Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9726
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Michaus pisze:Wyobraź sobie, że są tacy, co kręcą duże roczne przebiegi i zaopatrzyli się we własny sprzęt do cofania liczników, choć nie są handlarzami.
Po prostu, co roku, przed wizytą na stacji kontroli pojazdów, cofają licznik.
Nie znam nikogo takiego osobiście (chyba), ale mam informacje z wiarygodnych źródeł, że tak się dzieje.
Owszem masz rację. Ale to jest margines. Kowalski nie ma ani wiedzy ani sprzętu żeby to zrobić. Ci co robili to odpłatnie Kowaskiemu maja pogrożone paluszkiem, że albo nie kręci, albo w pasiaki. Więc ilu na 1000 skręci 5% ?. Jakby inna skala bo teraz 5 % nie kręci.
Ostatnio zmieniony 19 września 2018, 22:19 przez Senio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: czemar »

My tu sobie tak rozmawiamy ale ... to już niedlugo pewnie nastąpi i taki będzie koniec / początek nowej motoryzacji :one:
Ostatnio zmieniony 19 września 2018, 22:42 przez czemar, łącznie zmieniany 1 raz.
Vortex na Kruszynie :one:
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Rimski »

Ja rozumiem walkę z oszustami. Tylko nie rozumiem tej euforii wprowadzania kolejnego centralnego rejestru.
Czy faktycznie chcemy aby tak wszystko było centralnie zarejestrowane?
- centralny rejestr przebiegów - super sprawa, tylko czemu każdy przydupas z eurokołchozu ma wiedzieć ile km rocznie robię... jeszcze zacznie wyciągać specyficzne wnioski.
- centralny rejestr broni, w tym czarnoprochowej - no tu już w tym środowisku przyklasku nie ma i rozumiem...
- centralny rejestr przepływu pieniędzy - już gotowka schodzi na cenzurowane bo jeszcze by obywatele coś bez wiedzy bigbrothera sfinansowali.

Za chwilę wprowadzą centralny rejestr przedmałżeńskich kontaktów seksualnych aby potencjalny małżonek nie czuł się oszukany zbyt dużym przebiegiem.

A może wystarczy włączyć myślenie i sceptycznie podejść do ofert gdzie średni przebieg roczny samochodu średniej klasy oscyluje wokół 7 tys km?

Więc co dobrego jest w kolejnym centralnym rejestrze?
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

shadow9mm pisze:A nasza mentalność to już masakra.Na rynku zachód UE auto 300000 i więcej jest normalnym towarem handlowym.W Polsce jest towar niesprzedawalny. Dlaczego?Na zagranicznych aukcjach samochodów widuję 3-4 letnie auta z przebiegami blisko miliona km.
Tu nie chodzi o mentalność o ostatnio sporo podróżuje po Europie i jak to jest że 20 i 25 latek na stacji benzynowej przede mną i za mną stoi nowym bmw za 300tys , nowym suvem VW , nowym audi A6 itd. Sam uwierzyć w to nie mogłem że młodzi kupują nowe fury zaraz po wyjściu z pod spódnicy matki.
Pytałem się kolegi który pracował za granicą w Austrii i z pochodzenia jest Niemcem to mówi że tam jest moda wynajmowania aut. Wychodzi tyle co rata za auto może ciup więcej a nie serwisujesz, wyciskasz z niego soki przez cały sezon letni a później na zimę ostawiasz albo jeździsz zależy od tego gdzie kto mieszka i ile jeździ.

Te 30000tys i więcej to są przebiegi które robią młodzi dlatego jest to towar którego nikt nie chce i wcale się nie dziwie. To tak jakbyś kupował firmówkę albo auto w komisie które miało w 5 lat 5 właścicieli.
O to się nie dba bo i po co.
Wszyscy tylko myślą że to auta od jednego właściciela starszego Pana i mają rację ale ten pan pożyczał auto.

U nas ma 300tys i więcej a to samo auto w DE ma 1 mln ;) i jeszcze się dziwisz. ;laughing:
Ostatnio zmieniony 20 września 2018, 04:19 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: franek »

Rimski pisze:Za chwilę wprowadzą centralny rejestr przedmałżeńskich kontaktów seksualnych aby potencjalny małżonek nie czuł się oszukany zbyt dużym przebiegiem.
eeee tam. Wiecej sensu ma obowiązkowe wykonywanie testu czy mama to mama a tata to tata przed wydaniem nowego obywatela ze szpitala.
zapobiega się pomyłkom administracyjnym bądź błędnym przekonaniom u jednego z "rodziców". W końcu, według obowiązującego prawa dziecko ma prawo znać swoich biologicznych rodziców ... a że będzie troszkę płaczu i może troszkę więcej rozwodów ... lepiej na początku niż 30 lata później.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

Czy da się do 70 tys kupić nowe kombi 4 cyl max 11,5 do 100 najlepiej ze wschodu? francuskie odpadają a niemieckie jakoś mniej chętnie.
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: krissu »

Chyba chodziło mu o daleki wschód, Japonia, Korea może...
Znajomi mają Hyundaia i40 kombi w benzynie i bardzo chwalą.
Ostatnio zmieniony 24 września 2018, 08:31 przez krissu, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

I40 bardzo fajny ale 100tys.zł widze że kombi i30 1.4T od 80 tys,zł tyle że nie potrzebuje tego wyposażenia w wersji go plus. Potrzebuje tylko lusterka składane,abs,wspomaganie,klima,ewentualnie xenony,el,szyby,6 bieg i mi to wystarczy. Proponowałbym wersje bazową + dobranie we własnym zakresie wyposażenia. A w i30 nie ba podstawowej wersji w tym silniku więc dla mnie bez sensu płacić za śmieci.

Skode już mamy w rodzinie 120tys od nowości i silnik ruina przy użytkowaniu przez moją mamę. Wymiana rozrządu w aso 4500zł i silnik nie trzyma ciśnienia chodzi jakoś inaczej, ponoć już nic się nie zrobi. Dla mnie skody odpadają,vw i seaty bo tam nie ma silników wolnossących benzynowych po za żałosnym 1.0 mpi zdaje się a turbo są wadliwe.
Ostatnio zmieniony 24 września 2018, 14:50 przez ben_sage, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9726
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

@ben_sage

Patrzyłeś na Kia Ceed ?.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

Jest z 1.4T za 75 nowa nie widziałem ten nowej chyba niedawno weszła. Wygląda nawet ok , wleci na listę.
Dzięki.

Strasznie te auta podrożały cholerka jeszcze parę lat temu można było po 50-60tys kupić normalny samochód 1.6 .
Ostatnio zmieniony 24 września 2018, 17:07 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9726
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Ten 100 konny wolnossący silnik 1.4 MPI w tańszej wersji daje radę podobno. To nie jest duże auto. Kosztuje w wersji S z tym silnikiem 65 990 PLN

https://www.gezet.pl/pl/artykul/332/now ... -cena.html

Tu parę słów o aucie

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: adnikauto »

ben_sage pisze:Czy da się do 70 tys kupić nowe kombi 4 cyl max 11,5 do 100 najlepiej ze wschodu? francuskie odpadają a niemieckie jakoś mniej chętnie.
Jesli nic sie nie zmienilo to Civic Kombi z wolnossacym silnikiem to fajny wybor w Polsce.
Przynajmniej jakis czas temu byly w ofercie.

Kupilem Corolle 1.8- super oszczedne auto tylko blacha cienka jak papier. Koles otworzyl z impetem swoje drzwi to mi zrobil "wgniotke" na 20 cm.

Nawet nie w tym rzecz, zdarza sie- tylko pomyslalem jak mnie ktos trafi centralnie to sie od razu ze sw. Piotrem przywitam..... :124:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

Widzisz przyjacielu już nie ma civica w kombi wypytywałem bo serwisuje w aso hondy , nawet myślę kurde o nowym w sedanie mi się nawet podoba ale tam 1.0T tyle że cenowo podobnie. Ta marka nie jest mi obca i wiem ze ile by cylidrów nie zrobili to nie odwalą takiego szajsu. Honda trzyma tradycje jeśli chodzi o brak awaryjności i unika fabrycznych wad w porównaniu do grupy vag.

Jestem przeciwny 3 garom ale z drugiej strony między 4 a 6 jest przepaść. Śmigam teraz na 4 i w sumie szału w żadnym zakresie większego nie odczuwam więc może z czasem dopuszczę tą myśl o 3 garach.

Gdyby potrzymali tego civica 1.8 kombi było by idealnie jak dla mnie ale cóż poradzić.
Ostatnio zmieniony 24 września 2018, 20:22 przez ben_sage, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Michaus »

Robi ktoś jeszcze pięciocylindrówki?
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: sql »

ben_sage pisze:...Potrzebuje tylko lusterka składane...
Zaciekawiło mnie to :). Mogę wiedzieć co stoi za tą potrzebą? Nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło, że coś takiego może się przydać oprócz bycia fajnym bajerem - jak np. wskazówki zegarów przy przekręceniu kluczyka idące do końca.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”