Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: czemar »

Tak to niestety prawda .Szkoły czy przedszkola to jednaj wszechobecny pejsbuk .Nie inaczej jest na uczelniach .
Żona ma z musu konto bo UAM niestety zdominowany jest przez baranów wyznania pejsbukowego .Na szczęście wykładowcy pracuja na wewnętrznym programie .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: Darth Hunterix »

I tak ma dobrze. Jak ja studiowałem to był co najmniej jeden wykładowca na wydziale, który komunikował się tylko przez FB. Tam były ogłoszenia przedmiotowe, materiały, wyniki, etc. Osobiście nie miałem z nim nigdy styczności, ale wiem o co najmniej dwóch lipnych kontach, które przez niego powstały.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2018, 21:07 przez Darth Hunterix, łącznie zmieniany 1 raz.
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
josephgun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 10 lipca 2017, 20:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: josephgun »

Trochę demonizujecie tego FB.Dla mnie jest to medium do głównie do odbioru pewnych informacji,ewentualnie komunikacji wideo z bliskimi.Można korzystać ale z głową,nie obnażając się zbytnio.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: PawelW »

Można korzystać ale z głową,nie obnażając się zbytnio
Dobrze powiedziane. Z wódką jest tak samo :-D
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: stangret »

Duzi chłopcy a dalej wierzą w Świętego Mikołaja ;laughing:
Posiadając pejsbuka i powiązane z nim "udogodnienia" to jak podpisać lojalkę, tylko do końca nie wiadomo z kim :-/ Uwolniłem się (mam nadzieję) od tego szamba wiele lat temu I jeszcze nie udało mi się zatęsknić.
Jak ktoś lubi opowiadać na bieżąco co jadł, jaki papier do d...y używał dziś i czy był stolec, gdzie jest i co robi to według mnie swego rodzaju ekshibicjonizm. To z kolei pewnego rodzaju zaburzenie psychiczne a w związku z tym.... :516: :052:
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2018, 11:27 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
asasello
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2263
Rejestracja: 04 marca 2004, 15:18
Tematy: 173
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: asasello »

https://helion.pl/ksiazki/zbrodnie-przy ... m#format/d
Polecam tą lekture. Czyta się ciężko ale warto.Troche poraża bo najwięksi przestępcy... hm sami zobaczycie .Módlmy się o wielkie EMP.
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2018, 21:46 przez asasello, łącznie zmieniany 1 raz.
Danio85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 28 września 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: Danio85 »

Witam. Nie mam FB i żyje mi się tak jak przed tym gdy go nie było. Pozdrawiam.
7.62x54R. 9x19. Iż27E. 2x22lr
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: Darth Hunterix »

josephgun pisze:Trochę demonizujecie tego FB.Dla mnie jest to medium do głównie do odbioru pewnych informacji,ewentualnie komunikacji wideo z bliskimi.Można korzystać ale z głową,nie obnażając się zbytnio.
Zdajesz sobie sprawę, że mówimy o korporacji znanej ze skanowania telefonów pod kątem logów połączeń i smsów?

https://yro.slashdot.org/story/18/03/25 ... oid-phones
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
Awatar użytkownika
compare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 08 lipca 2018, 21:58
Tematy: 6
Lokalizacja: Mława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: compare »

josephgun pisze:Trochę demonizujecie tego FB.Dla mnie jest to medium do głównie do odbioru pewnych informacji,ewentualnie komunikacji wideo z bliskimi.Można korzystać ale z głową,nie obnażając się zbytnio.
Ale ja właśnie chciałem korzystać sobie spokojnie, właściwie to założyłem konto tylko do "odbioru" że tak powiem ;) wypełniłem okienka rejestracyjne zgodnie z prawdą, nawet fotkę gęby wysłałem tak jak chcieli. Zablokowali konto i nawet nie masz gdzie zapytać "O co k...wa chodzi?!" bo cały ten proces przeprowadziła chyba maszyna. Z resztą w du*** z Facebookiem! Tylko mnie utwierdzili w przekonaniu żeby już nigdy nie dotykać tego shitu :502:
KS Garda
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: onet12 »

Uzywam fejsa tylko jako uniwersalnego narzedzia do logowania do mało istotnych stron.
Mam fejkowe konto i za kazdym razem gdy jakis nowy portal/strona wymaga uwierzytelnienia i załozenia konta aby skorzystac z zawartości, klikam połacz konto z facebook i udostepnij adres email i gotowe. Nie musze nawet sprawdzac skrzynki odbiorczej bo zazwyczaj od razu mnie loguje przez fejsa i moge korzystac z zawartosci.
Drobne ułatwienie dla osób, ktore duzo szperaja w sieci
josephgun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 10 lipca 2017, 20:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: josephgun »

Darth Hunterix pisze:
josephgun pisze:Trochę demonizujecie tego FB.Dla mnie jest to medium do głównie do odbioru pewnych informacji,ewentualnie komunikacji wideo z bliskimi.Można korzystać ale z głową,nie obnażając się zbytnio.
Zdajesz sobie sprawę, że mówimy o korporacji znanej ze skanowania telefonów pod kątem logów połączeń i smsów?

https://yro.slashdot.org/story/18/03/25 ... oid-phones
Martwiło by mnie to kiedy byłbym bankierem,politykiem,albo bandytą(z resztą to wszystko jedno)Poza tym telefonu nie wiązałem z FB ,nie mają numeru,więc chyba mnie nie skanują. :roll:
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2018, 01:40 przez josephgun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: sas88 »

Coś pierniczycie, panowie.
Przecież tam w ogóle nie trzeba umieszczać żadnego zdjęcia, pełno jest takich kont, najczęściej lipnych.

Co do banu za prawicowe przekonania - właśnie sobie przeglądałem konto Jacka Międlara. Za lewicowca raczej trudno go uznać.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: Darth Hunterix »

Serio? Argument "jeśli nie robisz nic złego nie masz się czego obawiać"? To jest ślepa uliczka. Parafrazując znane powiedzenie "dajcie mi 6 stron logów połączeń najuczciwszego człowieka na świecie, a znajdę powód, by go powiesić".
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
Awatar użytkownika
loosac
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 31 stycznia 2013, 11:45
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa (powiedzmy)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: loosac »

To i ja dorzuce swoje 3 grosze. Pejsbuka juz nie mam prawie rok i czuje sie szczesliwy z tego powodu: Nie irytuje sie debilizmami publikowanymi przez sztucznych "znajomych", nie ogladam durnych zdjec ich pieskow, dziedziakow, śniadań. Nie widzę idiotyzmów napisanych w przypływie głupoty ani deklaracji politycznych.

I jedna światowa korporacja mniej profiluje to co robie w internecie.

Niedługo czas na google.

Pracuje w IT, więc wiem jak to wszystko działa. Nawet system w telefonie mam "specyficzny". Gdy pokonam lenistwo i postawię sobie pocztę firmową na innym rozwiązaniu -z google też się pożegnamy.
3*.22LR + .223 + 7.62x39 + 2*9x19 + 2*12ga=muchos plink plink plink
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Twarzoksiążka - dziwna przygoda.

Post autor: czemar »

Od czasu założenia poczty na Protonie nie wiem co to reklamy itp. głupoty .
Niestety pani w urzędzie w trakcie rejestrowania działalności nie odznaczyła mi e-mail i dane z bazy firm poszły w eter ale tak czy inaczej jest tego mało znacznie mniej niż na popularnych komercyjnych portalach .
Polecam troszkę poszperać i znaleźć jakąś spokojną przystań bo można ,wymaga to tylko nakładu czasu powiedzmy godzinki czy dwóch a procentuje spokojem .
M.
Ostatnio zmieniony 07 grudnia 2018, 18:34 przez czemar, łącznie zmieniany 1 raz.
Vortex na Kruszynie :one:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”