Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Postautor: V@A » 2019-07-12, 00:37

Tez piekny , widzialem juz kilka w Montrealu , ale tez duzo tego na sprzedaz i nie tak drogo ;)

( taki akurat to malego remonciku )

Obrazek

lub gotowy do jazdy ;)

Obrazek
RPR 6.5 & RPRR .22 & 12ga.

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2019-07-12, 01:38

Dzisiaj bylem w serwisie Toyoty /wymiana plynu w skrzyni CVT przy 60 tys. mil/ .... i wykorzystalem ten czas na jazde probna najnowszym modelem Corolli... ;laughing: :one:

Panowie - 2020 Corolla Hybrid

Auto jest tak naszpikowane przerozna "aktywna" elektronika, ze po prostu glowe chce urwac...
Wymienie to co zapamietalem z dzisiejszej jazdy, pozniej zdjecia a na koniec moje subiektywne refleksje...

Auto posiada nastepujace systemy - Latest Safety Technology:
- Toyota Safety Sense:

Dynamic Cruise Control, czyli aktywny przedefiniowany w 3 zakresach odleglosci od poprzedzajacego pojazdu system trzymajacy auto na zadanej odleglosci - noga z hamulca oraz gazu auto samo ustawia predkosc lub wchodzi na zadany parametr po uwolnieniu drogi przed pojazdem...

Pre-Collision System, auto automatycznie zwalnia a w przypadku np. pieszego wchodzacego przed auto gwaltownie hamuje...

Lane Departure Alert, czyli min. pojawia sie jak ja to okreslilem- "trzecia reka"/sila na kierownicy- ktora koryguje tor jazdy utrzymujac auto na zadanym pasie. Zjezdzasz w prawo piszczy... zjezdzasz w lewo /do srodka jezdni/ "trzecia reka" przeciwdziala twoim rekom i "wraca" auto z powrotem na pas.
Wszystko sie reguluje stopniowo lub odlacza calkowicie....
https://www.youtube.com/watch?v=kQgVWq1cb5w

Lane Tracing Assist, utrzymuje na srodku pasa wykorzystujac opisane powyzej systemy- jak wyjezdzasz z pasa bez wlaczonego kierunkowskazu - to piszczy i mryga :) a jak wlaczysz kierunek to juz mozesz jechac gdzie chcesz.... ;laughing:
https://www.youtube.com/watch?v=QVyRsdILbRw

Automatic High Beams, to jest calkiem odlot jak dla mnie gosc od dilera mowil, ze ma wlaczona funkcje automatu i dlugich non-stop a auto samo "reguluje" jesli cos jedzie z przeciwka lub nie...
https://www.youtube.com/watch?v=jhZqWKPkmXw

Road Sign Assist, to chyba najprostsze- auto ma zdolnosc odczytywania znakow drogowych.... :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=0y51GfSazD4

Zdjecia:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Subiektywne odczucia:
- elektroniki od jasnej cholery- pomimo, ze jestem "samochodowy" zaczalem sie w tym wszystkim z lekka gubic
- auto dla starszej osoby jest ciezkie do "ogarniecia" ze wzgledu na duzy stopien skomplikowania- jesli dobra dusza wszystko poustawia dla starszego Pana czy Pani wtedy mozna jezdzic- inaczej auto dla hobbysty lub mlodego w rurkach... /nie ublizajac nikomu/ ;laughing: :)
- opony o przekroju 65 dokladnie 195/65 x 15 :651: zaleta Low Rolling Resistance wygladaja jak balony...
- auto nienaprawialne poza serwisem
- gapilem sie jak sroka w gnat i - nie udalo mi sie zlokalizowac rozrusznika i alternatora... pewnie nie ma ale na 100% to bym musial poczytac...
- auto duzo lepiej wyciszone niz moja 2015 Corolla
- grubsze drzwi niz moj model
- pojemnosc bagaznika taka sama jak w starszych modelach /battery pack zlokalizowany pod tylnym siedzeniem/
- dodatkowe przelozenie w skrzyni biegow "B" Mode daje efekt hamowania silnikiem, patrz video:
https://www.youtube.com/watch?v=Lbhh-7Vel_g
- zuzycie paliwa, czapki z glow 52/53 mpg (53 US mpg) = 4.438 L/100km

Czy bym kupil? Nie wiem, BTW dostalem oferte od dilera 10K za moja, 12K dokladam i wyjezdzam modelem 2020.... :101:

Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

Marek-
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP

Postautor: Marek- » 2019-07-12, 08:15

V@A pisze:Zawsze mi sie podobaly francuskie samochody , a szczegolnie w latach 70 i 80 . Do emerytury juz tylko kilka lat wiec na starosc trzeba bedzie sobie sciagnac jakiegos DS'a (ci co ogladali Fantomasa wiedza o co chodzi) i bedzie duzo czasu aby sobie przy nim dlubac godzinami w garazu zamiast siedziec przed tv.

No tak, tylko ze o kilku dobrych stron podniecacie się inną epoką, to już nie ta flota.
Piszesz o innej epoce.
Dziś to plastik i klękajaca elektronika, kabelki o przekroju przewodu telefonicznego (wiązka kabli potrafi być ciepła taki maja opór z oszczędności mały przekrój) mechanika też słaba bo ile ma wytrzymać po okresie gwarancji.

gondol_jerzy

Postautor: gondol_jerzy » 2019-07-12, 08:32

adnikauto pisze:...
- gapilem sie jak sroka w gnat i - nie udalo mi sie zlokalizowac rozrusznika i alternatora... pewnie nie ma ale na 100% to bym musial poczytac...

Silnik elektryczny hybrydy skutecznie zastępuje rozrusznik i alternator.

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2019-07-12, 10:41

Tak sobie czytam i oglądam te elektroniczne cudeńka ale będąc 100% Polakiem-Pesymistą czekam aż któryś się zepsuje i .... urwie z łańcucha. Czytaj: zacznie zyć własnym życiem.

Szanuję wybór, ale ja pozostanę przy "Świętym" i P1800S.

Oglądałem takie w Niemczech szukające mojego Łosia ale ceny mnie powaliły: auto do remontu ~8000-10000 EUR, stan idealny to ceny z kosmosu: 30000-40000 EUR i więcej.
Daystate MK3 + VORTEX Viper PST
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić

Awatar użytkownika
adnikauto

Postautor: adnikauto » 2019-07-12, 12:39

gondol_jerzy pisze:
adnikauto pisze:...

Silnik elektryczny hybrydy skutecznie zastępuje rozrusznik i alternator.

Wiesz, sa jeszcze ciekawsze kwiatki.... jak widac auto ma akumulator - wiec sie pytam po co - przeciez jest trakcyjny battery pack a gosc mowi, ze to zmiejszona wersja akumulatora tylko do rozruchu silnika - ale Panowie nie da sie uruchomic auta jak ten malenki akumulator padnie!

Pomimo, ze siedzimy na kilku kW energii :124: malo tego - nie da sie naladowac aku w aucie trzeba go wymontowac /czyzby jakies zabezpieczenia?/ gosc mowil, ze mieli taki przypadek wiec to wszystko z autopsji...

Niby wszystko takie super a gosc wspomnial, ze on to sobie nowa Camry kupil a jego corka po jezdzie testowej Corolla Hybrid oswiadczyla, za auto jest troche "creepy" czyli przerazajace... :one:

Przypomnialo mi sie cos jeszcze... jesli w trakcie jazdy pare razy najedziesz na lewa lub prawa linie na drodze pojawia sie "kubek z kawa"... nie, nie prawdziwa :) ale swiatelko na wyswietlaczu, ktore na razie "informuje Ciebie kierowniku" - ze masz zjechac na parking i odpoczac....

.... wiecie, troche czarno to widze... jako, ze auto moze odczytywac znaki drogowe to byc moze samo zjedzie na parking czy tego zechcemy czy nie... :651: taki upgrade w "przyszlosci"... :651: :651:

Mam mieszane uczucia odnosnie tych nowych technologii - nie chce wyjsc na "wsteczniaka" /przepraszam kolege z Forum o tym nicku :one: / ale wiecie co, corka goscia miala racje... "w przyszlosci" - jak na tym polskim filmie... ;laughing:

Pewnikiem trzeba sie zaczac rozgladac za 10 letnim Jeepem, z materialowym dachem, dwoma sztywnymi osiami, z "nowosci" ewentualnie z ABS-em - i to byloby na tyle odnosnie najnowszych technologii...
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...

Klurik
Status: Online

Postautor: Klurik » 2019-07-12, 12:48

Jeszcze trochę i samochód sam Ci mandat wystawi i nakabluje żonie/mężowi, że się szlajasz po nocy. :621:

Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Senio » 2019-07-12, 13:50

Klurik pisze:Jeszcze trochę i samochód sam Ci mandat wystawi i nakabluje żonie/mężowi, że się szlajasz po nocy. :621:

Na razie zadzwoni na Policję :)

https://www.se.pl/auto/nowosci/auto-dob ... -SYqu.html

W następnej kolejności za przekroczenie prędkości czy jakiś manewr nie zgodny z przepisami, też system dopracują aby zadzwonił i kara takiego delikwenta nie ominie :). Świat motoryzacyjny dorastającego obecnie pokolenia będzie mega ciekawy :). Już widzę te wpisy na facebooku i innych takich, jakie to Volvo czy inne które pójdą tym śladem jest popaprane. Może i pojawią się fotki z siekierami wbitymi w te moduły u bardziej nerwowych młodzieńców na których "system kapuś" zainstalowany na pokładzie doniósł. Będzie w każdym razie wesoło.
4.5 .44 .45 www.airgunservice.pl ________________Obrazek________________

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2019-07-12, 15:42

Na razie zadzwoni na Policję

To już jest realne i łatwe do 'cichego' wdrożenia. Wystarczy, że Yanosik dogada się z Policją i będzie wysyłał monitoring naszej jazdy: jedziesz sobie a tu nagle 'lizaczek', 'Dzień dobry panie Kierowco, 16359 metrów stąd przekroczył pan prędkość do 27,3 km/h....'

Josef

Postautor: Josef » 2019-07-12, 15:59

Wreszcie będzie kulturalniej na drogach. Już nie mogę się doczekać. :-D

Awatar użytkownika
Cortez
Moderator
Moderator

Postautor: Cortez » 2019-07-12, 16:03

No nie....używam Yanosika na codzień. Tak, jak starej Toyoty TS - bez "elektronicznych pastuchów". :one:
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42

Awatar użytkownika
V@A

Postautor: V@A » 2019-07-12, 16:44

@adnikauto

Wiem ze Toyoty bardzo popularne , ekonomiczne i niezawodne u was jak i u nas , ale te wszystkie technologie-bezpieczenstwa o ktorych piszesz sa juz od dawna stosowane przez wiele innych firm samochodowych.
Mnie osobiscie ZADEN model od Toyoty nie podchodzi do gustu i watpie abym kiedykolwiek sie skusil na ich produkt ( mowa oczywiscie o ich design) . Mnie samochod musi sie najpierw podobac , a ile spala jest juz mniej wazne - i tak placimy mniej za beznzyne niz w Polsce ;) wiec mozna poszalec .
RPR 6.5 & RPRR .22 & 12ga.

Awatar użytkownika
ravkill
Kontaktowanie:

Postautor: ravkill » 2019-07-12, 19:34

PawelW pisze:

To już jest realne i łatwe do 'cichego' wdrożenia. Wystarczy, że Yanosik dogada się z Policją i będzie wysyłał monitoring naszej jazdy: jedziesz sobie a tu nagle 'lizaczek', 'Dzień dobry panie Kierowco, 16359 metrów stąd przekroczył pan prędkość do 27,3 km/h....'

Google od dawna dogadał się z rządem, na szczęście nie z naszym.... A danych mają miliony razy więcej, niż Yanosik...
HW 90k, Benjaminek Marauder, SS 10x42 MQ, DOT FFP, BURRIS TIMBERLINE

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2019-07-12, 20:56

a Chińczycy jeszcze więcej

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator

Postautor: Michaus » 2019-07-13, 01:36

PawelW pisze:

Jak na razie, to zdarza się, że mi Yanusz obniża ocenę za styl jazdy, gdy na postoju GPS nie może złapać fix'a i poprawnie określić pozycji.
Pokazuje, że raz jestem w jednym końcu miejscowości, a raz w drugim... i choć nie ruszam się z miejsca, to mam 500km/h* w terenie zabudowanym.
Czasem podczas jazdy kursor na ekranie się zatrzyma, a potem w szybkim tempie zaczyna "nadrabiać", co również daje jakąś absurdalną prędkość chwilową.
Póki co, nie jest to homologowana metoda pomiaru prędkości i w oparciu o nią nie są wystawiane mandaty. Wystarczy, że Policja używa tych śmiesznych urządzeń, których wskazania potrafią być zawyżone, gdy auto ma włączoną klimatyzację, co jest już wystarczającą kpiną i jawnym szyderstwem.

* - Podana wartość jest orientacyjna i generalnie wyssana z palca, ot podana dla przykładu, by zobrazować sytuację, a z prawdą ma tyle wspólnego, co wystawiona przez system ocena za jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Proszę nie brać jej zbyt poważnie.
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<

Wróć do „Pozatematyczny”