Win10 vs Win7

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Michaus pisze:Do pracy terminalowej, to Windowsy z rodziny Embedded i Windows ThinPC (fabrycznie fajnie odchudzona siódemka).
Zaletą jest to, że wymagania sprzętowe są "żadne". :one:

Z linuchów tego typu..., to eLux RL.
Do pracy terminalowej, to intel compute stick, z win 10 na pokładzie w cenie samego systemu windows 10. Niestety konieczność wymiany monitorów (HDMI!), spowodowały wybór "taniego peceta" na AMD ... W dodatku tak czy siak, nie ma to złącza RS do starszych drukarek fiskalnych. O sterownikach do drukarkach fiskalnych na linuksa do pracy terminalowej, nawet nie wspomnę....
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Severin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 00:01
Tematy: 45
Lokalizacja: Knurów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Severin »

Mój wniosek z Waszej dyskusji - poczekać do SP1 i wymienić.
Różne takie co dają radość :)
pogar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 31 maja 2015, 19:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa (Legia)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: pogar »

to ja odpisuję skrótowo na to , co było merytoryczne:

Na dane w chmurze i synchronizacje kont tez jest stanowisko co do prywatności. Kto i tak wie lepiej i nie ufa - korzystać nie musi.
To samo co do telemetrii: można znacznie ograniczyć, jest to opisane. Kto wie lepiej i nie ufa - niech się przełączy na inny OS. I uwierz mi , że wiele dużych, polskich, organizacji IT (duże = od paru tysięcy komputerów wzwyż) myśli nad wdrożeniem Windows 10, z pełną kontrolą powyższego.

Jeśli przenoszenie / aktywacja licencji RETAIL, to zalecam do kontaktu z Wsparciem Microsoft: http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=624998 . Fora to tylko fora. Jak to.

Tak, do pracy stricte terminalowej rekomendowane są systemy "Embedded".

Wyłączenie aktualizacji automatycznych to bardzo zły pomysł. Otwieramy tym sobie drzwi do naszego komputera na całą masę złośliwego oprogramowania korzystających z dziur, które takie aktualizacje mają za zadanie załatać.

Nie będzie żadnego SP1. W lipcu 2015 ukazało się Windows 10 wersja 1507. W listopadzie ukazało sie Windows 10 wersja 1511. W lato będzie kolejne wydanie Windows 10 wersja 16xx. Itd.

Windows 10 ma aktualizacje w wersji kumulacyjnej. Czyli jedna łata zawiera aktualizacje najnowsze + poprzednie.
Opis zmian: http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... windows-10. Dodatkowo każda taka zbiorcza poprawka łata dziury opisane w biezączych biuletynach bezpieczeństwa: https://technet.microsoft.com/en-us/security/bulletin/. Czyli w jednej poprawce otrzymujemy poprawki bezpieczeństwa z danego miesiąca i poprzednich + inne poprawki do systemy, uleszające jego pracę.

W skrócie: Kto nie ma licencji zbiorowej na Windows, temu gorąco zalecam aktualizację do Windows 10 przed 29tym lipca. Potem będzie ona płatna.

I jeszcze jedno, co pomoże Wam zrozumieć mój punkt widzenia: od 15stu lat zawodowo zajmuję sie produktami firmy Microsoft.
Od prawie 10ciu pomagam dużym organizacjom IT w Polsce i na świecie zarządzać komputerami z systemami Windows (i nie tylko), a także masowo instalowac komputery lub je aktualizować / migrować z jednego systemu na drugi. Żaden z moich klientów nie snuje takich teorii spiskowych, jakie tu padają. :-)

Pozdrawiam wszystkich, zarówno przekonananych, jak i zwolennikó innych systemów.
H&K SFP9
Nigdy nic nie kupię w 4shooter.com
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

Rafał
10tka jako terminal się sprawdza, zaś "domenowo" dopiero to będę testował.
u mnie wszystko biega w domenie, oprócz usług terminalowych. Centrala jedna w Katowicach druga pod Monachium a sprzęt w 12 oddziałach w całej Polsce. W dodatku ludki mobilne przemieszczają się pomiędzy. Biega bez problemów. Powoli opuszczamy dziadka-Novella i przechodzimy na MS File. Do wersji XP współpraca nam się układała. Wyżej zaczęły się schody. Nie wiem co MałyMiękki wyczynił ale usługi kolejkowe zaczęły się sypać. Szczególnie na terminalach.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 65
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Railman »

Koledzy ! Nie wiem czy zauważyliście w ferworze "fachowej" dyskusji i autoprezentacji, że większość nie kuma o czym piszecie. A chyba (tak myślę) dla przeciętnego użytkownika został stworzony ten temat.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

PawelW pisze:(...) MałyMiękki (...)
Piękne! :wink: :-D ;laughing:

Railman, dyskusja ma zróżnicowany poziom - dla każdego coś miłego.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
wwd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 13:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: wwd »

Bo racją jak z d....ą - każdy ma swoją :-)
Zainteresowanemu polecam - jeżeli nie jest zdecydowany - zainstalować VMware, pobrać obraz iso W10 i zainstalować na wirtualnej maszynie. Całość zajmie niewiele czasu a można sprawdzić jak to wygląda.
Generalnie najlepiej - jak pisałem ja i inni koledzy, zrobić update do 10 i aktywować, zrobić kopię dysku (norton ghost, acronis true image itp.) a potem wrócić do 7-ki albo wyłączyć co trzeba w 10-e i zostać na niej.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

Wszystko OK, ale do takich testów, to zamiast VMware może lepiej Virtualbox, bo nie krzyczy "zapłać!"?
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
wwd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 13:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: wwd »

VMware Workstation 12 Player jest za darmo do niekomercyjnych zastosowań, płatna jest wersja Pro.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

Nie wiem czy zauważyliście w ferworze "fachowej" dyskusji i autoprezentacji, że większość nie kuma o czym piszecie.
Przepraszam za zarozumiałość i uproszczenie: dla normalnego użytkownika Win7 i Win10 różnią się - IMHO - tylko stopniem inwigilacji.
Jeżeli Tobie to nie przeszkadza 'dziesiątka' jest - wg. mnie - lepsza, lżejsza i szybsza (poza internetem).
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Spidi!
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1851
Rejestracja: 16 października 2012, 00:45
Tematy: 18
Lokalizacja: NS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Spidi! »

No i robi się panika w temacie... bo teraz straszą końcem czasu na decyzję :)
Pytanie powraca; czy warto więc przesiadać się z W7 na W10?
Jeśli mam obecnie W7Pro to jaką dziesiątkę otrzymam?
Czy ten stopień inwigilacji (zawsze jest coś za coś) można skutecznie ograniczyć?
Awatar użytkownika
zbys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 20 czerwca 2016, 04:40
Tematy: 0
Lokalizacja: a to roznie bywa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: zbys »

Ja twardo siedze na Win 7 i bede tak siedzial, jak dlugo sie da.
Zadne 10 mnie nie korci, nie sni mi sie, nie mam wewnetrznego przymusu sprawdzac nowych pseudousprawnien.

Zreszta dokladnie mialem tak z XP gdy weszla 7ka - uzywalem XP tak dlugo az przestawal dzialac pod naporem "nowosci"
Z Win 3.1 bylo dokladnie tak samo ;laughing:
VIS 3x, K98 Radom, Glock 33,26, Beretta, P64, P83, Nagant, S&W, Garand 3x, Ruger 2x, SKS, kbks, Ortgies, Mosin 4x, Mauser 5x, P1, M1 carb 2x, TT33, Hi Point, Lebel, Lucznik 6x, LP53, Remington, Mannlicher 6x, AKMS, AR-15, Ballester-Rigaud, Valmet, K31
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

czy warto więc przesiadać się z W7 na W10?
Po roku testowania na kilkuset różnych maszynach w kilku firmach powiem zdecydowanie: TAK. Pytanie jaki masz sprzęt bo np. 2 GB RAM to zdecydowanie za mało.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Spidi! pisze:No i robi się panika w temacie... bo teraz straszą końcem czasu na decyzję :)
Pytanie powraca; czy warto więc przesiadać się z W7 na W10?
Jeśli mam obecnie W7Pro to jaką dziesiątkę otrzymam?
Czy ten stopień inwigilacji (zawsze jest coś za coś) można skutecznie ograniczyć?
Zrobić kopię acronisem, spisać serial w10 (w zasadzie nie potrzebne, bo aktywuje się po biosie...), Testować i w razie w cofnąć się do 7. Zrobić kopię acronisem. Po okresie konca na decyzję, korzystać z systemu, jakiego się chce. Oczywiście można też zrobić kopię narzędziami windowsa... Czas jest względny, jeśli ma się kopię...


Co do xPeka, w firmie mam zagorzałych użytkowników, którzy używają twardo... a sam ich nie gonię. Do pracy, ciagle wystarcza.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 293
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: rek »

Jestem po migracji domowych PC'tów na W10. Ogólne wrażenia z ergonomii pracy mam bardzo, bardzo pozytywne.
Na minus ale bez żalu do MS i W10, podam brak driverów do starszego sprzętu czyli skanera HP, karty PCI PATA i Radeona 4850 (ten ostatni co prawda ma minimalne wsparcie, ale zależało mi na Catalyst i niestety). Natomiast już z niezadowoleniem wspomnę o pojedynczych: uszkodzonym Harmonogramie (uniemożliwiło to m.in. korzystanie z optymalizacji dysku), zepsutej na jednym z profili wyszukiwarce "Znajdź ustawienie", niedziałającym kliencie sieci MS (po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu składników sieci) i błędzie "Failed to schedule Software Protection service for re-start", dwa ostatnie problemy dały mi w kość i mimo długiego googlowania zakończyłem temat reinstalacją.

W wątku padły sugestie dot. Norton Ghost i Acronis True Image. Sam używałem ich alternatywy, ale nie potrafię podać argumentów przeciw windowsowemu i dość dla mnie wygodnemu "Tworzeniu obrazu systemu" (z "Kopia zapasowa i przywracanie"). Czy są takie?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”