"Gratyfikacje" dla Prowadzacych

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 65
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

"Gratyfikacje" dla Prowadzacych

Post autor: Railman »

Zwracam się z pytaniem do niekomercyjnych klubów, bractw, stowarzyszeń strzeleckich.
Jak rozwiązujecie problem, temat jakiegoś usatysfakcjonowania prowadzących strzelania ? Podczas strzelań są oni wyłączeni z tych strzelań - muszą pilnować strzelających.
Czy robią to:
- za darmo w czynie społecznym
- dostają jakąś gratyfikację pieniężną. W jakiej formie.
- są usatysfakcjonowani w inny sposób. W jakiej formie.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2017, 12:48 przez Railman, łącznie zmieniany 1 raz.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Gratyfikacje" dla Prowadzacych

Post autor: Ghostdog »

Cześć. Nie jestem ani klubem, ani bractwem ani stowarzyszeniem, ALE organizuję strzelania jako prowadzący dla ludzi ( znajomych ) nie mających pozwolenia i głębokich kieszeni.
Ja jak zapraszam ludzi na strzelnicę to robię to prawie zawsze za darmo (albo dokładając), a jak nie jest to zupełnie za darmo, to kasy tak czy inaczej z tego nie mam - czasem ktoś po prostu ponosi koszty strzelnicy jak strzelam i tyle. Ale ja jestem przypadkiem z innej kategorii - zyskiem dla mnie jest rozwój strzelectwa i zachęcanie nowych osób. Kasa ma mocno trzeciorzędne znaczenie.
Jak prowadzę strzelanie z mojej broni to rozliczając się z ludźmi biorę pod uwagę jedynie zużycie broni. Zazwyczaj, bo też nie zawsze. Często wolę dorzucić komuś kogo nie stać dość dużą garść 5.56 czy 9x19 i zarazić go strzelectwem licząc, że za pewien czas, jak będzie go stać on też pomyśli o pozwoleniu niż patrzeć ile mnie to kosztuje - jeżeli mam taką możliwość.
Co do bycia usatysfakcjonowanym w innej formie - ja czasem proszę o zorganizowanie czegoś fajnego do jedzenia jak przyjeżdżają znajomi z dziewczynami. Ciasto, fajne kanapki - możliwości jest sporo.
Nie wiem czy Ci pomogłem tą odpowiedzią, ale ogólnie nie nastawiaj się na kasę mając prowadzącego. Sporo osób patrzy na to przez perspektywę zysków społecznych a nie osobistych i wszystkim takim prowadzącym serdecznie za to dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2017, 05:08 przez Ghostdog, łącznie zmieniany 1 raz.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 65
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Gratyfikacje" dla Prowadzacych

Post autor: Railman »

@Ghostdog To co i jak robisz (OK), robisz na swoje indywidualne konto. W organizacjach o których wspomniałem jest jakiś statut, jakaś księgowość i jak widzę odpowiedzialna praca, rola Prowadzących. Nie ma prowadzących nie ma strzelań !! A chętnych uprawnionych członków do strzelań jest mnóstwo, a uprawnionych prowadzących np. niewiele. Ci prowadzący mają rodziny i może by chcieli od czasu do czasu spędzić łykend z nimi. I niekoniecznie na strzelnicy. ... I tak dalej, i tak dalej.
Uwaga: Na strzelania przychodzą członkowie klubu z własną bronią i amunicją.
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 812
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Gratyfikacje" dla Prowadzacych

Post autor: Maniusel »

Prowadzący tak jak i instruktor czy (w przypadku zawodów) sędzia to normalna praca za którą wypada płacić. A "jak ?" to kwestia dogadania. Ja w tych rolach chyba przerobiłem wszystkie możliwe rzeczy:
a) pro bono
b) gotówka
c) barter (skrzynka amunicji)
d) zniżka (i tak miałem kupić w firmie organizującej szkolenie pare rzeczy)

W przypadku stowarzyszeń to niestety wiele boi się płacić ludziom za cokolwiek i kombinują jak kon pod gore. Moim zdaniem niesłusznie. Wydatek na obsługę jest takim samym wydatkiem jak wynajęcie strzelnicy, jedyna różnica to taka że nie prowadząc działalności nie wystawię Ci FV.
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2017, 15:41 przez Maniusel, łącznie zmieniany 1 raz.
Compro...
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 65
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: "Gratyfikacje" dla Prowadzacych

Post autor: Railman »

Maniusel pisze: ... b) gotówka
:?: :?:
a) umowa zlecenie
b) z ręki do ręki
c) rachunek
d) inna forma obrotu gotówkowego
(może być informacja do mnie na PW :wink: )
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”