Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Cepik już sporo poprawił sytuację. Przy tym zapisie skala może się jeszcze zmniejszy. Całkowicie nigdy proceder nie zniknie, ale chcę wierzyć, że proporcje się choć zmienią z 10% nie kręconych a 90% kręconych na wersję odwrotną. 5 lat cepik działa I już pojawia się sporo ogłoszeń z przebiegami 300, 400, 500 tysięcy. Jeszcze teraz ludzie muszą mentalność zmienić, i inaczej podchodzić do aut z takimi przebiegami jako normalnymi. Patrząc na to z innej strony proceder powoli sam zniknie, bo i auta które nadają się jeszcze do skręcenia znikną. No chyba że ze 100 na 50 będą kręcili z jakieś 2 dekady :).
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: PawelW »

A co z 'wymianą licznika' ?
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

PawelW pisze:A co z 'wymianą licznika' ?
Ma być to w jakiś sposób udokumentowane z tego co się orientuję i diagnosta robi resztę przy przeglądzie.

Nowa trójka jest tak dla ciekawostki.

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Michaus »

PawelW pisze:A co z 'wymianą licznika' ?
Masz zgłosić diagnoście przy przeglądzie.
Kłopot będzie, gdy o tym zapomnisz.
Tyle wiem z audycji radiowej, a jak jest na prawdę, to zależy jak rzetelny był dziennikarz.

Mnie się nie zdarzyło, ale słyszałem, że w Volvo potrafił paść licznik. Wystarczyło przelutować, bo przyczyną były zimne luty.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: kaliber .44 »

Powitanko i pytanko. Panowie, warto zawracać sobie głowę Fordem focusem II z 2007 w kombi, silnik 1.6 benzyna, licznik pewnie skrecony, ale wygląda ok l, pracuje bez zarzutu, i póki co nie zapala się czerwona lampka w głowie. Na co zwrócić uwagę?
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: oldtimer »

... na korozję podwozia (przede wszystkim) :wink:
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: kaliber .44 »

Dziękuję :one: w najbliższym czasie obadam auto, plan zakupowy zakłada max 15000, benzyna lub b/g, racjonalny przebieg - celuję w vectrę C, volvo v50 i właśnie fokę w kombi, jako alternatywę dla volviorza. Volvo piękne, vectra też niczego sobie, ale nie zapłacę więcej tylko za estetykę :027:
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: zdaszek »

Jeżeli myślisz o gazie w fordzie to lepiej zastanów się dwa razy. Fordowskie silniki niezbyt lubią instalacje gazowe.
Jeżeli instalacja jest dobra i założona przez fachowca a nie partacza to oczywiście będzie to działało, z tym że musisz się liczyć z tym, że po pewnym czasie/przebiegu głowica będzie do wymiany/remontu.
Volvo V50 to taki Focus kombi tylko lepiej. Nie koroduje aż tak a do tego były dostępne silniki 2.4 benzynowe, które z gazem problemów nie mają (znaczy się robią spore przebiegi na tym paliwie bez awarii).
Za 15000 możesz już szukać w Volvo V70 IIgen.
Natomiast jeśli szukasz dużego auta z małym przebiegiem to najlepiej jechać samemu lub ze znajomym handlarzem na zachód i wybrać sobie samemu. Tylko tam za mały przebieg czyli niezużyte auto trzeba zapłacić. Może się okazać że np. ładne V50 u nas kosztuje 14-18 tyś a na zachodzie takie samo z przebiegiem 120tyś km będzie kosztowało ze 25 000 plus przywiezienie do nas oraz opłaty...
Ostatnio zmieniony 24 marca 2019, 00:32 przez zdaszek, łącznie zmieniany 2 razy.
ŁGS LOK
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: kaliber .44 »

zdaszek, dzięki za info. Gazu do Forda zakładać potencjalnie nie będę. Mniej więcej znam plusy dodatnie i plusy ujemne volvo v50 i fokusa II w kombi bo to podobne auta. Szukam jeszcze opinii odnośnie rozrządu, klimy i zawieszenia/podwozia tych wozów. Volvo piękne, Focus praktyczny... :027: też pomyślałem o wyprawie za Odrę. To może być dobry trop w szukaniu auta.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2019, 23:18 przez kaliber .44, łącznie zmieniany 1 raz.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: MaciekSz »

Brat miał fokę II hatchback 2007 r. 1.6 bez gazu. Wieczne problemy z przednim zawieszeniem, korozja podłogi przez wycieki z klimy i po ok. 250 tys. silnik do remontu.
Mimo pedantycznej dbałości o serwis. Po mieście paliło to ok. 9-10 l/100.
Maciek
.62 i .69
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

zdaszek pisze:Jeżeli myślisz o gazie w fordzie to lepiej zastanów się dwa razy. Fordowskie silniki niezbyt lubią instalacje gazowe.
Jeżeli instalacja jest dobra i założona przez fachowca a nie partacza to oczywiście będzie to działało,

Ford mk1 1.4 u brata prawie 500tys.km głowica cała na gazie jakieś 250tys.km. W tym roku pogonione na złom bo było jedną wielką dziurą - wersja firmowa bez metallic.

To będzie działało czy nie? zdecyduj się.

Co do zawieszenia i prowadzenia to dla mnie focus od mk1 to legenda w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Fordy są dobre o ile nie są wymęczone albo przez właściciela albo przez zły serwis. Tyczy się to każdego auta.A o podwozie w autach trzeba dbać. Jeśli widać pierwsze oznaki korozji należy to usunąć i zabezpieczyć. Jeśli zapuści się przez niewłaściwy serwis to ruda rozkwita na całego. Wtedy już rosną koszty do tego stopnia że nie zawsze się opłaca naprawiać.
Ostatnio zmieniony 27 marca 2019, 01:16 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: MaciekSz »

U mnie ruda zeżarła podwozie w mondeo w ciągu paru lat po zrobionej pełnej konserwacji. Jeżeli takie dbanie nie wystarczy, to znaczy, że zabepieczenie jest słabe i tyle.
Co do zawieszenia i prowadzenia mondeo mk II było znacznie lepsze i trwalsze od focusa mk II.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
zdaszek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 680
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: zdaszek »

ben_sage pisze:To będzie działało czy nie? zdecyduj się.
Jestem zdecydowany i nie muszę nikomu udowadniać, że wiem o czym piszę.

Fajnie, że opisywany ford tyle pojeździł. Powodzenia z następnymi.

Jak mnie cytujesz to cytuj do końca. Wyrywanie zdań z kontekstu to gimnazjalna zaczepka.
ŁGS LOK
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

No fajnie. Następnego nie będzie dlatego że kupił multivana i nową duster - do sklepu do kolejki i na śnieg z racji położenia domu.
A ja mam inny.
A co do forda nowego to podoba mi się wizualnie ale niestety silnik 3 cyl 1.5 przekreślił plan zakupy. Powiedziałem że póki będzie inna możliwość nie pójdę za dołnsajsingiem.


To skoro mówisz że fordowskie silniki nie lubią gazu to miałeś założony przez partacza czy fachowca? i skąd wiesz o jednym lub o drugim? i co się z głowicą stało?

Zaczepiłem ciebie bo sam sobie przeczysz dlatego pytam o co chodzi a ty się spieniłeś 8-) ciężko odpowiedzieć na pytanie więc od razu ze atakuje a może kostkę cukru? Dziś to gorzej jak z babami , strach się odezwać bo focha strzeli.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: ben_sage »

MaciekSz pisze:U mnie ruda zeżarła podwozie w mondeo w ciągu paru lat po zrobionej pełnej konserwacji. Jeżeli takie dbanie nie wystarczy, to znaczy, że zabepieczenie jest słabe i tyle.
Maciek

4 pytanka.

1. Robiłeś to sam czy ktoś ci to robił? i gdzie robiłeś jeśli to nie tajemnica ?
2.Widziałeś jak ci to robił? (o ile nie robiłeś tego sam)
3.Czy przed położeniem ostatniej warstwy miałeś oczyszczoną blachę z rudej do gołej blachy i na to położony preparat antykorozyjny czy może użyty sam karcher i na to guma?
4.Sprawdzałeś co sezon stan tej konserwacji ? Czy może odpadła w całości jednego dnia i wyszła pod nią ruda? a może już wcześniej traciła swoje właściwości i ruda wychodziła na spacer?

Kiedyś sam chciałem ale jak zobaczyłem zaporowe ceny to byłem lekko zaskoczony w dodatku jak się okazało prawdziwych fachowców mniej jak 5 % a i tak czasem robią machloje. Dużo szukałem takich fachowców i w końcu odpuściłem - nie jest to łatwe.Mam japońca i wiem co to znaczy kiepsko zabezpieczone podwozie.U mnie bom się zrobił w 1 rok ale jak się okazało to- był powierzchowny nalot więc udało się zapobiegać zamiast leczyć.Sam zacząłem to robić w sumie daje mi to sporą satysfakcje.
Zbieg okoliczności że w ten weekend będę drugi raz zabezpieczać aktualne na swoim podjeździe. Po ostatnim razie doszło też parę wniosków i obserwacji. Natomiast co do konserwacji to zrobiona nie fachowo przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Jestem zdania że jeśli dobrze jest zabezpieczone podwozie i przygotowane do tego zabiegu to do póki ono pełni swoją funkcje ruda nie ma prawa wyjść bo jest zduszona.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 marca 2019, 01:02 przez ben_sage, łącznie zmieniany 4 razy.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”