Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9715
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Ja to wszystko rozumiem i wiem, tylko nie wyobrażałem sobie sytuacji kiedy potrzeba reduktora z wyłącznie tylnym napędem. Mieszkam w centrum nie mam tu gór, więc pomijałem taką sytuację. Ja jeszcze nie miałem potrzeby reduktora zapinać tak naprawdę, a zrobiłem to kilka razy jedynie dla sprawdzenia jak to działa. Ja też nie latam w błocie bo nie mam takiej potrzeby ani parcia na topienie. Zakopałem się też tylko raz jadąc na tylnej osi i gdyby więcej koni było to by wyszła. Ale 4x4 bez gazu w takich sytuacjach wychodzi praktycznie. Generalnie to dzielne auta były. Teraz te miejskie suv-y nie poprawią tych babci bo nie mają szans. Zresztą Granda jest dzielna w dość ciężkim terenie jak jej dobre buty założyć. Daje radę.

[youtube][/youtube]
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Klurik »

PawelW pisze:Michale
Nie rozumiem, czemu zaprzestają produkcji dobrze sprzedającego się modelu (w jednym i drugim przypadku).
Odpowiedź brzmi: Księgowi. Nie opłaca się produkować modelu, który jest mało awaryjny a dobrze się sprzedaje. Zysk generują naprawy i części zamienne... Smutne
Obstawiałbym raczej, że nie jest w stanie spełnić norm emisji spalin (aerodynamika niewielkiego budynku) i norm bezpieczeństwa (jest na ramie, więc nadwozie nigdy nie było projektowane żeby wytrzymać dachowanie czy rozpraszać energię uderzenia). I o ile samochód po wypadku może się nadawać do remontu, bo jak rama prosta to resztę odkręcisz i wymienisz, to pasażerowie już mniej.
Dla G klasy nie znalazłem, ale tu macie bezpieczeństwo przeszło 2 tonowego LR Discovery w starciu z Renault Espace
Toyota Land Cruiser zwróćcie uwagę co się dzieje za tylnymi drzwiami przy uderzeniu przednim z offsetem.
Rama może i twarda, ale reszta to puszka po browcu. Euro NCAP ani ADAC nawet nie publikują wyników testów dla MB G klasy czy klasycznego LR Defendera
Między innymi dlatego wielu producentów przeszło na nadwozia samonośne.
Jest cała masa przykładów na to, że wielkie i ciężkie konstrukcje niekoniecznie oznaczają bezpieczeństwo
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Michaus »

Argument o aerodynamice i emisji spalin nie do końca do mnie przemawia.
Współczesne ciężarówki spełniają obecne, a nawet przyszłe normy emisji spalin, przy czym, powiedziałbym, że są umiarkowanie obłe. :wink:

Co do konfrontacji starego auta z nowym, to w teście zderzeniowym z reguły wygrywa to nowsze.
Może niesłusznie, ale zakładałem, że kolejne generacje G-klasy były modernizowane również pod kątem bezpieczeństwa. Nie szukałem jednak informacji na ten temat.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Klurik »

Michaus pisze:Argument o aerodynamice i emisji spalin nie do końca do mnie przemawia.
Współczesne ciężarówki spełniają obecne, a nawet przyszłe normy emisji spalin, przy czym, powiedziałbym, że są umiarkowanie obłe. :wink:

Pewnie i racja :) To jest jednak samochód z kategorii "osobowy" (jakkolwiek zabawnie by to nie brzmiało) i na tle innych osobówek wypada blado.

Co do konfrontacji starego auta z nowym, to w teście zderzeniowym z reguły wygrywa to nowsze.
Może niesłusznie, ale zakładałem, że kolejne generacje G-klasy były modernizowane również pod kątem bezpieczeństwa. Nie szukałem jednak informacji na ten temat.
Oczywiście, że były. Ale nie zmienisz głównych założeń konstrukcyjnych. Nawet jeżeli zmienisz, to nie uzyskasz takiego samego wyglądu nadwozia (chociażby niemal pionowe słupki A) i wyjdzie coś na kształt ML/GL... A to już przecież jest. Pewnie osiągnęli tyle ile się dało bez przekraczania budżetu.

Nie przeczę, podoba mi się do pewnego stopnia. Jest charakterystyczny, wytrzymały i zapisał się w historii motoryzacji bardzo wyraźnie. Wystarczy wspomnieć historię Gunthera i Christine Holtorf i ich mesia imieniem Otto.
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2538
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: adnikauto »

Senio pisze:Ja to wszystko rozumiem i wiem, tylko nie wyobrażałem sobie sytuacji kiedy potrzeba reduktora z wyłącznie tylnym napędem. Mieszkam w centrum nie mam tu gór, więc pomijałem taką sytuację....
Ha, ha... bo Ty Senio porzadny gosc jestes i glupoty sie Ciebie nie trzymaja... :one:

U mnie Rodzice porzadni - tylko syn sie "troszku" nie udal... ;laughing: :)


Chcielismy zrobic sobie wycieczke autem na czubek gory... tzn. dobrze powyzej ostatniej stacji wyciagu krzeselkowego... hi.. hi... :wink:

No i "prawie" sie udalo... tylko "Grandzia" prawie "zdechla"... :wink:

Obrazek Obrazek

Droga pod gore... :roll:
Obrazek

Droga z gory...
Obrazek

Definitywny koniec drogi... :wink:
Obrazek

"Grandzia" odpoczywa a ja odlepiam koszule od plecow... :)
Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9715
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Bo widzisz do takich tematów trzeba połączyć Japończyków z Niemcami, wybrać to co najlepsze i nie martwić się że zdechnie pod górkę czy inne takie. Patrol + M57N2 Bi turbo i nie ma to tamto. Jak bym miał potrzebę na takie mega auto terenowe to bym właśnie połączył te dwie myśli techniczne i tym latał.

[youtube][/youtube]
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: MaciekSz »

Patrole były dostępne z benzynowym 4.2 i kilkoma wersjami diesla 4.2 - o ile pamiętam, obie rzędowe szóstki.
Nie ma potrzeby wstawiania jakichś bawarskich wynalazków :p
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9715
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

MaciekSz pisze:Nie ma potrzeby wstawiania jakichś bawarskich wynalazków :p
Widocznie Ci co wstawiają mają jakiś powód że to robią.

Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 24
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Jedrula »

Taki temat około samochodowy ale szukam ostatnio assistance dla siebie i auta.
Tak szukam i szukam i nic co ja potrzebuję.
I tu pytanie czy ktoś widział ofertę assistance z opcją laweta do domu z dowolnego punktu w PL (opcjonalnie UE) bez limitu km itd.
Bez jakiś wodotrysków jak paliwo, wymiana żarówek, pompowanie kapcia itd
Nawet w drogich premium pakietach ciężko o zwykłą lawetę a zamiast tego multum pierdółek które naprawiam sobie sam.
Pozdrawiam
Jędrzej
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: MaciekSz »

Jedrula pisze:Taki temat około samochodowy ale szukam ostatnio assistance dla siebie i auta.
Tak szukam i szukam i nic co ja potrzebuję.
I tu pytanie czy ktoś widział ofertę assistance z opcją laweta do domu z dowolnego punktu w PL (opcjonalnie UE) bez limitu km itd.
Oferta jest o wiele gorsza niż kilka lat temu. Szukałem dla swojego paścia przed wakacjami i holowania bez limitu zza granicy nie ma w ogóle - tylko w pakiecie z AC i to jedna bodajże firma. W PL Axa daje bez limitu po wypadku, po awarii 250 km. W PZU można było dokupić do OC+Assistance holowanie bez limitu chyba za 100 zł.
Próbowałeś pomaglować agenta?
Maciek
.62 i .69
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

Jak wypełniasz oc/ac w tabelce axy to masz do wyboru różne pakiety holowania (różne limity km),zastępcze auto i jakiś hotel bodajże itd jak pamiętam możesz sobie coś zahaczyć co ci pasuje bez wychodzenia z domu. Ceny w axie są spoko. Póki co nie korzystałem z tego więc trudno mi się odnieść do jakości tej oferty ale w necie jak widać każdy ma różne doświadczenia z różnymi firmami.

Jak kupisz stare auto to oferta z ac może nie być zbyt atrakcyjna ale to chyba wszędzie na wiekowe auta + bajery. Dla ludzi ze skromnym budżetem na auto jest to traktowane jak fanaberia.
Senio pisze:
MaciekSz pisze:Nie ma potrzeby wstawiania jakichś bawarskich wynalazków :p
Widocznie Ci co wstawiają mają jakiś powód że to robią.

Takkk
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, 03:18 przez ben_sage, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2538
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: adnikauto »

CEPiK 2.0 - w natarciu... :roll: a mialo byc tak pieknie... wyszlo jak zwykle... :wink:
http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/no ... dy/33d8qdc

..."Wyjaśnia, że do wszystkich Stacji Kontroli Pojazdów wysłano dokładne instrukcje, jak podpiąć się do nowego systemu CEPIK 2.0, a największym problemem jest to, że z 4,7 tys. placówek aż 1,4 tys. nie podjęło próby jego instalacji"....
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2017, 16:17 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: MaciekSz »

Kolego adnikauto, jak tam twoje rozmyślania o Wranglerze - doszedłeś już do tego, co i jak z napędami w nim?
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2538
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: adnikauto »

Wiesz, nie doszedlem... troche zarobiony jestem- jutro od rana do wieczora z auta nie bede wysiadal... no, kurcze takie uroki sexu tj. pracy w duzym miescie... :)
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9715
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Kupujcie samochody póki mają jeszcze magiczne 200.000 bo zaraz ich nie będzie i będziecie musieli te z pół milionem na blacie kupić :).

http://motoryzacja.interia.pl/samochody ... Id,2465752

PS.
Pomijam wszelkie polityczne aspekty, a jedynie moje prywatne odczucie wyrażam w jednym zdaniu

"Nareszcie ktoś się za te przekręty (dosłownie) bierze"
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”