Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: MaciekSz »

A jakie zagrożenie dla buka, wiązu i jawora stanowi kornik d.?
Maciek
.62 i .69
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: argo »

Jeśli mówimy o monokulturze świerkowej, to gdzie jest tam buk itp ?
tylko łowy , tylko nitro
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: MaciekSz »

Ja nic nie mówiłem o żadnej monokulturze, tylko o odradzaniu się buczyny karpackiej, a te gatunki drzew liściastych to poza bukiem jej typowi przedstawiciele.
Pisałeś, że oczywiste jest usuwanie porażonego świerka, a pozostawić drzewa w lesie mógłby tylko . (automat usuwa to słowo, wiec napiszmy "ktoś nieznający się na rzeczy"). Ja wcześniej zapytałem, czy buczyna karpacka nie odrodziłaby się, gdyby powalone świerki pozostawić, żeby sobie zbutwiały.
No więc teraz zapytuję, z jakiego powodu ich pozostawienie uważasz za błąd? Czy kiedy zaczyna brakować osłabionego świerka, kornik przerzuca się na wymienione gatunki?
Ostatnio zmieniony 09 marca 2018, 15:31 przez MaciekSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: GreenHeart »

argo pisze:Sorry Grennheart ale Twój pomysł o zakazie posiadania trofeow mysliwskich jest zwyczajniee z czapy, podobnie jak kilka innych ....a co do szkod za zwierzyne .... zwierzyna caly czas jest własnoscia panstwa, ale za szkody becaluja mysliwi ...nie rozumiem tego mechanizmu ...a raczej rozumiem, byloby tozauważalne obciazenie budzetu, wiec taniej zwalic to na leszczy, ktorzy biegaja z flintami po lesie za swoje pieniadze, bo lubia ..... standard w naszej ojczyznie
Ciesze się że zgadzamy sie w kwestii odszkodowań, co do innych pomysłów to przyznam że trofeów sie nie pozbędziemy tak samo zdjęć z polowań. Można by to nieco ograniczyć i dotrzeć do świadomości myśliwych by nie obnosili się ze swoimi sukcesami łowieckimi poza środowiskiem dlaczego tak sądzę. Oto cytat ze strony Ludzie anty myśliwi: " Właśnie dlatego potem dochodzi do sytuacji w której myśliwi strzelają do rowerzystów, spacerowiczów czy dzieci i tłumaczą że pomylili człowieka z dzikiem. Po naszych lasach biega kilkadziesiąt tysięcy ignorantów którzy nie potrafią posługiwać się bronią i odróżnić dzika od czegokolwiek. Nasi wolontariusze i pracownicy na bieżąco monitorują myśliwskie grupy i fora. Dzięki temu możemy wykryć dziesiątki przestępstw.".
Niestety oni nie są jedyni którzy materiał na hejt biorą prosto od nieświadomych "łowców" którzy biorąc coś za normalne nie zdają sobie sprawy że zjadacze bezglutenowych pierożków widzą w nich krwawych morderców i choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość to ci ludzie którzy o myśliwych sądzą najgorsze rzeczy i najchętniej zakopaliby ich żywcem, są wyborcami a z nimi rząd się liczy, gdyż w chwili obecnej anty myśliwych jest ok 7/10 ludzi.
Także nie zgodzę się z tobą że pomysł ograniczenia publikowania sweet fotek z zaj...ną sarną jest zły!

Kolejny mój pomysł dotyczy zabezpieczenia medycznego na polowaniu. No cóż nie w każdym kole jest lekarz a nie każdy lekarz ma przy sobie opatrunki po postrzale z broni. Uwierz mi bandaż czy apteczke samochodową to sobie można w d... wsadzić w takiej sytuacji.

Kolejny pomysł treningu strzeleckiego. Byłeś ostatnio na przystrzeliwaniu broni? Zarządy okręgowe czasem to organizują. Byłem w zeszłym roku na takim. Odpowiem ci po francusku: LA DRAMAT.

Postulat typu rozwiązać wyższe instancje PZŁ oczywiście się nie sprawdzi bo takiego młota to jeszcze nikt nie wymyślił żeby ten beton skruszyć a jakoś do szczęścia nie potrzebuje nic więcej jak zarząd koła względnie ZO.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: adnikauto »

Czytam ten watek i... szlag jasny, Montrala nie tylko da mi "wolne" od Forum ale jeszcze "wystrzeli" w kosmos z zakazem powrotu... :651:

Tylko o zmianie cholernych przepisow napisalem bo wiem, ze tutaj sa mysliwi - ale nie wiedzialem, ze otworzylem... "Puszke Pandory"... szlag... !
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: argo »

MaciekSz pisze:Ja nic nie mówiłem o żadnej monokulturze, tylko o odradzaniu się buczyny karpackiej, a te gatunki drzew liściastych to poza bukiem jej typowi przedstawiciele.
Pisałeś, że oczywiste jest usuwanie porażonego świerka, a pozostawić drzewa w lesie mógłby tylko . (automat usuwa to słowo, wiec napiszmy "ktoś nieznający się na rzeczy"). Ja wcześniej zapytałem, czy buczyna karpacka nie odrodziłaby się, gdyby powalone świerki pozostawić, żeby sobie zbutwiały.
No więc teraz zapytuję, z jakiego powodu ich pozostawienie uważasz za błąd? Czy kiedy zaczyna brakować osłabionego świerka, kornik przerzuca się na wymienione gatunki?
Oczywiscie ze jak piszesz, w koncu by sie odrodzila, ale tylko ze trwalo by to setki lat -wiek rebny - (czyli dojrzałośc ) -dla buka to 120 lat, a w jednym cyklu buczyna sie nie odrodzi ...jesli mamy na danym obszarze monokulture swierkowa to odnowienie naturalne odpada, buki czy modrzewie czy jodly czy jawory nie wysieja sie bo nie maja z czego - brak jest dojrzałych drzew tych gatunkow, wobec tego buka i pozostale te gatunki trzeba wprowadzic sztucznie, usuwąjac najpierw to co uschło.
Piszesz - powalolne drzewa zostaawic w lesie zeby sobie zbutwiały ....powwiem krotko nie chcialbym byc w skórze lesniczego czy nadlesniczego który do tego dopuscił, czy wyrazil zgode na takie działania bez błogosławienstwa z góry, drewno lezace na lesie i nie wywiezione oraz zabezpieczone w pore to sa wymierne straty ,......jak myslisz , kto za to oberwie ? oczywistym jest ze to juz nie będzie klasa pierwsza, a jesli juz to trzecia albo nawet pozaklasowe ( slady zerowania dyskwalifikuja drewno jakosciowo) ale to nadal jest okreslona wartośc i spokojnie mozna tu zarzucic lesnikom niegospodarność.
Z postepowaniem jakie sugerujesz spotakelm sie w Góraach Izerskich na przełomie lat 80/90-tych, gdzie pozostawiono swierka jak stal i uschnał - kleska miala potezne rozmiary a ze wzgledu na ciezki górski teren wielu drzew nie dalo sie szybko usunąc a potem nie bylo juz sensu ze wzgledu na rozkład drewna- widoki apokaliptyczne,( mozna bylo tam krecic filmy o zagladzie nuklearnej), ale tam byla inna przyczyna, dużo wazniejsza niz opal jaki mozna bylo wyrobic z tych suszek - smiertelnie bano sie ze usuniecie drzew stojacych badz juz lezacych uruchomi erozje , bo z gleba tam jest tragicznie - szkieletowa o miaższości maksymalnie kilkunastu centymetrow i co najwazniejsze , miano na takie dzialania błogosławienstwo IBL-u ( Instytut Badawczy Lesnictwa) wiec nie bylo ryzyka ze ktos zarzuci niegospodarność .
GreenHeart pisze:

Ciesze się że zgadzamy sie w kwestii odszkodowań, co do innych pomysłów to przyznam że trofeów sie nie pozbędziemy tak samo zdjęć z polowań. Można by to nieco ograniczyć i dotrzeć do świadomości myśliwych by nie obnosili się ze swoimi sukcesami łowieckimi poza środowiskiem dlaczego tak sądzę. Oto cytat ze strony Ludzie anty myśliwi: " Właśnie dlatego potem dochodzi do sytuacji w której myśliwi strzelają do rowerzystów, spacerowiczów czy dzieci i tłumaczą że pomylili człowieka z dzikiem. Po naszych lasach biega kilkadziesiąt tysięcy ignorantów którzy nie potrafią posługiwać się bronią i odróżnić dzika od czegokolwiek. Nasi wolontariusze i pracownicy na bieżąco monitorują myśliwskie grupy i fora. Dzięki temu możemy wykryć dziesiątki przestępstw.".
Niestety oni nie są jedyni którzy materiał na hejt biorą prosto od nieświadomych "łowców" którzy biorąc coś za normalne nie zdają sobie sprawy że zjadacze bezglutenowych pierożków widzą w nich krwawych morderców i choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość to ci ludzie którzy o myśliwych sądzą najgorsze rzeczy i najchętniej zakopaliby ich żywcem, są wyborcami a z nimi rząd się liczy, gdyż w chwili obecnej anty myśliwych jest ok 7/10 ludzi.
Także nie zgodzę się z tobą że pomysł ograniczenia publikowania sweet fotek z zaj...ną sarną jest zły!
Widzisz , dlatego co do pierwszeego zagadnienia jestem goracym zwolennikiem legalizacji lunet noktowizyjnych czy termowizyjnych, polowanie przede wszystkim ma byc bezpieczne i skuteczne a przy obecnym nacisku na pozyskanie dzikow ( bo ASF ) i penetracji kompleksow lesnych czy obszarow rolniczych przez ludzi o wszelkich mozliwych porach dnia, bo nie mozna sobie pozwolic na zla ocene celu, strzelcom sprotowym sie fajnie pisze bo strzelaja w komfortowych warunach na wykoszonych strzelnicach i przy dosc konfortowych warunkach oświetlenia, pod tym względem w lesie czy polu jest duzo gorzej.
Co do wspisow na roznych LPM-ach czy podobych stronach antyłowieckich, nie masz wrazenia ze sa to czcze przechwałki ? zapytam wprost - gdzie tocza sie te dziesiatki spraw skoro wykryto dziesiatki przestepstw ? nie zastanowilo Cie to ? spora czesc ( np oslawione Ludzie Przeciw Mysliwym załozona przez malwersanta i przestepce skazanego prawomocny wyrokiem - niejakiego Gawła) to pomyslowa maszynka do skubania naiwnych z kasy zerujaca na ich wrazliwosci, gdzie znaczaca wiekszość fotek obrazujacych rzekome okrucienstwo polskich mysliwych pochodzi zza granicy ...przyznasz ze na to co publikuja mysliwi w innych krajach, mamy zerowy wpływ.
Co do sondaży ...nie wiem czy prawda jest ze 70% spoleczenstwa jest przeciw mysliwym, nie spotkalem sie z mierodajnymi badaniami, a te ktore widzialem czesto byly pod zalozony cel .. L{PM sie podnieca ze maja 150 tys sympatykow ...bo peewnie tyle zalajkowalo ich na fejsie ;laughing: ...jesli nawet to prawda to jest ich mniej wiecej tylu co członkow PZł i jak nietrudno stwierdzic nie jest to 70 % spoleczenstwa zeszta czesto te same osoby udzielaja sie na kilku podobnych forach o tej tematyce wiec sumowanie liczby uczestnikow czy sympatykow kilku portali moze byc mylacę ...prywatnie powiem ze nie wierze w te 70% bo w srodowisku w ktorym sie obracam, nie spotlałem sie z jakims zauważalnym ostracyzmem mimo ze wśrod znajomych sa bardzo rozni ludzie, a ja nie ukrywam czym sie zajmuje w wolnych chwilach.
Fokat pisze:nic się nie zmieni, z ustawy wyleciał zapis o TW :roll:
szef PZŁ Lech Bloch zostaje: "w 1983 roku zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie "Kazimierz”. W jego teczce znajduje się odręcznie podpisane oświadczenie o współpracy z SB "w zakresie osób, faktów i zagadnień interesujących tę służbę”.
NIe liczcie na zmiany w partyjnym betonie.
Kiedy wyleciał ? w senacie ? zreszta niewazne bo był zbrobiony akurat nie pod Blocha,( ktorego zreszta prywatnie uważam za nieporozumienie, bo gosc skutecznośc jako szef PZŁ ma zerową ) tylko kogos innego.
Ostatnio zmieniony 09 marca 2018, 18:20 przez argo, łącznie zmieniany 2 razy.
tylko łowy , tylko nitro
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: tomekwroclawski »

Tez uważam zakaz używania lunet korzystających z elektronicznych metod przetwarzania obrazu za pozbawiony uzasadnienia.

Powoływanie się na tzw względy etyczne upada wobec dużo większego ryzyka ranienia zwierzęcia z powodu ograniczonego pola widzenia w konsekwencji konieczności dochodzenia postrzałka, zbędny stres oraz cierpienie zwierzęcia.

A ze to kosztuje i spolaryzuje społeczność myśliwska ... no cóż. Nie jeden myśliwy jeździ na polowania osobówka a wszystko na co go stać to CZ cz Merlin z vortexem. Te klimaty nigdy tanie nie były. Taki mamy klimat.
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: LWfilip »

adnikauto pisze:Czytam ten watek i... szlag jasny, Montrala nie tylko da mi "wolne" od Forum ale jeszcze "wystrzeli" w kosmos z zakazem powrotu... :651:

Tylko o zmianie cholernych przepisow napisalem bo wiem, ze tutaj sa mysliwi - ale nie wiedzialem, ze otworzylem... "Puszke Pandory"... szlag... !
Trudno się z Kolegą nie zgodzić. Są jednak pewne pozytywy, przynajmniej dla mnie. Czytając ten temat, a na razie ogarnąłem całość, dowiedziałem się wielu chyba pożytecznych rzeczy. Nawet do głowy mi nie przyszło, że zmiana w przepisach łowieckich doprowadzi do ciekawych wykładów na temat wykańczania kornika drukarza czy upraw leśnych. Oczywiście sobie żartuję choć pewną wiedzę posiadłem czytając to forum. I za to Panowie dziękuję. Niestety, dyskusja skręca w niedobrą stronę. Skoro na tym forum temat wzbudza taką dyskusję to co dzieje się w środowisku łowieckim??
Niestety odnoszę wrażenie, że coś tu się dzieje pod publikę. Były wypadki czy zły PR i trzeba ( władza) dać wyraz społecznemu niezadowoleniu. Ktoś tu mądrze napisał, że myśliwi troszkę "zasłużyli " sobie na wizerunek wśród zwykłych ludzi. Do tego to co się wyprawia w różnych dziedzinach naszego życia (państwa) powoduje, że nasi politycy zaczynają kolejną walkę o samorządy czy inną władzę. Pewnie, wielu z nich jest myśliwymi, wiemy, że wielu z nich jest posiadaczami broni palnej maści wszelakiej. No i co z tego?? Ano nic! Bo na polityków bata nie ma. Dajemy im władzę. A potrzebni jesteśmy tylko do 22.00 w wyborczą niedziele. Wiem! Zrobimy im kuku przy następnych wyborach. Żarcik? Pewnie. Bo zmienią partię i jakoś to będzie. Panowie myśliwi i nie myśliwi środowisko jest niejednolite i nie potrafi wywierać odpowiedniego nacisku. Ale to chyba problem globalny. Pozdrawiam wszystkich strzelców.
P.S. Mam nadzieję, że zmieniający przepisy mają świadomość tego co robią (?)
Ostatnio zmieniony 09 marca 2018, 19:58 przez LWfilip, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: Dexter »

Dla mnie (nie-myśliwego) najwięcej co się dowiedziałem czytając tą dyskusję to:

Ciekawe rzeczy o gospodarce leśnej itp. Ciekawe, zwłaszcza z mojego czyli biologa punktu widzenia :) (ale specjalistą od lasów nie jestem).

Myśliwi w reakcji na jakieś tam społeczne zarzuty wobec nich (ze skutkiem w postaci zmian o których mowa) zaczynają publicznie obrzucać się kałem przez całą przekątną piaskownicy. Co z zewnątrz wygląda kapkę ciekawie, kapkę śmiesznie i kapkę niesmacznie jednocześnie. Dokładnie jak rekonstruktorzy.
wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: wsteczniak »

Bla, bla, bla... Dexter celująco to ujął. Temat niczym z HydePark z lowiecki.pl którego już nie czytam... Wolę to forum. Tu trzeba zrobić zmasowane bombardowanie postkomunistycznego PZŁ żeby roz%$#@&ć ten beton. Tu trzeba patrzeć na dobro przyrody, dobre imię łowiectwa i społeczną akceptację a nie przez pryzmat zawartości zamrażarki i zielonego kwitka bo czasem w "nowym modelu" może będzie za drogo i lepiej cicho być! Może tak , może nie! Może cwaniactwo czeka na komercjalizacje polowań ale to co w tej chwili jest jest jest nie do przyjęcia!...
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: MaciekSz »

Temat powiązany.

Imperium kontratakuje. Zaraz po tym, jak wizerunkowo niesłuszny szkodnik lasu nazwiskiem Szyszko został zmuszony do wstrzymania wycinki (czyli skoku na kasę, bo pod pozorem usuwania chorego świerka zwiększono wyrąb cennych, starych i oczywiście zupełnie zdrowych drzew liściastych), jego kolega Kowalczyk będzie... sadził las w miejscach wycinki w Puszczy Białowieskiej. Czyli mamy kolejne działanie zmierzające do zatarcia naturalnych cech tego unikalnego obszaru. :090:

Beton, beton i jeszcze raz beton.
Maciek
.62 i .69
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: argo »

Zanim wyrażę oburzenie, najpierw chciałbym poznać skład gatunkowy tych odnowień sztucznych, jeśli jest zgodny z siedliskiem - nie mam nic w poprzek.
tylko łowy , tylko nitro
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: Xtz »

MaciekSz pisze:(...) Zaraz po tym, jak wizerunkowo niesłuszny szkodnik lasu nazwiskiem Szyszko został zmuszony do wstrzymania wycinki (czyli skoku na kasę, bo pod pozorem usuwania chorego świerka zwiększono wyrąb cennych, starych i oczywiście zupełnie zdrowych drzew liściastych), jego kolega Kowalczyk będzie... sadził las w miejscach wycinki w Puszczy Białowieskiej. Czyli mamy kolejne działanie zmierzające do zatarcia naturalnych cech tego unikalnego obszaru. :090:

Beton, beton i jeszcze raz beton.
Gwoli ścisłości - radzę nie wierzyć w bajki o skoku na cenne, liściaste, zdrowe drzewa, które nagle zaczęto więcej wycinać. Powtórzę - bajki. Radzę pojechać i zobaczyć, choć widok po kornikowej klęsce jest przykry... Byłem, widziałem, wiem co mówię. Skalę manipulacji też widziałem...

Co do sadzenia: przepisy (a konkretnie ustawa o lasach) - obligują do odnowienia w ciągu 5 lat. Nie ma zmiłuj, w przeciwnym razie inni wezmą się za tych, którzy tego nie zrobią.
Fakty:
1. Ma być obsadzone tylko 30% danej powierzchni - reszta naturalne odnowienie. Odnawiane sztucznie będą gatunki, które w tamtych warunkach odnawiać się będą trudno (np. świerk, którego na caaałych połaciach już nie ma wcale). Grab sam się dosieję... Ma to służyć zachowaniu właściwego składu gatunkowego, dla danych siedlisk.


2. W warunkach tamtych żyznych siedlisk, brak szybkiego odnowienia, powoduje ekspansję grabu lub, co gorsza, trzcinnka, który nie pozwoli na jakiekolwiek odnowienie przez baaardzo długo. Uzupełnię: grab w tamtych warunkach jest baaardzo ekspansywny, a lite grabowe odnowienie, tworzy ciemny parasol, pod którym nic nie rośnie - nawet trawa. To na długo zmienia skład gatunkowy. Odpuszczenie doprowadza do zmian siedlisk - czyli przekształcania Puszczy w coś innego, a właśnie siedliska tam się chroni. Dlatego nie ma oczekiwania na to, co się obsieje przez 4 lata i dosadzania sztucznego w piątym roku - trzeba zadziałać szybko.

3. Ogromne, obecne zmiany obrazu polskiej części Puszczy (to widzą ci, którzy tam bywali częściej i pamiętają Puszczę sprzed... 10 lat) spowodowali, swoimi działaniami, ci, którzy teraz nazywają siebie bezinteresownymi jej obrońcami...
Ostatnio zmieniony 20 marca 2018, 19:26 przez Xtz, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: adnikauto »

@Xtz

Wow, gratuluje fachowej wiedzy na temat drzewostanu przyjemne sie czyta takie posty - mozna sie czegos obiektywnego dowiedziec.... :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zmiany w prawie łowieckim w Polsce.

Post autor: tomekwroclawski »

3. Ogromne, obecne zmiany obrazu polskiej części Puszczy (to widzą ci, którzy tam bywali częściej i pamiętają Puszczę sprzed... 10 lat) spowodowali, swoimi działaniami, ci, którzy teraz nazywają siebie bezinteresownymi jej obrońcami...

A co doklsdnie masz na myśli ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”