Win10 vs Win7

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

Windows 10 jest jak...kobieta: "Jeszcze chwilę poczekaj, zaraz będę gotowa" ;laughing:
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Karikus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 18 września 2018, 09:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Karikus »

Ja w Win10, ażeby system nie ściągał niekończących się aktualizacji i ich późniejszą instalację (rekord 30h), zmieniłem połączenia z WiFi na dane taryfowe i mam spokój. Następnie pogrzebałem w ustawieniach i powyłączałem różne inne szpiegowskie funkcje i teraz Winda aktualizuje jakieś minimum i jest OK.
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: maciek199815 »

Miałem Windows 10 na nowym lapku. System ten jest do d**y. Ciągle się wiesza i zamula. Przesiadłem się na Fedore 28. Zupełnie inna kultura pracy. To jakby z Wista przesiąść się na HK.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

Ja w Win10, ażeby system nie ściągał niekończących się aktualizacji i ich późniejszą instalację (rekord 30h), zmieniłem połączenia z WiFi na dane taryfowe i mam spokój.
Wszystko fajnie ale jak masz firmę, takie 600-700 maszyn ??
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: MarcinD »

To nie instalujesz najnowszych latek, tylko te ktore juz sa przetestowane. A na maszynach w dmz masz prawdziwe OS-y i tam nie ma tego problemu:) swoja droga ja rozumiem, ze grac trzeba i winda sie przydaje, ale zeby traktowac to jako system podstawowy we wlasnym domu, to juz przekracza moje pojmowanie:P
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

PawelW pisze:
Ja w Win10, ażeby system nie ściągał niekończących się aktualizacji i ich późniejszą instalację (rekord 30h), zmieniłem połączenia z WiFi na dane taryfowe i mam spokój.
Wszystko fajnie ale jak masz firmę, takie 600-700 maszyn ??
Zmieniasz w ustawieniach zaawansowanych aktualizacji opcję "półroczny kanał kierowany" na "półroczny kanał" i przełączasz psztyczek od 35 dniowego opóźniacza instalacji aktualizacji.
Da się to zapewne wyklikać w politykach domenowych.
Generalnie, jak MS wypuści babola i wszyscy będą biadolić, że aktualizacja była zła, to do Ciebie to jeszcze nie dojdzie. Instalować będą się ze zwłoką, sprawdzone ew. poprawione.

U nas każdy komp, przed oddaniem do użytkownika, miał wyłączaną ręcznie ciekawość Microsoftu za pomocą OOSU10 (darmowa i intuicyjna apka).
Ostatnio zmieniony 13 października 2018, 11:55 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

U nas każdy komp, przed oddaniem do użytkownika, miał wyłączaną ręcznie ciekawość Microsoftu za pomocą OOSU10 (darmowa i intuicyjna apka).
A tego nie próbowałem, Dzięki :)
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: adnikauto »

"Gatsy"/czytaj: "gejtsy"/ z MS, maja leb na karku... ale do rzeczy...

Poinstalowaliscie juz wszyscy MS ver. 10... super :!: :-D MS "ulatwi" Wam prace na Waszych maszynach... ulatwi do tego stopnia chlopy, ze juz nawet LOGOWAC sie nie bedziecie musieli...

... ino, lebskie chlopaki z MS przysla Wam kod na komorke, ktory trzeba bedzie wklepac i... jazda...

... i tylko nie pisac mi nic zlego na MS-a bo Wam kod-a nie przysle... :621: widac czarno na bialym, ze w "Majkrosofcie" tez juz sie "zakodowali"- te kodziarze niedlugo z lodowki beda wyskakiwac... :roll:

Nie wierzycie, prosiem bardzo:

Obrazek
https://www.howtogeek.com/fyi/microsoft ... indows-10/


A co nie mowilem...??? :090:
Co tam u Pana Orwella/skiego slychac dobrego???

:one:



Oraz druga wiadomosc, bardziej pozytywna- Routery 5G wchodza na rynek...
https://gizmodo.com/d-links-new-5g-wifi ... 1831433852

Mozecie skretki RJ45 do kosza na smieci wyrzucic, swiatlowody tez juz przestarzale...
... wystarczy Router 5G + SIM Card + kompatybilne urzadzenia domowe i ZERO okablowania....

Zeby tylko te... ruskie czy skosnookie nam "satalitow" nie postracaly to "siem bedziem" bezkablowo s/komunikowali...


BTW-
Ciii... nie gadajta nikomu ale mam w zapasie pare szt. komputerow z XP i jego wersja serwerowa Win 2003 Ed...
Obrazek

Wiecie/rozumiecie... tak z sentymentu je trzymam jako "zabytki"... a noz widelec ma sie rozumiec ale co ja tam wiem... :one: :) Linuxa tez bedzie mozna postawic najprostszego bo i sprzet prosty i nie skomplikowany...

Noo, to by bylo na tyle... :052:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: maciek199815 »

Zainstaluj Tails nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ślubek »

Bez przesady.

Stosowanie bezpiecznych haseł (wymagania co do złożoności i okresowe zmiany) potrafi być bardzo upierdliwe. Zazwyczaj kończy się hasłem na żółtej karteczce naklejonej pod klawiaturą lub zapisanym w notesie.

Logowanie przez SMS (abstrahując od sensowności oddawania uwierzytelniania zewnętrznej firmie) jest znacznie bezpieczniejsze.

Zresztą, silne uwierzytelnianie oznacza uwierzytelnianie w oparciu o zastosowanie co najmniej dwóch elementów z trzech kategorii (coś wiem, coś mam, czymś jestem):
  • • wiedza (coś, o czym wie tylko użytkownik np. hasło czy numer PIN),
    • posiadanie (coś, co posiada wyłącznie użytkownik np. spersonalizowane tokeny),
    • cechy klienta (coś, co jest charakterystyczne dla samego użytkownika np. układ linii papilarnych, a zatem kwestia biometrycznej identyfikacji użytkownika).
Bazowanie uwierzytelniania na działaniu infrastruktury GSM jest takie sobie. Ale umożliwia to dodanie do metody "coś wiem" metody "coś mam" (telefon komórkowy), co już jest niezłym rozwiązaniem. I to praktycznie za darmo (telefon komórkowy ma prawie każdy). Banki to już stosują.

A Wielka Czwórka (Facebook, Google, Apple i Amazon) i tak już zbiera nasze dane. Nazywa się to big data. Echelon to przy tym pikuś. :^)
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Jakie tam bezpieczeństwo- Windows As serwice się zbliża. Co tam 10 centów opłaty za włączenie systemu, dostępne w abonamencie i w prepaidzie... I o to tu chodzi, jakie tam bezpieczeństwo...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: adnikauto »

@Slubku

Bezpieczenstwo, bezpieczenstwo... tutaj wcale nie chodzi o bezpieczenstwo ale o wprowadznie PLATNEGO uzywania OS-u. Take jest zalozenie MS i konsekwentnie jest wdrazane...

Subskrypcja oplacona? prosze, dostaniesz SMS-a by sie zalogowac, brak oplaconej subskrypcji- pocaluj nas w ... nos!


Slubku- czy czytales dyskusje Amerykanow pod zalinkowanym przeze mnie artykulem???

Ameryka- to powierzchniowo ogromny kraj, sa rejony /baaardzo duzo/ gdzie nie masz "pokrycia" siecia telefonii komorkowej, tak- ZERO pokrycia, i co dalej?

A co z tymi ktorzy:

Ktorzy plywaja na statkach, z tymi co loguja sie poprzez VPN za kazdym razem korzystajac z innych serwerow w USA lub poza, z tymi bez zasiegu komorkowego... ????
Jak oni maja sie zalogowac- puszczajac sygnaly dymne...???
Co wreszcie z tymi uzytkownikami, ktorzy pracuja w trybie "off-line"...?



Czy ktos tutaj myslal o uzytkowniku koncowym ??? tak, owszem myslal - jakby go "oszwabic" z kasy- prosze pana...
...zaczekajcie jeszcze troche... zobaczycie wiecej "udogodnien" ze strony MS...


Dlatego trzymam stary "hardware"- by w kazdej chwili zrobic "roll-back" do starych prostych OS-ow... jak nakupiliscie lapkow z najnowszymi AMD Ryzen to "se mozecie".... jestescie po prostu - "stack"... :one:

Wystarczy, ze zaplaciclem za OS-a raz- kupujac go w sklepie- drugi raz placil za niego nie bede ale to ja... zawsze "dziwny" bylem... ;laughing: :) Slubku a od "security" moich komputerow to jestem ja, nie goscie z MS! :103:
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2019, 12:44 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Większość hardwaru od AMD chodzi na starej dobrej win 7. Wyjątek AMD Ryzen (na bank model z GPU nie działa) mimo wszelkich magicznych sztuczek. Z intelem jest gorzej. A na 7demkę są nieoficjalna łata rozwiązujące problem "zbyt nowoczesnego procesora".
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

Instalował ktoś z Was Office'a 2019 na MOLPowej licencji?
Ja miałem wątpliwą przyjemność przed świętami.
Brak mi brzydkich słów, aby to opisać.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ślubek »

@adnikauto: System i tak jest płatny. :^/ Jak chcesz mieć bezpłatnie - zainstaluj Linuszka, choć i tu za profesjonalne wsparcie musisz zapłacić. Sam nie jesteś w stanie ogarnąć wszystkich informacji o błędach i odpowiednio na nie zareagować (poprawić źródła w Linuksie, bo o samodzielnym poprawianiu Windows oczywiście nie ma co marzyć).

Nie wiem jak to się będzie kalkulować - może się okazać, że w maszynach rzadziej używanych (do których się rzadko logujesz) taka metoda rozliczania będzie korzystniejsza. Trzeba by policzyć częstość logowania (dziennie) razy długość życia systemu razy koszt pojedynczego logowania/godziny użytkowania.

A statki i brak zasięgu GSM? Istnieją różne możliwości uwierzytelniania - nie sądzę, by je wszystkie wyłączyli. Nie po to rozwijają uwierzytelnianie dwuskładnikowe (biometria, analiza głosu, tokeny, karty inteligentne etc.) aby zostawić tylko SMS-y.

@Michaus - nie instaluje się na produkcji systemów, które nie mają przynajmniej Service Packa 1 :^P. Instalowanie Office 2019 już w styczniu to proszenie się o kłopoty. Chyba że chcesz być darmowym betatesterem. :^) Darmowo dawali?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”