Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wątek rowerowy

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Jka
Administrator
Administrator
Grupa: Administratorzy
Status: Offline

Re: Wątek rowerowy

Postautor: Jka » 2018-01-11, 20:36

Po kiego czorta mi to.
Poczekam aż to stanieje :)

http://www.maglockbikepedal.com/store/c2/pedals

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

app.php/rules

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: adnikauto » 2018-01-11, 20:49

Ale wymyslacie... normalne noski mam z rzemykiem i jest super- zwykly but sportowy adidasa i mozna rower przypiac i rownierz normalnie isc na spacer a nie gwozdzie i... luski- zeby sie do butow przyklejaly... jezu, co za ... "wydumka" ;laughing: :one:
I gave an 870 tactical 20 gauge to my wife for Mother's Day and its great. Nothing says love and trust like arming your wife.

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Michaus » 2018-01-12, 08:20

Jka pisze:Poczekam aż to stanieje :)

http://www.maglockbikepedal.com/store/c2/pedals

Niepotrzebnie kombinujesz... i za szybko zraziłeś się do SPD.
Odruch wypinania buta trzeba w sobie wypracować i nie ma co się denerwować początkowymi niepowodzeniami, przecież "jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz". :wink:
Na początek luzujesz sobie bezpiecznik, żeby w razie "W" było łatwo się uwolnić, a potem jak już się przyzwyczaisz, to ustawiasz do swojej wagi, żeby dało się ciągnąć a nie tylko cisnąć.
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<

blair7

Postautor: blair7 » 2018-01-12, 08:26

Problemem jest zaczęcie przygody z zatrzaskami od Shimano SPD, najgorszy system na jakim jeździłem (chyba 5 lat). Może na asfalt nie ma to takiego znaczenia, ale do jazdy po górach i górkach zupełnie się nie nadaje

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator

Postautor: Michaus » 2018-01-12, 08:36

Używam na szosówce i rowerze trekkingowym.
Mam jedne buty do obu rowerów.
W ciężki teren nie jeździłem, bo ani nie mam do tego roweru, ani warunków w okolicy.
Górki i dołki - nie mój klimat.

Nie jestem jakoś mocno uparty na to konkretne rozwiązanie, ale na razie nie widzę potrzeby, aby cokolwiek zmieniać.
Przy moim użytkowaniu SPD jest OK.
Na trasach, którymi porusza się Jka, w sezonie letnim dawały radę.
Jeśli masz jakieś lepsze rozwiązanie, to możesz śmiało polecić.
Ostatnio zmieniony 2018-01-12, 08:38 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jka
Administrator
Administrator
Grupa: Administratorzy

Postautor: Jka » 2018-01-12, 08:57

Jak już wcześniej pisałem u mnie nie ma powrotu do pewnych rozwiązań.

Pedały zatrzaskowe o takie -już dawno u ludzi.
Pedały SPD i platforma 2015-10-27 (1).jpg

Buty do nich - o takie
Buty SPD (4).JPG

Już dawno dostały nową podeszwę i się nieźle sprawdzają z platformami.
Buty po szewcu (2).JPG

Te pól noski - założyłem i pokazałem tylko dla tego by nie było że lekceważę czyjeś porady.

Docelowo będzie coś takiego i po temacie.
http://www.ebikeserwis.pl/pedaly-xlc-ul ... ,4068,2873

Jka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

app.php/rules

Zbigniew Rybka

Postautor: Zbigniew Rybka » 2018-01-12, 10:37

Tor kolarski jest gładki i powoduje mało kontuzji, to nie szosa. A porządne wpięcie butów daje naprawdę rewelacyjne efekty - właśnie dzięki możliwości ciągnięcia pedału do góry. Lepsza szybkość, pewność ruchu (but nie ześliźnie się z pedału), odciążenie nogi pchającej. W trudniejszych warunkach - jazda pod górę - trzeba samemu spróbować, żeby docenić. Nauka trwa chwilę, a korzyści są niezaprzeczalne. W kolarce (ukradli mi w tym roku :cry: :cry:) miałem pedały i buty Look'a, w góralu mam SPD i też nie narzekam.
W. Moore .36 Bondini, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini, Alamo Rifle .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.

poeta

Postautor: poeta » 2018-01-12, 11:25

Jak ktoś spróbuje górskiej wersji Time, albo systemu Crank B to zapomina o SPD bo to dziadowstwo. Na PŚ w kolarstwie górskim na SPD jeżdżą tylko Ci co muszą(sponsor) reszta j.w. nie bez powodu

Awatar użytkownika
ben_sage

Postautor: ben_sage » 2018-01-12, 19:38

Zbigniew Rybka pisze:butów daje naprawdę rewelacyjne efekty - właśnie dzięki możliwości ciągnięcia pedału do góry..

Właśnie o to chodzi że kiedy pchasz jedną w dół drugą ciągniesz do góry to jest naprawdę super jeśli ktoś faktycznie dużo km robi.
Niekiedy bym chciał bardzo a czasami cieszę się że nie mam sporo zależy od sytuacji trasy czasem od innych czynników.
Niestety nie ma złotego środka i wszystko ma zalety i wady, nad lepszością nie ma się co rozwodzić każdy kupi coś dla siebie.

Awatar użytkownika
Spidi!

Postautor: Spidi! » 2018-01-13, 16:12

Mam pytanko w temacie, wiosna niedługo więc można pomyśleć o kupnie rowerka a chciałbym jakiegoś Crossa na 28" co bym w mieście i lesie jako tako pojechał, dylemat mam następujący - czy lepiej wybierać tradycyjną kasetę i przerzutki czy pchać się w piastę wielobiegową typu Nexus 7 lub 8?
L G S T
...jak rzeka niesie ze sobą wiele emocji, jak ziemia sól naszej matki, słowiańska dusza i wielkie serce czuje, bo ona we mnie

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator

Postautor: Michaus » 2018-01-13, 23:17

Nexus to raczej rozwiązanie do rowerów miejskich, w crossach tego nie widziałem.
Myślę, że nie bez powodu stosowane są w nich tradycyjne przerzutki zamiast przekładni planetarnych. :wink:

Awatar użytkownika
Spidi!

Postautor: Spidi! » 2018-01-13, 23:45

Nexusów w crossach/trekingach jest owszem mniej aleto chyba głównie ze względu na pożądaną ilość przełożeń, mnie ciekawi czy taka przekładania jest równie wytrzymała na chwilowe obciążenie jak kaseta? Mieszkam na nizinach a jedyne górki to polodowcowe kemy więc pięćdziesięciu przełożeń nie potrzebuję :033:
Czy taki nexus8 wytrzymuje z powodzeniem stawanie na pedałach?
Czy może jednak jak się przesadzi to będzie tylko chrupnięcie i kosztowny Nexus do kosza :-/
L G S T

...jak rzeka niesie ze sobą wiele emocji, jak ziemia sól naszej matki, słowiańska dusza i wielkie serce czuje, bo ona we mnie

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator

Postautor: Michaus » 2018-01-15, 07:46

Żona ma siedmiobiegowego Nexusa w swoim rowerze, ale ona raczej nie jeździ "siłowo".
Nie umiem się wypowiedzieć, czy prędzej padnie przy brutalnym traktowaniu niż tradycyjne rozwiązanie.
Wiem natomiast, że ewentualna naprawa będzie trudniejsza, bo mechanizm bardziej skomplikowany i nie każdy sobie z tym poradzi.

Z dziwniejszych wynalazków jakimi jeździłem, to połączenie kasety i trzybiegowej przekładni planetarnej oraz dwunastobiegowa przekładnia planetarna, która wyglądała jak od motoroweru.
Miałem kiedyś rower z trzybiegowym Nexusem, napędzany wałem. Stawanie na pedałach mu nie zaszkodziło.

GHOSTek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: GHOSTek » 2018-02-05, 02:44

Spidi! pisze:Mam pytanko w temacie, wiosna niedługo więc można pomyśleć o kupnie rowerka a chciałbym jakiegoś Crossa na 28" co bym w mieście i lesie jako tako pojechał, dylemat mam następujący - czy lepiej wybierać tradycyjną kasetę i przerzutki czy pchać się w piastę wielobiegową typu Nexus 7 lub 8?

Mam rower miejski. Gazelle z Nexusem 8
Traktuje go bardziej jako turystyka, trasa 120km w 5h nie stanowi dla niego problemu. W sezonie zrobiłem nim 1200km i zero zaglądania, regulowania. I na pedalo się też stanie. Mam go od nowości 3lata i zero zaglądania. .
Zaleta- bezszelestna praca. Ale w crossie...
HW 97K mDOT 4-16x42 AO

lola290
Zbanowany
Zbanowany
Grupa: Zbanowany

Postautor: lola290 » 2018-02-19, 10:56

wiem ze to moze glupie pytanie i cos takiego nie istnieje ale .. czy sa jakies dobre opony do rowerow na zime? takie na snieg

Wróć do „Pozatematyczny”