nasi w Syrii

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
panmarcin407
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwietnia 2017, 07:06
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

nasi w Syrii

Post autor: panmarcin407 »

http://m.niezalezna.pl/98380-polacy-w-s ... asza-flage


ciekawy artykuł o naszych w walce z swirami z ISIS

:052:
:502:
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: kapera »

Cel może i zbożny , lecz flagę narodową mogli sobie odpuścić . Polska oficjalnie nie bierze udziału w tym konflikcie . http://www.rp.pl/Wojna-w-Syrii/31214990 ... Syrii.html ....... Międzynarodowa koalicja państw zachodnich pod przewodnictwem USA zdecydowała się wesprzeć militarnie zarówno siły kurdyjskie, jak i syryjską opozycję, ignorując przy tym fakt, iż w szeregach tej drugiej znajdują się głównie organizacje radykalne, powszechnie uznawane za terrorystyczne ...... delikatnie nazywanych przez media ,, umiarkowanymi terrorystami ,, :-D
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 10:58 przez kapera, łącznie zmieniany 1 raz.
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: ben_sage »

Dokładnie tak, nie powinni w to mieszać naszego kraju to nie nasza wojna. To walka z wiatrakami póki kasa się nie skończy na finansowanie tego to końca nie będzie.Stron konfliktu i interesów jest tam zbyt wiele.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: nasi w Syrii

Post autor: ravkill »

Też "walczę", tyle że w kraju. Po prostu nie kupuje kebabów :)
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3189
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: Iperyt68 »

ben_sage pisze:... nie powinni w to mieszać naszego kraju to nie nasza wojna....
Tjaa, ciekawe podejście, skądś mi to brzmi znajomo.... poczytaj może o "Dziwnej Wojnie".
vivere militare est
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: nasi w Syrii

Post autor: MicromaX »

Nie wiem po co sie zaczynamy mieszać w nie nasz konflikt.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: ben_sage »

Iperyt68 pisze:
ben_sage pisze:... nie powinni w to mieszać naszego kraju to nie nasza wojna....
Tjaa, ciekawe podejście, skądś mi to brzmi znajomo.... poczytaj może o "Dziwnej Wojnie".
Zdroworozsądkowe. Nie wiem skąd ci i co brzmi. Polska powinna kierować się w końcu własnymi a nie cudzymi interesami. A jak chcą wyjść dalej to na pewno nie w obecnej ani poprzedniej konfiguracji bo to może być tylko klęska.

To że garstka Polaków walczy tam nie przyniesie to prestiżu ani renomy na salonach Polsce ale na pewno będzie jakiś rozgłos wśród samobójców którzy mogą być gdzieś bliżej a do stracenia niewiele mają.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017, 00:29 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Strzelec92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: Strzelec92 »

MicromaX pisze:Nie wiem po co sie zaczynamy mieszać w nie nasz konflikt.
Może dlatego że pośrednio też ponosimy za niego odpowiedzialność? Razem z amerykanami zdestabilizowaliśmy bliski wschód doprowadzając do rozkwitu ekstremistów. Nie mówię tu koniecznie o tym by masowo występować w szeregi niezbyt pewnych Kurdów, lecz uważam że jesteśmy Syrii winni np. pomoc humanitarną. Bo ten bajzel, to też nasze dzieło.
Kiedyś coś tu wpiszę...
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: Ghostdog »

Strzelec92 pisze:
MicromaX pisze:Nie wiem po co sie zaczynamy mieszać w nie nasz konflikt.
Może dlatego że pośrednio też ponosimy za niego odpowiedzialność? Razem z amerykanami zdestabilizowaliśmy bliski wschód doprowadzając do rozkwitu ekstremistów. Nie mówię tu koniecznie o tym by masowo występować w szeregi niezbyt pewnych Kurdów, lecz uważam że jesteśmy Syrii winni np. pomoc humanitarną. Bo ten bajzel, to też nasze dzieło.
Fakt. Bo ruscy wcale na bliskim wschodzie od dziesiątków lat nie są umoczeni po czubek głowy i nie destabilizują regionu. Wszystko jest winą Amerykanów. Tylko widzisz, ja nie jestem przekonany, że pierwszy ruch należał do Amerykanów.
Inna sprawa, że sytuacja na bliskim wschodzie jest tak skomplikowana politycznie, że ciężko jest za tym nadążyć laikowi, który nie może poświęcić na to pełnego "etatu".
To że garstka Polaków walczy tam nie przyniesie to prestiżu ani renomy na salonach Polsce ale na pewno będzie jakiś rozgłos wśród samobójców którzy mogą być gdzieś bliżej a do stracenia niewiele mają.
Szczerze wątpię. Polska nie jest teraz celem ataków z zupełnie innych powodów.
I love my SIGs.
prezydent83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 22:26
Tematy: 0
Lokalizacja: gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: prezydent83 »

Dla tych którzy uwierzyli.
http://xportal.pl/?p=29667
Łukasz

"Człowiek jest jak stolarz. Stolarz żyje i umiera tak samo człowiek..."
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: kapera »

Najlepsze są komentarze pod artykułem . Wielki znak zapytania czy są tam legalnie , z artykułu wynika ze nie bardzo . Ponoć więcej parcia na szkło niż efektownych działań .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: FireFighter »

Przecież to oczywiste, że gość pi***oli głupoty. Internetowy bohater, sam jestem strażakiem od maja już 8 godzinnym tylko raz w miesiącu idę na 24 godz. po prostu awansowałem, ale 10 lat spędziłem na podziale bojowym w dużym wojewódzkim mieście. Mógłbym sporo napisać o prawdziwych bohaterach-moich kolegach ale nigdy o sobie. Z jednym chłopakiem co byłem na zmianie służył wcześniej jeden kontrakt czyli 5 lat w legii cudzoziemskiej. Opowiadał nam jak było czyli treningi, alkohol, dziwki i narkotyki w telegraficznym skrócie. Przez 5 lat do nikogo nie strzelał, choć wiele razy brał udział w misjach. Jedno co chwalił w legii to jasno wytyczoną ścieżkę kariery oraz dowódców. Pomimo tego, iż jestem oficerem, bardzo cenię podoficerów w PSP to prawdziwi bohaterzy, niejednokrotnie narażający własne życie w ratowaniu innych. Pomimo tego, iż teraz służę w innym mieście i już rzadko na podziale to raz do roku spotykam się z paroma kolegami z którymi przeżyłem tyle, że niektórxy nie przeżyją przez całe życie. Pozdrawiam prawdziwych Bohaterów.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: nasi w Syrii

Post autor: oldtimer »

nasi "dwudziestominutowcy" :) (Black Adder Goes Forth!)
Awatar użytkownika
LordKitaKul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: LordKitaKul »

Zawsze zastanawiałem się, czy w Polsce istnieje takie zjawisko jak „stolen valor” na Zachodzie. Tu mamy piękny przykład, jeżeli rzeczywiście artykuł na xportalu można uznać za wiarygodny - serwis (organ prasowy nacjonalistycznej Falangi) jest kojarzony z rosyjską propagandą.
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: nasi w Syrii

Post autor: Matrix33 »

Co widać z daleka. Wystarczy poczytać, zobaczyć jakie hasła promują, jakiej demagogii używają. Charakterystyczny jest ich dobór słów.
Niemniej nie musi to oznaczać, że w tym wypadku nie maja racji.
Tyle fałszywych informacji lata po internetach, że już dawno przestałem się przejmować...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”