CZ 75 SP-01 SHADOW

Moderator: Moderatorzy WBP

blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: blair7 »

Z tymi szczerbinami też jest różnie, moją opierała się każdemu młotkowi. Poszła dopiero za pomocą urządzenia z czajna, ale nieco lepiej wykonanego niż to co kolega wyżej pokazał. Po demontażu podszlifowalem ja, żeby w przyszłości było łatwiej.
Awatar użytkownika
marcinez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 22 października 2016, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: marcinez »

Poproszę o namiary na te urządzenie lub podpowiedź jak go szukać :P
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: antjacek »

marcinez pisze:Poproszę o namiary na te urządzenie lub podpowiedź jak go szukać :P
Kolega takie ma i pewnie by zrobił. miejsce Wielkopolska
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: antjacek »

Co do wyliczeń jaka muszka będzie pasował to może ktoś jest bardziej biegły w matematyce i podpowie ile trzeba podnieść muszkę żeby na 25 m punkt strzału podnieść o 15 cm.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: blair7 »

marcinez pisze:Poproszę o namiary na te urządzenie lub podpowiedź jak go szukać :P
Ja kupiłem TO i dało radę
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: blair7 »

antjacek pisze:Co do wyliczeń jaka muszka będzie pasował to może ktoś jest bardziej biegły w matematyce i podpowie ile trzeba podnieść muszkę żeby na 25 m punkt strzału podnieść o 15 cm.
Kilka stron wcześniej, dokładnie 14 strona, kolega @eppa wyjaśnil to łopatologicznie
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: antjacek »

blair7 pisze:
antjacek pisze:Co do wyliczeń jaka muszka będzie pasował to może ktoś jest bardziej biegły w matematyce i podpowie ile trzeba podnieść muszkę żeby na 25 m punkt strzału podnieść o 15 cm.
Kilka stron wcześniej, dokładnie 14 strona, kolega @eppa wyjaśnil to łopatologicznie
Miałeś rację na 14 stronie znalazłem swoje rozwiązanie. Bardzo dziękuję. Czytałem cały wątek i nawet myślałem że ze zrozumieniem ale jak widać postrzeganie świata jest zawodne i zapomniałem że kolega tak ładnie to wyłuszczył.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
Awatar użytkownika
260Remington
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 30 stycznia 2016, 23:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: 260Remington »

Od niedawna jestem posiadaczem CZ 75 SP-01 SHADOW. Pistolet kupiłem głównie do amatorskiego strzelania do tarczy. Wiem, że jeszcze sporo czasu minie nim wykorzystam potencjał pistoletu. Na razie strzelałem tylko z S&B 115gr i 140gr. Cięższy pocisk wykazywał lepsze skupienie i mniejszy odrzut/podrzut broni. Chciałem zapytać z jakiej amunicji osiągaliście najlepsze wyniki na tarczy? Ile wynosi Wasz najlepszy wynik z tej broni, szczególnie ciekawią mnie rezultaty osiągane z jednej ręki. Czy pistolet jest w stanie osiągnąć lepsze skupienie z amunicji sklepowej (pomijam elaboracje) niż to na dołączonej karcie ze strzelania w fabryce?
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: DaimonWawa »

U mnie dobrze sprawowalo się S&B 115gr. Na 25m byłem w stanie wystrzelać ponad 90/100. Więcej zdarzało mi się tylko z Walthera GSP I Rugera MK IV .22lr. Wymagalo to ode mnie dosc regularnego strzelania. W obu wypadkach nie próbowałem podpórek/imadeł ale na pewno byłoby lepiej.

Celność broni (poza strzelcem) sprowadza się do dopasowania amunicji i powtarzalności układu lufa-celownik. W wypadku "typowych" pistoletów ważna jest więc powtarzalność ryglowania lufy-zamek. Luzy zamek-szkielet nie mają już az takiego znaczenia (a sporo osób na to się patrzy przy zakupie pistoletu). Nie bez powodu zresztą pistolety wyczynowe mają kompletnie nieruchomy układ lufy i przyrządów celowniczych (jak np Walther GSP)
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: Old Cadet »

90/100 w części dokładnej 25Pcz oburącz, to żaden wynik, nawet nie z wyczynowego pistoletu. Jak byłem młody i trenowałem, to strzelałem regularnie ponad 90 z CZ 85 Combat.
A mój pistolet, gdy mu nie przeszkadzałem (czyli z podstawki do przystrzeliwania) i z dobrze dobranej amunicji regularnie robił skupienia w granicach 5-6 cm, czyli jakieś 98-100 pkt.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: DaimonWawa »

Kolega się spytał to mu odpisałem, gdzie niby pisałem że mój wynik był super? Jakbym miał "super" wyniki to bym na olimpiady jeździł ;)

No a ty to pewnie z shadowki byś strzelał 105/100 i to stojąc tyłem do tarczy, a gdybyś jej nie przeszkadzał to by pewnie jeszcze sama jeździła na zawody :D

Rzadko się udzielam ale za każdym razem taka żenada zamiast jakiejś sensownej dyskusji...
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: Old Cadet »

Z Shadow strzelałbym zapewne bardzo podobnie do tego co strzelałem z 85 Combat, bo moje błędy byłyby podobne.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: blair7 »

260Remington pisze:Od niedawna jestem posiadaczem CZ 75 SP-01 SHADOW. Pistolet kupiłem głównie do amatorskiego strzelania do tarczy. Wiem, że jeszcze sporo czasu minie nim wykorzystam potencjał pistoletu. Na razie strzelałem tylko z S&B 115gr i 140gr. Cięższy pocisk wykazywał lepsze skupienie i mniejszy odrzut/podrzut broni. Chciałem zapytać z jakiej amunicji osiągaliście najlepsze wyniki na tarczy? Ile wynosi Wasz najlepszy wynik z tej broni, szczególnie ciekawią mnie rezultaty osiągane z jednej ręki. Czy pistolet jest w stanie osiągnąć lepsze skupienie z amunicji sklepowej (pomijam elaboracje) niż to na dołączonej karcie ze strzelania w fabryce?
To co jest dołączone do pistoletu (tarcza z przestrzegania w fabryce) to jakaś fikcja. Mój walił 15 cm lewo, a wg fabrycznego przestrzegania przyrządy były ustawione dobrze. Zawsze strzelałem z 147 gr ale doszedłem do wniosku że są zbyt wolne, aby celnie strzelać dalekie cele (ipsc) teraz strzelam z 136gr a znajomi 124 no i jeden jest w czołówce tegorocznej listy
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: Dexter »

Kolega się spytał to mu odpisałem, gdzie niby pisałem że mój wynik był super? Jakbym miał "super" wyniki to bym na olimpiady jeździł ;)
Chodzi o to, że fakt iż Ty robiłeś w okresie dobrej swojej formy 90/100 nie mówi absolutnie nic o pistolecie...

W okresie kiedy ja byłem w najwyższej formie jak chodzi o pistolet (bardzo dawno temu :D) to na pewno nie wskoczył bym powyżej 85. Znajdzie się bardzo wiele osób, które mogą podać, że robiły po 65/100. żadna z tych informacji nie mówi absolutnie nic o pistolecie, żadna z tych informacji nie stanowi odpowiedzi na zadane pytanie. Tylko o to chodzi. Nie o to, czy jesteś dobrym/złym strzelcem a mój starszy brat jest silniejszy niż Twój. Nie obrażaj się.
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 75 SP-01 SHADOW

Post autor: DaimonWawa »

Dexter pisze:żadna z tych informacji nie stanowi odpowiedzi na zadane pytanie
Czyżby? Kolega się pytał "Ile wynosi Wasz najlepszy wynik z tej broni, (...)"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”