Kawał skur%#&@$

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: ArturR »

bldzmarcin pisze:Takie dziwne czasy, gdy ludzie przechodzą obojętnie wobec ludzkiego cierpienia, ale jak chodzi o jakiegoś pchlarza to płaczą i żądają linczu. Od razu kojarzy mi się to z komentarzami nt. polowań albo filmikiem, który kiedyś oglądałem w Internecie, gdzie jakiś pies dryfował na jakimś unoszącym się na wodzie przedmiocie, wśród zalanych ludzkich majątków. Pod spodem oczywiście setki rozmachliwych komentarzu, w których niektórzy po zwróceniu uwagi otwarcie przyznają, że straty w ludziach i ich dobytkach ich tak nie ruszają jak taki kundel... To jest dopiero objaw socjopatii. A teraz, gdyby okazało się, że zatrzymany z artykułu jednak nie był tym,kto faktycznie zabił (nie zamordował!- morderstwo dot. ludzi) albo działał w stanie wyższej konieczności będąc zaatakowanym, to pierwsze co powinien zrobić, to złożyć przeciwko internetowym sędziom zawiadomienie o znieważeniu przy użyciu środka masowego przekazu jakim jest Internet i nawoływaniu do przestępstwa - patrz teksty o bejsbolach i dole z wapnem.
Prosta sprawa, jeśli w mieście zabił psa rzekomo w obronie własnej i nie czuje się winny, to dlaczego zostawił go na środku ulicy i nie zgłosił zdarzenia choćby Straży Miejskiej ? To się raczej nie trzyma kupy, dlatego jest zatrzymanie. Mam nadzieję że właściwej osoby i właściwie za to odpowie.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: MarcinD »

Bez jaj, tez bym nie zglosil. Chocby ze wzgledu na oczywista gownoburze i ciaganie po prokuraturze.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: franek »

Należy spokojnie poczekać na wyniki.
Młyny sądowe mielą powoli.

Słusznie zauważył ktoś powyżej, że Policja ustawiła kategorię "podejrzany".
Pamietamy sukcesy z posiadaczami nielegalnej broni i 500szt amunicji (czyli paczki śrutu) ...

Proszę się tak nie pienić, bo "wszyscy jesteśmy podejrzani" - jak ekspert telewizyjny ogolony na zero głosił jakieś pierdy o agresji nekrofilnej ...

Możemy wrócić do dyskusji za 3-9 miesięcy lub po wyroku (co najmniej w sądzie okregowym )
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: bldzmarcin »

ArturR pisze:to dlaczego zostawił go na środku ulicy i nie zgłosił zdarzenia choćby Straży Miejskiej ?
Jak zabijesz atakującego Cię komara, to też zgłaszasz to straży miejskiej? A tak całkiem poważnie, to mogło być wiele powodów. Nie każdy reaguje tak emocjonalnie względem zwierząt. Jeden zatrzyma się na ulicy jak przejedzie kotka i będzie płakał nad jego truchłem, drugi zaklnie czy sobie łyżwy pod zderzakiem aby nie urwał i pojedzie dalej. I w moim komentarzu nie chodzi mi o rozstrzyganie tej konkretnej sytuacji tylko o ludzkie idiotyczne podejście i żądze linczu wywołaną tylko i wyłącznie faktem, że chodzi o psa.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2018, 20:56 przez bldzmarcin, łącznie zmieniany 1 raz.
mipper
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 lipca 2013, 22:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: mipper »

pewnie jakiś fanatyk z zielonego forum airhuntingowego znowu miał polot.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: kapera »

Jedno jest pewne , psy nie mogą biegać bezkarnie .Odpowiedzialność karna i to z grubej rury dla właścicieli za niedopilnowanie swojego pupilka . Ile wypadków poprzez wałęsające się psy , gdy kierowca próbując uniknąć zderzenia z czworonogiem rozbija auto i powoduje wypadek o pogryzieniach nie wspomnę . Dawniej był hycel dziś stowarzyszenie i schronisko . Lubię psy ale muszą znać swoje miejsce i przeznaczenie , nigdy nie porównywał bym wartości życia ludzkiego do życia psa jako wartości wyższej (to chore ) .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: Leon83 »

Brawo kolego mipper! Połowa ludzi z tego forum jest zarejestrowana na zielonym łącznie ze mną. Nie mierz wszystkich swoją miarą.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2018, 21:10 przez Leon83, łącznie zmieniany 1 raz.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: Tommy54 »

ArturR pisze:....Prosta sprawa, jeśli w mieście zabił psa rzekomo w obronie własnej i nie czuje się winny, to dlaczego zostawił go na środku ulicy i nie zgłosił zdarzenia choćby Straży Miejskiej ? To się raczej nie trzyma kupy, dlatego jest zatrzymanie. Mam nadzieję że właściwej osoby i właściwie za to odpowie.
Jeśli temu zwyrodnialcowi Sąd udowodni winę , to ów Sąd powinien wymierzyć max. na teraz karę tj. 3 lata BEZWZGLĘDNEGO !
A nie np. pół roku w zawieszeniu na 2 lata .
Po 3 latach gara , jeśli nie jest grypsujący - to chłopaki zrobią mu z du..y ..... cylinder HW97 ;laughing:
I już w życiu do niczego żywego nie wystrzeli.
Awatar użytkownika
pashedu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 06 czerwca 2012, 21:42
Tematy: 2
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: pashedu »

Przestancie z tymi oskarzeniam i wymyslaniem co rusz to surowszych kar bo art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Moze jego jedyną wina jest to ze policjanci nie znaja nikogo innego ktory posiada wiatrowke.

Pozatym zastanowcie sie dlaczego pies został postrzelony? Jest to tylko kilka propozycji...
1.Zdazaja sie wypadki z bronia to i zdazaja sie wypadki z wiatrowkami. Szedl potknął sie wiatrowka wypalila i moze nawet nie wiedzial co sie stalo bo srut polecial w krzaki.
2. Strzelał do tarczy na swojej nieogrodzonej posesji na maksymalnym powiekszeniu gdy zobaczyl rozmyta sylwetke zwierzecia w lunecie bylo juz za późno.
3. Moze pies zaatakował kolejny raz dzieci wlasciciela wiatrówki choc mówił sąsiadom żeby go zamykali na swojej posesji. Nerwy poniosly wziął wiatrowke i zrobil to co powinni zrobic wlasciciele ... uśpić bo nadmierna agresja u zwierząt moze byc podstawa do eutanazji.

Nie chce mi sie wymyślać wiecej scenariuszy. Jak widzicie nieszczesliwy wypadek i posiadanie "hatsana" może uczynic każdego z WAS bezdusznych statystów zaslugujacych na śmierć przez tortury.

Odnosze wrażenie ze to wy jestescie bandą sadystow dajac wyrok bez sadu, procesu, świadków i dowodów.

Nie chce nikogo bronic a tym bardziej oskarżać napisalem ten post bo wstyd mi za was czytajac ten lincz słowny.
Air Arms S400 Classic + Hawke Sidewinder 30 8-32x56 SR Pro IR
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: kapera »

Tu nieco więcej szczegółów http://powiatowa.info/wiadomosci/aktual ... elony-pies

......Pies miał kilka lat, to mieszaniec w typie owczarka. Ważył 35 kg. Należał do starszego mężczyzny. Wiadomo, że często sam wychodził na spacery, zawsze wracał. Ciało zostało zabezpieczone do ewentualnych dalszych badań......No to za dupsko jeszcze i starszego pana , jak to sam wychodził na spacery ? Od kiedy tak można ? Ciekaw jestem jakby pogryzł dziecko i groziła dzieciakowi seria bolesnych zastrzyków też służby i media były by takie szybkie ? Skoro latał nie wiadomo gdzie w samopas to i skończył jak i wiele psów pozostawianych bez opieki i nadzoru . Jestem przeciwnikiem by psy biegały bez kagańców i uwięzi w miejscach publicznych . Ten który strzelał powinien zapłacić za to co zrobił (o ile strzelał bez usprawiedliwionej motywacji ), wyrok powinien być prewencyjny na pokaz ku przestrodze dla innych . Ten ,,starszy pan,, w równym stopniu jest odpowiedzialny , jemu też się należy odpowiednia nagroda .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
plewy38
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 03 lipca 2017, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: plewy38 »

Panowie.
Temat trochę bez sensu. Każdy z nas ma inną wrażliwość społeczna/na cierpienie zwierząt i nigdy nie dojdzie się do konsensusu. Jeśli piszecie o surowej karze to jaka?. Na ile wycenić życie zwierzęcia? Czym różni się życie zwierzęcia od ludzkiego?. Dlaczego 5000zl a nie kara więzienia. Zastrzelił,- a co robi myśliwy?, czym się teoretycznie roznil strzal?. Jeden akceptowany społecznie, drugi nie choć z wszelkich badań wynika że świniowate są bardziej inteligentne od psów i genetycznie bliżej nam do nich. Na pewno nią akceptuję takiego zachowania i na pewno powininno być napietnowane, ale próba znalezienia jednego uniwersalnego rozwiązania po prostu nie ma prawa się udać (macie przykład mandatu. Jeden dostanie 500 i do końca życia nie przekroczy 60ki, drugi się uśmiechnie i odjedzie z piskiem)
Grisza
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1525
Rejestracja: 30 listopada 2005, 12:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kawał skur%#&@$

Post autor: Grisza »

Parę refleksji.

Autor artykułu napisał, że pies "umierał". Średnio mi się to podoba. Umieranie jednak rezerwuję dla ludzi.
Co do sprawiedliwych i adekwatnych systemów prawnych w krajach arabskich i dalekiego wschodu, mam wątpliwości. To jednak inna hemisfera niż europejska - wyrosła na greckiej myśli filozoficznej i prawie rzymskim.
Dużo bardziej odstraszająca w systemie prawnym jest nieuchronność kary, niż jej surowość.
Dół z wapnem kojarzy mi się z ludobójstwem niż sprawiedliwością
Mam nieodparte wrażenie, że swoista "resocjalizacja" przez współwięźniów dotyczy pedofili, a nie strzelających do zwierząt.
Czym jest zastrzelenie psa w stosunku do planowanej masowej rzezi dzików:
Rolnicze lobby planuje rzeź dzików, jakiej nie było. Drony, termowizja, grad kul
Powoływanie się w dzisiejszych czasach na konstytucję może budzić śmieszność.
Mierzi mnie ostentacyjnie publicznie okazywana miłość do zwierząt (np. adopcja pszczół) w połączeniu do swobodnego podejścia do życia ludzkiego (aborcji). Kto wie o czym mowa, ten kojarzy osobę.

Nie traćmy poczucia miary rzeczy, nawet w słusznym gniewie.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”