Skok ze spadochronem

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: Tom-Gun »

Czy w zachodniopomorskim można zrobić kurs AFF?

A może TAKI skok? :piwo:
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 21:21 przez Tom-Gun, łącznie zmieniany 1 raz.
glockus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 21 listopada 2015, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: glockus »

To zapamiętam do końca życia. Stary, poczciwy AN-2 i najlepsze chwile mojego życia. To trzeba przeżyć... A tandem to lipa...
Pozdrawiam... :-D
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 21:27 przez glockus, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR; 5,45x39; 7,62x25; 7,62x39; 7,62x53R; 7,62x54R; .308 Win.; 8x20 (8 mm K); 9x18 Mak.; 9x19 Para; 9x22 (9 mm P.A.); 12/70; 16/70; 26;
Bava
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2017, 11:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: Bava »

Jeżeli już skakać to odrazu na kurs AFF
Polecam Piotrków Trybunalski (http://www.pete.pl/ ) lub Ostrów Wielkopolski http://www.pyrlandia-boogie.pl/

Tu lista Dropzone w PL
http://www.dropzone.com/dropzone/Europe ... index.html

Tandem odradzam ,szkoda kasy a można odrazu zacząć AFF
gungun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 23 lipca 2017, 15:47
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: gungun »

Cześć,
czy ktoś się orientuje, czy np. w Chrcynnie jest możliwość skoku na linkę (czy jak to się nazywa)?
Jakoś tandem mi nie podchodzi a chciał bym spróbować skoków :)
Ze swobodnym spadaniem - to już dużo zachodu organizacyjno-papierkowego no i kasa. Poza tym to już trochę trzeba umieć - miałem okazję "latać" w tunelu więc coś tam mam już wyobrażenie.
Wydaje mi się, że kiedyś w Chrcynnie były skoki na lince - jakieś szkolenie kilkugodzinne zakończone skokiem, ale jak dzwoniłem do aeroklubów - to teraz nie ma?
Będę wdzięczny za info.
Ewentualnie gdzie w centrum mogę sobie skoczyć?
pzdr,
Bava
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 21 listopada 2017, 11:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: Bava »

Szkolenie na line w aeroklubie przeważnie trwa kilka... miesięcy, mniej papierów, czekania i problemów jest na AFF :)
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: arcus »

Bava pisze:Szkolenie na line w aeroklubie przeważnie trwa kilka... miesięcy, mniej papierów, czekania i problemów jest na AFF :)
Nie przesadzaj - jakich miesięcy? Kurs i 3 skoki to co najwyżej kilka tygodni i to przy gorszej pogodzie. Wprawdzie AFF jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem szkolenia, ale nie każdy od razu nastawia się na dalsze skakanie. Jak ktoś chce tylko posmakować to tradycyjny kurs i lina nie jest złym rozwiązaniem. Jak się spodoba to AFF zawsze można zacząć, a jakieś oswojenie z powietrzem już jest.
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: scyzor1969 »

tomekok pisze:Najgorszy jest drugi skok :027:
Potwierdzam :) :)

Ja w latach 1988-1991 wykonałem 58 skoków na spadochronach ST-7 i SW-5.
Skakało się wtedy (do pewnego czasu) za darmo (tak tak :!:) z An-2, Wilgi, Gawrona, Jaka-11, Mi-8 i Mi-11.
Aeroklub Kujawski w Inowrocławiu.
8 na linę i reszta swobodnych "na klamę" (oczywiście z ruskim automatem zabezpieczającym CAP-3) ;)
Żadnych tandemów panie 8-)
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2018, 11:28 przez scyzor1969, łącznie zmieniany 1 raz.
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: franek »

Max Schreck pisze:W samolocie z aeroklubu w Pobiedniku trzeba było wyjść z samolotu przez ciasne okienko na taki mały stopień przyspawany do kadłuba.
O! też skakałeś z Gawrona??? (taki maluch z płatem na dachu i zastrzalami.
Ten moment kiedy szukasz stopnia i patrzysz w dół z 1000m .. Pytanie w głowie ... co ja tutaj robię?
Najgorszy moment, powrót ze spadochronem w rękach jako darmowa karma dla komarów przez całe lotnisko.
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2018, 15:12 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: franek »

rob_martin pisze:To jest sporo przeciwwskazań jak ostre stany chorobowe układu oddechowego i krążenia.
moją zabawę ze spadochronem, zakończyłem gdy zmienili wymogi z przychodni sportowej na badania medycyny lotniczej.
Sympatyczna pani we Wrocławiu pokazała mi wymogi tak z lat 60-tych gdzie każdy spadochroniarz miał nieść wolność uciśnionym robotnikom we Francji (a szczególnie w Masywie Centralnym)

Moje -4 na oba oczy dyskwalifikuje ... niestety nie uprosiłem dopisku
może skakać tylko w nocy ;-) gdzie i tak nic nie widać :-)

Trzeba będzie wyjechać do jakiegoś pogańskiego kraju i zrobić licencję pilota. -4 to nie przeszkoda tam, ale w Polsce już jest.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: polemass »

Ah,ja jak paru kolegow wczesniej...7 skokow na line na berecie z antka...Przylep-czwarty,ladowanie na lewy bok i pekniecie powyzej nadgarstka :-? musialem jedna reka pozbierac wszystko i wrocic sam pod bude a po drodze jeszcze sonde znalazlem :-D potem duzy fiat karetka na zalozenie gipsu i z taka reka prawo jazdy robilem potem...ah,to se ne vrati :(
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: scyzor1969 »

franek pisze:O! też skakałeś z Gawrona??? (taki maluch z płatem na dachu i zastrzalami.
Ten moment kiedy szukasz stopnia
Bardzo przyjemna sprawa :!: ten stopień właśnie plus zastrzał :!: Przytrzymując się o niego w trakcie wychodzenia na stopień człowiek od razu "łapał sylwetkę" ;)
W Wildze nie było zastrzału tylko wstawiana w miejsce drzwi rurka ;)

BTW: wiadomo, że drzwi tu i tu były demontowane na skoki, nie pamiętam tylko czy trzeba było się zapinać w jakieś pasy :?: :roll: Zwłaszcza osoba siedząca koło pilota tyłem :?:
franek pisze:moją zabawę ze spadochronem, zakończyłem gdy zmienili wymogi z przychodni sportowej na badania medycyny lotniczej.
Sympatyczna pani we Wrocławiu pokazała mi wymogi tak z lat 60-tych gdzie każdy spadochroniarz miał nieść wolność uciśnionym robotnikom we Francji (a szczególnie w Masywie Centralnym)
A kiedy to wprowadzili :?: Za moich czasów robiłem tylko w sportowej (oszukując okulistę 8-) ) a do GOBLL do Wrocka tylko szybownicy musieli jeździć.
franek pisze:Moje -4 na oba oczy dyskwalifikuje ... niestety nie uprosiłem dopisku
może skakać tylko w nocy ;-) gdzie i tak nic nie widać :-)
Dobre :!: :) :) :)
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2018, 14:23 przez scyzor1969, łącznie zmieniany 1 raz.
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: franek »

A kiedy to wprowadzili :?: Za moich czasów robiłem tylko w sportowej (oszukując okulistę 8-) ) a do GOBLL do Wrocka tylko szybownicy musieli jeździć.
Gdzieś pomiedzy 1997 a 2000.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
arcus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 175
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 12:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: arcus »

franek pisze:
A kiedy to wprowadzili :?: Za moich czasów robiłem tylko w sportowej (oszukując okulistę 8-) ) a do GOBLL do Wrocka tylko szybownicy musieli jeździć.
Gdzieś pomiedzy 1997 a 2000.
Zdecydowanie dużo później tak ok 2004. Zresztą o ile się nie mylę to obecnie nie ma już badań. Poza tym zawsze można było pojechać do krain ościennych gdzie tubylcy na wieść że w Polsce ktoś od skoczków wymaga badań lekarskich pukali się w głowę. Ja osobiście polecam strefę w Pociuniai na Litwie. Widoki z góry na Niemen bezcenne.
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: scyzor1969 »

franek pisze:Gdzieś pomiedzy 1997 a 2000.
arcus pisze:Zdecydowanie dużo później tak ok 2004.
:shock: :shock: :shock: :shock:

Polska to być jednak dziwna kraj :roll: Wychodzi na to, że za komuny było łatwiej, a później zrobili pod górkę :shock:

A teraz :?: Skomercjalizowało się to wszystko więc pewnie wymagania mniejsze :?:
Wiem, że na paralotnię wystarczy bodaj opinia od rodzinnego i jakieś oświadczenie :?:
To pewnie podobnie...

BTW: Kiedy u nas za komuny pilot (nawet szybowca) musiał mieć zdrowie kosmonauty, to kiedś gdzieś wyczytałem, że w RFN już wtedy piloci Phantomów byli dopuszczani jeśli używali soczewek kontaktowych :!:
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skok ze spadochronem

Post autor: franek »

scyzor1969 pisze:Polska to być jednak dziwna kraj :roll: Wychodzi na to, że za komuny było łatwiej, a później zrobili pod górkę :shock:

BTW: Kiedy u nas za komuny pilot (nawet szybowca) musiał mieć zdrowie kosmonauty, to kiedś gdzieś wyczytałem, że w RFN już wtedy piloci Phantomów byli dopuszczani jeśli używali soczewek kontaktowych :!:
O ile pamiętam, to rok przed tą zmnianą był 1 czy 2 wypadki śmiertelne i "trzeba było coś z tym zrobić".
Jak czytasz stare przepisy to widać, że pojecie rekreacja nie istnialo, był albo personel statkow powietrznych
albo zbrojne ramię narodu i jego przeszkolone rezerwy .... (a może obywatel na paralotni chciałby prysnąć z najweselszego baraku w obozie?)

Część z tych przepisów wynikała z "nadmiaru kandydatów" - jak się pchają drzwiami i oknami to możemy grymasić i przebierać ...
Popatrz co dzieje się na "rynku niedoboru" gdzie raczej trzeba zachęcać kandydatów bo mają inne atrakcyjne możliwości ...

Ogólnie jestem zwolennikiem zasady ... pijemy za swoje i nic Ci do tego.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”