cygara, fajki, whisky

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 918
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

cygara, fajki, whisky

Post autor: Ryba »

Są tu miłośnicy wymienionych używek? Pochwalcie się, co ostatnio paliliście i piliście. Powiedzcie, co lubicie i dlaczego. Polećcie coś innym. Może jakieś rady co pić do danego cygara / fajki? :-D Ja dzisiaj zapodałem sobie świąteczne cygaro Arturo Fuente Chateau Fuente King T Rosado Tubos i popijałem odrobiną 15 letniej Lauders (dobrze jest dostawać fajne prezenty :-D ). Jutro zapalę fajkę z - tu nie będę oryginalny - Alsbo Black. Czuj dym!
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: Garfield »

Z dobrą whisky są problemy. Pierwszy to fakt że whisky i strzelectwo trzeba uprawiać oddzielnie. A drugi problem to ten czy kupić flaszkę dobrej whisky czy nowy karabin.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: polemass »

Jointy i bimber tez sie tutaj lapia....? :033:
Awatar użytkownika
StgMechanik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 26 października 2016, 10:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: StgMechanik »

Ardbeg to jest to!
AA Prosport i Nikon Monarch dają przyjemność nawet jak chybiam
Awatar użytkownika
Wylt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: Wylt »

Podziwiam ludzi którzy potrafią w siebie tyle inwestować. Ja to palę tanią virginię i piję tanie blended whisky bo mi szkoda na siebie tyle pieniędzy. Jeszcze jak pomyślę ile mogłem mieć za to rzeczy... :roll:
Awatar użytkownika
LWfilip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 18 października 2017, 13:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: LWfilip »

Właściwie to nie powinienem się tu odzywać bo nie palę. Czasem głupa, ale to inna kategoria :one: Co do whisky to nie będę zbytnio oryginalny i napiszę, że spożywam spore ilości JACKa DANIELSa i innych w tym przedziale cenowym. Bez fanaberii :-D
Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni idą tam gdzie chcą.
Kozic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:04
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: Kozic »

Ryba pisze:Są tu miłośnicy wymienionych używek? Pochwalcie się, co ostatnio paliliście i piliście. Powiedzcie, co lubicie i dlaczego. Polećcie coś innym. Może jakieś rady co pić do danego cygara / fajki? :-D Ja dzisiaj zapodałem sobie świąteczne cygaro Arturo Fuente Chateau Fuente King T Rosado Tubos i popijałem odrobiną 15 letniej Lauders (dobrze jest dostawać fajne prezenty :-D ). Jutro zapalę fajkę z - tu nie będę oryginalny - Alsbo Black. Czuj dym!
Paliłem cygaro Cohiba Robustos, popijając singlemaltem Talisker-em.
Kozic
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 12:04
Tematy: 0
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: Kozic »

Ryba pisze:Są tu miłośnicy wymienionych używek? Pochwalcie się, co ostatnio paliliście i piliście. Powiedzcie, co lubicie i dlaczego. Polećcie coś innym. Może jakieś rady co pić do danego cygara / fajki? :-D Ja dzisiaj zapodałem sobie świąteczne cygaro Arturo Fuente Chateau Fuente King T Rosado Tubos i popijałem odrobiną 15 letniej Lauders (dobrze jest dostawać fajne prezenty :-D ). Jutro zapalę fajkę z - tu nie będę oryginalny - Alsbo Black. Czuj dym!
Paliłem cygaro Cohiba Robustos, popijając singlemaltem Talisker-em.
Awatar użytkownika
Lou Cypher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 26 grudnia 2017, 21:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: Lou Cypher »

Whisky tylko blendy ze względu na cenę. Ostatnio zasmakował mi bourbon Wild Turkey. Generalnie lubię whisky, whiskey w przedziale budżetowym. Nie palę więc cygara odpadają. Duża baza wiedzy w tym temacie to snobistyczny Milerpije. Swoją drogą ten gościu bombarduje takie trunki codziennie a to chyba już problem.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3240
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: biper »

Można kupić całkiem fajne singlemalty w cenie niewiele większej niż średnie blendy (Johny Walker Black), a dające dużo większą frajdę z odkrywania różnych, czasem zaskakujących nut w aromacie, czy smaku.
Czasem wiążą się z taką whisky ciekawe historie.. np. fakt, że Laphroaig 10yrs old, jako jedyna była w legalnej sprzedaży w czasie prohibicji w Stanach, ale dostępna tylko w aptekach, jako środek odkażający, a to ze względu na swój jodynowy, "medyczny" aromat i posmak.
W cenie do 150zł jest naprawdę całkiem spory wybór fajnych singlemaltów i osobiście uważam, że tysiąc razy lepiej wydać 150zł na jedną flaszkę singlemalta, niż na dwie flachy totalnego bezsmakowca w postaci Johny Walkera Redlabel itp. totalnie komercyjnych "sikaczy".

Do niedawna poza Johnym, Jackiem i tym co na półce w każdym spożywczaku, nie znałem żadnej innej whisky.. Aż tu kiedyś kumpel mi otworzył oczy, powonienie i kubki smakowe na całkiem nowy świat..
W budżecie do 250zł jest już taki wybór, że głowa mała (także 12-16-letnie singlemalty). Dobra whiskey wcale nie musi być kosmicznie droga..
No chyba, że ktoś wciąga litrową butlę w kilka dni.. wówczas to jak porównywanie strzelania .338LM do .22LR ;)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: Garfield »

biper pisze:Laphroaig 10yrs old, jako jedyna była w legalnej sprzedaży w czasie prohibicji w Stanach, ale dostępna tylko w aptekach, jako środek odkażający, a to ze względu na swój jodynowy, "medyczny" aromat i posmak.
Laphroaig'a bym raczej nikomu na początek nie proponował, do torfowych whisky IMHO trzeba dojrzeć. U mnie w domu jedni kochają, inni plują.
biper pisze: W cenie do 150zł jest naprawdę całkiem spory wybór fajnych singlemaltów
W budżecie do 250zł jest już taki wybór, że głowa mała (także 12-16-letnie singlemalty). Dobra whiskey wcale nie musi być kosmicznie droga..
)
Do 150 może kupisz coś akceptowalnego . Około 250 - już można pić i smakować. Takie tam wieczorne popijanie można uskuteczniać. Na początek jakieś niedrogie wypusty ze Speyside - Glendronachy lub Benriachy. Dla amatorów torfu - raczej Lagavulin. Miłośnicy egzotyki mogą spróbować blendów Nikki bo SM w tej cenie z Japonii nie dostaniesz. Łagodniejsze trunki będą z Irlandii - Redbreast da się wypić. Z kukurydzy w tym limicie jest Blanton's, Eagle Rare, Buffallo Trace.... Można długo pisać. Najgorsze jest to że jak już zasmakujesz w whisky to dobra jest niestety droga. Właśnie kończę flaszkę po której będę płakał bo już sobie drugiej nie kupię. Single caskowe wypusty niezależnych bottlerów mają to do siebie że są krótkie i po kilku latach albo się o nich bez żalu zapomina albo hołubi jakieś ocalałe butelki i się zastanawia - sprzedać czy wypić.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3240
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: biper »

@Garfield
już nie chciałem aż tak szczegółowo wnikać, bo to temat rzeka, ale całkowicie się z Tobą zgadzam.

O dziwo całkiem niezły wybór fajnych whisky mają markety Auchan i Carrefour, ale w nich trzeba polować na promocje, bo standardowe ceny są albo normalne, albo wyższe niż w sklepach internetowych. Ale bywają niezłe okazje, np. niedawno był Lagavulin 16yo za 180zł! (niestety nie załapałem się:( )

Dla zainteresowanych mogę polecić dwie strony: domwhisky.pl i singlemalt.pl
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: larky »

Bardzo dobry wg mnie stosunek ceny do jakości ma irlandzki Bushmill w wersji Black Bush. Miałem możliwość bezpośredniego porównania jej z 12 letnim Ballantinesem, którego dostałem na gwiazdkę i "najlepsza whisky na świecie" poległa :P
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
Awatar użytkownika
asasello
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2263
Rejestracja: 04 marca 2004, 15:18
Tematy: 173
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: asasello »

Prawie sami Szkoci no bo wiadomo że szkockie tańsze :wink:
Irolu to jest Bushmills z s na końcu.Coś jak Jarosław P. ;laughing:
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: cygara, fajki, whisky

Post autor: ben_sage »

polemass pisze:Jointy i bimber tez sie tutaj lapia....? :033:
Nie zbyt skuteczny lek na wiele schorzeń zresztą w Polsce jak to standard w wielu dyscyplinach odpowiedź brzmi nie monopol nie dla zwykłych przedsiębiorców.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”