Przygotowanie kbk AK do strzelania nocnego na 100, 150, 200m

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
wodnikszuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 861
Rejestracja: 12 marca 2009, 20:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wodnikszuwarek »

Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. W radzieckich podręcznikach wojskowych (np. Nastawlienije po striełkowomu diełu) to oznaczenie nie występuje (pomijam pierwotną dokumentację związaną z prototypami). Zresztą w tamtych latach w ZSRR nie stosowano oznaczeń rocznikowych. Gdyby tak było, to broń winna się nazywać AK-49, albowiem to właśnie w roku 1949 została wprowadzona na uzbrojenie Armii Radzieckiej.
To co napisałeś to fakty historyczne i nazwa Ak 49 była by jak naj bardziej właściwa ,niestety popularnego kałacha nie wiadomo dlaczego ochrzczono AK 47 i chyba przyjdzie się nam z tym pogodzic :-D
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

wodnikszuwarek pisze:To co napisałeś to fakty historyczne i nazwa Ak 49 była by jak naj bardziej właściwa ,niestety popularnego kałacha nie wiadomo dlaczego ochrzczono AK 47 i chyba przyjdzie się nam z tym pogodzic :-D
A wz.35 VIS ochrzczono "Polish Radom pistol". I co? Też mamy tak pisać? Co chwila wpada tu jakiś internet commando i pyta o SVD. Można stosować angielską terminologię, wtedy gdy jest ona poprawna, ale nie zawsze tak jest. Nie można się zwariować. Sam piszę dużo po angielsku, ale mamy poprawne polskie okreslenia, nazwy, oznaczenia. To je stosujmy.

BTW Faktyczne kbkg wz. 60 (i wz. 60/72) jest oparty o komorę zamkową AK nie AKM. Ale przyrządy celownicze powinny być wymienne.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
RAFAŁ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: dolnyśląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RAFAŁ »

Teraz już raczej chyba są fluo-farbki ,najlepiej w wędkarskim zapytać .Powinny być w formie lakieru do paznokci.
Savage 10 FCP-K ,KK-150 SUHL,Brno 4
nechoda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 764
Rejestracja: 15 lutego 2004, 12:44
Tematy: 69
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nechoda »

teraz nawet do robaków są błyszczyki coby świeciły.
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Cerber »

Obrazek
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Robson pisze:Na muszkę jest tzw. bałwanek a, że łatwo go zgubić jest on najczęściej ściągnięty i leży gdzieś w magazynie broni (tak dla wyjaśnienia).
A co do usprawniania sprzętu nawet jak już sobie zakupi takowe gadżety to i tak po każdych zajęciach czy strzelaniu będzie musiał je ściągnąć i nadać broni pierwotny wygląd.
Zgadza się jak sobie nabędę "upgrade" to będę musiał go ukrywać przed światem :) Jak mój szef kompanii w magazynie broni by to zobaczył to pierwsze zdanie brzmiało by "co to jest??" drugie że popsułem broń :) Nasi podoficerowie i ofecerowie nie mieli wydanych nakładek na muszkę :) A teraz najlepsze :D:D Każdy kto ma na stanie beryla ma również walizeczkę z pasywnym celownikiem noktowizyjnym PCS-5 albo 6 :D Ale :D 99% nie wie jak go "wizować" z lufą czyli wyzerować, w monie to się nazywa wizowanie :) a mało tego, boją się go brać na zajęcia w obawie że popsują i będą musieli płacić :D
montrala pisze:Coś takiego jak AK-47 nie istnieje i nigdy, nigdzie nie istniało. Kbkg wz.60, jak najbardziej. To tak gwoli ściłości.
kbkg wz.60 jest opracowany na bazie AKM, więc przyrządy do AKM powinny pasować.
Są różnice w budowie karabinka AK i AKM pomijając wygląd zewnętrzny, inaczej wykonane jest suwadło, mechanizm powrotny oraz zaczep kurka, poza tym AK nie ma opóźniacza. Kbkg jest modernizacją karabinka AK, bez dwóch zdań :) Celownik AK ma nastawy do 800m a AKMa do 1000 :) Ale szczerbinka jest w zasadzie taka sama, podstawa muszki nieco się różni.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2012, 22:49 przez matlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rumburak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 250
Rejestracja: 28 listopada 2008, 15:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Rumburak »

Czytam te kolegi posty i tak trochę śmieszno trochę straszno. Z jednej strony nie chce mi się wierzyć, że takie jest obeznanie z bronią w WP (o nędzy w szkoleniu to nawet nie będę wspominał), a z drugiej strony trudno wymyśleć takie bzdury o żołnierzach dla których broń jest „narzędziem pracy” - historia iście karkołomna, więc pewnie prawda to co kolega pisze o podejściu podoficerów i oficerów.
Dziwne to nasze wojsko – chyba tak jak i nasze Państwo. Wielka odwaga w koledze drzemie by być żołnierzem i nie móc się szkolić w tej profesji we właściwy profesjonalny sposób - toć tu o życie (!!!) może chodzić nie tylko kolegi, ale i drużyny itd.

Powodzenia w strzelaniu nocnym
Siłę narodu mierzy się ilością karabinów
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zlewozmywak »

W Polskiej "armii" nic się nie zmienia, choć media usilnie starają się pokazać inną rzeczywistość. Ja w wojsku byłem 12 lat temu i były takie same cyrki jak u kolegi. Lepiej w ogóle nie ćwiczyć, bo się zniszczy :)

Jak mało ludzie w Polsce wiedzą o rzeczywistości w naszej "armii". Pokazują w kółko oklepane zdjęcia paru lepszych jednostek które jeżdzą na misje, używające nieco lepszego sprzętu, który zresztą często nie jest nawet nasz tylko pożyczony od Amerykanów za niemałe pieniądze, pokazują czasem żołnierzy poubieranych w różne kamizelki taktyczne (bo wyglądają "bajerancko" ale już o fakcie, że oni je kupili często za prywatne pieniądze nie wspomną.

Realia tych bardziej tyłowych jednostek są właśnie takie jak w tym wątku. Stare "kałasznikowy" których nawet nie wolno usprawnić bo to wykracza poza bardzo wąskie "myślenie wojskowe" szefa kompanii. Tacy ludzie już się nie zmienią i dopóki nie odejdzie całe pokolenie, to nasza armia "zawodowa" będzie fikcją.

Strach się bać panowie, oby wojny nie było bo koniec z nami. Te pare "elitarnych" jednostek umie głównie patrolować arabskie ulice, o reszcie lepiej nie mówić.
AKM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1080
Rejestracja: 03 stycznia 2009, 15:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AKM »

Zlewozmywak pisze:...
Ot, i kwintesencja rzeczywistości! Dodałbym (mając wiedzę także z pierwszej ręki), że i w tych lepszych jednostkach jest różnie. Ale tego się nie pokazuje.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Co tu dużo mówić :) to tylko ułamek.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2014, 20:31 przez matlak, łącznie zmieniany 3 razy.
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
Awatar użytkownika
Zlewozmywak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1177
Rejestracja: 20 maja 2011, 20:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zlewozmywak »

matlak pisze:.....
Jezus maria.

Powiem ci szczerze, że ja w TAKIEJ armii, nie chciałbym w ogóle służyć. Bo frustracja by mnie zeżarła na amen. Z resztą, ja do wojska szedłem z chęcia, choć od poboru wszyscy uciekali jak zające. Bo myślałem że może już tam zostanę. Ale to co zobaczyłem w moim walecznym batalionie, błyskawicznie mnie z tych chęci wyleczyło.
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Ja od dziecka chciałem być żołnierzem ;)
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2012, 22:53 przez matlak, łącznie zmieniany 1 raz.
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Sklep z Czech nie odpisał, a w między czasie stała się rzecz niesłychana, jak już pisałem mam na stanie beryla którego nie mogę używać. Otóż został mi wydany na nocne zajęcia, taktyka nocna. Mało tego razem z celownikiem noktowizyjnym PCS-5 "beryl" :D Do strzelania jeszcze daleko, bo te ćwiczenia obejmowały jedynie robienie zasadzki ale przeżywam to jak pięciolatek wycieczkę do zoo :D
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2012, 22:53 przez matlak, łącznie zmieniany 1 raz.
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
Regulus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 29 listopada 2011, 19:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Regulus »

Kolego matlak

Cieszę się, że próbujesz coś zrobić, ale...

Wojskowe trolle z 3-literowym skrótem nie śpią i lepiej ogranicz się w wypisywaniu rewelacji ze swojej jednostki na publicznych forach.
Wiadomo, że niektórym jednostkom "trochę" brakuje, ale skoro masz ambicje staruj wyżej.

Wtedy, może za kilka lat, jak dostaniesz tam sprzęt to dopiero będzie "pięciolatek na wycieczce do zoo" :D

Z żołnierskim pozdrowieniem !
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Znalazłem na polskich stronach http://azteko.pl/fluorescencyjna-naklad ... -1159.html i http://www.specshop.pl/product_info.php ... Glow_Sight zdjęto mi beryla ze stanu... A dziś ze strzelania nocnego otrzymałem dwie oceny niedostatecznie :]
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”