Proarms PAR mk3

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Matheose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 05 listopada 2010, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Proarms PAR mk3

Post autor: Matheose »

Witam

Temat dotyczył poprzednio Astra Arms, z którego to producenta jednak zrezygnowałem.
Aby nie zaśmiecać, edytowałem poprzedni post. Ale do rzeczy.

Oglądałem i macałem dziś ten karabinek, wydaje się ok. Jakie macie z nim doświadczenia?
Czy ktoś wystrzelał z niego odpowiednią ilość amunicji, aby stwierdzić jego niezawodność, ewentualnie awaryjność?

Pozdrawiam i czekam na opinie!
Mateusz
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2012, 14:14 przez Matheose, łącznie zmieniany 1 raz.
Dynamika.
Awatar użytkownika
adi-000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 15 września 2008, 12:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adi-000 »

W shargu chyba coś mieli.
Zadzwoń podjedziesz i pomacasz.
Awatar użytkownika
Matheose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 05 listopada 2010, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Matheose »

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem PAR mk3 :-)

Po wystrzeleniu 134 strzałów mogę wstępnie powiedzieć, że na dystansie 50 m sprawuje się wzorowo.
Na razie testowałem go tylko na amunicji Federal American Eagle i S&B.
Z wystrzelonych 109 Federali miałem tylko jedno zacięcie i to z mojej winy. Z 25 S&B aż 5... i raczej nie każde przeze mnie.
Może to kwestia regulatora gazowego, nie wiem. W każdym razie w poniedziałek przestrzelam jeszcze Hornady i może coś jeszcze :-)
Czy jakiś właściciel mk3 (jeżeli na forum jest taki) może podzielić się ze mną swoimi wrażeniami i radami? Co do amunicji itp :-)

Pozdrawiam!
Dynamika.
jager79
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jager79 »

czy wiadomo ile kosztuje taki karabin u nas?
Klocek 9mm
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

Matheose pisze:Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem PAR mk3 :-)

Po wystrzeleniu 134 strzałów mogę wstępnie powiedzieć, że na dystansie 50 m sprawuje się wzorowo.
Na razie testowałem go tylko na amunicji Federal American Eagle i S&B.
Z wystrzelonych 109 Federali miałem tylko jedno zacięcie i to z mojej winy. Z 25 S&B aż 5... i raczej nie każde przeze mnie.

[...]

Pozdrawiam!
Czekaj, dla Ciebie broń która na 134 strzały zacina się 6 razy, działa wzorowo?
Czy może ja coś źle zrozumiałem.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: noel »

jager79 pisze:czy wiadomo ile kosztuje taki karabin u nas?
wiadomo: proarms - satori
Awatar użytkownika
Matheose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 05 listopada 2010, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Matheose »

Pawel@idpa pisze:
Matheose pisze:Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem PAR mk3 :-)

Po wystrzeleniu 134 strzałów mogę wstępnie powiedzieć, że na dystansie 50 m sprawuje się wzorowo.
Na razie testowałem go tylko na amunicji Federal American Eagle i S&B.
Z wystrzelonych 109 Federali miałem tylko jedno zacięcie i to z mojej winy. Z 25 S&B aż 5... i raczej nie każde przeze mnie.

[...]

Pozdrawiam!

Czekaj, dla Ciebie broń która na 134 strzały zacina się 6 razy, działa wzorowo?
Czy może ja coś źle zrozumiałem.
Tak, jak napisałem wcześniej - pięć zacięć było z mojej winy (nieodpowiednio dobrane ustawienie regulatora gazowego w stosunku do amunicji). Cała piątka miała miejsce w trakcie 25 pierwszych strzałów.
Jak już pokręciłem odpowiednio regulatorem, to przez kolejne 109 strzałów było jedno zacięcie.

Pozdrawiam!
Dynamika.
Lachim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 05 stycznia 2005, 22:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lachim »

Kupiłem Para w październiku tego roku w Kalibrze pierwsze strzelanie zacięcie co strzał oddany do naprawy na gwarancji nie powiem szybko poszło po tygodniu dostałem broń z powrotem. Wystrzelone na dwudniowym szkoleniu około 700 kulek zero zacięć - wielka radość.
Następne strzelanie w listopadzie sieję po całej tarczy na 100m - przyczyna luz na połączeniu lufy z komorą . Ponownie do Kalibra 29 listopada myślałem że dokręcą i będzie dobrze tu niespodzianka lufy nie idzie dokręcić . Broń ma pojechać do Czech do naprawy .
Żądam zwrotu pieniędzy ponieważ jak dla mnie dwie tak poważne awarie w tak krótkim czasie dyskwalifikują broń.
Zresztą wiem że awarie były nie tylko w moim egzemplarzu.
Czekam miesiąc - nikt się do mnie nie odezwał.
Wystosowałem pismo z żądaniami zwrotu gotówki i po jakimś tygodniu zadzwoniłem ( firma kaliber przez ten czas ani razu się ze mną nie skontaktowała)
Zwrócono mi pieniądze w tym tygodniu.
W efekcie 3 miesiące zamrożonych pieniędzy wydatki na dojazd do Warszawy , a także do Łodzi (w celu rejestracji), trochę zmarnowanej amunicji i trochę włożonych pieniędzy na różny szpej do niego.,strzelanie z broni uprzejmych :-D kolegów (dzięki).
No i czeka mnie ponowne szukanie broni wyjazdy po jej zakup.
Pawel@idpa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 677
Rejestracja: 13 lipca 2011, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pawel@idpa »

Z tego co wiem nie jesteś jedyny. Ale to niech się założyciel wątku już wypowie.
Awatar użytkownika
Matheose
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 05 listopada 2010, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Matheose »

Ja pozbyłem się ProArmsa. Pierwszy karabin się zacinał, drugi po prostu się zepsuł...
Kupiłem MRa i tyle ;-)
Dynamika.
Volver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 09 marca 2009, 16:22
Tematy: 5
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Volver »

Moi koledzy też mieli potężne problemy z Parem w układzie DI. Zacięcia za zacięciami (karabin przechodził z rak do rąk). Po dołożeniu kupy pieniędzy, czasu i wyjazdów do Czech, działa. Ale z mojej perspektywy to już podejrzane co do jakości wyrobu-w tym opisanym przypadku winna była niechlujna obróbka rygli w zamku. Kupiłem sobie Schmeissera DI M5 w Satori 24 i jestem super zadowolony. Przy okazji polecam Hornady Steel match 55 gr-u mnie daje skupienie 1 MOA z budżetowej optyki lub z EOtecha.
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proarms PAR mk3

Post autor: Hornet_AW »

Odkopię temat, ktoś nabył może w tym roku, może coś poprawili i działa lepiej ??? Zdaje się że pojawiła się wersja 2 nazywa się SPARTAN !
radar96
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 12 marca 2016, 22:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proarms PAR mk3

Post autor: radar96 »

Witam ! Też jestem zainteresowany jakimiś świeżymi informacjami na temat PAR MK3
pliczner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proarms PAR mk3

Post autor: pliczner »

Mam PAR Mk3 wersja z lufą 16,75 i najdłuższym chwytem KeyMod. Miałem z nim drobne problemy. Ale producent stanął na wysokości zadania i zaprosił mnie nawet do siebie, gdzie szybko i profesjonalnie zajął się problemem. W każdym razie - problemem był buffer, który akurat nie jest ich produktem. Poza tą przypadłością, która pojawiła się po paruset strzałach, nie było nic, do czego można by się przyczepić. W każdym razie - PAR jest bronią wykonaną na naprawdę wysokim poziomie. Wszystko spasowane idealnie. Pod kątem jakości, bije na głowę inne AR'y w tym przedziale cenowym, a do tego to jest tłokowiec. Trudno się do czegoś przyczepić. No może do tego, że jest na tle standardowych AR'ów zdecydowanie cięższy, ale to zasługa ciężkiej lufy Lothar-Walther - dzięki której jest bardzo celny. U siebie wymieniłem oczywiście spust i kompensator.

Spartan różni się w głównej mierze tym, że nie ma tam nastawnego regulatora gazowego. Inne ma chwyt, kolbę.
warzone
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 16 października 2017, 10:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proarms PAR mk3

Post autor: warzone »

Cześć, również mam wersję 2017 tyle, że z łożem o średniej długości. Potwierdzam - jakość wykonania jest bezkonkurencyjna w tej klasie cenowej. Nie jest lekki, nieco ciąży przód, zasługa lufy i tłoka. Słabą stroną (bardzo słabą) był fabryczny spust, duży opór, nierówna praca, nie pomogło polerowanie. W rezultacie zainstalowałem Geissele i jestem bardzo zadowolony :) Do tej pory zero zacięć, strzelam Barnaulem, przeszło przez niego parę setek. Można śmiało polecić, tyle że rozważając zakup należy dodać 900 zł na spust i co nieco na przyrządy (sprzedawany jest goły).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”