Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi
Status: Offline

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Postautor: Senio » 2018-05-10, 12:47

adnikauto pisze:najfajniej miec jedno auto na lato a drugie na zime... a trzecie dla funu! :piwo:

O to to właśnie :).

adnikauto pisze:Senio, sprawdz czy Ciebie to nie dotyczy? Nie siedze w temacie BMW wiec specjalnie nie sledze "niusow" dotyczacych tej firmy...

Mnie ta akcja nie dotyczy. To jest dla nowszej myśli technicznej w wykonaniu bayerische motoren werke.
4.5 .44 .45 www.airgunservice.pl ________________Obrazek________________

orex
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: orex » 2018-05-18, 08:29

Ostatnio na youtube widziałem filmik, w którym ściana deszczu spowodowała, że gość postanowił zatrzymać się pod mostem na jakiejś trasie szybkiego ruchu.
Chodzi konkretnie o ten filmik: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... cCqc-XRRlQ

O ile zatrzymanie się na drodze lokalnej czy nawet na krajówce na jakimś głębokim poboczu, to na drodze szybkiego ruchu? To chyba lekka przesada. Uważajcie, bo takie sytuacje mogą się zdarzyć wszędzie.

Na https://nocar.pl/blog/jazda-w-czasie-bu ... przetrwac/ kilka zasad jak przetrwać tego typu nawałnice.

Klurik

Postautor: Klurik » 2018-05-18, 12:28

Kilka dobrych rad, ale jak ktoś jest na tym etapie, że trzeba przypominać o hamowaniu silnikiem, to może nie wiedzieć jak zastosować międzygaz. Wpadnie jeszcze na pomysł redukcji na mokrym zakręcie przy 100 bez międzygazu i będzie kolejny nagłówek w szmaciakach.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2018-05-23, 12:16

Z innej bajki... :wink:

Mialem okazje zrobic "paredziesiat" mil nowym 2018 Fordem Explorer Platinum 3.5 bi-turbo Eco-boost...

Obrazek Obrazek Obrazek

Auto jest OK, poza wymiarami ktore na ciasnym parkingu wymagaja koncentracji tym bardziej, ze byla to wersja "black-on-black" czarny w srodku i na zewnatrz - widac kazda ryske na lakierze.

W dniu kiedy testowalem auto najbardziej przydatnymi funkcjami byly: masaz i klimatyzacja/chlodzenie foteli :)

Explorer jest produkowany od chyba 30 lat, kazda kolejna wersja jest lepsza od poprzedniej ale rowniez co wazne pomimo tysiaca "asystentow i asystentek" kierowcy - auto "nie porywa" swoim urokiem - jest poprawne lecz z drugiej strony kierowca jest odizolowany od wszelkich informacji plynacych z drogi czy ukladu kierowniczego.
BTW sam uklad kierowniczy robi wrazenie nieco "gumowatego" :-/

Z pod swiatel jest w stanie ruszyc na "pierwszym miejscu" - zasluga to duzego momentu obrotowego silnika, ktory jest w stanie "bujnac" 2.5 tony w miare sprawnie.

Test zimowy bylby bardziej miarodajny, oto i takowy:
https://www.youtube.com/watch?v=iRTyUESSNs8

Auto jest teoretycznie 6-osobowe, jednakze z tylu jest naprawde ciasno - mozna sie "przejechac" na krotki dystans na dluzszy raczej nie... najbardziej komfortowy jest drugi rzad siedzen - "kapitanski" - do dyspozycji jest dedykowana/regulowana klimatyzacja dla tego rzedu siedzen.

Za krotko/malo jazdy by sie pokusic o calosciowa opinie jednakze sadze, ze auto sprawdzilo by sie bardzo dobrze jako "holownik" duzej przyczepy kempingowej, z konmi, etc. natomiast jako codzienny "dupowoz" juz chyba mniej...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2018-05-23, 12:17 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
I gave an 870 tactical 20 gauge to my wife for Mother's Day and its great. Nothing says love and trust like arming your wife.

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2018-05-24, 06:08

bi-turbo Eco-boost
wystarczy żeby zniechęcić .... ;laughing: ;laughing:
Daystate MK3 + VORTEX Viper PST
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2018-05-24, 11:34

PawelW pisze:
bi-turbo Eco-boost
wystarczy żeby zniechęcić .... ;laughing: ;laughing:

Pawel,
He, he... to auto "perspektywicznego" klienta... ani dla niego ani tym bardziej dla mnie nie robi roznicy ilosc turbo pod maska ;laughing:
Jesli sie dogadamy to ten Ford /bedzie dla mojego uzytku/ i tak sie nie liczy w stosunku do tego co gosc ma w garazu... tj. 6-cio stanowiskowym garazu... :wink:

Moze nadazy sie okazja potestowac prawdziwe "egzotyki" :one: jak: Porsche Panamera Hybrid, Mercedes S V12, czarne Ferrari GTC4Lusso T - to sa te auta ktore widzialem a z tych ktorych nie widzialem to wiem, ze jest wlascicielem bodajze jedynego w NY McLaren F1 z pakietem dociskowym :103:

Poki co jestem zadowolony z mojej 3-letniej Corolli... :)
I gave an 870 tactical 20 gauge to my wife for Mother's Day and its great. Nothing says love and trust like arming your wife.

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2018-05-24, 21:08

He, he... to auto "perspektywicznego" klienta...

Mam traumatyczne przeżycia z jazdy testowej Fordem Mondeo R3 1.0 EcoBoost. :roll: To auto dla samobójców, a właściwie jego silnik: jeden litr, trzy cylindry i ponoć 125 KM......Miałem wrażenie, że jadę z zaciągniętym ręcznym.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2018-05-25, 01:21

Pawel, rozumiem ale w/g specyfikacji Explorer ma:

Engine & Performance
Engine Type: Twin Turbo Premium Unleaded V-6
Displacement: 3.5 L/213
Horsepower (Net @ RPM): 365 @ 5500
Torque (Net @ RPM): 350 @ 3500

... wiec nie ma co porownywac do jakies "popierdulki" o 3-ch cylindrach... :one:

Chociaz masz o tyle racje, ze trend do "downsizingu" przemieszcza sie rowniez do USA, przyklady:

- 2018 Honda CRV silnik 1.5 turbo
- 2018 Chevy Malibu /wielkosci Camry/ silnik 1.5 turbo /sa jeszcze dwa inne do wyboru/
- wiecej nie szukam...

Wniosek chyba taki plynie, ze za pare lat posiadanie auta z silnikiem 6-cylindrowym bedzie "ekscesem" oraz ekstrawagancja a na V8 czy V12 tylko najbogatsi beda mogli sobie pozwolic... :583:

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2018-05-25, 06:02

All sam przyznasz, że 3.5 w TAKIM samochodzie to .... popierdułka. Miałem Forda Taurusa II z V6 3.0. Bardziej kulturalnego silnika nie miałem. Co z tego, że dwa zawory na cylinder jak silnik nieśmiertelny. Ten Explorer zachował ładną, klasyczną linię i to jest plus. Byłoby fajnie gdybyśmy wrócili do dobrych, wytrzymałych silników.
Ostatnio zmieniony 2018-05-25, 06:03 przez PawelW, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator

Postautor: Senio » 2018-05-25, 09:19

PawelW pisze:Byłoby fajnie gdybyśmy wrócili do dobrych, wytrzymałych silników.

Teraz wszystko ma być jak w tym dowcipie więc po co ?

Właściciel warsztatu naprawy samochodów namawia 94-letniego kierowcę,
aby zainstalował rurę wydechową ze stali nierdzewnej z 25-letnią
gwarancją.
- Panie, ja to już nawet zielonych bananów nie kupuję!
odpowiada staruszek.

Klurik

Postautor: Klurik » 2018-05-25, 10:29

PawelW pisze:
He, he... to auto "perspektywicznego" klienta...

Mam traumatyczne przeżycia z jazdy testowej Fordem Mondeo R3 1.0 EcoBoost. :roll: To auto dla samobójców, a właściwie jego silnik: jeden litr, trzy cylindry i ponoć 125 KM......Miałem wrażenie, że jadę z zaciągniętym ręcznym.

Jak na europejskie warunki spory samochód, a silnik od kosiarki. Żeby jakkolwiek tym jeździć poza miastem będzie piłowany do bólu. To musi się źle skończyć.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2018-05-25, 12:01

PawelW pisze:All sam przyznasz, że 3.5 w TAKIM samochodzie to .... popierdułka.

..... i dlatego Ford "wlozyl" dwa "turba" - jedno skonfigurowane, zeby ciagnelo od dolu a drugie "od gory" i... jakos to jezdzi ale czy wytrzyma 500 tys. mil ? .... ooo, cii lepiej nie gadajmy na ten temat... :)

To takie podejscie psychologiczne... Klient - ja to bym chcial duuuze auto ale zeby jedzilo "o kropelce" ... no to koncerny jeden po drugim bawia sie w "spelnienie marzen"... :one: a reszte doskonale oddaje dowcip Senia... ;laughing: :) :piwo:

Senio pisze:Właściciel warsztatu naprawy samochodów namawia 94-letniego kierowcę,
aby zainstalował rurę wydechową ze stali nierdzewnej z 25-letnią
gwarancją.
- Panie, ja to już nawet zielonych bananów nie kupuję!
odpowiada staruszek.

Po prostu... genialne :!: ;laughing:

Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator

Postautor: Senio » 2018-05-25, 20:19

adnikauto pisze:Klient - ja to bym chcial duuuze auto ale zeby jedzilo "o kropelce"[/i] ... no to koncerny jeden po drugim bawia sie w "spelnienie marzen"...

Tylko że to nie ma żadnego odniesienia do tych założeń. Mała napompowana kosiarka spali więcej niż duży wolnossący silnik o podobnej mocy. Do tego ten duży będzie się kręcił 500.000 km na luzie, a ten napompowany ułamek tego. Przykładem niech tylko będzie M52b28 oznaczony jako 2.8i i jego obecny następca też oznaczony 2.8i który potrafi się przemielić na materiał do huty po 50.000km.

Edit :

Nowa ciekwaostka

https://moto.wp.pl/drozsze-klocki-hamul ... 521279617a
Ostatnio zmieniony 2018-05-25, 23:00 przez Senio, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2018-05-29, 18:49

Noo.. i jest! "Hot-Hatch" :one:

Super sportowy Ford Fiesta ST ... moc 200 KM; moment obrotowy o wartości 290 Nm w bardzo szerokim zakresie obrotów.... zaraz... ale czy dobrze widze :shock:

..."Po raz pierwszy do sportowego hatchbacka trafił 3-cylindrowy silnik z rodziny EcoBoost. Ma 1,5 l pojemności, ale dzięki turbosprężarce o małej inercji rozwija moc"....

No to chyba poczekam jeszcze jak "obetna" jeden cylinder - moj "maluszek" tez mial tylko dwa i potrafil sie bujnac w 4 osoby "setke" - tylko dluuuuga prosta potrzebowalem, tylko z "kierownikem" "grzal" nawet 115 km/h - wrazenie jakbym sie mial od drogi oderwac i... pofrunac ;laughing: :one:

Wiec poczekam... :wink:
http://moto.pl/MotoPL/7,88389,23466023, ... BoxMotoImg

Brawo Ford, brawo Ty! :103:

Klurik

Postautor: Klurik » 2018-05-29, 19:29

Ja jestem innego wyznania. Wierzę, że dużą pojemność skokową można zastąpić tylko jeszcze większą pojemnością :mad:
Niestety nawet w NASCAR nowoczesność trafiła pod maski... wyobraźcie sobie - wtryski paliwa zaczęli montować, V6... Ostatni bastion się chwieje w posadach.

Wróć do „Pozatematyczny”