Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Postautor: V@A » 2019-07-29, 12:23

ArturR pisze:
V@A pisze:Wczoraj jechalem do sklepu z corka po naboje i oto taka perelke zobaczylismy po drodze

Obrazek

Takie Volvo to wogóle perełka, zwłaszcza na Kubie gdzie wiele tych starych aut to stare amerykańce.
Przy okazji szacun dla "mechaników" a raczej rzemieślników z Kuby. Przez sankcje i embargo USA nie mieli dostępu do części zamiennych, wiele części dorabiali sami ręcznie, i te auta jeżdżą do dziś. Pozdrawiam.

Ale to nie na Kubie tylko w Kanadzie . Ktos sobie tylko powiesil rejestracje z napisem KUBA .

A na Kubie to nie tylko ze na ladzie jest i jezdzi duzo ciekawych perelek ( nie wspominajac o maluchach , moskwiczach ,wolgach ... etc ) , ale tez pod woda mozna czasami cos ciekawego zobaczyc :

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-07-29, 13:03 przez V@A, łącznie zmieniany 1 raz.
RPR 6.5 & RPRR .22 & 12ga.

Awatar użytkownika
Shooter7

Postautor: Shooter7 » 2019-07-29, 12:56

DrSen pisze:Poniżej 4s do paki powtarzalnie wystarczy z zapasem na Januszy i Szeryfów.

To moze inaczej, ile takich aut jezdzi po polskich drogach ?

Kiedys slyszalem jak to malolaty podniecaly sie przyspieszeniami. Stalem obok i usmiechalem sie pod nosem.

NA pytanie ile moj pojazd potrzebuje na przyspieszeniu, odpowiedzialem 8,6 sek.

Zostalem wysmiany :)

po chwili dodalem

od zera do 200 km/h

miny malolatow bezcennne ! :)

:wink:

Awatar użytkownika
ArturR

Postautor: ArturR » 2019-07-29, 17:32

Senio pisze:
ArturR pisze:Wiele mocnych szybkich aut jest w ten sposób ograniczane. Volvo zapowiedziało, że w 2020 to ograniczenie skastruje do 180 km/h. Do tego rozpoznawanie znaków i dostosowanie prędkości do nich i inne takie. Podejrzewam, że inni też z czasem pójdą tą drogą. My się może po głowie dzisiaj popukamy jak o tym czytamy, ale za dwie - trzy dekady nikt nie będzie na to zwracał już nawet uwagi i będzie to normą. Takie AMG, M4, M5 i podobne będą już tylko na obrazkach.

Jeśli dożyję(oby nie), to położę się krzyżem na ulicy i wywieszę białą flagę! :)

Awatar użytkownika
ArturR

Postautor: ArturR » 2019-07-29, 17:37

V@A pisze:A na Kubie to nie tylko ze na ladzie jest i jezdzi duzo ciekawych perelek ( nie wspominajac o maluchach , moskwiczach ,wolgach ...

Zgadza się, i pod tym względem Kuba m.in. z w/w politycznych powodów jest dla mnie motoryzacyjnym fenomenem.
Widzę że Kolega ze wschodniego wybrzeża, a skąd dokładnie? Pytam z ciekawości bo mam rodzinę w Kanadzie.

Awatar użytkownika
ArturR

Postautor: ArturR » 2019-07-29, 18:00

arturo111 pisze:
ArturR pisze: Krystian zgadza się - to jest BMW M-ka, ale to może być też M4. Przy okazji koledze Arturro życzę wielu miłych wrażeń z jazdy - kolega pewnie dobrze wie co ma :one:

Bingo ! Dokładnie, to M4 :-D .

Arturo...z Twojego krótkiego ale konkretnego komentarza aż bije to znane reklamowe hasło - BMW Radość z jazdy :-D
W M4 430 tęgich kucy też robi dobrą robotę prawda ? :wink: Na ten temat też coś wiem, zresztą...od jakiegoś czasu pracuję dla BMW.
Jeśli ktoś z użytkowników tego Forum potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy - służę profesjonalnym wsparciem.
https://poznan.bmw-inchcape.pl/

Awatar użytkownika
V@A

Postautor: V@A » 2019-07-29, 18:32

ArturR pisze:Zgadza się, i pod tym względem Kuba m.in. z w/w politycznych powodów jest dla mnie motoryzacyjnym fenomenem.

Fenomenem to sa stare Chevy czy tez Dodge , a w srodku maja zamontowany silnik z Hyundai`a. Juz kilka razy widzialem takie egzemplarze. Z powodu braku dostepu do czesci zamiennych sa zmuszeni do takiej kreatywnosci ;)
RPR 6.5 & RPRR .22 & 12ga.

Awatar użytkownika
oldtimer

Postautor: oldtimer » 2019-07-29, 18:45

Takie czasy, że niedługo fenomenem będzie kierowca który potrafi wyregulować luzy zaworowe lub ustawić zapłon na słuch :)
Za czasów systemu, który uchował się jeszcze na Kubie - też byliśmy fenomenalni, bo potrafiliśmy włożyć silnik od kaszlaka do NSU Prinza i fiatowskie przeguby metalowo-gumowe dawały radę wytrzymać trasę Gdańsk-Elbląg-Gdańsk; cienko było z narzędziami i pomiary do montażu trzeba było robić klasyczną "calówką" :)
p.s.
w naszych obecnych warunkach drogowych nie widzę sensu kupowania/używania auta osobowego z silnikiem o mocy kilkuset KM - to jak obeżreć się bez opamiętania viagrą - pierwszy dzień: rewelacja, drugi: fajnie, a kolejne: męczarnia..... :roll: już wolałbym hydropneumatyka, żeby nie kląć tyle na dziury w drogach.......
IŻ-38;niezidentyfikowana "D50" a'la Mauser;Daisy mod.92; Escopeta Avancarga 12GA

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2019-07-29, 18:59

Takie czasy, że niedługo fenomenem będzie kierowca który potrafi wyregulować luzy zaworowe lub ustawić zapłon na słuch

w dobie elektronicznego zapłonu i wtrysków ?? Zapomnij !! Luzy zaworowe na hydraulicznych popychaczach ?? Zapomnij !!
Jedyne co potrafią to zadzwonić ze srajfona po lawetę

Dwa lata temu z braku kompetentnej Istoty zostałem wysłany żeby 'przesłuchać' kandydata na Złotą Rączkę - czytaj 'Końserwatora'. Dałem suwmiarkę i śrubę z prośbą żeby mi coś o Onej Śrubie powiedział. Powiedział - stalowa.
Ostatnio zmieniony 2019-07-29, 19:02 przez PawelW, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate MK3 + VORTEX Viper PST
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić

Awatar użytkownika
ArturR

Postautor: ArturR » 2019-07-29, 19:53

oldtimer pisze:w naszych obecnych warunkach drogowych nie widzę sensu kupowania/używania auta osobowego z silnikiem o mocy kilkuset KM

Widzisz...jak pewnie dobrze wiesz - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Takie kilkuset konne auta to często trzecie, czwarte lub piąte auto w garażach właściciela.
Kto powiedział że mają być używane tylko w warunkach dróg publicznych ? Właściciele wykorzystują max ich możliwości głównie podczas zamkniętych imprez na torach, np.Track Day w Poznaniu http://www.tptd.pl/ czy też wynajmują słynny Nurburgring.
Brałem już udział w takich imprezach, i poza tym że dają dużo frajdy, to jednak są znacznie bezpieczniejsze niż latanie 300km/h po autostradach.
Wtedy posiadanie i używanie takich kilkuset-konnych potworów jak najbardziej ma sens.

Awatar użytkownika
arturo111

Postautor: arturo111 » 2019-07-29, 20:00

ArturR pisze:Arturo...z Twojego krótkiego ale konkretnego komentarza aż bije to znane reklamowe hasło - BMW Radość z jazdy :-D
W M4 430 tęgich kucy też robi dobrą robotę prawda ? :wink: Na ten temat też coś wiem, zresztą...od jakiegoś czasu pracuję dla BMW.
Jeśli ktoś z użytkowników tego Forum potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy - służę profesjonalnym wsparciem.
https://poznan.bmw-inchcape.pl/

U mnie w tym M4 jest mocy troszkę więcej , bo na dzisiaj prawie 540 KM - zmieniony program, pełen tytanowy układ wydechowy Akrapovic i takie tam pierdoły... No i obowiązkowy M Driver Package - co by kagańca nie było :wink: . Przy tej mocy i masie 1640kg już trochę auto jedzie :wink: .
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
KS Garda

Awatar użytkownika
ArturR

Postautor: ArturR » 2019-07-29, 20:12

arturo111 pisze:U mnie w tym M4 jest mocy troszkę więcej , bo na dzisiaj prawie 540 KM - zmieniony program, pełen tytanowy układ wydechowy Akrapovic i takie tam pierdoły... No i obowiązkowy M Driver Package - co by kagańca nie było :wink: . Przy tej mocy i masie 1640kg już trochę auto jedzie :wink: .

Widzisz...ja to akurat bardzo dobrze czuję i rozumiem, ale weź to teraz wytłumacz np. użytkownikowi "oldtimer" ;)
Akrapović i BMW ///M to wyśmienite połączenie - też znam temat. Proponuję jednak już nie wyciągać więcej koni z tego silnika.
Te "nadprogramowe" 110 już i tak daje wyczuwalny przyrost, a przebieg Twojego auta jest jeszcze liczony w kilometrach, a nie moto-godzinach ;) Tak jak wyżej wspomniałem - w razie potrzeb zapraszam, i najlepiej na PW.

Awatar użytkownika
arturo111

Postautor: arturo111 » 2019-07-29, 20:22

oldtimer pisze:w naszych obecnych warunkach drogowych nie widzę sensu kupowania/używania auta osobowego z silnikiem o mocy kilkuset KM

Nie zgadzam się - ma to sens , i to bardzo dużo .
Te auta są o wiele bezpieczniejsze od aut z niedoborem mocy - wyprzedzanie trwa moment i już możemy wracać na swój pas ruchu . Nie stanowimy zagrożenia wyprzedzając TIR-a przez ileś tam sekund ...

Tyle , że jeździć takim autem to trzeba umieć i trzeba się cały czas doszkalać - na szczęście w PL jest organizowane coraz więcej imprez związanych z doskonaleniem umiejętności za kierownicą . Bo nie jest sztuką rozpędzić się na prostej do ponad 300 km/h, tylko poradzić sobie w nagłych sytuacjach drogowych.

ArturR
, teraz stoję przed wyborem wydechu do mojej innej zabawki - X5M F85 (575KM) - i nie mam pojęcia w którym iść kierunku ...
W Inchcape Poznań serwisuję część floty , więc może będzie okazja poznać się osobiście :piwo:
KS Garda

Awatar użytkownika
oldtimer

Postautor: oldtimer » 2019-07-29, 20:51

Ach ta skleroza - starość nie radość - nie doczytałem, że to temat o zabawkach a nie normalnych wozidłach do codziennej jazdy...... :-/
IŻ-38;niezidentyfikowana "D50" a'la Mauser;Daisy mod.92; Escopeta Avancarga 12GA

Awatar użytkownika
arturo111

Postautor: arturo111 » 2019-07-29, 20:59

No akurat takie mam wozidła do codziennej jazdy i nic nie poradzę . Przepraszam .
KS Garda

Awatar użytkownika
ArturR

Postautor: ArturR » 2019-07-29, 21:04

Jakie to polskie("polaczkowate") - sam nie mam, więc temu drugiemu dopier..lę i poczuję się lepiej.
Trudno nie odnieść wrażenia, że cyniczno-filozoficzne wpisy niektórych uczestników rozmowy doprowadzą ich kiedyś do utopienia się w ich własnym jadzie. Jakby zawiść umiała latać to dolecieliby do Andromedy.

Wróć do „Pozatematyczny”