Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 346
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: wsteczniak »

Wstrzymać polowania na dwa/trzy lata i wiele by się wyjaśniło.
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: lemuchr »

niestety mało kto sobie zdaje sprawę lub myśli o tym co będzie jak tego myślistwa nie będzie.
Ano ludzie żyjący z ziemi wezmą sprawy w swoje ręce. i skończy się pozyskanie zwierzyny sposób etyczny (poza paroam niechlubnymi wyjątkami) tylko zacznie się kłusownictwo na skale do tej pory nie spotykaną. Zacznie się cierpienie zwierząt we wnykach i postrzelonych z różnego rodzaju broni.

A wszystko i tak prowadzi do sprywatyzowania lasów i przejęcia ich przez bogatych i wpływowych niekoniecznie polski.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: argo »

Sa osoby, dośc dobrze siedzące w temacie, które wprost twierdza ze taki jest ostateczny cel grzebania przy polskim łowiectwie.
tylko łowy , tylko nitro
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: mkl1 »

... i...trzeba będzie jeździć na polowania do sąsiadów :516:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: GreenHeart »

Już od dawna są zakusy zagranicznych inwestorów zrobienia z Polski dochodowego safari. Bogaci myśliwi jeżdżą po świecie i widzą gdzie najlepiej się poluje i to wcale nie chodzi o cenę. Jak była potrzeba lobby Homebroker, RealEstate, Remax, itp., to nagle zrobiła się taka nagonka na pośredników w obrocie nieruchomościami że kiedy deregulowali zawody pośrednika i zarządcy nieruchomości to nikt nie płakał. Teraz wielkie korporacje przejęły lwią częśc rynku, kasując małe firmy po kolei. Jak chcieli zreformować sądy to zrobili nagonke na sędziów. Od kilku lat jest nagonka na PZŁ i podejrzewam że ktoś ma chrapkę na polskie lasy w aspekcie przejęcia kontroli nad odstrzałem zwierzyny. Kiedyś to musi się skończyć. Pisanie ustaw na zlecenie i pod dyktando bogatego lobby. Już teraz chcą zablokować przejęcie dziedzictwa łowieckiego przez nowe pokolenie, dając zakaz polowań do lat 18. W żadnym kraju tego nie ma. Ja mam w konstytucji napisane że mogę wychowywać moje dzieci wedle moich przekonań. Jedynym warunkiem jest respektowanie praw dziecka co wynika pośrednio z innych ustaw niż zasadnicza. W momencie kiedy polskie tradycje myśliwskie zostaną zatarte to zniszczenie ostateczne łowiectwa w Polsce stanie się faktem. Tylko ogłupieni ludzie nie widzą jaka jest rola myśliwych w tej maszynie. Owszem zdarzają się patologie i debile są również wśród nas. Owszem pijacy, maniacy i oszołomy nie pomagają budować pozytywnego wizerunku łowiectwa w Polsce, tylko dlaczego cały system musi paść żeby nawet ekolodzy przejrzeli na oczy? Ja mówię że współczesne rolnictwo kontra dzika zwierzyna będzie walką która położy kres temu co w Polsce jest piękne i dziewicze. Będziemy k... taką pustynią jak Holandia, gdzie dzika zwierzyna to u nich owca i krowa.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: lemuchr »

i znów hobby to stanie się elitarne bo mało kogo będzie stać żeby jeździć na polowania za granicę.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: argo »

Wschod relatywnie tani i sporo proponuje , a na Słowacji wilka mozna bez problemu ... nasze lowiska zostawic na zer ekooszołomom, nieech przegania dziki, zwalczają ASF i placa za szkody :P
tylko łowy , tylko nitro
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: GreenHeart »

Rozmawiałem wczoraj z ojcem. Dyskutowaliśmy na temat łowiectwa w Polsce i zmian. W którymś momencie się wkurzylem i powiedziałem że w du*** to mam i niech teraz politycy łapią za strzelby i idą polować. Ojciec odpowiedział żebym nigdy nie miał tego w d.... :) bo oni tylko na to czekają. Chcą sprywatyzować polowania i wtedy dopiero zacznie się rzeź niewiniątek. Nie będzie o tym głośno w radiu ani w telewizji. Żadna gazeta nie napisze artykułu że zagraniczny myśliwy na jednym polowaniu tłucze po 10 jeleni. Że są organizowane masowe polowania z naganką w skali niespotykanej dotąd w kraju. To wszystko będzie wyciszane lokalnie a ogłupieni ludzie będą myśleć że teraz jest spokojnie. No bo jak nic nie słychać o myśliwych to ok. Za kilka lat okaże się że stada podstawowe jeleni, danieli i muflonów sa wybite a dzikie zwierzątka, dzieci będą oglądać na obrazkach z przeszłości.
Nie piszę że obecna sytuacja jest dobra ale obecny model łowiectwa w Polsce czy chcecie czy nie jest wynikiem kompromisu pomiędzy polityką państwa, żądaniami rolników a postulatami ekologów. Jestem przeciwny patologiom, poplecznictwu, chamstwu i łamaniom czy naginaniu prawa, tylko zdecydowana większość myśliwych jakich znam oberwą teraz po du*** bo "tylko czekający na wpadkę" pismaki upatrzyli sobie kilku debili a co gorsza zarządy PZŁ zamiatały afery pod dywan zamiast karać przykładnie i dbać o edukację społeczeństwa. Coś się musi zmienić na pewno w kwestii odszkodowań za straty spowodowane przez zwierzynę, na pewno w kwestii etyki łowieckiej, zasad bezpieczeństwa i ochrony tradycji łowieckiej.

I jeszcze jedno. Tą Szyszkę co kozaczył tak po lasach to postawiłbym przed sądem.
Ostatnio zmieniony 08 marca 2018, 14:30 przez GreenHeart, łącznie zmieniany 1 raz.
wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 346
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: wsteczniak »

Zakopać klucz do sejfu na trzy lata. I czekać aż John Deery wjadą do Stolycy bo na polach wszystko zniszczone.
Wtedy urzędasy z ekofikołkami przyjdą na kolanach żeby etycznie zrobić to co trzeba.
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: lemuchr »

Sęk w tym że rolnicy sami się wezmą za tępienie szkodników. Zacznie się znajdywanie pokaleczonych zwierząt po lasach. Wtedy zaś będzie darcie ryja gdzie straż leśne i myśliwi. Jak nie kijem to pałą.
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: argo »

GreenHeart pisze:
I jeszcze jedno. Tą Szyszkę co kozaczył tak po lasach to postawiłbym przed sądem.
.... a jestem bardzo ciekaw konkretnie za co ? bo na przykład jego polityka wzgledem Puszczy Białowieskiej byla jedyną mozliwa do realizacji w obecnej sytuacji ... gośc polecial bo pewnie za jego kadencji ciężko byloby klepnac te zmiany w prawie łowieckim, a Szyszko miał te wade ze byl z nieco innego nadania ( podobnie jak Antoni) i był niewrazliwy na pohukiwania z Nowogrodzkiej
tylko łowy , tylko nitro
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: Piotr_JG »

argo pisze: ...dlaczego jako mysliwy mam placic za szkody zwierzyny , ktora nie jest moja wlasnoscia?
Może dlatego, że polujesz (użytkujesz teren) na nie swojej własności.
argo pisze:Co do wylaczania ..jak rzeklem wylacza głownie oszolomy ideolo, albo goscie co trzymaja chaszcze bo biorta na to doplaty z UE, ale nie ktos kto powaznie traktuje swoj biznes rolniczy ...
Dziękuję, miło usłyszeć opinię z zewnątrz.
A z tymi chaszczami i dopłatami to troszkę nie w temacie jesteś, przyznaj.
I żeby nie było: nie czepiam się łowiectwa, ale chamstwo i buta wśród myśliwych (a zbyt dużo tego ostatnio, być może tylko ja mam pecha ) nie powinno mieć wsparcia w obowiązującym prawie.
Piotr
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: GreenHeart »

argo pisze: .... a jestem bardzo ciekaw konkretnie za co ? bo na przykład jego polityka wzgledem Puszczy Białowieskiej byla jedyną mozliwa do realizacji w obecnej sytuacji ... gośc polecial bo pewnie za jego kadencji ciężko byloby klepnac te zmiany w prawie łowieckim, a Szyszko miał te wade ze byl z nieco innego nadania ( podobnie jak Antoni) i był niewrazliwy na pohukiwania z Nowogrodzkiej
Rzeź bażantów to jest model polskiego łowiectwa? To ja w d.. mam taki model i kodeks etyczny. Zwłaszcza że rzeczniczka tego betonu PZŁ sama nie widziała nic wielkiego w dokonywaniu masowego odstrzału ptaków. Żeby wytłuc 400 ptaków to trzeba do jasnej cholery walić do nich z broni samopowtarzalnej. Co do wycinki parku, miałem okazję rozmawiać z leśnikiem bezpośrednio związanym z zespołem który pisał "merytoryczną" ocenę powodów i skutków wycinki drzew w puszczy. Nie jestem znawcą lasów ale coś jest na rzeczy jak ci co mają bronić tego przedsięwzięcia sami mają wątpliwości. Dlatego o puszczy się nie wypowiadam.
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: argo »

Co do odstrzału bazantow - ja tez nie widze tu zadnego problemu, a co do puszczy ....jestem lesnikiem ( obecnie juz co prawda tylko z wyksztalcenia) ale mialem bardzo watpliwa przyjemnośc przerobic ten problem jaki maja w Białowiezy, na wlasnej skórze w Beskidach we wczesnychy latach 90tych, sytuacje mielismy identyczna, lecacego na potege swierka, gradacje kornika obejmujaca cale nadlesnictwa i wycinke calych setek hektarow monokultur swierkowych, ale na szczescie mielismy tam wolna reke w naszych dzialaniach i nie mielismy tam parku narodowego i bandy zielonych kretynow napedzanych pierdami z Brukseli nad soba ...efekty obecnie mozna obejrzec na zywo , w miejsce tych uschnietych swieerkow powoli bo powoli ale odradza sie buczyna karpacka wystepujaca wczesniej w reglu dolnym zamiast tych poaustriackich sztucznych świerczyn.
Jeśli w Bialowieży gradacja kornika jest faktycznie tych rozmiarow o jakich sie wspomina to wyciecie zaatakowanych swierkow do zera to jedyne lekarstwo, niezależnie od tego jak duzy to obszar i jak jest chroniony, zwlaszcza ze podobnie jak u mnie tzn w Beskidach, zostaly tam one wprowadzone sztucznie ( fakt powszechnie znany) i te drzewostany z punktu widzenia ochrony zasob przyrodniczych przedstawiaja wartosc dokladnie zerowa , bo były pomyslane i założone jako plantacje desek
tylko łowy , tylko nitro
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: Piotr_JG »

argo pisze:Co do odstrzału bazantow - ja tez nie widze tu zadnego problemu,
To wyjaśnia sposób myślenia i wiele Twoich postów
argo pisze: te drzewostany z punktu widzenia ochrony zasob przyrodniczych przedstawiaja wartosc dokladnie zerowa , bo były pomyslane i założone jako plantacje desek
W Puszczy? Na pewno? Ba zakładam, że jako leśnik, nawet były, wiesz do czego jest Park Narodowy.
Zresztą całe to porównywanie metody zwalczania kornika w Puszczy i lesie gospodarczym jest trochę hmm...niestosowne.
Piotr
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”