Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: slepe_oko »

sql pisze:
ben_sage pisze:...Potrzebuje tylko lusterka składane...
Zaciekawiło mnie to :). Mogę wiedzieć co stoi za tą potrzebą? Nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło, że coś takiego może się przydać oprócz bycia fajnym bajerem - jak np. wskazówki zegarów przy przekręceniu kluczyka idące do końca.
Parkowanie ciasne gdzie sa chodniki i nerwowe ludzie.
:512:
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

Jak stoisz tyłem i idziesz od ulicy albo jak stoisz przodem do chodnika to nie musisz się tak przeciskać między autami niby pierdoła ale od kiedy to mam to w sumie chciałbym mieć w następnym - takie przyzwyczajenie. Widzę jak to wygląda gdy są dzieci,graty itd. Wszystkie hondy to mają na 3 wersje wyposażenia od drugiej to jest.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

ben_sage pisze:Jestem przeciwny 3 garom ale z drugiej strony między 4 a 6 jest przepaść.
3 gary to pół normalnego silnika zaledwie :) Co do przepaści to jest jeszcze jeden myk 4 cylindry + turbo i 6 wolnossący. Jeździłem ostatnio silnikiem 2.0 N20B20 241 KM. Jak nie widzi ten silnik prawie czerwonego pola obrotomierza to zwyczajnie nie jedzie. Starszy wolnossący 3.0 jedzie równo od dołu go góry, a ma 20 kucy mniej. I co z tego, że jest turbo i te 241 koni, jak one działają w bardzo małym zakresie na końcu obrotomierza jak się to turbo porządnie rozkręci. Nie ma z tego żadnej frajdy. Ja jej przynajmniej nie potrafię zauważyć. Jazda z wyjącym silnikiem mnie nie kręci, a tylko wtedy trochę uciechy jest. Pomijam już wszystko inne jak awaryjność bo często 100.000 nie dociągają te turbawki. Wiele przed 50.000 ma już poważne problemy, albo łańcuchy zerwane. Coś za coś.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: PawelW »

Mała dygresja: proponuję uczcić chwilą ciszy - no bo kto dłużej bez :piwo: wytrzyma - odejście dwunastoletniego akumulatora 95Ah/800A mojego VOLVO. Nie umarł do końca ale po ostatniej zapaści pogodowej zaczął mi dawać do zrozumienia, że czas na emeryturę.
Ciekaw jestem ile wytrzyma następca....
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

12 lat to niezły wynik. Miał pełne prawo poprosić o przetopienie. Poprzedni Bosch silver 110 siedział w moim aucie 8 lat. Ostatni rok już ewidentnie słabł. Można przyjąć, że 7 lat był sprawny. Założyłem taki sam w ubiegłym roku. Na razie bez uwag, ale czy wytrzyma też 7 lat ........ Kolega założył Vartę 95 ah i wytrzymała mu w E60 525D 3 lata i zgon kompletny. Rano ledwo już odpalał. Z tydzień temu założył też silvera 110.
Ostatnio zmieniony 27 września 2018, 20:10 przez Senio, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ravkill »

PawelW pisze:Mała dygresja: proponuję uczcić chwilą ciszy - no bo kto dłużej bez :piwo: wytrzyma - odejście dwunastoletniego akumulatora 95Ah/800A mojego VOLVO. Nie umarł do końca ale po ostatniej zapaści pogodowej zaczął mi dawać do zrozumienia, że czas na emeryturę.
Ciekaw jestem ile wytrzyma następca....
Mój Koreański wytrzymał 15 lat. Zastępca, marketowiec wytrzymał 3, i latam już na 3cim..... A jako że Kianka kończy 18 lat, domaga się świeczek, bo ją ostatnio zaczyna męczyć wypadanie zapłonu na 3cim garze...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: slepe_oko »

Senio pisze:12 lat to niezły wynik. Miał pełne prawo poprosić o przetopienie. Poprzedni Bosch silver 110 siedział w moim aucie 8 lat. Ostatni rok już ewidentnie słabł. Można przyjąć, że 7 lat był sprawny. Założyłem taki sam w ubiegłym roku. Na razie bez uwag, ale czy wytrzyma też 7 lat ........ Kolega założył Vartę 95 ah i wytrzymała mu w E60 525D 3 lata i zgon kompletny. Rano ledwo już odpalał. Z tydzień temu założył też silvera 110.
Alternator wymień.
:512:
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

slepe_oko pisze:Alternator wymień.
Ja ? A jeśli ja to w jakim celu ? Nieładny jest czy co innego ?
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Michaus »

PawelW pisze:Mała dygresja: proponuję uczcić chwilą ciszy - no bo kto dłużej bez :piwo: wytrzyma - odejście dwunastoletniego akumulatora 95Ah/800A mojego VOLVO. Nie umarł do końca ale po ostatniej zapaści pogodowej zaczął mi dawać do zrozumienia, że czas na emeryturę.
Ciekaw jestem ile wytrzyma następca....
W D5 akumulator mam już zmieniony (poprzedni właściciel wsadził TAB Magic / TOPLA). Auto ma 16 lat.
W benzyniaku mam taki jak na zdjęciu poniżej. Auto ma 21 lat i od bardzo, bardzo dawna nie wizytowało w ASO.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teoretycznie powinien być to co najmniej drugi akumulator, ale skoro u ojca w Corolli wytrzymał 17 lat, to ten tutaj teoretycznie mógłby przeżyć 4 lata więcej.
Auto (sądząc po przebiegu) robiło trasy, klimat łagodniejszy niż u nas...
Próbowałem doszukać się daty produkcji, albo czegoś, co na nią wskazuje, ale nie dałem rady.

Co do prostownika, to Ctek MXS 5.0 ze zdjęcia jest na prawdę OK, ale potrzebuje dużo czasu.
Teraz używam Кулон 912 (ten z WiFi) - daje zdecydowanie większe możliwości.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

W latach 80-tych jak jeszcze przyjeżdżali na handelek bracia ze wschodu, nabyłem od nich prostownik z rozruchem marki elektronika. Tu jest o takim samym temat i fotki

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1562830.html

Jak zdechnie aku, że już nie ma już siły kręcić, pokrętło na rozruch i nie ma siły żeby auto nie odpaliło. Już mi się też kilka razy ta jego mierna elektronika posypała, ale ratowałem bo jakoś wierzę w ten prostownik :). ładuje pięknie, nie przeładuje bo ma zabezpieczenie, i rozruch też działa super. Jedyna wada że nie bujnie akumulatora od zera. Musi być w aku jakiś napięcie. Przy ostatnim remoncie elektroniki kolega mi zrobił wymianę wielu podzespołów na inne bardziej teraźniejsze, i od kilku lat jest spokój. Z 30 lat jak mi służy, i nie mam jakoś ciśnienia na coś nowszego. Ładował i uruchamiał ten prostownik większość moich samochodów :)
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: franek »

Może poratujecie informacją ..
Przyszedł czas na pierwszy samochód "na mnie" do tej pory to pakiet firmowy albo pakiet samolot-hotel-samochód
Da się jakoś oszacować koszt OC przed zakupem auta?

W internecie wszyscy chcą znać PESEL, VIN, numer rejestracyjny , długość penisa i odległość od żony i kochanki ...
u kilku agentów których odpytywałem to samo, bo wklepują w podobne formularze ...

Po za wiekiem kierowcy, parametrami auta i lokalizacją nic innego nie powinno być istotne bo nie mam historii ubezpieczeniowej
Hm ... przez 25 lat nie mam też żadnego mandatu ... podejrzane, pewnie ruski agent jestem ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: go43 »

Potrzebne są Twoje dane - żeby sprawdzić historię ubezpieczeniową i zniżki, adres zamieszkania. To głównie wpływa na kwotę.
Pojemność, dane samochodu etc już jest trochę drugorzędne.
KSSK Gward Kwidzyn
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Shooter7 »

JJKILLER pisze:... na pytanie o postój auta w nocy podawaj że garaż przy domu, na wsi, na ogrodzonej posesji, a roczny przebieg to ok 10.000km. (jak przebieg większy to większe ryzyko....
No bardziej idiotycznej rady na publicznym Forum to juz daqc nie mozna !

A jak zginie to ubezpieczenie sie wypnie, bo Auto w garazu nie stalo ! :)

Aaaaaaaaaaaaa i temat przerobiony !

Za podanie mniejszego przebiegu mon aco najwyzej po jakims czasie zostac " poproszony o uregulowanie roznicy miedzy " nadwyzka " Ale sa i ubezpieczalnie ktore wpisuja na czarna liste.


:wink:
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: franek »

Shooter7 pisze:Za podanie mniejszego przebiegu mon aco najwyzej po jakims czasie zostac " poproszony o uregulowanie roznicy miedzy " nadwyzka " Ale sa i ubezpieczalnie ktore wpisuja na czarna liste.
Zgadzam się że nie ma co deklarować czegoś co z góry wiem że jest nie prawdziwe.
Ale planowany przebieg czy czas za granicą.
Dziś kupuję auto do wożenia gratów na strzelnicę .. czyli tak 60km/tydzień -> 3tys/rok
za miesiąc szef mi powie .. jedziesz na projekt w (to wstaw odległe miejsce w EU) i ... samochód zacznie raz w miesiącu robić międzynarodową trasę 2-3 tys km ->30tys/rok

Mogę podać tylko co planuję na dziś .. i nie jest to kłamstwo.

To tak, jak chłop idący w piątek do baru na dwa piwa ... w momencie wchodzenia do baru taki był zamiar (każdy poligraf potwierdzi)
... dalsza trzydniowa impreza za panienkami nie była planowana ... i tylko żona nie uwierzy ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Michaus »

Dzięki takim kalkulatorom kosztów ubezpieczenia OC, nauczyłem się na własne potrzeby generować numer PESEL.
Potrzebny jest arkusz kalkulacyjny (jak np Libre Office Calc, MS Office Excel) i instrukcja jak to zrobić: :arrow: https://pl.wikipedia.org/wiki/PESEL#Cyf ... Bci_numeru
Kalkulator kosztów ubezpieczenia, bierze pod uwagę tylko datę urodzenia (nie musi być precyzyjna), ale formularz sprawdza sumę kontrolną wpisanego numeru PESEL.
Na potrzeby szacowania kosztów, nie trzeba dzielić się swoimi danymi.
Jeśli potrzebny jest adres mailowy, a nie chcesz potem spamu, to polecam :arrow: https://10minutemail.net/?lang=pl 10 minut powinno wystarczyć. :one:

Co do kosztów, to ubezpieczyciele posługują się kodami pocztowymi i statystykami wypadkowości z danego rejonu.
Im dalej od Łodzi, Warszawy i innych dużych miast, tym taniej.
Meldujesz się na jakimś wygwizdowie i określasz to miejsce jako lokalizację stałego parkowania auta, a że masz mieszkanie w mieście, to logicznym jest, że je odwiedzasz...

Niedaleko mnie mieszka pracownik firmy ubezpieczeniowej, ma dość egzotyczne tablice na prywatnym aucie, bo zameldował się na działce po środku niczego, gdzie zwykł wypoczywać.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”