Opel Astra F 1999r i instalacja gazowa LANDI

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

wid
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 16:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Opel Astra F 1999r i instalacja gazowa LANDI

Post autor: wid »

Przejechałem tym Oplem 240 tys. km, z tego ponad 200 tys. na gazie.Samochód tak dobrze się
spisywał, ze zagapiłem się i nie sprzedałem go w odpowiedniej chwili, a potem jeszcze raz się
zagapiłem i przestałem serwisować układ LANDI . Dlatego gdy znajomy powiedział, że coś za często
piszą w gazetach warszawskich o smogu, a za Tuska przez 8 lat nie było smogu :) doszliśmy do
wniosku, że należy się przygotować.
Pojechałem do swojego warsztatu, ale okazało się że oni przestali serwisować LANDI, chwyciłem
więc za telefon i proszę mi wierzyć przez dwa miesiące wykonalem kilkaset telefonow i wreszcie
znalazlem firmę, która miała oprogramowanie LANDI i ustawienie czystosci spalin trwalo bardzo
krótko. Ten układ LANDI jest drugiej generacji tzn. silnik krokowy i sonda lambda, a więc jest bardzo
prosty, ale na przeglądzie diagnosta mi powiedział, że czystość spalin jest bardzo dobra .
Dlatego gdy w TVP INFO podali w ubiegłym tygodniu, że w Warszawie przeprowadzono masową
kontrolęi zabrano wiele dowodów rejestracyjnych, zaprosilem znajomego na małe"co nie co".
Piszę o tym dlatego, ponieważ ten warsztat z takim wyposażeniem jest chyba jedyny w W-wie.
wiem rownież, że instalacja LANDI byla montowana w VW i Skodach.Jeżeli ktoś ma LANDI, a nie
chce aby regulował mu układ "specjalista" z śrubokrętem, to służę kontaktem.wid
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opel Astra F 1999r i instalacja gazowa LANDI

Post autor: MaciekSz »

Zamiast 2 m-ce szukać, trzeba było śmignąć do KRK. Zakład Fugazi montuje i serwisuje instalacje Landi Renzo od ponad 20 lat.
Maciek
.62 i .69
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opel Astra F 1999r i instalacja gazowa LANDI

Post autor: lemuchr »

Kolego czy to przypadkiem serwis z wału miedzeszyńskiego?
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
Awatar użytkownika
donia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 27 stycznia 2016, 11:55
Tematy: 31
Lokalizacja: =Wrocław=
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opel Astra F 1999r i instalacja gazowa LANDI

Post autor: donia »

A już myślałem, że będzie "sprzedam Opla w gazie" :).
Ehh, to były czasy. Kupowało się samochód i przez 150 - 200 tys. tylko lało się benzynę i wymieniało klocki.
To se ne vrati ;).

pzdrv
donia
=Wrocław=
wid
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 16:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opel Astra F 1999r i instalacja gazowa LANDI

Post autor: wid »

Ad.MaciekSZ. Z Warszawy do KRK ciut za daleko, ale dziękuję.
ad.Lemuchr. Wał Miedzeszyński też przedziurkowałem dokładnie i była tam firma o nazwie
klinika coś tam... - ale jak przepytałem właściciela dokładnie, tak jak Tusk Schetynę lub na odwrot :033: to okazało się, że ma on program komputerowy ale nie firmy LANDI.
Awatar użytkownika
Michal_00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2017, 12:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opel Astra F 1999r i instalacja gazowa LANDI

Post autor: Michal_00 »

Kiedyś, instalację Landi Renzo zakładał mi i serwisował zakład Migaz, byli na Modlińskiej.
Zawsze było ok.
Pozdrawiam
Michał
Stn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1390
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 19:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opel Astra F 1999r i instalacja gazowa LANDI

Post autor: Stn »

Landi robili kiedyś jeśli się nie mylę w Autko Gaz na terenie AWF przy Marymonckiej - ogarnięci gazownicy.
Obrazek
wid
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 16:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Opel Astra F 1999r i instalacja gazowa LANDI

Post autor: wid »

Ad. Michał i Stn - te dwa warsztaty już nie prowadzą serwisu Landi. Zadzwoniłem do Landi Renzo,
która ma w Warszawie swoją szkołę, ale oni też nie poyrafili mi pomóc.Tak na marginesie, Landi i
Landi Renzo to ta sama firma.Po śmierci pana Landi firmę przejęla żona i syn i firma dalej się
rozwija.
Nie wiem, czy pamiętacie,początki wprowadzania instalacji gazowych w samochodach
osobowych.Podstawowym problemem było to, że samochód gasł na wolnych obrotach. Było to
niebezpieczne i bardzo denerwujące. Przypadłość ta szczególnie gnębiła właścicieli Mercedesow.
Ja nigdy nie miałem takich kłopotów, bo Ople lubiły gaz no i firma Landi dobrze wykonała
swoją robotę. Dlatego, gdy po wielu, wielu telefonach znalazłem wreszcie wlasciwy warsztat
i zobaczylem na ekranie monitora obrotomierz i napis Landi wiedziałem, że jestem w domu.wid.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”