie swoje zabawki i rozdzielicie rodzinie sprawiedliwie po jednej kulce? bo jak racji nie maja, to raczej bidy nie ma, ale jak mają...
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: LongTom »

Coper, w trakcie ostatnich czterdziestu lat miało dojść kilkunastokrotnie do końca świata, katastrofy, wojny światowej itp. i nic.
Obejrzyj parę starych filmów (z lat 80-tych i 90-tych) jak wyobrażano sobie, na podstawie prognoz naukowych przyszłość.
I nie zabiło nas promieniowanie, asteroidy, zlodowacenie, a i ocieplenie też nie.
Tak więc nie lękaj się.

:516:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część III

Post autor: ravkill »

coper pisze:tak mnie zastanawia jedno: a jeżeli jednak ekolodzy mają rację i za ~30 lat przekroczymy punkt, w którym zmiany da się odwrócić to co wtedy? wzruszycie ramionami, powiecie "shit happens" i będziecie patrzeć jak Wasze dzieciaki umierają? czy może załadujecie swoje zabawki i rozdzielicie rodzinie sprawiedliwie po jednej kulce? bo jak racji nie maja, to raczej bidy nie ma, ale jak mają...
Wiesz jakie jest "spalanie" sprzetu wojskowego i ile tego mają mocarstwa? Możesz się ograniczać, ale i tak "g" znaczysz. Jak by świat chciał by coś zrobić naprawdę z emisją, to w pierwszej kolejności postarzanie produktów i klepanie tego pseudoekolicznego, max 5 letniego gówna, powinno zostać zabronione. Jestem szczerze przekonany, że chodzi wyłącznie o sterowanie przepływem gotówki, we właściwą stronę. Dobrym przykładem jest nasz zachodni sąsiad* - mają emisję ponad 3x taką jak my i są "wielce eko", a my niby jesteśmy trucicielami europy. Wycinają stary - 12 000 las i mają to w dooopie, bo węgiel brunatny musi być wydobywany... Otwórz oczy i wyłącz TVN...

*
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa% ... w%C4%99gla
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
EyraCk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 lutego 2018, 03:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Terroryzm, ekologia i inne (z Ciekawostek... na WBP)

Post autor: EyraCk »

Zmiany klimatu następują i jest to fakt. Pytanie tylko jaki wpływ na klimat ma działalność człowieka. Zdania są podzielone.
Pojawiają się również teorie że dla przykładu samochód w pełni elektryczny niesie za sobą większy ślad węglowy niż samochód z silnikiem diesla. I całe Eko traci sens. Bardzo dużym trucicielem naszego powietrza są statki. Ale od stycznia 2020 ma wejść przepis że wszystkie paliwa mają mieć zawartość siarki poniżej 0.5% a nie jak teraz 3.5%
Może nie każdy wie, ale przemiał paliwa w tej branży jest olbrzymi. Sam pływam na jednostce która przy pełnym obciążeniu spała ponad 60t/dobę a wierzcie mi, że są linie na których tak się jeździ. I nie jest to żaden olbrzym ot taki sracz 150m.
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2019, 19:17 przez EyraCk, łącznie zmieniany 1 raz.
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Terroryzm, ekologia i inne (z Ciekawostek... na WBP)

Post autor: robertos »

Ravkill, mieszasz emisję CO2 z emisją pyłów. W tym drugim niestety my jesteśmy w czołówce i to jest fakt - wystarczy teraz wyjść z domu i głęboko odetchnąć.
Natura bez nas sobie poradzi, a my bez niej nie. Najwyższy czas to zrozumieć.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Terroryzm, ekologia i inne (z Ciekawostek... na WBP)

Post autor: ravkill »

Ale emisję pyłów można zwalczyć praktycznie samą świadomością - np palenie w piecach od góry. Widziałeś jakieś spoty w telewizji czy innych mediach na ten temat ? Bo ja nie (zresztą nie mam telewizora, więc było by ciężko...). Skoro nie walczą z tym najtańszą metodą i najefektywniejszą, to znaczy - idzie tylko o kasę.... Co za problem zrobić firmą gazowniczym potężne ulgi inwestycyjne na podłączenie gazu sieciowego? Co za problem obniżyć podatki na gaz? Co z problem wprowadzić najniższy Vat na panele słoneczne. Jeszcze w 2018 roku, na chińskie panele obowiązywały europejskie cła "antydumpingowe" wysokości 50% !!! + Vat 23% !!!
Jak by szło o ekologię, to najefektywniejszą "dotacją" jest obcięcie podatków. A tu "dooopa". Czyli chodzi o kasę...
Dotacje- owszem - do kredytu, bo przecież banksterka musi zarobić... Tak więc nie miej złudzeń.. Ja już dawno nie mam.

Piec mam 3ciej kategorii, z wentylatorkiem. Palę dobrym węglem, sypię sadpala, dym z komina u mnie zobaczysz przez 3 minuty samej rozpałki od góry, za pomocą recyclingowanego, z kociej kuwety, pelletu... Na chatkę 120 metrów po podłodze, przy obecnej aurze, spalę 1,5 tony krajowego orzecha... I zapewniam, nie marznę... A instalację mam "za groszę", tradycyjną. Gdybym miał wiecej kasy na budowę, miałbym jeszcze podłogówkę i bufor 1000 litrów... Ale kredytów nie biorę i mam co mam i nie żałuję. Niech mnie cmokną w komin.


P.S. A Ujnia europejska walczy z emisją Co2.... W doopie mają nasze pyły...
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2019, 00:16 przez ravkill, łącznie zmieniany 2 razy.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”