Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Win10 vs Win7

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Win10 vs Win7

Postautor: rek » 2016-07-14, 12:48

Jestem po migracji domowych PC'tów na W10. Ogólne wrażenia z ergonomii pracy mam bardzo, bardzo pozytywne.
Na minus ale bez żalu do MS i W10, podam brak driverów do starszego sprzętu czyli skanera HP, karty PCI PATA i Radeona 4850 (ten ostatni co prawda ma minimalne wsparcie, ale zależało mi na Catalyst i niestety). Natomiast już z niezadowoleniem wspomnę o pojedynczych: uszkodzonym Harmonogramie (uniemożliwiło to m.in. korzystanie z optymalizacji dysku), zepsutej na jednym z profili wyszukiwarce "Znajdź ustawienie", niedziałającym kliencie sieci MS (po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu składników sieci) i błędzie "Failed to schedule Software Protection service for re-start", dwa ostatnie problemy dały mi w kość i mimo długiego googlowania zakończyłem temat reinstalacją.

W wątku padły sugestie dot. Norton Ghost i Acronis True Image. Sam używałem ich alternatywy, ale nie potrafię podać argumentów przeciw windowsowemu i dość dla mnie wygodnemu "Tworzeniu obrazu systemu" (z "Kopia zapasowa i przywracanie"). Czy są takie?

Awatar użytkownika
zbys

Postautor: zbys » 2016-07-14, 21:51

O ciekawa informacje w temacie sie pokazala !!??

http://www.forbes.com/sites/gordonkelly ... c492b2dfab

Awatar użytkownika
ravkill
Kontaktowanie:

Postautor: ravkill » 2016-07-14, 22:08

Jest jeszcze "downgrade".
https://www.microsoft.com/OEM/pl/licens ... u7WzoukACV

"Przypadkiem" nie kupuje softu microsoftu w oemie... A nawet oema można zdowngradować, jak widać w tabelce powyzej, byle z "pro"... Wprowadzą opłaty, wymigruję do win 7 pro w firmie. Jak wprowadzą abonament, skończy się microsoft. U mnie office się skończył na 2007, w dodatku mam kupę 97. Przypadkiem abonamentu mi nie wcisneli ani sztuki... W czarnym scenariuszu pozostaną usługi terminalowe "małomiękkiego" + jako klient terminala - linux. Czarny scenariusz, jest dla MS, bo nie dla mnie... Z tego co wiem, większość IT managerów myśli podobnie. Od lat, każdy zakupowany sprzęt, musi działać na linuxie. Mimo że nie działa obecnie, sterownik mają być...

Sorrki, ale 100 x 7 baksów, to jest 700 baksów... miesięcznie... . Za to można młodego zatrudnić, który w 4 miesiące, zdowgrajduje wszystko... Jak bym nie miał czasu. A nie miałem czasu upradować wszystkiego, to i nie będę musiał downgradować..
HW 90k, Benjaminek Marauder, SS 10x42 MQ, DOT FFP, BURRIS TIMBERLINE, mtc viper connect 3-12x24

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2016-07-15, 05:59

Jak wprowadzą abonament, skończy się microsoft
Historia Nokii niczego ich nie nauczyła - nie ma 'wiecznych' marek....
Daystate MK3 + VORTEX Viper PST
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2016-07-15, 11:49

zbys pisze:O ciekawa informacje w temacie sie pokazala !!??

Ha, ha, ha.... no to pieknie.... zakupilismy "service" zamiast OS. No po prostu bajka.... :one:

For months Microsoft has been describing Windows 10 “as a service” and now we know why. Microsoft is going to introduce a monthly subscription fee for Windows 10 usage…

Wiem, na razie nie dotyczy to indywidualnych userow ale jak zreszta wynika z artykulu:

..... za jakis czas bedzie "linia graniczna" co MS uzna za podstawowa/okrojona Win. 10 dostepna za free a najnowsze upgrady systemu za Win 11- ktory bedzie juz platny w formie abonamentu... mozna isc dalej w tych pomyslach... wrzuciles swoje files i dokumenty do "chmury" no sorki- abonament sie nalezy.... bo musisz korzystac z najnowszej wersji "10"-tki poniewaz starsza wersja nie obsluguje.... "chmury"....

..... a moze masz w domu starego PC wraz z oprogramowaniem- to pojdziesz za to do wiezienia... bo to nielegalne... w domu mozesz miec tylko terminal do uslug MS i miesieczny abonament.... a fuj.... :621:

Taki jest zamiar Microsoftu i tych ktorzy chca wszystkich wziac za "twarz"... :502: Szanowni Koledzy z branzy komputerowej... i nie tylko... i mowie Wam to ja "specjalista" z branzy.... "zyciowej"..... /gleboka i zamierzona ironia/.... ;laughing:
I gave an 870 tactical 20 gauge to my wife for Mother's Day and its great. Nothing says love and trust like arming your wife.

Awatar użytkownika
ravkill
Kontaktowanie:

Postautor: ravkill » 2016-07-15, 11:57

Fakt, wprowadzić opłatę, za wysyłanie swoich danych do NSA, to jest bezczelność. Poczekamy, zobaczymy. Ale w jednym się zgodzę z microsoftem. To jest ich ostatni OS..., to pewne..
HW 90k, Benjaminek Marauder, SS 10x42 MQ, DOT FFP, BURRIS TIMBERLINE, mtc viper connect 3-12x24

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2016-07-15, 12:19

Dlatego cala ta "akcja" z rozdawaniem na sile i za darmo ich najnowszego OS ma drugie i trzecie dno.... i jest doskonale zaplanowana przez.... (wpisz co Ci przyjdzie do glowy)....

.... Z psychologicznego punktu widzenia dawanie czegos komus za darmo- to forma uzaleznienia tegoz osobnika.... MS idzie dalej- pod postacia "dobrego wujka"... teraz daje a za chwile wyciagnie lapy... po kase.... genialne, po prostu genialne....

....telemetria zaszyta w OS radze sie nie przejmowac... raczej spojrzec na tzw. "big picture"... dokad ta operacja "nas zabierze".... ?

Mysle, ze nie trzeba nic wiecej wyjasniac... i jest wiecej czasu na opracowanie alternatywnych drog obrony przed MS....

Obrazekphoto uploading

P.S. Lec i bierz "ciemny ludu"... bo za darmo "dajo"....
..... teraz nawet "deadline "dajo tyz"...
Ostatnio zmieniony 2016-07-15, 13:04 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
I gave an 870 tactical 20 gauge to my wife for Mother's Day and its great. Nothing says love and trust like arming your wife.

Ghostdog

Postautor: Ghostdog » 2016-07-15, 12:49

Ciężko czytać niektóre bzdury które tutaj się pojawiają.

Upgrade do 10 jest za darmo. Z tego co wiem, to nie odbiera on możliwości zrobienia "downgrade", czy zainstalowania 7 od nowa.
MS nie zamierza w tym momencie pobierać opłat za Windows 10 od użytkowników domowych.
Windowsowi 7 skończyło się już mainstreamowe wsparcie, a w 2020 skończy się wsparcie rozszerzone, nie jest to więc system pod tym względem lepszy od 10 bez aktualizacji do "11" ( której jeszcze nawet nie ma ).
Co z tego wynika? Całkowicie za darmo użytkownicy indywidualni dostali od MS nowy system z wsparciem na kilka ładnych lat.

To, że w planach MS jest przejście na inny model opłat za system wiadomo od wejścia 10, bo wtedy już o tym się mówiło. W planach jest przejście na "ciągły" system, który nie będzie miał kolejnych wersji, a każda płacąca osoba będzie miała najnowszy system. Takie ich święte prawo.
Żadna rozsądna osoba dbająca o bezpieczeństwo, nie będzie na co dzień korzystać z niewspieranego systemu, więc Windowsy 7, a tuż za nim też 8.1 nie będą żadną alternatywą dla nowego systemu Windows.

Nie ma nigdzie opisanych warunków licencjonowania, ani konkretnych cen, więc większość gadania o tym co będzie, to czyste spekulacje. W środowisku firmowym, opłata per użytkownik jest normą. Nie znaczy to wcale, że przełoży się to na systemy dla użytkownika indywidualnego.

Jakie macie wyjście? Płacić jeszcze więcej za Apple, albo przejść na systemy Linuxowe. Czyli dla ogólnej większości ludzi nie ma żadnego sensownego wyjścia. Trzeba płacić i tyle.

Nie wiem po co się tak ekscytować i podniecać tematem gdzie 90% to spekulacje i domysły. Jak będzie konkretna informacja to można konkretnie rozmawiać, a na razie cieszyć się nowoczesnym i szybkim systemem za darmo...
I love my SIGs.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2016-07-15, 12:59

Ghostdog pisze:Ciężko czytać niektóre bzdury które tutaj się pojawiają.
.............................................................................................

Nie wiem po co się tak ekscytować i podniecać tematem gdzie 90% to spekulacje i domysły. Jak będzie konkretna informacja to można konkretnie rozmawiać, a na razie cieszyć się nowoczesnym i szybkim systemem za darmo...

Zgadza sie..... tak samo sie zgadza jak z kredytami "szwajcarskimi".... bierzcie bo taniej nie bedzie, itd.... a pozniej placz i zgrzytanie zebow... wiekszosc ludzi by nie rzec 90%.... leci na biezace "profity" duzo nie myslac co przyniesie przyszlosc.... dlatego dla specow od "inzynierii stadnych zachowan".. jest doskonale pole dla manipulacji.... ale kto zechce sie przyznac, ze zostal zmanipulowany.... pan winien, pani winna.... :one:

P.S. Przyjemnego korzystania z 10-tki... i samych "dzisiatek" zycze.... :one:

Ghostdog

Postautor: Ghostdog » 2016-07-15, 13:17

adnikauto pisze:Zgadza sie..... tak samo sie zgadza jak z kredytami "szwajcarskimi".... :

To co piszesz jest idealnym przykładem manipulacji - zestawienie ze sobą w ramach analogii dwóch zupełnie nieprzystających do siebie elementów.
I love my SIGs.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2016-07-15, 17:22

@ Ghostdog

Dziekuje Kolego, ze poswiecasz swoj czas mojej skromnej osobie... :one:
Jednakze nie mam nic wiecej do dodania ponadto co napisalem powyzej w swoich postach....

Milego dnia zycze.... :one:

goostav

Postautor: goostav » 2016-07-15, 20:01

Win10? Jak najdalej od tego systemu, pełen programów i programików szpiegujących. Po instalacji z Win 8 na Win 10 komputer odpalał się chyba z 10 min, zawieszał i bardzo,ale to bardzo zwolnił. To jest wyjątkowo perfidny system służący do inwigilacji obywateli.
22lr, 9para, 7.62x25, 7.62x54, 8x57JS,30-06 Spr, 08Win, 7-08rem, 223rem

Awatar użytkownika
rek

Postautor: rek » 2016-07-15, 21:49

ravkill pisze:(...) A nawet oema można zdowngradować (...)

Tylko OEM'a. Mam za sobą nieudaną próbę downgrade BOX W8.1 do W7 (z "pomocą" infolinii MS).

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2016-07-15, 22:07

Mam za sobą nieudaną próbę downgrade BOX W8.1 do W7 (z "pomocą" infolinii MS).
Tylko ?? Ja niedawno chciałem postawić MS Windows Serwer 2012 R2 na dedykowanym sprzęcie HP - z pomocą obu zainteresowanych stron ....udało się postawić MS Serwer 2008.... Bez komentarza
Natomiast po przejściu z Nowell'a na MS File liczba problemów gwałtownie zmalała. DO jednego: Nic nie działa prawidłowo
Podtrzymuję to co napisałem wyżej: Win10 chodzi bez zarzutu.
Daystate MK3 + VORTEX Viper PST
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić

Awatar użytkownika
Spidi!

Postautor: Spidi! » 2016-07-15, 22:36

Myślę, że późniejsze wymuszenie abonamentowania tłumaczy dzisiejsze niby za darmo rozdawanie W10...
Stara zasada się ciągle sprawdza - nie ma nic za darmo.
W7 śmiga też dobrze więc odpuszczę sobie upgrade do W10 a bawić się w obrazy i testowanie W10 wydaje się bezcelowe w takiej sytuacji...
L G S T
...jak rzeka niesie ze sobą wiele emocji, jak ziemia sól naszej matki, słowiańska dusza i wielkie serce czuje, bo ona we mnie

Wróć do „Pozatematyczny”