Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: MaciekSz »

Senio pisze:
ben_sage pisze: Rynek jest przesycony złomem a okazja w zasadzie nie istnieje a jak jest to idzie zaraz po wystawieniu tego samego dnia lub następnego.
Takie okazje nie istnieją.
Nie istnieją, jeśli szukasz BMW, passata, golfa albo innego klasyka, który motoryzował polską wieś. Z uwagi na specyficzną klientelę ściąga się megatony absolutnego złomu. W tym zalewie bez różdżki i wahadełka naprawdę trudno znaleźć coś sensownego.
Ale w przypadku innych marek, w tym szczególnie miejskich, "kobiecych" czy uznawanych za gorsze (np. koreańskich) jest o wiele lepiej.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Rekord Guinnessa w drifcie M5

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: adnikauto »

Koncern BMW wycofa z rynku blisko 12 tysięcy aut. Wszystkiemu winna "zwykła pomyłka"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... a=167&c=96

Cholerne niemieckie przekretasy.... :502:

Dlatego min. nie kupuje niemieckich sprzetow czyli aut i strzeladel... wyjatkiem byl pistolet Diana Magnum ale "poszedl" do ludzi... nigdy im nie ufalem, nie ufam i nigdy nie zaufam, kropka! :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Rimski »

Myślisz, że w dobie ekoterroryzmu i sztucznego generowania parametrów inne koncerny są czyste?
Skoro wynik „eko” zależy od softu to ja już nie komentuję...
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

@adnikauto

Gdybym Ci kazał wyprodukować karabinek sprężynowy 17J z 10cm3 komory sprężania i uzależnił od tego Twoją wypłatę, że dostaniesz lub nie dostaniesz i kupisz chleb lub nie, to tez być oszukał, okłamał i zrobił coś żeby było, aby pod most na żebry nie iść.

Ta cała ekologia to kupiona pod stołem ściema. Masz Swoje USA. To najłagodniejszy film tego pana. Poszukaj sobie inne



Bardzo dobrze robią bo inaczej nie da się. A będzie tylko gorzej.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2018, 22:32 przez Senio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Michaus »

Polecam Netflix "Brudna forsa" Odcinek 1. :one:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: adnikauto »

Moj post zniknal/naruszyl regulamin- wiec napisze bardziej oglednie...

Ja sie juz wypowiedzialem w tym temacie- to sa cholerne niemieckie przekretasy... i nie interesuje mnie kto jeszcze oszukuje... mam oferte kupna Golfa Alltracka za 17K... nie kupie go - wole zaplacic wiecej i kupic japonczyka, koreanczyka czy nawet amerykanca... ale nie niemiecki szrot... tyle ode mnie.

Z tych samych powodow kupilem TX-a a nie HW, dziekuje produktom Made in Germany! :shot11: :502:

BTW Porsche wlasnie wycofal z oferty wszystkie silniki diesla ze swoich modeli Panamera, Cayenne... bo "nie byly zaprojektowane przez inzynierow firmy Porsche".... dziekuje, koniec cytatu...

:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: kłapek »

Dla mnie ten temat jest zdecydowanie lepszy od tematu 'Humor' ;laughing:
Lubię tu zaglądać :one:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 26 marca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: gondol_jerzy »

adnikauto pisze:...
BTW Porsche wlasnie wycofal z oferty wszystkie silniki diesla ze swoich modeli Panamera, Cayenne... bo "nie byly zaprojektowane przez inzynierow firmy Porsche".... dziekuje, koniec cytatu...
Następna wersja Skody Fabii też jest wstępnie planowana wyłącznie z silnikami benzynowymi.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

adnikauto pisze:Moj post zniknal/naruszyl regulamin- wiec napisze bardziej oglednie...
Ja tam widzę go na poprzedniej stronie. Więc nic nie zostało usuniete :)
adnikauto pisze:Z tych samych powodow kupilem TX-a a nie HW, dziekuje produktom Made in Germany!
Sprawa akurat diesli ma drugie, a może i trzecie i czwarte dno. Ja nie bronię nikogo. Jednak to co pseudo ekologia narzuciła producentom jest nie do spełnienia skoro muszą na tym etapie oszukiwać i mataczyć. To że z własnej inicjatywy za uszami mają wiele złego nikt im nie odbierze, ale w części tego jednego wielkiego oszustwa zostali do tego zmuszeni i ponad dekadę trwa już ten "wyścig szczurów".

Klient płaci za wszystko ale też do czasu. W końcu ta legenda niezawodności i solidności upadnie, a z nią mit niemieckiego solidnego samochodu. W pewnym stopniu już to w gruzach leży. Jak sam napisałeś już nie kupisz niemieckiego auta i pewnie inni też to już widzą i myślą podobnie.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: adnikauto »

Senio, spojrz na to z innej strony... niemiecki przemysl motoryzacyjny i ich instytuty badawcze "nadaja" ton calej europejskiej motoryzacji, wplywy polityczne Niemiec w Unii tez sa przeogromne, wiec ta cala "ekologia" to sie niby z powietrza wziela...???

Niee, to jest kolejna zmowa... pamietasz/cie jak pare nascie lat temu byl "szal" na male diesle? Pakowano je do aut miejskich w ktorych nigdy nie powinny sie znalezc - jak juz naciagnieto na kase miliony ludzi to zaczeto srubowac normy, teraz diesel jest "bee" i powoli wchodzi w strefe "wymarcia" i braku poruszania sie nim po centrach miast...

Obecnie jest "szal" na hybrydy i elektryki... spokojnie, za pare/nascie lat okaze sie, ze produkcja akumulatorow jest ogromnie szkodliwa dla srodowiska, wiec elektryki na szroty...

To jest biznes, polityka i przeogromne pieniadze i wplywy... a placisz za to Ty, ja czy Kolega Klapek- ktorego nie opuszcza dobre poczucie humoru... :one: ja sie z tego faktu rowniez ogromnie ciesze- mnie ono tez nie opuszcza tym bardziej, ze zamierzam "zaglosowac" moim porfelem... ;laughing: :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

@adnikauto

To wszystko jest doskonale zrozumiałe. Za komuny nauczyli ludzi tanio palić papierosy. Teraz dla dobra obywatela kasują nie wiem ile bo 8 lat nie palę, ale średnio pewnie z 16 zeta za paczkę. I to właśnie dla dobra palaczy aby nie palili i byli zdrowsi :). Cyrk. Większej hipokryzji nie widziałem. To samo z samochodami. Tylko na naszym lokalnym przykładzie. Pozwolili naciągnąć do oporu złomu z niemieckich szrotów, przyuczyli ludzi do 4 kółek i teraz doją jak tylko się da i ile się da na wszystkim totalnie od A do Z. Czy to padło za 2000 PLN czy średniak za 20.000 PLN.

Diesel umarł. Zostały napompowane benzyny i wchodzi hybryda. Czy kolejny będzie wodorowy czy inny, to zawsze będzie to tylko dobry biznes dla korporacji i nic więcej. A że nic nie trwa wiecznie i wszystko przemija z czasem, to szukają zmian co dekadę – dwie, żeby ta machina się kręciła cały czas i zarabiała kasę. Tego żadna siła nie zatrzyma. Dlatego diesel musiał umrzeć. Musieli zrobić miejsce na nowe. To wszystko jest dokładnie przemyślane i skalkulowane.

Nie warto się nad tym skupiać. Nic tego nie zmieni. Warto mieć natomiast świadomość, co się dzieje i należy się bronić przed tym w ten czy inny sposób.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: adnikauto »

Posluchajcie... pieklo zamarzlo... :roll: Mazda wstawila turbo do "szostki" :651:

2018 Mazda 6 SKYACTIV-G 2.5T - 310 lb-ft of torque at 2000 rpm :one: nic tylko plug doczepic i orac panowie... :one: wiecej info:
https://insidemazda.mazdausa.com/the-ma ... d=13027741

wow... :!:

BTW niedawno o dieslach gadalismy no i:

http://next.gazeta.pl/nextnext/56,16255 ... BoxBizLink
Ostatnio zmieniony 01 marca 2018, 01:52 przez adnikauto, łącznie zmieniany 2 razy.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Shooter7 »

Senio pisze:...Jednak to co pseudo ekologia narzuciła producentom jest nie do spełnienia skoro muszą na tym etapie oszukiwać i mataczyć.

Klient płaci za wszystko ale też do czasu. W końcu ta legenda niezawodności i solidności upadnie, a z nią mit niemieckiego solidnego samochodu. W pewnym stopniu już to w gruzach leży. Jak sam napisałeś już nie kupisz niemieckiego auta i pewnie inni też to już widzą i myślą podobnie.
W 2008 kupilem japonca, przez 25 lat jezdzilem tylko niemieckimi z tego 12 lat MB.

JAponiec po prostu zdruzgotal mnie swoja niezawodnoscia a lekko nie mial. W meidzyczasie mialem mniejsze autko ( dla zony - ktorym tez duzo jezdzilem ) i nigdy wiecej.

Niestyty, niezawodnosc ta jest okupiona ciezkim odsprzedaniem na rynku wtornym.

:wink:
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

Ja bym tak nie segregował auta na Niemieckie,Japońskie czy Amerykańskie tylko dokładnie napisał o jakie auto chodzi i ewentualnie jaki silnik.

Są dobre Japońskie i złe to samo z innymi. Co do Japońskich to niestety blacha słaba bo znacząca większość ma już mocne wżery lub wręcz przeżartą blachę na wylot. Pierwsze oznaki już widać po paru latach w podwoziu. Można to oczywiście opóźnić ale po 10 latach bez wkładu własnego w konserwacje można się dorobić kosztownych wydatków niekiedy z zewnątrz jeszcze tego nie widać.
Dodam że auta Japońskie w USA według danych to ok.17mln sztuk idzie a na rynek Europejski mniej niż 5mln. To komu zależy na tej żywotności nie zależy na tym producenci bo pewnie już po kilku właścicieli mają.A to że silniki dobre i inne podzespoły to tylko chwalić.

http://www.rp.pl/Motoryzacja/306089971- ... nusie.html
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”