Win10 vs Win7

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
zbys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 20 czerwca 2016, 04:40
Tematy: 0
Lokalizacja: a to roznie bywa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: zbys »

O ciekawa informacje w temacie sie pokazala !!??

http://www.forbes.com/sites/gordonkelly ... c492b2dfab
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Jest jeszcze "downgrade".
https://www.microsoft.com/OEM/pl/licens ... u7WzoukACV

"Przypadkiem" nie kupuje softu microsoftu w oemie... A nawet oema można zdowngradować, jak widać w tabelce powyzej, byle z "pro"... Wprowadzą opłaty, wymigruję do win 7 pro w firmie. Jak wprowadzą abonament, skończy się microsoft. U mnie office się skończył na 2007, w dodatku mam kupę 97. Przypadkiem abonamentu mi nie wcisneli ani sztuki... W czarnym scenariuszu pozostaną usługi terminalowe "małomiękkiego" + jako klient terminala - linux. Czarny scenariusz, jest dla MS, bo nie dla mnie... Z tego co wiem, większość IT managerów myśli podobnie. Od lat, każdy zakupowany sprzęt, musi działać na linuxie. Mimo że nie działa obecnie, sterownik mają być...

Sorrki, ale 100 x 7 baksów, to jest 700 baksów... miesięcznie... . Za to można młodego zatrudnić, który w 4 miesiące, zdowgrajduje wszystko... Jak bym nie miał czasu. A nie miałem czasu upradować wszystkiego, to i nie będę musiał downgradować..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

Jak wprowadzą abonament, skończy się microsoft
Historia Nokii niczego ich nie nauczyła - nie ma 'wiecznych' marek....
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: adnikauto »

zbys pisze:O ciekawa informacje w temacie sie pokazala !!??

Ha, ha, ha.... no to pieknie.... zakupilismy "service" zamiast OS. No po prostu bajka.... :one:

For months Microsoft has been describing Windows 10 “as a service” and now we know why. Microsoft is going to introduce a monthly subscription fee for Windows 10 usage…

Wiem, na razie nie dotyczy to indywidualnych userow ale jak zreszta wynika z artykulu:

..... za jakis czas bedzie "linia graniczna" co MS uzna za podstawowa/okrojona Win. 10 dostepna za free a najnowsze upgrady systemu za Win 11- ktory bedzie juz platny w formie abonamentu... mozna isc dalej w tych pomyslach... wrzuciles swoje files i dokumenty do "chmury" no sorki- abonament sie nalezy.... bo musisz korzystac z najnowszej wersji "10"-tki poniewaz starsza wersja nie obsluguje.... "chmury"....

..... a moze masz w domu starego PC wraz z oprogramowaniem- to pojdziesz za to do wiezienia... bo to nielegalne... w domu mozesz miec tylko terminal do uslug MS i miesieczny abonament.... a fuj.... :621:

Taki jest zamiar Microsoftu i tych ktorzy chca wszystkich wziac za "twarz"... :502: Szanowni Koledzy z branzy komputerowej... i nie tylko... i mowie Wam to ja "specjalista" z branzy.... "zyciowej"..... /gleboka i zamierzona ironia/.... ;laughing:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Fakt, wprowadzić opłatę, za wysyłanie swoich danych do NSA, to jest bezczelność. Poczekamy, zobaczymy. Ale w jednym się zgodzę z microsoftem. To jest ich ostatni OS..., to pewne..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: adnikauto »

Dlatego cala ta "akcja" z rozdawaniem na sile i za darmo ich najnowszego OS ma drugie i trzecie dno.... i jest doskonale zaplanowana przez.... (wpisz co Ci przyjdzie do glowy)....

.... Z psychologicznego punktu widzenia dawanie czegos komus za darmo- to forma uzaleznienia tegoz osobnika.... MS idzie dalej- pod postacia "dobrego wujka"... teraz daje a za chwile wyciagnie lapy... po kase.... genialne, po prostu genialne....

....telemetria zaszyta w OS radze sie nie przejmowac... raczej spojrzec na tzw. "big picture"... dokad ta operacja "nas zabierze".... ?

Mysle, ze nie trzeba nic wiecej wyjasniac... i jest wiecej czasu na opracowanie alternatywnych drog obrony przed MS....

Obrazekphoto uploading

P.S. Lec i bierz "ciemny ludu"... bo za darmo "dajo"....
..... teraz nawet "deadline "dajo tyz"...
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2016, 13:04 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ghostdog »

Ciężko czytać niektóre bzdury które tutaj się pojawiają.

Upgrade do 10 jest za darmo. Z tego co wiem, to nie odbiera on możliwości zrobienia "downgrade", czy zainstalowania 7 od nowa.
MS nie zamierza w tym momencie pobierać opłat za Windows 10 od użytkowników domowych.
Windowsowi 7 skończyło się już mainstreamowe wsparcie, a w 2020 skończy się wsparcie rozszerzone, nie jest to więc system pod tym względem lepszy od 10 bez aktualizacji do "11" ( której jeszcze nawet nie ma ).
Co z tego wynika? Całkowicie za darmo użytkownicy indywidualni dostali od MS nowy system z wsparciem na kilka ładnych lat.

To, że w planach MS jest przejście na inny model opłat za system wiadomo od wejścia 10, bo wtedy już o tym się mówiło. W planach jest przejście na "ciągły" system, który nie będzie miał kolejnych wersji, a każda płacąca osoba będzie miała najnowszy system. Takie ich święte prawo.
Żadna rozsądna osoba dbająca o bezpieczeństwo, nie będzie na co dzień korzystać z niewspieranego systemu, więc Windowsy 7, a tuż za nim też 8.1 nie będą żadną alternatywą dla nowego systemu Windows.

Nie ma nigdzie opisanych warunków licencjonowania, ani konkretnych cen, więc większość gadania o tym co będzie, to czyste spekulacje. W środowisku firmowym, opłata per użytkownik jest normą. Nie znaczy to wcale, że przełoży się to na systemy dla użytkownika indywidualnego.

Jakie macie wyjście? Płacić jeszcze więcej za Apple, albo przejść na systemy Linuxowe. Czyli dla ogólnej większości ludzi nie ma żadnego sensownego wyjścia. Trzeba płacić i tyle.

Nie wiem po co się tak ekscytować i podniecać tematem gdzie 90% to spekulacje i domysły. Jak będzie konkretna informacja to można konkretnie rozmawiać, a na razie cieszyć się nowoczesnym i szybkim systemem za darmo...
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: adnikauto »

Ghostdog pisze:Ciężko czytać niektóre bzdury które tutaj się pojawiają.
.............................................................................................

Nie wiem po co się tak ekscytować i podniecać tematem gdzie 90% to spekulacje i domysły. Jak będzie konkretna informacja to można konkretnie rozmawiać, a na razie cieszyć się nowoczesnym i szybkim systemem za darmo...
Zgadza sie..... tak samo sie zgadza jak z kredytami "szwajcarskimi".... bierzcie bo taniej nie bedzie, itd.... a pozniej placz i zgrzytanie zebow... wiekszosc ludzi by nie rzec 90%.... leci na biezace "profity" duzo nie myslac co przyniesie przyszlosc.... dlatego dla specow od "inzynierii stadnych zachowan".. jest doskonale pole dla manipulacji.... ale kto zechce sie przyznac, ze zostal zmanipulowany.... pan winien, pani winna.... :one:

P.S. Przyjemnego korzystania z 10-tki... i samych "dzisiatek" zycze.... :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ghostdog »

adnikauto pisze: Zgadza sie..... tak samo sie zgadza jak z kredytami "szwajcarskimi".... :
To co piszesz jest idealnym przykładem manipulacji - zestawienie ze sobą w ramach analogii dwóch zupełnie nieprzystających do siebie elementów.
I love my SIGs.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: adnikauto »

@ Ghostdog

Dziekuje Kolego, ze poswiecasz swoj czas mojej skromnej osobie... :one:
Jednakze nie mam nic wiecej do dodania ponadto co napisalem powyzej w swoich postach....

Milego dnia zycze.... :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
goostav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 14 marca 2012, 14:13
Tematy: 14
Lokalizacja: Gdańsk, okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: goostav »

Win10? Jak najdalej od tego systemu, pełen programów i programików szpiegujących. Po instalacji z Win 8 na Win 10 komputer odpalał się chyba z 10 min, zawieszał i bardzo,ale to bardzo zwolnił. To jest wyjątkowo perfidny system służący do inwigilacji obywateli.
22lr, 9para, 7.62x25, 7.62x54, 8x57JS,30-06 Spr, 308Win, 7-08rem, 223rem, łuk, proca i wiatrówka.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: rek »

ravkill pisze: (...) A nawet oema można zdowngradować (...)
Tylko OEM'a. Mam za sobą nieudaną próbę downgrade BOX W8.1 do W7 (z "pomocą" infolinii MS).
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

Mam za sobą nieudaną próbę downgrade BOX W8.1 do W7 (z "pomocą" infolinii MS).
Tylko ?? Ja niedawno chciałem postawić MS Windows Serwer 2012 R2 na dedykowanym sprzęcie HP - z pomocą obu zainteresowanych stron ....udało się postawić MS Serwer 2008.... Bez komentarza
Natomiast po przejściu z Nowell'a na MS File liczba problemów gwałtownie zmalała. DO jednego: Nic nie działa prawidłowo
Podtrzymuję to co napisałem wyżej: Win10 chodzi bez zarzutu.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Spidi!
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1851
Rejestracja: 16 października 2012, 00:45
Tematy: 18
Lokalizacja: NS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Spidi! »

Myślę, że późniejsze wymuszenie abonamentowania tłumaczy dzisiejsze niby za darmo rozdawanie W10...
Stara zasada się ciągle sprawdza - nie ma nic za darmo.
W7 śmiga też dobrze więc odpuszczę sobie upgrade do W10 a bawić się w obrazy i testowanie W10 wydaje się bezcelowe w takiej sytuacji...
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ghostdog »

PawelW pisze:
Mam za sobą nieudaną próbę downgrade BOX W8.1 do W7 (z "pomocą" infolinii MS).
Tylko ?? Ja niedawno chciałem postawić MS Windows Serwer 2012 R2 na dedykowanym sprzęcie HP - z pomocą obu zainteresowanych stron ....udało się postawić MS Serwer 2008.... Bez komentarza
Natomiast po przejściu z Nowell'a na MS File liczba problemów gwałtownie zmalała. DO jednego: Nic nie działa prawidłowo
Podtrzymuję to co napisałem wyżej: Win10 chodzi bez zarzutu.
Jeżeli sprzęt był certyfikowany dla Windows Server 2012 R2 ( a tylko na takim powinieneś ten system aby mieć pełny support ), to nie wiem jak Ci się udało NIE zainstalować 2012 R2... Instalowałem go na bardzo różnym, certyfikowanym i nie certyfikowanym hardware ( IBM, Dell, HP, składki ) i nie miałem problemów.
W7 śmiga też dobrze więc odpuszczę sobie upgrade do W10 a bawić się w obrazy i testowanie W10 wydaje się bezcelowe w takiej sytuacji...
Ale W7 nie ma mainstream suport w tym momencie, a stosunkowo niedługo nie będzie miał już wcale wsparcia, nawet poprawek bezpieczeństwa. I co wtedy? Tak czy inaczej zapłacisz. A do opłat za Windows "10" ( bo najprawdopodobniej to nie będzie już 10, tylko po prostu "Windows" ) dla odbiorcy końcowego, mamy jeszcze sporo czasu. Być może dłużej niż będzie trwało extended support dla Win 7...
I love my SIGs.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”