Win10 vs Win7

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

SSD - tylko intel, Kingston i ewentualnie goodram. Reszta to niestety nie ta liga. Ja montuje na oddziałach intele i kingstony, w centrali od biedy jeszcze goodrama. Silicony - zależy od serii, ale kiedyś miałem taką że wróciło 5 na 5, więc dla mnie ta firma jest skończona. Aczkolwiek paru kolegów z branży mówi co innego, to u mnie reputacja jest nie do odzyskania
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

Rafał, Kolega pyta czy kupić Fiata Punto czy KIA Rio a Ty mu proponujesz Mercedesa.... :-D :-D
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Pawełw - mercedesa nie polecam, to szajs .... No dobra, goodram....Dane naprawdę bywają cenne.... a tanie wino jest dobre, bo tanie... Fakt, zboczony jestem, bo wydaje "korporacyjne" pieniądze aby mieć prywatny swięty spokój...

P.S. Pecety ciągle składam sam, powód jak wyżej... (no może czasem nowy kolega w IT mnie zastąpi, ale podzespoły ciągle dobieram sam.....)
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: variag »

Małymi krokami na przód, 2x512 RAM zamieniony na 2x1024 RAM. Komputera jakoś to nie przyspieszyło ale jakiś plus do lansu jest :wink:
Dysk SSD już prawie jest wybrany... :one:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

Za najmniej kłopotliwe dyski SSD uważam Samsungi, nie wrócił jeszcze żaden, a było tego sporo (najwięcej 850 evo).
Goodramów zamontowałem mniej, ale też są OK.
Produktów Kingstona nie polecę nikomu - u mnie reputacja nie do odzyskania.
Jest jeszcze pojedynczy Hynix. Działa dobrze i nie sprawia kłopotów, ale trudno wnioskować o niezawodności na jednostkowym przypadku.

Co do samego laptopa, to myślę, że najlepsza lata ma już za sobą.
Jak nie ma funduszy na coś nowego, to rozejrzałbym się za czymś kilkuletnim - poleasingowym.
Można czasem niedrogo wyrwać coś z i5 pierwszej lub drugiej generacji, co ma od 4 do 8GB RAM i działa całkiem przyjemnie.
Płynnie działa zarówno Win7 jak i 10, że o linuxach nie wspomnę.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Senio »

Dość dużo czytałem i dowiedziałem się o SSD bo też mam też w planach dokładkę SSD. Wiem już co jest OK, a co jest bee w tych dyskach. Wiem, że najlepsze są pamięci MLC. Wiem że topowy jest kontroler Marvell. Z całej oferty dysków o takich parametrach nazywanych dalej budżetowymi wygrywa jednogłośnie A-DATA SP920 128GB. W bonusie jest 5 lat gwarancji. Najtaniej znalazłem go za 263.74 PLN.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: variag »

Co do samego laptopa, to myślę, że najlepsza lata ma już za sobą.
To prawda, ale jego zaletą była cena, naprawdę niska :wink:
Myślę, że już w najbliższym czasie rozbuduję pamięć do 4 Gb, a ten dysk SSD też go nieco przyspieszy.
Do moich zastosowań oceniam go jako dobry zakup.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
besmirch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 lutego 2017, 13:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: besmirch »

Senio pisze:Dość dużo czytałem i dowiedziałem się o SSD bo też mam też w planach dokładkę SSD. Wiem już co jest OK, a co jest bee w tych dyskach. Wiem, że najlepsze są pamięci MLC. Wiem że topowy jest kontroler Marvell. Z całej oferty dysków o takich parametrach nazywanych dalej budżetowymi wygrywa jednogłośnie A-DATA SP920 128GB. W bonusie jest 5 lat gwarancji. Najtaniej znalazłem go za 263.74 PLN.
Nie najlepsze, najlepsze sa SLC ale sa najdrozsze. MLC to bardzo dobre rozwiazanie. Inna sprawa 120-128GB dysk jest "troche maly"

LEpszym rozwiazaniem jest doplacic troche do 240GB np Dysk SSD GOODRAM Iridium Pro 240 GB, ~380PLN
ontroler: czterordzeniowy Phison PS3110-S10; Pamięć: Toshiba A19 MLC NAND; MTBF: 2000000 h; Ochrona ECC
5 lat gwarancji, w jakims stopniu wspierasz polski biznes.
.22LR, 9x19, .45ACP, .223REM, 5.56×45, 7.62x39
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Senio »

Pewnie, że lepiej mieć większy zapas niż mniejszy, ale rozmowa była o dysku budżetowy. Jeśli jest wybór pomiędzy gorszym za 230 zeta z 2 latami gwarancji, a lepszym za 260 zeta z 5 latami gwarancji, to wybór jest oczywisty.

Najlepiej to było by kupić 1-2 TB i wywalić całkiem HDD żeby nie mielił wcale. Jednak ceny takich SSD są jeszcze wg mnie za wysokie. Więc przy opcji musu posiadania magazynu na HDD, SSD 128 GB jeśli chodzi o system i oprogramowanie codzienne jest już dużym dyskiem. Przynajmniej dla mnie taka pojemność ma już sporo zapasu.
besmirch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 lutego 2017, 13:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: besmirch »

Senio pisze:Pewnie, że lepiej mieć większy zapas niż mniejszy, ale rozmowa była o dysku budżetowy. Jeśli jest wybór pomiędzy gorszym za 230 zeta z 2 latami gwarancji, a lepszym za 260 zeta z 5 latami gwarancji, to wybór jest oczywisty.

Najlepiej to było by kupić 1-2 TB i wywalić całkiem HDD żeby nie mielił wcale. Jednak ceny takich SSD są jeszcze wg mnie za wysokie. Więc przy opcji musu posiadania magazynu na HDD, SSD 128 GB jeśli chodzi o system i oprogramowanie codzienne jest już dużym dyskiem. Przynajmniej dla mnie taka pojemność ma już sporo zapasu.
Mi chodzi o perspektywe, dysk 240 mozesz przerzucic potem do innego systemu. Tu nawet nie chodzi o rozmiar a o to ze przy dodaniu 120 zlotych czyli lacznie 380 PLN masz cos co wyciagniesz i spokojnie wykorzystasz w nie budzetowym rozwiazaniu. Zamiast probowac sprzedac ze strata 120 i kupic 240. Wg mnie to sietny przyklad na "chytry dwa razy traci"
.22LR, 9x19, .45ACP, .223REM, 5.56×45, 7.62x39
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Senio »

Pozwolę się nie zgodzić z Twoim argumentem kupowania na wieki. Dyski SSD nie są jeszcze tak długowieczne jak HDD. Owszem poprawiają je, ale na razie nie uchodzą za bezawaryjne i dane można stracić choćby po nagłym braku/zaniku zasilania. Po co więc wielki pusty magazyn ?. Poza tym świat pędzi do przodu. 5 lat temu budżetowe były dyski SSD 30-60 GB. Teraz są 128-250. Co będzie za 5 lat jak się gwarancja skończy ?. Prawdopodobnie 500GB -1 TB spadnie do ceny dysku budżetowego. Więc się wtedy kupi nowy kolejny większy i tyle. Stary pójdzie na boczne tory tak jak teraz wszelki male HDD. Dobrym rozwiązaniem było by wypięcie całkiem HDD już dzisiaj, ale na to trzeba jeszcze zaczekać kilka lat. Raz że musza być niezawodne o ile będą kiedyś, a dwa cena z poziomu ziemi nie kosmosu.

Mam też uwagę informacyjną dla Ciebie

http://forum-bron.pl/app.php/rules

2. Na Forum niedopuszczalne jest:

j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu
Ostatnio zmieniony 13 września 2017, 10:50 przez Senio, łącznie zmieniany 1 raz.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ghostdog »

Pisanie ogólnie o dyskach "SSD" jest bez sensu. Dyski SSD klasy enterprise stosowane w serwerach są bardziej wytrzymałe i mniej awaryjne niż dyski HDD.
Dyski klasy desktop, szczególnie budżetowe mają teraz mniejszą wytrzymałość niż kilka lat temu - potrzebne było obniżenie ceny, więc zastosowano inny typ pamięci. Nawet mimo to wytrzymałość dysków SSD jest wystarczająca na te 10 lat normalnej pracy. Awaryjność dysków SSD jest już teraz bardzo niska i jest to dość dojrzała technologia.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

Miał ktoś coś takiego?
Intryguje mnie szczególnie treść drugiego z komunikatów. :-D Świadczy on poniekąd o tym, że komunikacja z serwerami aktywacji Microsoftu jednak jest.


Obrazek

Obrazek
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

Michale, mam czasem taki komunikat na licencjach MAK. Jak dotrę do pracy, poszukam swoich notatek. Kontaktowałem się w tej sprawie z supportem M$ i pamiętam, że kazali usuwać pliki odpowiedzialne za licencję.
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2018, 06:10 przez PawelW, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

O! Dałeś mi nadzieję, że nie będę zmuszony przeinstalowywać systemu na dwóch komputerach. :piwo:
Przeczytałem "cały Internet" i żadnego sensownego rozwiązania nie znalazłem.
Taka informacja przyda się na przyszłość, gdyby na jakimś jeszcze wyskoczyło takie cudo.

Przyznam, że komunikat (ten drugi) to jedna z perełek Microsoftu. Kiedyś pod DOS'em można było zobaczyć czasem "System nie jest już być gotowy". :-D
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”