Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Moderator: Moderatorzy WBP

druidpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 października 2023, 17:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: druidpl »

Cześć,

Pistolet już jest, teraz chciałbym zakupić strzelbę - karabiny narazie mnie "nie kręcą", może poza Sig Sauerem M400, ale i na niego przyjdzie czas. Wracając do tematu z tytułu, poszukuje strzelby z myślą o zawodach dynamicznych, choć i statykę chciałbym z nią "zaliczyć". Chciałbym, żeby była to strzelba "pump action", myślałem, o Remington 870, ale mała pojemność magazynka może być problem. Opinie amerykanów o tej strzelbie są raczej pozytywne. Moglibyście mi podpowiedzieć czego szukać? Może ten Remington się nada?
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 714
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: muczacz »

samopowtarzalna czy pompka?
jak pompka to mam Tednę P12 jak na zdjęciu ,
zalety : łatwo się rozbiera , prosta konstrukcja , chromowana lufa , 3 czoki w komplecie, celna jak diabli ,i ten dźwięk przeładowania :gun2:

wady: długa franca jest , nie da się rozebrać rury nabojowej , nie mam pojęcia jak to zrobić , i to chyba koniec wad
do strzelby zmajstrowałem sobie przyrządy mechaniczne , chociaż bez nich syn zajął na zawodach 1 miejsce w kategorii gładko lufowej

uprzedzając odpowiedzi upierdliwych kolegów z forum ,jest to gówniany turek , na pewno po 100 strzałach się rozsypie , ni jak się nie ma do innych drogich strzelb , na razie farbka z niej nie schodzi ,
dla zainteresowanych tematem polecam ją , za 1100pln rewelacja , była jeszcze wersja z dodatkową krótką lufą na jedną promesę , ale niestety nie była w tym czasie dostępna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2023, 20:58 przez muczacz, łącznie zmieniany 2 razy.
Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: Procjon »

Benelli Nova Speed
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Awatar użytkownika
Cloudfactory
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 04 sierpnia 2020, 13:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: Cloudfactory »

Wszystko zależy od Twojego budżetu... Jedni poleca strzelby za miliony monet inni będą wychwalać tureckie.
Osobiście jeśli chodzi o pompkę do dynamiki całym sercem mogę polecić Mossberga Mavericka 88. Nigdy nie widziałem złej opinii o tej pompce, cenowo poniżej 2k więc całkiem ok. Mówisz o dynamice czyli zapewne strzelanie do blach w biegu więc nie będziesz potrzebował wymiennych czoków. Dla mnie wielkim plusem jest to, że podajnik nie rani palców przy załadunku, a nie każda strzelba tak ma.
Prawda tureckie strzelby mogą być dużo tańsze, ale nigdy nie będzie "wstyd" wyjąć Mossberga a i jakość wykonania i niezawodność według mnie jest wysoka :)
7.62x25 (PPSz); 9x18 (PM, PM-63); 9x19 (CZ P-09); 7.62x39 (AKM); 7.92x57 (Kar98k); .22LR (CZ 457); 12/76 (Maverick 88)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3732
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: bezduszny »

A jaki sport/zawody chcesz uprawiać/strzelać tą "pompką" ?

Jak ma być to do "rzutek" (bez wyszczególniania czy to skeet czy trap) to tylko automat z lufą 76 i czokami albo BOK.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: Hans00 »

Mossberg Maverick 88/500 lub inne "mośki".
Benelli tak jak kolega wspomniał, też jest w czym wybierać.

Nie kupuj żadnych Turków, są zawodne, nadmiernie się zużywają i tylko będziesz miał niepotrzebne zmartwienie.
KonradTu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, 13:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: KonradTu »

Cloudfactory pisze: 29 grudnia 2023, 17:09 Wszystko zależy od Twojego budżetu... Jedni poleca strzelby za miliony monet inni będą wychwalać tureckie.
Osobiście jeśli chodzi o pompkę do dynamiki całym sercem mogę polecić Mossberga Mavericka 88. Nigdy nie widziałem złej opinii o tej pompce, cenowo poniżej 2k więc całkiem ok. Mówisz o dynamice czyli zapewne strzelanie do blach w biegu więc nie będziesz potrzebował wymiennych czoków. Dla mnie wielkim plusem jest to, że podajnik nie rani palców przy załadunku, a nie każda strzelba tak ma.
Prawda tureckie strzelby mogą być dużo tańsze, ale nigdy nie będzie "wstyd" wyjąć Mossberga a i jakość wykonania i niezawodność według mnie jest wysoka :)
Mossberg Maveric do dynamiki ma 2 wady. Magazynek o 1 nabój za krótki (7 a nie 8) oraz właśnie brak czoków. Są tory na zawodach gdzie trochę cięższe cele na większą odległość mają problem z przewróceniem się.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: LARPAK »

Tak jak powyżej już wspomniano, jednakże nieco można doprecyzować:
1. Statyka czyli trap i skeet to bierz jakiegoś boka - najlepiej jak najtańszego jeżeli nie wiesz czy Cię to kręci czy nie, ale do odbębnienia zawodów wystarczy, kaliber 12 jak najlepiej, jak się wkręcisz to kupisz coś lepszego np. z jednym spustem itd., a jak nie to tanio kupiłeś i tanio sprzedaż.
2. Automat - zarówno "taktyczny" jak i "myśliwski" - nie na każdych zawodach w trap/skeet dopuszczają, a jak już to ładowanie po 1 lub 2 naboje maksymalnie do magazynka - z różnym podejściem już się na zawodach spotkałem względem uczestników z "automatami".
3. Pamiętaj o maksymalnej długości broni m.in. w IPSC, gdzie tak na prawdę definiuje to długość magazynka rurowego.
4. Ostatnio, na przestrzeni kilku lat, a w sumie to chyba od afery na strzelnicy w Podstolicach to 3GUN w Polsce jakby nieco podupadł - nie to, aby go nie było, ale bardziej jakby wszystko poszło w kierunku właśnie IPSC i jeżeli w tych dyscyplinach chcesz startować to skup się na sprzęcie spełniającym wymagania danych regulaminów.
5. Jeżeli chcesz uprawiać ten sport:
a) amatorsko:
- zarówno trap, skeet czy statyka do blach/papieru to bierz:
* na początek tanio - bok i pompka lub automat - ruskie IŻ'e, tureckie Hatsany, Doruki czy inne,
* jak się wciągniesz to już coś odpowiedniego do danej konkurencji;
- dynamika:
* w zależności od konkurencji, ale spokojnie tureckie sprzęty dadzą radę, tak samo jak amerykańskie (przy czym weź pod uwagę, że część producentów USA ma fabryki w Turcji);
b) pół amatorsko/konkretnie pod dyscyplinę:
- trap/skeet:
* tutaj już sprzęty włoskie, amerykańskie czy nawet ruskie dają radę,
- dynamika:
* w sumie jak wyżej - wspomniane Benelli, Maverick czy Mossberg dają radę;
c) profesjonalnie:
- zarówno statyka jak i dynamika już tutaj wymaga sprzętu mocno wyspecjalizowanego, dopasowanego czy dającego możliwość dopasowania do klasy sprzętowej jak i indywidualnej strzelca = to wymaga obserwacji czołówki, treningów, samozaparcia w danej dyscyplinie itd. A często nawet sponsorów.
Przy czym obserwacja zawodników w każdej formie zawodów daje pogląd na to co się sprawdza.

Pamiętaj też, że jak sprzęt czy dyscyplina nie podpasuje to może być problem ze sprzedażą sprzętu - czasami ciężko uwierzyć w mały przebieg broni czy chęć sprzedaży "bo nie pod pasowała mi broń" co oznacza, że będziesz musiał znacznie opuścić. Dlatego warto najpierw sprawdzić sprzęt u znajomych w klubie jeżeli ktoś ma taki i dopiero wtedy kupić (tutaj trzeba zwrócić uwagę na dotarcie/przebieg broni).
SAYR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2020, 18:32
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: SAYR »

Statyka czyli trap i skeet
;laughing:
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: biper »

Czy Wy czytacie o co ktoś pyta?
Kolega chce POMPKĘ, a tu jakieś boki polecają.

Kolega mówi o dynamice, a porada weź Maverica.

Czy Wy strzleleiscie kiedyś dynamikę z Maverica?
Do tego celu będzie on gorszy od jakiegokolwiek turasa.
Strzelałem z Mava kilka razy zawody i to zdecydowanie nie do tego strzelba. Pomijam durne jej rozkładanie do czyszczenia.

Jako posiadacz Doruk Gladiator BARDZO polecam ten model do dynamiki. Mówię to jako osoba, która ta strzelba w zeszłym roku zdobyła 1. miejsce w całorocznej klasyfikacji (3 edycje) Strzelba Inaczej KSI, III miejsce w całorocznej klasyfikacji zawodów strzlebowych dynamicznych mojego klubu (11 edycji), i całkiem niezłych wyników w innych zawodach.
Gladiator to wersja budżetowa. U mnie wystrzelał ponad 1000 sztuk, bez żadnej awarii.
Konstrukcja prosta, łatwa i przyjemna przy czyszczeniu, rozkładaniu. Bez akrobacji, jak w Maveriku.

Nie wiem jak inne turki, bo nie miałem z innymi do czynienia. Ale pierd.. że tureckie to się rozleci, chyba nie bierze pod uwagę, że wiele "amerykanskich" strzelb jest robiona właśnie w Turcji.

Ale jakby mnie było stać, to do dynamiki brałbym Benelli Nova Speed. Widziałem, jak to we wprawnych rękach chodzi i to jest po prostu cudo. :)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: LARPAK »

biper pisze: 29 grudnia 2023, 20:40 Czy Wy strzleleiscie kiedyś dynamikę z Maverica?
Do tego celu będzie on gorszy od jakiegokolwiek turasa.
Strzelałem z Mava kilka razy zawody i to zdecydowanie nie do tego strzelba. Pomijam durne jej rozkładanie do czyszczenia.
Tak, strzelałem. Fakt, że to było naście lat temu, ale strzelałem i jak dobrze pamiętam to plusem właśnie Mavericka 88 był brak "windy" zasłaniającej okno ładowania, ale mogę go mylić z jakimś Mossbergiem, którego wtedy też mieliśmy do dyspozycji.

Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia.
biper pisze: 29 grudnia 2023, 20:40 Czy Wy czytacie o co ktoś pyta?
Kolega chce POMPKĘ, a tu jakieś boki polecają.
Bo przy cenie czy to Mavericka 88 czy jakiegoś taniego Doruka (innego Turka) może kupić jedno i drugie (przy czym to drugie tanio i używane).
biper pisze: 29 grudnia 2023, 20:40 Kolega mówi o dynamice, a porada weź Maverica.
Mówi też o:
druidpl pisze: 29 grudnia 2023, 15:44 poszukuje strzelby z myślą o zawodach dynamicznych, choć i statykę chciałbym z nią "zaliczyć".
Pytanie co rozumieć przez "statykę":
- strzelanie na punkty z breneki,
- strzelanie do kilku popperów na czas,
- trap,skeet - które tutaj przez jednego z przedmówców nie zostały uznane za statykę, ale za dynamikę też niekoniecznie można by je uznać (to takie coś pomiędzy, ale to nie temat o tym).

I tutaj pytanie co lepiej się nada - jedno i drugie strzelisz z pompki jak i z automatu, jedno lepiej, drugie gorzej, szybciej jak i wolniej.

Jeżeli w przypadki pistoletu można spotkać modele broni, które sprawdzają się zarówno w statyce jak i dynamice do pewnego poziomu to przy strzelbie jednak mnogość czy też zróżnicowanie konkurencji jest moim zdaniem znacznie większe na starcie niż w przypadku pistoletu (ograniczając się do centralnego zapłonu).

Najlepiej jakby autor się przejechał kilka razy na różne zawody i zobaczył co go interesuje startując z broni klubowej czy kolegów z klubu - z pewnością znajdzie kogoś kto mu amunicję kupi, aby miał swoją, a jak nie to niech kupi do tego celu cokolwiek za 200 - 300 zł bo na stanowisku zawsze się znajdzie ktoś kto pożyczy broń, aby przekonać do swojego wyboru.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3732
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: bezduszny »

Pompka do skeet'a czy trap'a ?
Sroga pomyłka... ale można próbować :-D ... bo kto powiedział, że nie będzie się trafiało zawsze za pierwszym razem ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: Dexter »

Czy Wy czytacie o co ktoś pyta?
Oczywiście, że nie. I to zupełna norma na forum :D. Pyta o pompkę to mu doradzają boka. Albo automat. Bez znaczenia. Dziwne, ze nikt jeszcze Glocka nie polecił albo Shadowki :D. Co Ty, od wczoraj w internecie jesteś?
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 714
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: muczacz »

100% prawdy :-D :-D :-D :-D :-D :-D
druidpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 października 2023, 17:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej strzelby z myślą o zawodach

Post autor: druidpl »

O statyce wspomniałem przy okazji - oczywiście głównym celem jest biegania dynamika i powalanie poperów zza osłon. Chociaż wymiennie czoki będą znacznym atutem - budżet około 3-4tys, chociaż łatwiej będzie postawić przed faktem dokonanym drugą połówkę, gdy koszt zakupu będzie bliżej tej dolnej granicy (człowiek kupował amunicję i akurat trafiła się okazja ;laughing: )
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”