AliExpress

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kadzislaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1239
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 10:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Małkinia Górna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

AliExpress

Post autor: kadzislaw »

Ktoś coś zamawiał? Jakie doświadczenia, opinie?
Jak to wygląda, czy trzeba zakładać konto, jak z czasem realizacji?
Czy ktoś byłby skłonny coś mi zamówić?
Miross
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 28 kwietnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Miross »

kolego by założyć konto trzeba mieć adres email - jak wejdziesz do aliexpress to zaznacz Polski wszystko będziesz wiedział przy rejestracji. Maja tam payu i przelewy24
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Revolut »

Zamawiałem sznury do broni, walizkę z wyciorami, trochę drobiazgów. Nawet 2 telefony i latarki :D

Polecam od razu:
https://givingassistant.org/?rid=QdKyvjhaec - link polecający - dostajesz 5$ za pierwsze zakupy powyżej 10$, a ja dostaje dodatkowy %.

Dostajemy zwrot, od 3 do 7% w zależności od promocji. Tylko trzeba zrobić całe zakupy i płatność w jednej sesji, żeby naliczyło.

Szczerze mówiąc masa rzeczy z allegro jest na aliexpress o 30-50% taniej. Nawet zdjęcia są skopiowane :D

Jedynie to kłopotliwy jest czas oczekiwania, od 7 do 60 dni :D ale większość paczek mam po 2-3 tygodniach.

Miałem 2 reklamacje. Jedna paczka nie doszła i dostałem całkowity zwrot. Za drugim razem pilot do aparatu nie działał, to po nagraniu filmiku dostałem nowy pilot.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2017, 19:15 przez Revolut, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiatr, CP, Nitro.
Awatar użytkownika
1krzysztof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1187
Rejestracja: 17 sierpnia 2005, 16:04
Tematy: 40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: 1krzysztof »

Czas realizacji jest różny - u mnie od 3 do 6 tygodni w praktyce. Przy każdym przedmiocie szacunkowy czas dostawy jest podany.
Moje dwuletnie doświadczenia (kilkadziesiąt transakcji) z tym portalem są pozytywne.
Awatar użytkownika
Wylt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Wylt »

Ja mam za sobą ponad 60 transakcji. Jak któreś paczki nie doszły to całkowity zwrot kasy.

Z akcesoriów do broni można trafić tanio takie rzeczy jak pokrowce na broń czy ładownice - nie będą one genialnej jakości ale wiem że niektórzy takiej nie potrzebują
Awatar użytkownika
kadzislaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1239
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 10:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Małkinia Górna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: kadzislaw »

A jak wygląda przeliczniki. Rozumiem, że jest to dość indywidualna sprawa - co bank, to przelicznik. Ale tak ogólnie - czy bardzo "złodziejskie" kursy mają banki przy płatnościach kartą?
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Revolut »

Można płacić przez PayU i Przelewy24 :D

Polecam kalkulator:
https://kurs.alipaczka.pl/
Wiatr, CP, Nitro.
Awatar użytkownika
kadzislaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1239
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 10:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Małkinia Górna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: kadzislaw »

Ok - dzięki, chyba zaryzykuję.
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: zbynio »

Nie wiem jak kartą, ale płacąc ''Przelew24" przy średnim kursie za dolara ≈3,60zł , bank(ING) policzył mi za przelew ≈3,70zł .
O to całe koszty jakie poniosłem.
5 transakcji i każda po około dwóch tygodniach była u mnie.
Trzeba dokładnie czytać co sprzedają. Po prostu trzeba uważać na opis jak na naszym Alledrogo
IZH 46
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: PawelW »

Ok - dzięki, chyba zaryzykuję.
Kadzik, nic nie ryzykujesz bo na AliEx sprzedawca dostaje kasę PO pozytywnym potwierdzeniu transakcji ze strony kupującego. Jak Ci się nie spodoba - odsyłasz na ich koszt a kasa natychmiast do Ciebie wraca
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 711
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 43
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Mastercard »

PawelW pisze:Jak Ci się nie spodoba - odsyłasz na ich koszt...
Mi sie nigdy nie udalo "na ich koszt"...

Co do płatności to płacę kartą w USD wystawioną do rachunku a kantorze AliorBanku.. Koszt waluty znacznie niższy niż standardowa tabela kursów, ale sens ma dopiero od transakcji wysokokwotowych.

Sama karta i konto w kantorze Aliora jest za free.

Pozdro
R.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
P2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 11:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: P2000 »

Korzystam z Aliexpress od wielu lat i mogę podzielić się poniższymi spostrzeżeniami:

- 99,9% chińczyków jest uczciwa i zależy im na dobrej ocenie. Jeżeli coś się zepsuje to dosyłają nowe lub zwracają pieniądze.

Kilka razy trafiłem jednak na ten 0,1%. Zwykle gadka jest taka, żeby wycofać claim i on wtedy ładnie to załatwi. Nic bardziej mylnego. Nigdy, pod żadnym pozorem nie wolno anulować założonego sporu. Trafiłem na kilku cwaniaczków, którzy próbowali się wykręcić od odpowiedzialności, udawali że nie ma problemu pomimo przesłania fotek albo video. Takich delikwentów należy bezwzględnie pacyfikować zgłaszając spór do Aliexpress, które sam decyduje na podstawie przesłanych im fotek czy filmów, co z tym dalej zrobić. W praktyce wygląda to tak, że Aliexpress refunduje nam całą płatność, jeśli coś jest zepsute. Z chińczykiem nie ma sensu dyskutować. Tak samo, jak nie wystawia się im od razu komentarza - towar przyjdzie, przetestujesz, jak jest ok to możesz mu ten komentarz i ocenę wystawić.

- chiński towar

robiąc zakupy na AE warto mieć świadomość, że zwykle kupuje się tanią chińszczyznę za dwa czy tam trzy dolary. Nie spodziewaj się cudów, zwłaszcza przy ofertach, które w opisie mają piękne graficzne rendery produktu a nie faktyczne zdjęcia. Aliexpress na pewno nie jest dobre dla januszy, którzy oczekują produktów swiss made za 1,5USD.
Drogich przedmiotów nie warto kupować takich jak smartphony czy inne droższe urządzenia, chyba że komuś nie zależy na gwarancji. Okres ochrony kupującego przez AE jest ograniczony i nikt tam nie da wam gwarancji. Po 8 miesiącach nie będziecie mogli nikomu tam wystawić opinii czy założyć claima i każdy chińczyk się na was wypnie.

- opisy, oceny, znane brandy

Jeśli to możliwe, dokładnie oglądajcie zdjęcia zamieszczane przez osoby, które kupiły towar. Każdy popularniejszy produkt jest często oceniany i kupujący uploadują swoje fotki. Te fotki i oceny są dostępne w zakładce Feedback na stronie z ofertą produktu więc zwykle można zrewidować zapewnienia sprzedawcy co do jego opisu.
Na AE jest wiele brandów, które są naprawdę świetnej jakości, zwłaszcza jeśli chodzi o elektronikę. Wiele normalnych i znanych producentów jest oferowanych jak Sandisk, Samsung, Aukey etc. Mnóstwo tych przedmiotów zresztą jest oferowana przez handlarzy na Allegro, którzy ciągną to z Alibaby albo Aliexpress.


Można tam kupić naprawdę sporo fajnych rzeczy, ale pod warunkiem, że nie oczekuje się bóg wie czego.
Witia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 07 stycznia 2004, 18:56
Tematy: 8
Lokalizacja: Wlkp. Witkowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Witia »

W przypadku drogich przedmiotów należy liczyć się z cłem i VAT-em, cło jest do przyjęcia ale VAT 23% to już boli.
----
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: Garfield »

Co do płacenia - IMHO najlepiej płacić BLIKiem. Przede wszystkim szybko i bezpiecznie. Kurs - dzisiaj przy kursie sprzedaży dolara 3.64 policzyło mi po 3,69.
Jakość - chińszczyzna, ale większość tego co kupujesz jako markowy sprzęt pochodzi z tych samych fabryk. Jak dotąd wszystko dochodzi, raz szybciej raz wolniej ale nigdy nie przekroczono ustalonego terminu dostawy.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8517
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AliExpress

Post autor: duber »

Witia pisze:W przypadku drogich przedmiotów należy liczyć się z cłem i VAT-em, cło jest do przyjęcia ale VAT 23% to już boli.
Ja zapłaciłem vat od 50$ już :evil:
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”