Dywagacje ustrojowe (MSBS-5,56)

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 576
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Dywagacje ustrojowe (MSBS-5,56)

Post autor: Matthius »

Historię ludzkości od wieków kształtują spiski, czyli tajne lub niejawne działania różnych grup interesów. Nikt na przykład nie powie wprost, że w dyrektywie o pracownikach delegowanych chodzi o to, że "stara" Unia nie wytrzymuje konkurencji z polskimi firmami. Oficjalne wytłumaczenie podpiera się zupełnie innymi argumentami.
Kolejne przykłady to dyrektywy REACH, antykadmowa, LULUCF.
Rzekomy projekt nowej ubojki z MSWiA też oficjalnie nie istnieje, ale każdy go zna.
To tak z niedawnej historii.

Poza tym wydaje mi się, że kolega mkw dość precyzyjnie napisał, w jaki sposób wartość posiadanego przedmiotu może spaść do zera. Moim zdaniem jest to bardzo realny scenariusz, jeśli pozostaniemy w UE.

A co do podstaw ustrojowych... UK klepnęło sobie prawo działające 8 lat wstecz. Ludzie bankrutują, sądy mielą powoli, a politycy debatują nad rozciągnięciem wstecznego działania do 1999r.
U nas podobne działania przećwiczył nie tak dawno temu pan Kapica. I co? I nic, firmy upadły, dawny minister ma się dobrze.

Prawo zmienia się na zamówienie tych, którzy dysponują siłą i/lub pieniędzmi.

Przepraszam za ten przydługi off-top, więcej wypowiedzi poza tematem nie będzie.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: KG92RS »

REMOV pisze:Chyba nie rozumiesz zasad ustrojowych kraju, w którym mieszkasz. Co jest skądinąd nieco przerażające.
Skłonny jestem stwierdzić, iż zmierzamy (jako państwo) w miejsce, w którym NIE MA żadnych zasad ustrojowych, których nie dałoby się podważyć. Lub zmienić, albo zlekceważyć.
"Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?'

I tak, to jest przerażające.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: KudrigY »

REMOV pisze:Chyba nie rozumiesz zasad ustrojowych kraju, w którym mieszkasz. Co jest skądinąd nieco przerażające.
REMOV, to chyba Ty nie kojarzysz, w jakim kraju mieszkasz. Zasady ustrojowe powiadasz, czyli:
- demokracja konstytucyjna
- rozdział władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej,
- stabilnośc zasad prawa

To tak tylko przytoczę trzy jaskrawe przykłady z ostatnich lat:
- cofnięcie nabytych uprawnień emerytalnych pracownikom SB/UB i kilku innych urzędów (to było prawo działające wstecz, i dwukrotnie karające za to samo - co złamało dwie zasady stanowienia prawa)
- nacjonalizacja części środków z OFE (jak dla mnie czyste złodziejstwo, i też złamanie paru ustaw, ale co tam, zostały napisane nowelizacje...)
- cofnięcie interpretacji podatkowych (znowu prawo działające wstecz...)

Pominę tutaj kilka działań, które wg mnie jawnie łamią konstytucję (ale tu akurat połowa ludności ma odmienne zdanie od mojego...).

Celowo wskazałem przykłady i za PO jak i PIS.

Jak dla mnie to chyba jasne, ze w PL obecnie można zmienić dowolne prawo, i napisac je tak, żeby działało wstecz. Widać na nic inneog nie zasługujemy.

Tak więc jeżeli uważasz, że żyjesz w stabilnej demokracji, gdzie obowiązują międzynarodowe standardy, to... po prostu mamy odmienne zdanie.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
cyraniusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 24 października 2015, 20:39
Tematy: 2
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: MSBS-5,56

Post autor: cyraniusz »

Witamy na planecie ziemia, pozwolę sobie zacytować klasyka "Władza wyrasta z lufy karabinu", nie ma co jęczeć, jest to niemęskie :)
"Dzięki Ci Boże mój za ten krzyż, który Jezus cierpiał za mnie..."
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: MSBS-5,56

Post autor: sql »

KudrigY pisze: - nacjonalizacja części środków z OFE (jak dla mnie czyste złodziejstwo, i też złamanie paru ustaw, ale co tam, zostały napisane nowelizacje...)
No, to oprócz złodziejstwa było również coming outem Trybunału Konstytucyjnego jako trzeciej izby parlamentu już bez żadnych ogródek, który orzekł że co prawda ustawa jest sprzeczna z konstytucją, ale dla "dobra państwa" uznajemy, że jest słuszna.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dywagacje ustrojowe (MSBS-5,56)

Post autor: GreenHeart »

Tym samym Rzepliński razem z resztą kolesi z Trybunału K. ustanowił nowy zapis konstytucji (bez potrzeby głosowania 2/3 posłów głosami za takim zapisem) a mianowicie leci to jakoś tak:

"wszystkie świnie są równe. Ale niektóre są równiejsze"
czyli
Zapis jest niekonstytucyjny ALE dla dobra narodu uznajemy go.

Moja babcia zawsze mi mówiła że wszystko co jest przed ALE, jest gggoownooo warte a ten kto konstytucje sprowadza do klozetu sam powinien trafić pod trybunał stanu.
MarcFloyd
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2017, 23:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Dywagacje ustrojowe (MSBS-5,56)

Post autor: MarcFloyd »

To na co czekacie? Głosować na kogoś innego a po zmianie władzy wprowadzić ustawę denazyfikacyjna i wszystkich którzy wprowadzali/wspierali łamanie trojpodzialu władzy i podcierali się konstytucją zamknąć do pudła...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”