Walther p99 antystress

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jareknr1 »

Kwestia gustu ale HK P30 jak rozumiem to podobna koncepcja chwytu (i generalnie bryla pistoletu) a drozszy od P99.

O Springfieldach i innych cudach co koledzy doardzaja to tez troche nie ten temat.
Czlowiek zadal pytanie czy z P99 wystrzela 90 pkt i odpowiedz jest bez problemu jesli bedzie to wersja QA (przy antystresie tez sie da ale potrzeba wiecej treningu).

To ze na swiecie sa inne modele zdatne do konkurencji PCZ od Taurusow po CZ albo ze w ogole to mozna kupic sobie Desert Eagle to wszystko prawda ale P99 jest na ich tle tani, bardziej elegancki, swietnie lezy w dloni i spelnia parametry jakie postawil autor watku. Jego "bezposrednia" konkurencja na naszym rynku to moim zdaniem Glock i CZ i nie przez przypadek takie propozycje tu padly. A od nich jest lepszy do normalnego uzytkowania ze wzgledu na chwyt, co sie przeklada na precyzje, wyglad (rzecz gustu ale doceniany przez filmowcow:-) no i cene oczywiscie.
Doskonale pasuje do rekreacyjnego i precyzyjnego strzelania w grupie powszechnej wg przepisow PZSS a do tego lepiej dac prace ludziom w Radomiu a nie jakims czeskim dekownikom, austriackim kryptofaszystom czy amerykanskim imperialistom:-)

Dlugosc lufy to fajna rzecz ale nie tak istotna jakby sie wydawalo. Nawet walthery do strzelan precyzyjnych w kalibrze 0,32 z "rzezbiona" sportowa rekojescia maja identycznej dlugosci lufe jak P99 (4 cale) i na 25 metrow najwyrazniej to nie ten parametr przesadza o celnosci. Jesli zas chodzi o chwyt, dlugosc linii celowania i regulacje przyrzadow nic nie mozna P99 zarzucic. Muszke jak kto chce moze sobie wymienic na te swiatlowodowa na bajerze ale do uzyskania 90 pkt nie jest to potrzebne.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

W sumie za Waltherem przemawia cena,wygląd i .... orzełek :) Fajnie mieć pistol polskiej produkcji.
Jedynym moim zdaniem minusem to twardy spust. Prawie 4 kg....sporo. Jeśli by dało się w jakiś sposób zmiękczyć spust w modelu QA to pewnie ten pistolet bym wybrał:)
Jareknr1 Dzięki za propozycję postrzelania ! Bardzo chętnie bym skorzystał jeśli znajdziesz trochę czasu :)
Pozdrawiam !
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
seBOOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 18 czerwca 2005, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Śrem Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: seBOOL »

Panowie 90/100 to i się uda zrobić z procy.... Jak tu napisano, kwestia treningu.
Tylko jest małe ale ,czy da się to robić za każdym razem ? Czy to tylko zawsze będzie
da się strzelić 90/100 z P99 bo rzeczywiście widziałem że się udaje ale to
tylko się udaje ! Zdarzało mi się sędziować Pcz i z P99 zresztą byłego mojego :)
jeden gość strzelał regularnie pow. 80/100 z tym ze przekroczyć to magiczne 90 zdarzało
mu się rzadko i to na pewno nie w każdej serii !!!.NA zawodach nie strzelamy kilku tarcz
i nie wybieramy tej jednej w której jest najwięcej pkt.Oceniane są wszystkie !
Ale nie można zarzucić P99 potencjału.To naprawdę dobra broń.Wygodna i ze świetnym spustem.
Gdyby nie to że potrzebowałem kasy na "tarczówkę" to do dziś miałbym w szafie 8-)
Bardzo lubiłem z strzelać z P99 zwłaszcza jeśli to była zabawa.Do tarczy nie nauczyłem
się z niego strzelać choć wystrzeliłem spooooro naboi z P99 do papieru.
Więc jeśli pytanie brzmi czy się da strzelić 90/100 z P99 to odpowiedź brzmi
jasne ze się da tylko że jeśli ktoś zadaje takie pytanie to znaczy ze myśli
o strzelaniu na wynik a tu moim zdaniem to nie jest dobry wybór.
Cena ,wygląd i orzełek to nie wszystko :P nie przez przypadek tarczówki wyglądają
raczej jak protezy :P one nie mają być fajne one mają pozwalać na oddanie precyzyjnego strzału za każdym razem w każdej serii.
Ale jeśli kolega @jacek2511 nie myśli w wygrywaniu zawodów lub bycia w czołówce
choćby w swoim klubie ,czy tak zwanej grupie powszechnej...
A zawody to pyszna metoda na spędzenie czasu to jak najbardziej polecam P99.
Niedroga i świetna broń 8-)

Nie mniej jednak skorzystaj z zaproszenia i postrzelaj 8-) wszystko wyjdzie w praniu :)
I. Regulamin ogólny
d) umieścić własną sygnaturę tekstową bądź graficzną w podpisie, o maksymalnej, łącznej wielkości odpowiadającej 3 linijkom tekstu, w tym link do strony hobbystycznej (niekomercyjnej),
Awatar użytkownika
WRB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 02 lutego 2011, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: z Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WRB »

Może i P30 ma lepszy chwyt, ale porównanie HK do Walthera, to jak porównanie VW do Mercedesa, gdzie P99 to VW.
Ale P99 tak świetnie leży w dłoni, że nie ma ochoty się go wypuszczać :-D
Mam P99 QA i jestem z niego zadowolony, z modyfikacji jakie wykonałem, to wymieniłem sprężynę iglicy na glockowską, chodzi trochę lżej.
Przyjaciół miej blisko siebie a wrogów jeszcze bliżej ...
___
P99; KBK AKS;
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jareknr1 »

WRB, ten patent z Glockowska sprezyna od razu zastosowales czy dopiero po dotarciu calosci?
Moj P99 QA ma dopiero kilkaset strzalow i jest wyraznie mniej dotarty niz te ktorych uzywalem w klubie wiec sie zastanawiam czy zaczynac od razu od modyfikacji jak sie jeszcze nie rozkrecil czy poczekac.. Tak czy inaczej moge stwierdzic ze po prostu czy to ze swojego czy z klubowch Waltherow uzyskuje zawsze (a nie jak sie uda) wynik pare punktow lepszy niz z innych Glockow czy CZtek a nie jestem wybitnym strzelcem pistoletowym bo glownie bron dluga mnie zajmuje. Cos wiec w tym P99 musi byc :). A jesli ktos uwaza ze tarczowki sa celniejsze to oczywiscie ma racje ale wtedy to i kaliber lepiej zmienic na 0.32 i powaznie rozwazyc rewolwer WC :P


Jacek, wstepnie proponuje Rembertow (bo nie ma co wachac smrodu w tunelach jak ma byc ladna pogoda) w najblizsza sobote. Tylko musisz miec swoja czerwona ksiazeczke Mao bo sie tam ostatnio porobili strasznie drazliwi i np kumpel, ktorego ze soba zabralem dla towarzystwa, musial po nia wracac do domu choc zadnego swojego sprzetu nie mial, a tylko z moimi pojechalismy...w dodatku teksty przy tym padaly jak z ligi przeciwnikow broni palnej a nie od obslugi obiektu, ktory z nas zyje. Taki swojski sposob upowszechniania sportow strzeleckich:-)
Szczegoly wizyty ustalimy na priva jak sie odezwiesz.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Jareknr1 posłałem PW . A co do Rembertowa to też mam takie zdanie , że od jakiegoś czasu panowie tam pracujący zrobili się baaaaardzo akuratni :)
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
WRB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 02 lutego 2011, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: z Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WRB »

Sprężynę wymieniłem po około 300, może 400 pestkach.
Strasznie mnie irytował spust, po pierwsze wrażenie, że w mechanizmie spustowym jest "piasek" brakowało mu płynności ruchu, tylko takie jakby mikro skoki wykonywał.
Popytałem tu i tam i okazało się, że to nie tylko ja tak mam, po prostu musi się wyrobić. No i się wyrobił, a po drugie twardy i długi spust.
Po wymianie sprężyny, jest trochę lżej, teraz (ok 2500 sztuk amunicji) wszystko pracuje elegancko.

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=10 ... t=#1041231
Przyjaciół miej blisko siebie a wrogów jeszcze bliżej ...
___
P99; KBK AKS;
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jareknr1 »

Ok dzieki za info.
Jesli mowisz ze po 2500 sie wyrabia, to faktycznie mozna rozwazyc wymiene wczesniej bo oryginal ma troche takie objawy jak piszesz. Rozumiem, ze to ma byc sprezyna od Glocka 17?

Moj ma raptem ze 100 strzalow oddane (od nowosci), bo rzadko z niego strzelam ale jakos sie zdarzylem przyzwyczaic i te 90 pkt o ktorych tu byla mowa daje robic. Jak wymienie sprezyne i sie jeszcze polepszy to moze i sprobuje pojachac na te ogolnopolskie zawody, co ktos tu pisal ze jak sie ma po 80 pkt to sie je wygrywa:-)

Z ciekawostek to zrobilismy dzis eksperyment na 100m (w tym przypadku z oparciem reki o lawke) i daje sie z Walthera P 99 centralnie trafic w tarcze na linii 10-tki. Tylko nad wysokoscia trzeba popracowac zeby wchodzilo w czarne pole. Jak sie celuje w gore czarnego to wchodzi pod nim w 4-ke, wiec pewnie drugie tyle trzeba wziac poprawki co by z tego dystansu tez 90 pkt robic:-)

Ja jestem zadowolony z tego modelu i z czystym sumieniem wszystkim polecam.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

Dzięki uprzejmości kol. Jareknr1 miałem okazję postrzelać z jego Walthera :) Pistolet ładny i składny , dobrze leży w dłoni, jedynie spust mógłby być bardziej miękki. Nie przeszkadzało to jednak Jarkowi spokojnie strzelać na 25 m w okolicy 90 pkt ! Czyli jednak da się z tego pistoletu zrobić dobry wynik !
A szokiem dla mnie był strzał ze 100 m w „4” na tarczy karabinowej ! Szacunek dla strzelca i pistoletu !
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
WRB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 02 lutego 2011, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: z Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WRB »

Jareknr1 pisze:Ok dzieki za info.
Jesli mowisz ze po 2500 sie wyrabia, to faktycznie mozna rozwazyc wymiene wczesniej bo oryginal ma troche takie objawy jak piszesz. Rozumiem, ze to ma byc sprezyna od Glocka 17?

Moj ma raptem ze 100 strzalow oddane (od nowosci), bo rzadko z niego strzelam ale jakos sie zdarzylem przyzwyczaic i te 90 pkt o ktorych tu byla mowa daje robic. Jak wymienie sprezyne i sie jeszcze polepszy to moze i sprobuje pojachac na te ogolnopolskie zawody, co ktos tu pisal ze jak sie ma po 80 pkt to sie je wygrywa:-)

Zwykła sprężyna od glocka. Kupiłem w tym sklepie.
http://www.4shooter.com/sprezyna-iglicy ... n-3-4.html
Jest jeszcze opcja, żeby oryginalna skrócić o kilka zwojów. Miałem tak zrobić, ale nie pamiętam gdzie ją schowałem. Jak znajdę to skrócę i zobaczymy co będzie.
Przyjaciół miej blisko siebie a wrogów jeszcze bliżej ...
___
P99; KBK AKS;
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jareknr1 »

Dzieki wielkie!

Akurat do tego sklepu mam pare minut spacerem, wiec jak tylko znajde chwile czasu nabede gadzet i wykonam zabieg ulepszajacy :-D

To forum sie jednak przydaje :)
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
kominiarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 09:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kominiarz »

jak efekty skrócenia?
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jareknr1 »

W porzadku. Zniknely "mikrozahamowania" spustu. Rozpisalem sie szerzej na watku P99 vs Glock wiec nie bede powtarzal ale na prawde warto skrocic lub wymienic na glockowska.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
akagi66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 26 sierpnia 2013, 19:37
Tematy: 0
Lokalizacja: z nienacka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: akagi66 »

może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica między wersjami walthera QA a AS ? Próbuje się doczytać ale chyba za mało wiem na ten temat :-) Może być na priv...
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arturo111 »

Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”