Win10 vs Win7

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Severin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 558
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 00:01
Tematy: 43
Lokalizacja: Knurów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Win10 vs Win7

Post autor: Severin »

Jakie są Wasze doświadczenia, warto się przesiadać (po prostu mam dylemat) ? proszę tylko o merytoryczną dyskusję, to nie próba trollowania :)

Pozdrawiam
Severin
Różne takie co dają radość :)
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: sql »

Ja się ostatnio poddałem. Robiłem reinstalkę systemu (mam org. 7kę) i stwierdziłem, że nie ma sensu kopać się z koniem - te komunikaty o upgrade'zie są coraz nachalniejsze, więc to pewnie kwestia czasu, jak nie będzie wyboru.
Wrażenia po dwóch miesiącach? Jestem bardzo zadowolony! Komp (i7 2600k, a więc sprzęt sprzed 4 lat) na dysku SSD startuje mi całe 7 sekund - start, nie wybudzenie.
Nie miałem jeszcze żadnej zwiechy.
Oczywiście pomijam kwestię szpiegowania, ale to po pierwsze ciężko sprawdzić, po drugie jest to w dzisiejszym świecie google'a i apple'a w zasadzie nie do uniknięcia :(.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

Jest dostępny pakiet, który wyłącza, blokuje wysyłanie jakichkolwiek informacji z komputera wyposażonego w Win 10 na serwery Microsoftu.
Jeszcze nie testowałem, ale znajomy opowiadał, że po zastosowaniu tego "panaceum na szpiegi", nieuzasadniony ruch sieciowy zamarł.

Informacja o tym jak blokować szpiegowanie ze strony Microsoftu pod Windowsem 10 pojawiła się trzy dni po jego oficjalnej premierze. :wink: Patche, które automatyzowały te czynności i kompleksowo załatwiały temat, trochę później.
Wychodzę z założenia, że im mniej im na swój temat informacji udostępnię, tym lepiej.

Dziesiątka sama z siebie nie wydaje się złym systemem, ale jak ktoś nie ma ochoty na nią przechodzić, to wystarczy odinstalować i zablokować odpowiednią poprawkę... i nie będziemy już nigdy nękani komunikatami odnośnie aktualizacji systemu do nowszej wersji (wiem, bo już to przetrenowałem).
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Witia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 07 stycznia 2004, 18:56
Tematy: 8
Lokalizacja: Wlkp. Witkowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Witia »

Na tym samym laptopie Win10 działa mi szybciej niż Win7. Miałem problem z jakimś błędem z explorer.exe z którym nie mogłem sobie poradzić ale po jakimś czasie sam się naprawił.
----
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Michaus pisze:Jest dostępny pakiet, który wyłącza, blokuje wysyłanie jakichkolwiek informacji z komputera wyposażonego w Win 10 na serwery Microsoftu.
Jeszcze nie testowałem, ale znajomy opowiadał, że po zastosowaniu tego "panaceum na szpiegi", nieuzasadniony ruch sieciowy zamarł.
Nie da rady. Pierwsza lepsza aktualizacja wyłącza panaceum. Ruch sieciowy odbywa się za pomocą tunelowanego do ipv4 ruchu za pomocą ipv6. Komunikacja zawsze działa, wystarczy sklonować system i przezucic na identyczna maszynę, zeby dowiedzieć się, że korzystasz z "nieautoryzowanej wersji". Oczywiście jeśli wersja "autoryzowoana" i nieautoryzowana nie była podłączona do netu, wszystko działa dobrze, do czasu pierwszego podłączenia jednego i 2giego. "nielegalną" wersją jest wersja "później podłączona do sieci".. Akurat w tej kwestii, rozumiem politykę microsknery, ale jest to dowód na to, że komunikacja się odbywa... Ogólnie win 10 jest fajnym systemem, ale u mnie rządzą w firmie win7. Poza tym, użytkownicy za żadne skarby nie chcą się przesiąść jeszcze z xpeków bez praw admina, bo te zapewniają świety spokój, a na dyskach SSD działają szybciej, niż w7 i w10, razem wzięte... Oczywiście logowanie do domeny zajmuje czas, ale to normalka... Poza tym, wersja BOX windy 10 od wersji 10 oem, niczym się nie różni w prawach użytkownika, co samo przez się jest porażką i skazeniem boxa w niebyt.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
jks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 26 listopada 2015, 20:27
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: jks »

Ja się wstrzymuje

Znajomy (admin sieci) narzeka lekko na gorszą ergonomie (np ustawienia sieci trzeba zrobić jeden klik więcej niż na win 7 aby się połączyć) .
Dodatkowo narzeka, że muli.

Moja kobita narzekała, że aktualizacja wycięła jej część softu, musiała szukać jak ją odinstalować.

Ja się wstrzymam. Z tego co pamiętam, że ludzie i na XP (poźniej wielbionego narzekali) dopóki nie wyszedł Service Pack 1.

Ja jeszcze trochę sobie poczekać, aż system dojrzeje. Na razie nie kusi mnie niczym bym miał powód i potrzebę porzucenia Win 7.
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Railman »

Kilka m-cy temu zainstalowałem W10. Ale po kilku dniach wróciłem do W7. System się wieszał. Ale zauważyłem że po powrocie do W7 system coraz bardziej się muli. Mam do wyboru "naprawę" W7 lub już przejść z powrotem, docelowo na W10.
Ziomasek
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 31 stycznia 2016, 15:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ziomasek »

Na pewno warto sobie przypisać 10-tke do aktualnej wersji systemu.
Robisz aktualizacje i potem cofasz całą operacje, dzięki temu przypisujesz już najnowszą wersje do swojego klucza z 7-ki.
W przyszłości jak coś konkretnego będzie z tej 10-tki to będzie można normalnie zainstalować nie ponosząc żadnych opłat.
(za darmo można ściągać do 29 lipca jbc)
Awatar użytkownika
sp5it
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 21:53
Tematy: 2
Lokalizacja: KO02OI
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: sp5it »

Ze względu na dodatki szpiegujące nie do wyplenienia trzymam się od W10 z daleka.
M
Obrazek
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Ziomasek pisze:Na pewno warto sobie przypisać 10-tke do aktualnej wersji systemu.
Robisz aktualizacje i potem cofasz całą operacje, dzięki temu przypisujesz już najnowszą wersje do swojego klucza z 7-ki.
W przyszłości jak coś konkretnego będzie z tej 10-tki to będzie można normalnie zainstalować nie ponosząc żadnych opłat.
(za darmo można ściągać do 29 lipca jbc)
"robisz aktualizację i cofasz operację" - sugeruję się zapoatrzyć w acronisa home 2016 i zrobić sobie po prostu lustrzaną kopię systemu (systemów)..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
jks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 26 listopada 2015, 20:27
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: jks »

Ze względu na dodatki szpiegujące nie do wyplenienia trzymam się od W10 z daleka.
To w przyszłości pozostaje tylko Linux :-D

A tak de facto jaką ma się pewność, że win 7 nie szpieguje + że nie szpiegują inni.
Jedyny sposób by mieć 100% pewności, że nikt nas nie szpieguje to odłączyć PC od internetu (co i tak nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa bo jeszcze na upartego pozostaje jeszcze atak elektromagnetycznym).
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Wszystkie windowsy od w7 nieźle szpiegują. W w 7 i w 8x wystarczyło jednak wyłączyć protokół ipv6 i dziwny ruch sieciowy ulegał zdecydowanie zmniejszeniu. 10tka natomiast szpieguje "jawnie" w dodatku obrazem i dźwiękiem (tak, posiadacze kamer i mikrofonów - gdzieś w sieci porównywali ruch sieciowy generowany przez 2 identyczne komputery, w przed kamerą jednego zmieniano sporo tła i puszczali dzwięk z dworca... ) Szkoda że nie da się tego "rozszyfrować", póki co..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Railman »

A nie da się kamery i mikrofonu wyłączyć ? No kamerę można zakleić.
Awatar użytkownika
wwd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 13:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: wwd »

Jak już koledzy pisali wyżej - polecam wyłączyć telemetrię w W7 i ukrycie aktualizacji (tych które odpowiadają za jej instalację).
Windows Update musi być w trybie ręcznym i jest to problematyczne, ponieważ trzeba sprawdzać i instalować ręcznie - najlepiej same "ważne" łatki, pozostałe można pominąć.
Z mojej strony tutaj nie chodziło o szpiegowanie, bo wiadomo że wielu producentów oprogramowania to robi - tylko o mulenie systemu. Komputer mam już leciwy więc start systemu trwał w nieskończoność, przeglądarka zamknięta, av się zaktualizował a ruch sieciowy dalej szedł, w folderze "temp" tylko przybywało informacji o sprzęcie, programach, ich używaniu itd.
W czym to niby ma mi pomóc, że MS skanuje mi zawartość pc, robi raport z tego czego i kiedy używam? Da mi coś za darmo? Może W10 którego nie chcę, a oni i tak na siłę mi go wcisną?
Przez tyle lat żeby mieć legalny system trzeba było go kupić a tu nagle dają coś za darmo??? I to na siłę???? Dziwne, co nie?
Ja bym zrobił kopie dysku z W7 programem np. Acronis True Image, zainstalował 10 (żeby w razie czego nie żałować), zrobił jej kopię, a następnie przywrócił siódemkę.
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 358
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 64
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Railman »

Coś nie mogę uaktualnić W7, nawet ręcznie, bo "narzuca mi się - wyświetla tylko opcja W10. :evil:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”