Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: Fokat »

Ja używam Rotenso w Krakowie (w domu i firmie).
Filtr HEPA nie wytrzymuje 3 m-cy. ;laughing:
Zaleta to CENA CENA CENA, nie warto kupować wynalazków co piszą o wymianie filtra co 2 lata, to się nie sprawdza.
Rotenso ma tanie filtry na tle konkurencji.
Jak dla mnie rewelacyjny zakup, w zimie podczas snu, wyczuwalna poprawa jakości powietrza
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: rzufik1 »

Tomek98 pisze:Zgadzam się z wami - jakość powietrza szczególnie w większych miejscowościach nie zachwyca. Na razie niestety się to chyba nie zmieni, a przynajmniej nie zanosi się na to ...
Z dziewczyną poprzedniej jesieni kupiliśmy oczyszczacz Philips ze względu na alarmy smogowe.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z urządzenia - w domu oddycha się lepiej + dziewczyna mniej odczuwa alergię np. na kurz.
Nasz oczyszczacz powietrza Philips znaleźliśmy za całkiem fajną cenę w sklepie https://homespot.pl/. Jest tam kilka modeli i marek do wyboru, więc powinieneś coś wybrać.
Zanim dokonasz zakupu sprawdź parametry urządzenia, tak aby sprostały Twoim oczekiwaniom :)

a może cześć lub dzień dobry ?
Jak kolego pierwszym postem walisz reklamę to raczej nie będziesz wiarygodnym :) p

Apropo oczyszczacza rewelacyjnie się sprawdza model z Xiaomi taki Xiaomi Mi Air Purifier 2

i nie warto przepłacać!
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: panKompot »

No właśnie. Po składni od razu widać że to reklama. Szukam czegoś porządnego dla córki alergiczki. Widząc spam i kłamstwa (bo tylko tak to można nazwać) nadal nie wiem co kupić :502: :516:
Ten niżej śmierdzi rybką...
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: rzufik1 »

panKompot pisze:. Szukam czegoś porządnego dla córki alergiczki. Widząc spam i kłamstwa (bo tylko tak to można nazwać) nadal nie wiem co kupić
jak masz gdzieś możliwość obejrzenia xiaomi ( np sklep ) to zainteresuj się tym ; wykonanie bardzo dobre. działa też jak należy a i sterowanie z aplikacji
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: Fokat »

Kupiłem alfda do domu. Jak rozkminiłem filtry, to okazuje się, że do pm2,5 jest potrzebne minimum HEPA13. Pytanie ile konstrukcji spełnia ten warunek. W Alfda podają 1,5 roku na wymianę filtra, w Krakowie daję mu max 6 m-cy. Inwestujecie w oczyszczacze, bo naprawdę jest duża różnica w komforcie spania i mieszkania.
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: panKompot »

Dzięki dzięki panowie. Dobrze wiedzieć że niektóre działają :piwo:
Ten niżej śmierdzi rybką...
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: krissu »

Czy taki Sharp KC-A50EUW, to już przesada? Chciałbym mieć już combo z nawilżaniem itd. Z drugiej strony czy jest sens tak przepłacać? Nawilżacz to i za 80zł kupię.
MarcinWrc92
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 26 listopada 2018, 14:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: MarcinWrc92 »

Ja trochę zwlekałem z kupnem nawilżacza, bo myślałem, że i tak nie poprawi to znacząco jakości powietrza, ale postanowiłem zainwestować parę stówek w sprzęcik Philipsa z tego artykułu - https://agd-euro-rtv.pl/nawilzacz-powie ... o-go-miec/ i póki co jestem zadowolony. Faktycznie redukuje troszkę poziom kurzu :)
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: arturo111 »

Daikin Ururu MCK75J - nie ma na rynku nic lepszego na dzisiaj .
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: piotr.dun »

Mam dwa oczyszczacze Daikina w domu (bez nawilżacza) i dają radę. Mierzone miernikiem i nosem ;)
krissu pisze:Czy taki Sharp KC-A50EUW, to już przesada? Chciałbym mieć już combo z nawilżaniem itd. Z drugiej strony czy jest sens tak przepłacać? Nawilżacz to i za 80zł kupię.
Odpuść sobie tego sharpa. Kolega ma i klnie. Filtr nawilżacza po 3 miesiąca już śmierdział. Wyczyścił go i pociągał jeszcze miesiąc, a potem kolejny za 200zł.
peterpan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 04 września 2005, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Kłokoczyn/Czernichów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: peterpan »

Kupiłem jakieś 3 tyg temu Webber AP 8500 bo był na promocji w pewnym markecie. Ma podobno czujnik stanu powietrza. Używam regularnie kominka, włączenie oczyszczacza po zapaleniu skutkuje ok 30 min czerwonej kontrolki, później chwilę żółta i zielona. Patrząc w strumień światła z latarki wyraźnie widzę różnicę w ilości kurzu. Zestaw zapasowych filtrów 104 zł. Ma wytrzymać pół roku. Zobaczymy...
yes, yes, yes!!!
slavia 634, crosman 1077,
CP remington 45
kodiak ekspress .58 :)
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: K.B. »

Ja problemu nie mam, bo przez okrągły rok stosuję wentylację. Nie jest problemem to, że mieszkam w bloku z wielkiej płyty. Wystarczy, że okna są całą dobę rozszczelnione. Nie mogę nadziwić się ludziom, którzy najpierw szczelnie zamykają się w betonowej puszce, a później marudzą, że oddychać się nie da. Mam kolegę, który cały czas utrzymuje temperaturę 23-25*C, okna ma szczelnie zamknięte i narzeka, że wszędzie wilgoć mu się zbiera. Zamiast wydawać krocie na urządzenia do oczyszczania powietrza, warto zacząć postępować normalnie.
Ceezz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 października 2017, 10:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: Ceezz »

Chcę zrobić sobie taki filtr do warsztatu w piwnicy, wentylator już jest. teraz tylko muszę wybrać wkład filtracyjny.
Jaka firma będzie miała najlepszy stosunek powierzchnia filtrująca/cena ? Webber porażka 150 zł za mały fitr, zamienniki do xiaiomi to ok 100 zł, ale za to powierzchnia filtrująca wydaje się dość spora. A może tańsze i lepsze będą filtry samochodowe od ciężarówek ??
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: slepe_oko »

Wszystko zależy... Mam tę swobodę ze moge oczyszczacz zabrac do domu na próbę. Mieszkanie 73m.Dzieci alergia na kurz, pyłki. Nie mam dywanów. Podlogi parkiet, myte praktycznie co dwa dni. Pościel wietrzona. Oczyszczacz zalaczal sie tylko podczas wykrywania wlaczonych palnikow gazowych i gotowania. Oczyszczacz z drozszej półki. Pozbylem sie go. Wystarczylo sprzatac w domu i wietrzyc. Na noc mam tylko osobny nawilzacz z czujnikiem temperatury i wilgotnosci. Dzieci przestaly kaszleć.
:512:
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oczyszczacz powietrza do mieszkania - jaki?

Post autor: krissu »

K.B. pisze:Ja problemu nie mam, bo przez okrągły rok stosuję wentylację. Nie jest problemem to, że mieszkam w bloku z wielkiej płyty. Wystarczy, że okna są całą dobę rozszczelnione. Nie mogę nadziwić się ludziom, którzy najpierw szczelnie zamykają się w betonowej puszce, a później marudzą, że oddychać się nie da. Mam kolegę, który cały czas utrzymuje temperaturę 23-25*C, okna ma szczelnie zamknięte i narzeka, że wszędzie wilgoć mu się zbiera. Zamiast wydawać krocie na urządzenia do oczyszczania powietrza, warto zacząć postępować normalnie.
To zrób to w Krakowie. To tak jakbyś auto sobie wprowadził do pokoju i odpalił.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”