Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
1krzysztof
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Postautor: 1krzysztof » 2019-11-30, 05:18

ben_sage pisze:
1krzysztof pisze:ben_sage
Kolego, zacytowałem jedyny konkretny, mimo, że bzdurny, fragment Twojego postu. Pozostała część tego postu, to enigmatyczny opis jakiegoś Twojego doświadczenia (testu?) z rożnymi samochodami, na różnych oponach, w różnych warunkach.
Przyjmij do wiadomości, że opona potocznie zwana zimową, dla poprawy trakcji w niskich temperaturach, robiona jest z materiału o innym składzie niż "letnia". Być może zauważyłeś, że wszystkie materiały, w tym guma, twardnieją (sztywnieją) w miarę obniżania temperatury. Więc opona "zimowa", z założenia, jest bardziej miękka niż "letnia" aby w temperaturach "zimowych" zachowywała się podobnie jak letnia w "letnich". A robi się to dlatego, że twardość materiału ma związek z przyczepnością.
I tylko tyle.
A mój komentarz to był sarkazm (wiem, trudne słowo).

Teraz już wiem dzięki tobie że gdyby zimowa miała twardość jak letnia to była by letnia a letnia z twardością zimowej była by zimowa. Mnie to starczy... Ja szczerze mówiąc mam w poważaniu tą twardość a tym bardziej twoją teorię wyssaną chyba z palca o tym że zimowa zimą ma zachowywać twardość jak letnia latem. Rób jak chcesz

Tak właśnie robię. I to nie są teorie wyssane z palca, tylko zależność właściwości fizycznych materiału od temperatury.
A, zacytuję: "...praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb...".

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2019-11-30, 12:08

Ja pier...
Producenci swoje, a Wy swoje...
Ja rozumiem ze producenci opon i inzynierowie, ktorzy je projektuja, to przy Was totalni idioci i debile do kwadratu, i od Was powinni sie uczyc co to opona zimowa, bo przeciez Wy jezdzicie, i robicie miliony kilometrow, a oni tylko to projektuja i produkuja, zeby na was lase kroic.
Ale na litość praojców, musicie dalej bić tą pianę? Przeciez jedni drugich nie przekonają do swoich racji (tak samo jak z antyszczepionkowcami i plaskoziemcami), i wytaczanie coraz to nowych argumentow za i przeciw ma taki sam sens jak namawianie lysego zeby kupil sobie szczotke do wlosow.
W koncu ktos sie wkur... i zamknie temat za pisanie dyrdymałów.
Luger P08, AR-15, Toz-18, Iż 27E, Star 28pk, GSG FireFly, TT-33, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

Awatar użytkownika
PANPADRE

Postautor: PANPADRE » 2019-11-30, 12:34

No też zauważyłem to szaleństwo z tymi oponami. Niektórzy jak obłąkani zaczęli się zachowywać. Nie wiedzą co mówią, tylko mówią co wiedzą, czyli jakieś plotki, ludowe mądrości itp itd.
Tego już nie da się czytać.

Podam przykład. Mówię, że używam opon wielosezonowych, bo się nie najnowszym samochodem kręcę wokół komina. A i zim nie ma śnieżnych, to po co mi zimówki i letnie. Do dalszych tras mam np. znakomite Intercity. A tu jeden osobnik z drugim mi wyskakuje, pisze że bzdury gadam, bo na zimę mają być zimówki, a na lato letnie, BO ON TYSIĄCE KILOMETRÓW ROBI PO AUTOSTRADACH MIESIĘCZNIE i wie co mówi.
Zanik umiejętności czytania ze zrozumieniem jest porażający. Ja mówię o jeżdżeniu po kilka kilometrów od domu, po mieście i najbliższej okolicy, a gość mi wstawia jakieś przykłady z zawodowego jeżdżenia samochodem po dalekich trasach. Wiadomo, że w takim przypadku i ze względu na bezpieczeństwo i ze względu na zużycie opony, używa się i zimówek i letnich. Ale tego już jeden z drugim nie jest w stanie pojąć i on wie co mówi. Tu dyskusja do niczego nie prowadzi i jest całkowicie zbędna.

Awatar użytkownika
1krzysztof

Postautor: 1krzysztof » 2019-11-30, 13:54

:-D
Tak samo, jak powtarzanie przez wielu dyskutantów opinii, że zimowe, to na śnieg. Gdyby tak było, to na zimę wystarczyłyby 0ff-road'y.
Wielu zapomina, że tu chodzi o TEMPERATURĘ.
Ale, racja, EOT.

Marek-
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP

Postautor: Marek- » 2019-11-30, 14:08

Ja tam na wszelki wypadek latem jeżdżę na zimowkach. Nigdy nie wiadomo czy rano nie będzie za zimno .

Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Senio » 2019-11-30, 15:50

Marek- pisze:Ja tam na wszelki wypadek latem jeżdżę na zimowkach. Nigdy nie wiadomo czy rano nie będzie za zimno .

Ja podobnie ale inaczej:) Od kilku lat na GW mam zimówki zima - lato, i tak samo na bawarce letnie zima - lato. W zależności co za oknem zabieram odpowiednie kluczyki, i jestem dostosowany do warunków :).
4.5 .44 .45 www.airgunservice.pl ________________Obrazek________________

Awatar użytkownika
Leon83

Postautor: Leon83 » 2019-11-30, 15:58

PANPADRE pisze: (..) ze względu na bezpieczeństwo i ze względu na zużycie opony, używa się i zimówek i letnich.

Tyle w temacie. Reszta robi to co uważa.
Edgun Leshiy Vortex Viper PST II 2-10x32

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2019-11-30, 16:26

Ja na GW, w razie czego błoto prawie jak śnieg.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2019-12-01, 12:19

Dobra Panowie, zabijcie ten watek o oponach...

....................................................................

Anglicy przechodza sami siebie- niedlugo bedzie sie mowilo- "glupi jak Anglik"... :roll:

Od dzisiaj macie okreslony czas jak dlugo mozecie przebywac na stacji benzynowej!

...."BP and Shell have signed deals with private firms to install CCTV cameras to help monitor how long motorists stay in stations in a crackdown.

The signs reveal motorists have a maximum stay of 30 minutes at BP petrol stations and only 20 minutes across Shell garages
"....
https://www.express.co.uk/life-style/ca ... ons-charge

He, he... ciekawe co by sie dzialo jakby probowali "zaimplementowac" ten wynalazek w Stanach... :502: :shot11:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2019-12-01, 15:54

Może wzorem z Polski każdy dres w starym audi musiał kupić hot dog’a, a samochód stał przy dystrybutorze.

Awatar użytkownika
V@A
Status: Online

Postautor: V@A » 2019-12-02, 00:58

No to zdecydowanie za malo macie pomp na stacjach benzywonych ;) ;laughing: :) jak wam sie kolejki robia.
RPR 6.5 & RPRR .22 & 12ga.

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2019-12-02, 07:30

Pomp jest w sam raz, buraków za dużo.

franek

Postautor: franek » 2019-12-02, 09:59

Marek- pisze:Może wzorem z Polski każdy dres w starym audi musiał kupić hot dog’a, a samochód stał przy dystrybutorze.

Nie do końca, bo
It means motorists are being put off from using the multiple functions of a service station such as a car wash and the shop in case they get caught out.

to tak, jak nasze Lidle i Biedronki ... odkryły, że ludzie wrzucą samochód na parking aby załatwić sprawę w pobliskim urzędzie albo biurze.
Jaki był płacz i zgrzytanie zębów w "Mordorze" gdy warszawaska "Galeria Mokotów" wprowadziła limit parkowania ....

Ja po mieście jadę środkami masowej zagłady. Samochód? to tak na przeprowadzkę albo strzelnicę.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2019-12-02, 10:55

U mnie pobliska stacja to punkt żywienia zbiorowego kiboli, innej sprawy tam nie załatwisz.

Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Senio » 2019-12-02, 14:05

Pisałem już nie raz w tym temacie, że paliwem przyszłości jest wodór. Słyszałem wówczas, że przyszłością jest prąd. No to posłuchajcie sobie teraz co się na świecie zaczyna dziać w temacie wodoru.

https://www.youtube.com/watch?v=gfKqraWRSSs&feature=youtu.be
4.5 .44 .45 www.airgunservice.pl ________________Obrazek________________

Wróć do „Pozatematyczny”