Karabin SWT-40 7,62x54R

Moderator: Moderatorzy WBP

Phouty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 06 września 2012, 23:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Druga strona stawu
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Phouty »

Replikę tego klucza można kupić w rozsądnej cenie.
Mają oni zresztą w sprzedaży dużo drobnych części zapasowych na składzie.
Nigdy tego nie sprawdzałem i nie wiem czy wysyłają do Polski.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
prokowal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 00:53
Tematy: 0
Lokalizacja: 1.SKS Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: prokowal »

Dzięki za namiar. Oferta sklepu niesamowita, szkoda tylko, że półki okropnie puste :cry:
5,6×15R-7,62x25-7,62x38R-9x18-9x19-9x20R-9x29R-9×32R-10,9×33R-11,43×23 # 5,56×45-6,5x55-7,5x55-7,62x39-7,62x51-7,62x54R-7,7X56R-8x57 # 12ga
Phouty
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 06 września 2012, 23:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Druga strona stawu
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Phouty »

Rzeczywiście! Jak po huraganie! Wymiotło im prawie wszystko! :shock:
Ale warto ich sprawdzać od czasu do czasu, bo niespodziewanie mają dobre oferty, jak im coś wpadnie w ręce z "zapomnianych magazynów". Wszystko niestety się rozchodzi w ciągu kilku dni! Duży popyt.
No good deed goes unpunished.
Μολων λαβε
Michał81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2012, 20:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Pd-Wsch
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Michał81 »

Mała korekta odnośnie nastaw regulatora gazowego w mojej SWT, źle je opisałem, powinno być:1,7-1,5 przy S&B , 1,3-1,2 przy stalowych łuskach, 1,1 zacięcia. Dziś to dopiero zauważyłem, przepraszam.
slawuta5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 12 maja 2009, 19:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: slawuta5 »

Phouty pisze:Rzeczywiście! Jak po huraganie! Wymiotło im prawie wszystko! :shock:
Ale warto ich sprawdzać od czasu do czasu, bo niespodziewanie mają dobre oferty, jak im coś wpadnie w ręce z "zapomnianych magazynów". Wszystko niestety się rozchodzi w ciągu kilku dni! Duży popyt.
Oferta czeskiej firmy Zeleny Sport nie tak bogata, ale podstawowe części zapasowe są w ciągłej sprzedaży a i koszt wysyłki mniejszy. Kolby zdarzają się na Allegro i to w bardziej przystępnych cenach. Dla mojej swietki mam kompletne urządzenie uderzeniowo-spustowe(wykopek, ale stan idealny), dokupiłem zestaw sprężyn powrotnych, regulator i króciec gazowy i tego w zupełności wystarczy.
Odnośnie nastaw regulatora: SWT-40 pierwotnie była tworzona i fabrycznie regulowana pod pocisk ŁPS, a wojskowy demobil na naszym rynku posiada właśnie taką kulkę, ale strzelanie nabojem z pociskiem ciężkim też odbywa się bez problemów. Na kilka tysięcy strzałów miałem tylko dwa razy zerwane denka łusek.
Awatar użytkownika
prokowal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 00:53
Tematy: 0
Lokalizacja: 1.SKS Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: prokowal »

A mi właśnie dzisiaj kurier przywiózł paczkę z Niemiec :-D z nowymi nabytkami. Na pierwszy rzut oka stan SWT bardzo dobry. Opuncowana, jakby każdy przechodzący obok nabił swój znak. Niestety nie jestem dzisiaj czasowo w stanie jej rozebrać i poddać generalnemu przeglądowi i czyszczeniu. O postrzelaniu to mogę pomarzyć dopiero w przyszłym tygodniu :cry:. Zdam relację.
Obrazek
5,6×15R-7,62x25-7,62x38R-9x18-9x19-9x20R-9x29R-9×32R-10,9×33R-11,43×23 # 5,56×45-6,5x55-7,5x55-7,62x39-7,62x51-7,62x54R-7,7X56R-8x57 # 12ga
Michał81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2012, 20:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Pd-Wsch
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Michał81 »

Ślad po rowkach Revellego: z lewej stalowa łuska Barnaul, a z prawej mosiężna S&B

Obrazek
Michał81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2012, 20:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Pd-Wsch
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Michał81 »

Panowie i jak tam Wasze Swietki?? Moja po wdrożeniu w życie kilku cennych rad, przeczytaniu instrukcji, rozłożeniu, przeczyszczeniu, wyregulowaniu i wystrzeleniu około 100 szt amunicji zaczęła działać prawie jak szwajcarski zegarek. Na chwilę obecną ma już około 400 strzałów na liczniku. Odnośnie zacięć- częstym ich powodem jest odcięcie przepływu gazów przez przetyczkę (czy coś takiego- zwał jak zwał) znajdującą się pomiędzy lufą a zaworem gazowym. Ona potrafi przesunąć się nawet podczas strzelania. U mnie tak było, a ja szukałem powodów zacięć wszędzie tylko nie tam, pomógł mi doświadczony strzelec. Teraz ta przetyczka, pewnie przez nagar, ani drgnie ;laughing: i właściwie nie ma zacięć zarówno na amunicji myśliwskiej jak i wojskowej oraz przy różnych nastawach zaworu gazowego, było tylko kilkanascie fajek, ale to się nie liczy :) co to kilkanascie fajek na kilkaset strzałów.
slawuta5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 12 maja 2009, 19:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: slawuta5 »

Nic - tylko pogratulować koledze. Klin, który blokuje nasadkę na lufie, warto dopasować albo dorobić nowy u rusznikarza. Moja Pani fajkowała tylko raz - wymieniłem króciec gazowy na nowy, zrobiony ze stali nierdzewnej, po czym od razu wróciłem do oryginalnego. Życzę dobrych strzałów.
hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: hubertg »

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem SWT-40. Produkcja z Tuły, 1940 rok.
Potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu bić.

Gwiazda - produkcja w Tule
Przekreślony kwadrat - renowacja, chyba w latach 50-tych, podobny jest na prawej stronie kolby,

Obrazek

Czy ktoś potrafi rozszyfrować inne punce.

sSe w kole - ?????
DE11UA - ?????
i pozostałe

Numery na lufie i kolbie zgodne,
Zamek i suwadło oliwkowe (remont), numery są, ale nie "bite" tylko naniesione chyba jakims urządzeniem grawerskim po "oksydowaniu" tych elementów.

Ogólny stan zewnętrzny i wewnętrzny bardzo dobry, nie widać oznak zużycia, lufa ok, osada z minimalnymi uszkodzeniami (bez znaczenia).
Po wystrzeleniu ok 60 pocisków mogę powiedzieć, że mechanika działa bez zarzutu, skupienia nie sprawdzę na strzelnicy pistoletowej, 25m :) , to musi poczekać.

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Będę wdzięczny za namiary na sklepy z akcesoriami do SWT w Polsce.
Michał81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2012, 20:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Pd-Wsch
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Michał81 »

Gratuluję nabycia tej wspaniałej broni. U mnie zamek i suwadło są rudo-śliwkowe. Numery, o których pisałeś są naniesione elektropisem. Jeśli chodzi o akcesoria to raczej pozostaje internet, inni użytkownicy tej broni, grupy rekonstrukcyjne, czasem coś znajdziesz w jakimś sklepie z bronią, ale to raczej jest dziełem przypadku, możesz popytać w SaguaroMike lub w DHAREL-U http://www.katalog.arelmilitary.pl/ .
hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: hubertg »

Właśnie w DHAREL-U kupiłem ten karabin, jak ktoś jest zainteresowany to mają w rozsądnej cenie polską amunicję:
7,62x54R w łódkach, pocisk lekki (puszki po 300szt.), strzelanie z tej amunicji to sama przyjemność w porównaniu z ciężką amunicją przeznaczoną do pk,

7,62x25 (puszki po 1260szt), typowo pistoletowa, na mojej TT czuję ogromną różnicę w stosunku do ostatniej partii jaką kupowałem, była to mocna, rosyjska amunicja do pm.

7,62x39 też puszki, ale tego nie kupowałem,


Na razie nie potrzebuję części zamiennych do SWT, ale lubię mieć zapasy na przyszłość.

Czytałem, że tego śliwkowego/oliwkowego koloru z zamka i suwadła można pozbyć się za pomocą środków typu Ace, Cilit, itp., może ktoś już tego próbował?
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 266
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: APS »

hubertg pisze: Czytałem, że tego śliwkowego/oliwkowego koloru z zamka i suwadła można pozbyć się za pomocą środków typu Ace, Cilit, itp., może ktoś już tego próbował?
Jeżeli strzelasz z puszek to pamiętaj że ta amunicja jest mocno korozyjna. Śliwkowa powłoka to zawsze jakieś zabezpieczenie. Mam porównanie pomiędzy SKS który ma białe suwadło i zamek vs. śliwkowe właśnie SWT - SKS po kilku godzinach od strzelania na wilgotnej strzelnicy jest gorszy do doczyszczenia (jeżeli chodzi o suwadło/zamek).
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

hubertg pisze: w porównaniu z ciężką amunicją przeznaczoną do pk,
Do PK należy stosować amunicję lekką. Oczywiście mozna strzelać też z ciężkiej, ale np celownik jest wyskalowany do lekkiej.
Ostatnią bronią przystosowaną do cięzkiej był SG-43 z rodzinką.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
Michał81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2012, 20:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Pd-Wsch
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Michał81 »

Kolego hubertg, możesz zdradzić w jakiej cenie widziałeś tą łódkowaną mosinowską amunicję w Dharelu?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”