Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: PANPADRE »

Zrobiło mi się słabo i gorąco jak przeczytałem tytuł wątku. Myślałem, że Dziadzia odszedł nagle do Krainy Wiecznych Łowów...
Awatar użytkownika
zbiszak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 11 września 2014, 12:42
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: zbiszak »

W pierwszej chwili przyszło mi do głowy, że spadłeś z murów do fosy....
Braterstwo, KS Amator
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: mic-ek »

Wstyd dla właściciela forum, ale widać jak nawet w naszym małym środowisku wszystko jest zmanipulowane i jakie są zależności.
Ale jak komercyjni w zwykły handel wrzucają to nikt nie widzi.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: KrisKK »

Forum to nie koniec świata - robisz dobrą robotę ludzie znajdą cię sami. Zastanów się na założeniem profilu na minds taka alternatywa dla facebooka tylko bez ideologicznej cenzury.
Awatar użytkownika
desperado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 734
Rejestracja: 14 maja 2011, 08:19
Tematy: 34
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: desperado »

Hehe dobra anegdota :-D
A co do Lesnego to prawie już pisałem R.I.P
Temat zatytułowany niefortunnie.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: Fokat »

POLARMS pisze: A teraz odpowiednia anegdota. Tylko proszę nie brać do siebie. Nie jesteśmy pępkami świata, ani nie jesteśmy AŻ tak ważni, jak nam się czasami wydaje.

W pewnej synagodze godzinami modlą się dostojni, stateczni, godni członkowie diaspory żydowskiej. W pewnym momencie do modłów dołącza biedny, marnie ubrany Żyd. Cały zapłakany, przerażony. Zaczyna również się modlić. Załamuje ręce, łka, płacze, jęczy. Czasami pokrzykuje. Wszyscie w bożnicy słyszą, jego słowa: "Panie Boże, daj mnie zarobić 50 złotych... Mam biedę, straszną biedę, weksle do wykupienia jutro, zalegam za towar, w domu dzieci głodne, Panie Boże... tylko 50 złotych...". I tak kilkadziesiąt minut. Pozostali Żydzi są coraz bardziej zniecierpliwieni, bo po prostu zaczyna im to przeszkadzać. Patrząc z dezabropatą na szlochającego Żyda zaczynają szeptać między sobą. Żyd nie ma zamiaru przestać. W końcu od grupy szepczących Żydów odłącza się jeden z nich i podchodzi do naszego bohatera. Wręcza mu 50 złotych i mówi "Masz tutaj swoje 50 złotych i idź już, nie przeszkadzaj - my tutaj modlimy się o prawdziwe pieniądze."
;laughing:
To może ja też załączę odpowiednią anegdotę. tylko proszę nie brać do siebie. Nie jesteśmy pępkami świata, ani nie jesteśmy AŻ tak ważni, jak nam się czasami wydaje:

- Wytłumacz mi, Rebe, bo nie rozumiem: przychodzisz po pomoc do biednego - pomaga ci jak tylko może. Przychodzisz do bogacza - udaje, że cię nie widzi. Czemu tak się dzieje?
- Spójrz, Abram, przez okno. Co widzisz?
- Sara z Ickiem idzie ze sklepu. Josel na bazar jedzie. Rapaport z Rywką rozmawia...
- Dobrze, Abram. A teraz spójrz w lustro. Co widzisz?
- Cóż mogę widzieć, Rebe. Siebie samego widzę.
- Widzisz, Abram - okno jest ze szkła i lustro ze szkła. Wystarczy dodać odrobinę srebra i już widzisz tylko siebie...

Leśny Dziadek odwalał naprawdę kawał, solidnej roboty, gość chciał zalegalizować oficjalnie swoją działalność. Z jakiś powodów nie wyszło. To forum tylko na tym straci, gdyż sposób prowadzenia Gruponów, zasługuje na największy szacunek. Twierdzenie, że Jego działalność w żaden sposób nie wpłynęła na krajowe sklepy z bronią, jest nadużyciem. Na forum mieliśmy podane CENY, co do których reszta graczy na rynku, musiała się DOSTOSOWAĆ, czyli ograniczyło się cięcie frajerów z marżą np. +80% . I może tu jest/był problem.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2591
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: tommylee »

Wczoraj rozmawiałem z Administratorem forum, który konsultował sprawę z właścicielem.

1. To jest forum prywatne i wypadało najpierw zapytać o przyznanie statusu a nie obwieścić wszystkim w koło swoją działalność gospodarczą i postawić wszystkich przed faktem dokonanym.
2. Osoba komercyjna (z wyjątkiem kilku osób - starych i zasłużonych Użytkowników) jest osobą, która coś sama wytwarza lub świadczy usługi, przepakowanie rzeczy to zwykła działalność handlowa.
3. Najważniejsze. Jak możesz pisać o zmowie sklepów? Czy wcześniej ktoś Ci usunął jakieś ogłoszenie? Czy ktoś z administracji kiedykolwiek zwrócił Ci na to uwagę? Nie - nigdy.
Co więcej, takie Grupony są na tym forum jak najbardziej popierane jeżeli wiąże się to ze zdobyciem sprzętu w dobrej cenie dla innych użytkowników.
Tyle w temacie.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
zbiszak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 11 września 2014, 12:42
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: zbiszak »

Pkt 3) coś wnosi, pkt 1) i pkt 2) - takie tłumaczenie przystoi 5-letniemu dziecku.
Ostatnio zmieniony 27 września 2018, 11:18 przez zbiszak, łącznie zmieniany 3 razy.
Braterstwo, KS Amator
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: Fokat »

tommylee pisze: 1. To jest forum prywatne i wypadało najpierw zapytać o przyznanie statusu a nie obwieścić wszystkim w koło swoją działalność gospodarczą i postawić wszystkich przed faktem dokonanym.
Tyle w temacie.
Z tego wywnioskowałem, że był to błąd krytyczny, który zdecydował o "odstrzeleniu tematu"? Absolutnie odżegnuje się od jakichkolwiek teorii spiskowych, ale biznesowo nie wygląda to na dramatyczny faux pas.
Grupony rozgrzewały forumowiczów do czerwoności i była to powiew świeżości na forum. Ale skoro Właściciel zdecydował, to nam nic do tego, w jaki sposób zarządza Swoim biznesem.
Tylko tu nie będzie WIN/WIN, bo nie sądzę, że po takim gongu, Leśny cokolwiek zorganizuje. Chciałbym się mylić i trzymam kciuki za porozumienie.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: Leśny Dziadek »

tommylee pisze: Co więcej, takie Grupony są na tym forum jak najbardziej popierane jeżeli wiąże się to ze zdobyciem sprzętu w dobrej cenie dla innych użytkowników.
Tyle w temacie.
Na tym forum takich gruponów z mojej strony już nie będzie, z oczywistych względów. Przyznałem się do rozpoczęcia komercji, więc każdy grupon to byłaby działalność komercyjna = ban na forum, a ja to forum mimo wszystko cenię.

Będę świadczył usługi reklamowe dla sklepu wszędy tam, gdzie można, kilka innych miejsc jest. No i z reguły będzie to działało na tej samej zasadzie: jest ciekawy sprzęt, jest większa grupa chętnych, jest niższa niż rynkowa cena.
Że najpierw ogłosiłem decyzję, a potem pytałem? Dla mnie była to droga oczywista, żyłem w świadomości, że skoro "oferty komercyjne" są zawarte w regulaminie, to z automatu, postępując zgodnie z regulaminem, zgłaszam chęć, i .. i tyle.
Jeżeli było to w ocenie adm/wł zbyt buńczuczne - cóż, ma prawo do oceny, i do swojej decyzji.

Aaaa, uderzyłem w stół, ale odezwały się niewłaściwe nożyce. Polarmsy, akurat nie o was mi chodzi, jest taki jedne sklep co mi zaprzysiągł krwawą zemstę do siódmego pokolenia wstecz, i to za właśnie za owe głupie 50 zł z Waszej anegdotki.

Pax, pax Panie i Panowie ! Życie toczy się dalej, a kto wie jak mnie szukać ten znajdzie. A poza-komercyjnie, skoro nie zniknąłem, to już chyba nie zniknę ;)
Ostatnio zmieniony 27 września 2018, 12:01 przez Leśny Dziadek, łącznie zmieniany 1 raz.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: s1k0r3k »

Leśny, a można wiedzieć który sklep?
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Pożegnanie Leśnego Dziadka...

Post autor: Michaus »

Cyba już wszystko wyjaśnione i nie ma co dalej bić piany.
Zamykam temat.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”