Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Rodzynek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 08 sierpnia 2018, 10:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: Rodzynek »

Cześć wszystkim.
Mam problem z licencją strzelecką.
2 tygodnie temu otrzymałem licencję strzelecką. Nie mam w tym roku wyrobionych startów jeszcze.
Wczoraj zostałem wyrzucony ze swojego klubu strzeleckiego oraz stowarzyszenia kolekcjonerskiego w którym byłem od 1,5 roku.
Wiem, że istnieje możliwość przeniesienia do innego klubu i z tego co wiem procedura przeniesienia wiążę się z czasem.
Wiem, że mogę mieć problem żeby wyrobić się ze startami do końca roku aby móc przedłużyć licencję.
Zastanawiam się czy istnieje jakaś alternatywa? Tak żebym w przypadku nie wyrobienia startów nie musiał w przyszłym roku zdawać egzaminu za 800 zł.
Czy istnieje może procedura cofnięcia licencji na ten rok i np. wyrobienie w przyszłym roku nowej kiedy będę w nowym klubie bazujać na moim patencie strzeleckim, płacąc jedynie za wyrobienie nowej licencji a nie za egzamin?
Z góry dziękuję za pomoc i rady w mojej sprawie.
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: Raffael »

Starty zrobisz na jednych, dwoch zawodach, a tych jesienią bedzie sporo. Rozlicz sie ze starym klubem i wstąp do nowego (zapytaj sie w nowym klubie o szczegóły), szybko to ogarniesz. Do stowarzyszenia kolekcjonerskiego mozesz zapisac sie i dzis (zrob to jak najszybciej, polecam Braterstwo, zajrzyj na braterstwo.eu, mozesz tez zapisac sie dp klubu Amator).
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2018, 10:44 przez Raffael, łącznie zmieniany 1 raz.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Rodzynek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 08 sierpnia 2018, 10:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: Rodzynek »

Raffael pisze: Braterstwo, zajrzyj na braterstwo.eu, mozesz tez zapisac sie dp klubu Amator).
Właśnie szukam innego klubu.
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2018, 10:51 przez Rodzynek, łącznie zmieniany 1 raz.
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: Raffael »

No to jest kilka innych. Zapisz sie jak najszybciej. Stowarzyszen tez jest sporo.
Na tym sie skup.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: LARPAK »

Rodzynek pisze:Wczoraj zostałem wyrzucony ze swojego klubu strzeleckiego oraz stowarzyszenia kolekcjonerskiego w którym byłem od 1,5 roku.
Rodzynek pisze:
Raffael pisze: Braterstwo, zajrzyj na braterstwo.eu, mozesz tez zapisac sie dp klubu Amator).
Właśnie szukam innego klubu.
Co było powodem wyrzucenia Cie z klubu?
Czy zostałeś właśnie z Braterstwa wyrzucony?

Starty jak już napisano wyrobisz na jednych czy dwóch zawodach, nie jest to jakiś wielki problem.

Weź statut klubu, z którego Cie wyrzucili i sprawdź czy możesz zostać usunięty z dnia na dzień bez okresu wypowiedzenia.
Zapisuj się od razu do klubu bo brak przynależności może stanowić podstawę do cofnięcia pozwolenia o ile je masz.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: LARPAK »

Post pod postem, ale znalazłem odpowiedź na zadane przeze mnie pytania:
https://braterstwo.eu/forum/temat/odwol ... -myslicie/

Wiadomo, że 80 zł to nie mało, ale też nie dużo z tym, że jasno @Carambas określił co się stanie z wpłaconymi pieniędzmi.

I chyba nie zostałeś wyrzucony z klubu jak to tutaj napisałeś, a sam zrezygnowałeś, a to spora różnica w przedstawieniu sprawy.
Rodzynek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 08 sierpnia 2018, 10:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: Rodzynek »

Na szczeście nie mam jeszcze pozwolenia. Bo licencje dostałem dopiero 2 tygodnie temu.
Z klubu zostałem wyrzucony o czym zostałem poinformowany drogą e-mail i moje konto zostało usunięte.
Nic nie dały moje przeprosiny i prośby o przyjęcie. Więc muszę dalej działać, żeby nie zmarnować licencji i nie mieć problemów za rok.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: LARPAK »

Zarzuciłeś publicznie przywłaszczenie pieniędzy przez Prezesa klubu jako nieoprocentowaną pożyczkę.

Od pewnego czasu (kilka lat) często w regulaminach zawodów, które są dość dużą imprezą widnieje zapis o tym, że należy wpłacić wpisowe wcześniej inaczej lądujesz na liście rezerwowej, w w przypadku rezygnacji składka nie jest zwracana.
Jest to spowodowane tym, że ludzie zajmowali miejsce na liście, a ilość zawodników była ograniczona i zwyczajnie nie przyjeżdżali na zawody.

Tutaj miałeś jasno napisane, że pieniądze przechodzą na składkę na rok następny - nie musiałbyś się martwić za kilka miesięcy.

Sam zapisałem się na zawody, gdzie jest ograniczona ilość miejsc, wpłaciłem kasę, ale możliwe jest iż się nie pojawię, ale wiem, że będę mógł miejsce odsprzedać lub przerzucę kasę na kolejne zawody lub składkę w swoim klubie.

Szukaj klubu na miejscu i to tyle.
Rodzynek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 08 sierpnia 2018, 10:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: Rodzynek »

Tak, rozumiem to.
Nie chodziło mi w tym temacie o wylewanie żali. Tylko o pytanie czy jest jeszcze alternatywne wyjście.
Na chwilę obecną wysyłam listem wniosek o zmianę barw klubowych do poprzedniego klubu i jak otrzymam spowrotem wniosek z pieczątką ide do nowego klubu się zapisać.
To chyba najlepsza droga.
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: PP-67 »

:516:

Sprawdziłeś jakie będzie wpisowe i składka miesięczna?
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: s1k0r3k »

Pewnie 70 zł. I darmowe zawody. Tez bym przeszedł czując taką okazję.
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: rzufik1 »

Rodzynek chyba jesteś pierwszym takim przypadkiem żeby Paweł kogoś z klubu eksmitował. Może weź ty mała refleksje zrób, Prezesa przeproś , napisz ponownie wniosek o przyjęcie? Wiesz bombonierka dwa zdjęcia uśmiech nr 12?

Przekombinowałeś
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Rodzynek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 08 sierpnia 2018, 10:10
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: Rodzynek »

rzufik1 pisze:przeproś , napisz ponownie wniosek o przyjęcie? Wiesz bombonierka dwa zdjęcia uśmiech nr 12?
Próby podjąłem, ale bezskutecznie.
Czytałem w statucie ze mógłbym się odwołać, ale oczywistym jest to że nic był to nie dało a dodatkowo straciłbym więcej czasu i nerwów a dodatkowo nie będę się bardziej pogrążał - mądry Polak po szkodzie.
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: Raffael »

Rodzynek pisze:Z klubu zostałem wyrzucony o czym zostałem poinformowany drogą e-mail i moje konto zostało usunięte.
Jesteś pierwszą taka osobą. Mi też zabrakłoby cierpliwości.

Z Trójmiasta polecam Klub Strzelających Inaczej. Ma dobre opinie.
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2018, 23:18 przez Raffael, łącznie zmieniany 1 raz.
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Awatar użytkownika
ziko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 13:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Usuniecie z klubu i stowarzyszenia - co z licencją?

Post autor: ziko »

Powiem szczerze ze dobrze sie stalo. Mozesz teraz opowiedziec pozostalym jak wyglada rynek strzelecki od strony klubow i stowarzyszen. Super jesli zrobilbys zestawienie w excelu, to bedzie bardzo pomocne dla pozostalych. Potrzebowalismy takie czlowieka jak ty! Nie wiem tylko jak z ta licencja, bo o ile pamietam to jest to dokument ktory uprawnia cie do uprawiania sportu zawodowo i reprezentowania klubu. Czyli jesli nie jestes w zadnym klubie to jak rozumiem nie masz prawa posiadac licencji. Powinienes odeslac ten plastik do PZSS/klubu. Dopiero w nowym klubie skladasz wniosek ponownie o licencje. Zapytaj PZSS jak to wyglada, bo jesli straciles klub w ciagu roku to nie podpadasz pod zmiane barw klubowych
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”