Gotowka na cenzurowanym...

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
pdp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 26 kwietnia 2016, 10:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: pdp »

Ghostdog pisze: Wszystkim miłośnikom wirtualnych walut typu bitcoin życzę oczywiście powodzenia i tego, żeby ich wiedza dotycząca bezpieczeństwa IT i higieny w bezpieczeństwie IT była na poziomie, który pozwoli im utrzymać podobny poziom bezpieczeństwa własnego portfela jaki ja mam w bankach z gwarantowanym zabezpieczeniem przez BFG moich pieniędzy do pewnej kwoty.
Akurat tutaj to nie trafiłeś, żyjemy w świecie wirusów które podmieniają numer rachunku w schowku, kradną dane do logowania do banku, czy też same czytają smsy z kodami potwierdzającymi. Problem w tym, że bank ci mówi bujaj się.
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Klurik »

pdp pisze:
Ghostdog pisze: Wszystkim miłośnikom wirtualnych walut typu bitcoin życzę oczywiście powodzenia i tego, żeby ich wiedza dotycząca bezpieczeństwa IT i higieny w bezpieczeństwie IT była na poziomie, który pozwoli im utrzymać podobny poziom bezpieczeństwa własnego portfela jaki ja mam w bankach z gwarantowanym zabezpieczeniem przez BFG moich pieniędzy do pewnej kwoty.
Akurat tutaj to nie trafiłeś, żyjemy w świecie wirusów które podmieniają numer rachunku w schowku, kradną dane do logowania do banku, czy też same czytają smsy z kodami potwierdzającymi. Problem w tym, że bank ci mówi bujaj się.
To jasne, ale akurat sądzę, że chodziło bardziej o wydarzenia typu Mt. Gox
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: adnikauto »

Klurik pisze:To jasne, ale akurat sądzę, że chodziło bardziej o wydarzenia typu Mt. Gox
Nie wszyscy wiedza o co chodzi... z tym Mt. Gox... wiec podrzucam linka...

Bitcoin exchange chief arrested amid new questions about Mt Gox theft
https://www.theverge.com/2017/7/26/1603 ... ft-suspect

... a chodzi o Rosjanina aresztowanego w Grecji na wniosek Stanow Zjednoczonych... o, i teraz juz wszyscy wiedza o co chodzi... :) :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Klurik »

Doliniarze też nie próżnują ;) Taka różnica, że jak mi ktoś dźwignie portfel to plastiki zablokuję w kilka- kilkanaście minut, a gotówka jest od razu stracona.
Trojany, skrypty, ransomware i inne gadziny bywają cwane, ale najlepszy antywirus jest między uszami.
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Awatar użytkownika
pdp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 26 kwietnia 2016, 10:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: pdp »

Nawet jak jesteś super prze ostrożny to wystarczy jeden ruch i możesz się wyłożyć. Przekonałem się o tym na szczęście bezboleśnie. Dlatego nawiązałem do wypowiedzi kolegi @Ghostdog, bo mam wrażenie że myśli iż słowa bank, gwarancja i BFG dają mu 100% pewności że kasa nie zginie. Jest to tylko częściowa prawda właśnie ze względów powyżej.

Wracając do tematu to przelewami tylko tyle ile trzeba, reszta gotówką (póki można) po tym jak doradca kredytowy powiedział koleżance żeby przestała płacić kartą w aptece co miesiąc...
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: Klurik »

Zgadza się, za niektóre rzeczy nie płaci się kartą ani przelewem :) Nikt w banku nie musi wiedzieć ile wydaję na gumowe lale czy ammo.
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
gungun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 23 lipca 2017, 15:47
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: gungun »

Co najmniej do dwóch ostatnich wypowiedzi "+1"
Siedzę troszkę w temacie i tylko mogę potwierdzić np. z tymi kredytami, analizą profilu klienta itd.
Płacąc gotówka na strzelnicy - jak odpowiedziałem na pytanie dlaczego tak robię - usłyszałem, że bank zainteresował się koleżanką, która płaciła kartą na strzelanie ....
Awatar użytkownika
pdp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 26 kwietnia 2016, 10:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: pdp »

O to dobre, serio się bank zainteresował strzelnicą czy tak powiedziałeś, żeby nie tłumaczyć swoich pobudek?
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: jasi3k »

Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: FridayNightSpecial »

geminix pisze:Za to mogą nią manipulować osoby których nie znasz, ba, nie masz nawet pojęcia o ich istnieniu. Mało tego ,mogą to robić BEZKARNIE
Tu masz racje. Dlatego narazie nie wp* sie w ten rynek, za malo wiem.
Ma jednak zalety jakich nie ma zadna inna waluta. Jesli chcesz uciez z kraju gdzie jest wojna - nie wywieziesz ani zlota ani gotowki. Mozesz za to wyslac za granice sznurek cyfr i liter i o ile sam wyjedziesz - nie jestes goły.

Co do reszty - zloto samo w sobie JEST i bedzie pieniadzem, tego jeszcze dlugo nie zmieni zaden rząd. To nie papier.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: geminix »

gungun pisze:Płacąc gotówka na strzelnicy - jak odpowiedziałem na pytanie dlaczego tak robię - usłyszałem, że bank zainteresował się koleżanką, która płaciła kartą na strzelanie ....
Ciekawe czemu nie zainteresował się mną, ponieważ kupiłem, płacąc kartą, pistolet i strzelbę oraz co najmniej już bagażnik amunicji i to nie była jedna transakcja.
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2017, 16:17 przez geminix, łącznie zmieniany 1 raz.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: geminix »

FridayNightSpecial pisze:Jesli chcesz uciez z kraju gdzie jest wojna - nie wywieziesz ani zlota ani gotowki. Mozesz za to wyslac za granice sznurek cyfr i liter i o ile sam wyjedziesz - nie jestes goły.
Możesz sobie założyć konto za granicą i tam trzymać dolary, euro czy jeny i też wywieźć jedynie sznurek cyfr i liter. To żaden argument. To się nazywa dywersyfikacja ryzyka.
FridayNightSpecial pisze:Co do reszty - zloto samo w sobie JEST i bedzie pieniadzem, tego jeszcze dlugo nie zmieni zaden rząd. To nie papier.
Złoto jest nadal pieniądzem tylko i wyłącznie w wyniku działania tradycji i przyzwyczajeń. Tak samo jak z dolarem. Samo w sobie zarówno dolar i złoto są gówno warte. Co zrobisz ze złotem na pustyni jak nie będziesz miał wody i jedzenia. Wymienisz je z beduinem w stosunku 1kg za 1 litr. Czy to znaczy że litr wody kosztuje 1 kg złota? Że przypomnę tylko z historii najnowszej: Żydzi w Getcie Warszawskim wymieniali złote obrączki warte co najmniej kilkaset dzisiejszych złotych na 1 (jeden!) bochenek chleba albo kilogram ziemniaków.
Są dużo rzadsze i droższe metale i jakoś nikt nie traktuje ich jako środka płatniczego.
Zresztą złoto tez podlega prawom podaży i popytu i zmienia swoją wartość - nazwijmy ją umownie - obiektywną.
kazik543
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 27 lipca 2017, 07:15
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: kazik543 »

No chyba najlepiej założyć za granicą.
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: jasi3k »

Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gotowka na cenzurowanym...

Post autor: FridayNightSpecial »

To odpowiedz dla geminixa ile jest warte zalozenie konta za granica.
Twoja forsa wciaz jest w rekach innych, taki sam Amber Gold jak u nas.
Co do reszty - jasne ze na bezludnej wyspie zadna waluta nie jest nic warta.
Z kolei co do wzglednosci wartosci KAZDEJ waluty - to oczywisty fakt.
Jednak ten co w getcie mial obrączkę kupil sobie za nia bochenek chleba, kto nie mial - nie kupil. Tak to dziala zawsze.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”