Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Poprzedni tematNastępny temat
Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator
Tematy: 299

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Auta na bateryjkę będą się produkowały w pobliżu

http://szczecinbiznes.pl/informacje/Ogr ... fU58eLMdEM
4.5 .44 .45 www.airgunservice.pl ________________Obrazek________________

Awatar użytkownika
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Tematy: 17

Post autor: ben_sage »

Krisiek pisze:Demagogią jest twierdzenie że zimowa jest zawsze lepsza od letniej zimą,owszem na śniegu czy tam błoto pośniegowe to tak.Ale już suchy asfalt w minusowych temperaturach do 20% letnia ma krótszą drogę hamowania,to samo na mokrym w lekko plusowych temperaturach.Czy nikt nie zauważył że po wymianie na zimowe opony w dobrych warunkach przy lekko energicznej jeździe zaczynają się częściej włączać systemy ABS,ESP i ASR ? Wtedy zaczynamy już myśleć i noga z gazu i przyzwyczajamy się do gorszych osiągów,co wychodzi nam na zdrowie bo jeździmy wolniej i bezpieczniej.
Zgadza się bo zimowa ma być dobra na śnieg.

Tam musi być wyraźnie wyższy bieżnik. A ABS często się włącza bo jest za miękka na suchy asfalt nawet jak jest na minusie ale nie dlatego że taka mieszanka jest tylko dlatego że bieżnik zimowy jest cały pokrojony w stosunku do letniej więc siłą rzeczy będzie się wyginać a na ostrych zakrętach bieżnik zimowy się skręca o ile jest nowy bo wiadomo że dobra zimówka po 2 zimach bez śniegu w zasadzie to na kompost można wysłać. Jest inne tarcie i na suchym asfalcie i na śniegu. Opona zimowa ma się wgryzać w śnieg przy hamowaniu. A jak ma to robić na suchym asfalcie?
ravkill pisze:
Szczerze, kupił byś obecnie produkowane niemieckie auto? Ja jak bym miał kupować coś nowego, to kupił bym SSang Yonga, ewentualnie jakąś
Kia czy Hyundaia.
Owszem , Kia Cenowo chyba najlepsza oferta na rynku jakość/wyposażenie.
Hyundai i Kia to bliźniaki tyle tylko że hyundai szybciej wypuszcza nowości. Np nowa ceed i i30. Dalej 4 gary, niezawodne gdi-t, w środku ceed gniecie nowego golfa, blacha bardzo dobra.

Niestety już drożeją kijanki bo rośnie bardzo zainteresowanie Koreańczykiem. Niema już nic na rynku w tej cenie albo te TSI które my znamy albo 3 cylindry focusy za które też podziękujemy.
1krzysztof pisze:ben_sage
Kolego, zacytowałem jedyny konkretny, mimo, że bzdurny, fragment Twojego postu. Pozostała część tego postu, to enigmatyczny opis jakiegoś Twojego doświadczenia (testu?) z rożnymi samochodami, na różnych oponach, w różnych warunkach.
Przyjmij do wiadomości, że opona potocznie zwana zimową, dla poprawy trakcji w niskich temperaturach, robiona jest z materiału o innym składzie niż "letnia". Być może zauważyłeś, że wszystkie materiały, w tym guma, twardnieją (sztywnieją) w miarę obniżania temperatury. Więc opona "zimowa", z założenia, jest bardziej miękka niż "letnia" aby w temperaturach "zimowych" zachowywała się podobnie jak letnia w "letnich". A robi się to dlatego, że twardość materiału ma związek z przyczepnością.
I tylko tyle.
A mój komentarz to był sarkazm (wiem, trudne słowo).

Teraz już wiem dzięki tobie że gdyby zimowa miała twardość jak letnia to była by letnia a letnia z twardością zimowej była by zimowa. Mnie to starczy... Ja szczerze mówiąc mam w poważaniu tą twardość a tym bardziej twoją teorię wyssaną chyba z palca o tym że zimowa zimą ma zachowywać twardość jak letnia latem. Rób jak chcesz
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2019, 00:15 przez ben_sage, łącznie zmieniany 4 razy.

iiyama
Tematy: 0

Post autor: iiyama »

No kupujcie nalewki albo budzetówki to się wam abs będzie włączał nawet jak go nie macie

Awatar użytkownika
1krzysztof
Tematy: 39

Post autor: 1krzysztof »

ben_sage pisze:
1krzysztof pisze:ben_sage
Kolego, zacytowałem jedyny konkretny, mimo, że bzdurny, fragment Twojego postu. Pozostała część tego postu, to enigmatyczny opis jakiegoś Twojego doświadczenia (testu?) z rożnymi samochodami, na różnych oponach, w różnych warunkach.
Przyjmij do wiadomości, że opona potocznie zwana zimową, dla poprawy trakcji w niskich temperaturach, robiona jest z materiału o innym składzie niż "letnia". Być może zauważyłeś, że wszystkie materiały, w tym guma, twardnieją (sztywnieją) w miarę obniżania temperatury. Więc opona "zimowa", z założenia, jest bardziej miękka niż "letnia" aby w temperaturach "zimowych" zachowywała się podobnie jak letnia w "letnich". A robi się to dlatego, że twardość materiału ma związek z przyczepnością.
I tylko tyle.
A mój komentarz to był sarkazm (wiem, trudne słowo).

Teraz już wiem dzięki tobie że gdyby zimowa miała twardość jak letnia to była by letnia a letnia z twardością zimowej była by zimowa. Mnie to starczy... Ja szczerze mówiąc mam w poważaniu tą twardość a tym bardziej twoją teorię wyssaną chyba z palca o tym że zimowa zimą ma zachowywać twardość jak letnia latem. Rób jak chcesz
Tak właśnie robię. I to nie są teorie wyssane z palca, tylko zależność właściwości fizycznych materiału od temperatury.
A, zacytuję: "...praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb...".

Awatar użytkownika
PANPADRE

Post autor: PANPADRE »

No też zauważyłem to szaleństwo z tymi oponami. Niektórzy jak obłąkani zaczęli się zachowywać. Nie wiedzą co mówią, tylko mówią co wiedzą, czyli jakieś plotki, ludowe mądrości itp itd.
Tego już nie da się czytać.

Podam przykład. Mówię, że używam opon wielosezonowych, bo się nie najnowszym samochodem kręcę wokół komina. A i zim nie ma śnieżnych, to po co mi zimówki i letnie. Do dalszych tras mam np. znakomite Intercity. A tu jeden osobnik z drugim mi wyskakuje, pisze że bzdury gadam, bo na zimę mają być zimówki, a na lato letnie, BO ON TYSIĄCE KILOMETRÓW ROBI PO AUTOSTRADACH MIESIĘCZNIE i wie co mówi.
Zanik umiejętności czytania ze zrozumieniem jest porażający. Ja mówię o jeżdżeniu po kilka kilometrów od domu, po mieście i najbliższej okolicy, a gość mi wstawia jakieś przykłady z zawodowego jeżdżenia samochodem po dalekich trasach. Wiadomo, że w takim przypadku i ze względu na bezpieczeństwo i ze względu na zużycie opony, używa się i zimówek i letnich. Ale tego już jeden z drugim nie jest w stanie pojąć i on wie co mówi. Tu dyskusja do niczego nie prowadzi i jest całkowicie zbędna.
Jestem uczulony na cebulę 8-)

Awatar użytkownika
1krzysztof
Tematy: 39

Post autor: 1krzysztof »

:-D
Tak samo, jak powtarzanie przez wielu dyskutantów opinii, że zimowe, to na śnieg. Gdyby tak było, to na zimę wystarczyłyby 0ff-road'y.
Wielu zapomina, że tu chodzi o TEMPERATURĘ.
Ale, racja, EOT.

Marek-
Moderator
Moderator
Tematy: 74

Post autor: Marek- »

Ja tam na wszelki wypadek latem jeżdżę na zimowkach. Nigdy nie wiadomo czy rano nie będzie za zimno .

Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator
Tematy: 299

Post autor: Senio »

Marek- pisze:Ja tam na wszelki wypadek latem jeżdżę na zimowkach. Nigdy nie wiadomo czy rano nie będzie za zimno .
Ja podobnie ale inaczej:) Od kilku lat na GW mam zimówki zima - lato, i tak samo na bawarce letnie zima - lato. W zależności co za oknem zabieram odpowiednie kluczyki, i jestem dostosowany do warunków :).
4.5 .44 .45 www.airgunservice.pl ________________Obrazek________________

Awatar użytkownika
Leon83
Tematy: 2

Post autor: Leon83 »

PANPADRE pisze: (..) ze względu na bezpieczeństwo i ze względu na zużycie opony, używa się i zimówek i letnich.
Tyle w temacie. Reszta robi to co uważa.
Edgun Matador R5M Vortex Razor HD LHT 3-15x42 HSR-5i MRAD

Marek-
Moderator
Moderator

Ja na GW, w razie czego błoto prawie jak śnieg.

Awatar użytkownika
adnikauto
Tematy: 147

Post autor: adnikauto »

Dobra Panowie, zabijcie ten watek o oponach...

....................................................................

Anglicy przechodza sami siebie- niedlugo bedzie sie mowilo- "glupi jak Anglik"... :roll:

Od dzisiaj macie okreslony czas jak dlugo mozecie przebywac na stacji benzynowej!

...."BP and Shell have signed deals with private firms to install CCTV cameras to help monitor how long motorists stay in stations in a crackdown.

The signs reveal motorists have a maximum stay of 30 minutes at BP petrol stations and only 20 minutes across Shell garages
"....
https://www.express.co.uk/life-style/ca ... ons-charge

He, he... ciekawe co by sie dzialo jakby probowali "zaimplementowac" ten wynalazek w Stanach... :502: :shot11:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

Marek-
Moderator
Moderator

Może wzorem z Polski każdy dres w starym audi musiał kupić hot dog’a, a samochód stał przy dystrybutorze.

Awatar użytkownika
V@A

Post autor: V@A »

No to zdecydowanie za malo macie pomp na stacjach benzywonych ;) ;laughing: :) jak wam sie kolejki robia.
RPR 6.5 & RPRR .22 & 12ga.

Marek-
Moderator
Moderator

Pomp jest w sam raz, buraków za dużo.

franek
Tematy: 28

Post autor: franek »

Marek- pisze:Może wzorem z Polski każdy dres w starym audi musiał kupić hot dog’a, a samochód stał przy dystrybutorze.
Nie do końca, bo
It means motorists are being put off from using the multiple functions of a service station such as a car wash and the shop in case they get caught out.
to tak, jak nasze Lidle i Biedronki ... odkryły, że ludzie wrzucą samochód na parking aby załatwić sprawę w pobliskim urzędzie albo biurze.
Jaki był płacz i zgrzytanie zębów w "Mordorze" gdy warszawaska "Galeria Mokotów" wprowadziła limit parkowania ....

Ja po mieście jadę środkami masowej zagłady. Samochód? to tak na przeprowadzkę albo strzelnicę.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”