opinie użytkowników HK P30L

Moderator: Moderatorzy WBP

nico.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 20 lutego 2011, 21:55
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

opinie użytkowników HK P30L

Post autor: nico. »

Kto z kolegów posiada P30L i może coś napisać w temacie:
-awaryjność
-dostępność akcesoriów
-wrażenia praktyczne
-spostrzeżenia /wady
Obrazek
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: opinie użytkowników HK P30L

Post autor: noel »

Mam P30L od 2 miesięcy, ale z powody braku czasu wystrzeliłem z niego dopiero ok. 250 naboi.
Przez poprzednie 2,5 roku strzelałem z G17 i do niego się odnosiłem. Powodem mojego przejścia z G17 na HK są moje małe dłonie.
Wrażenia z pierwszego strzelania miałem skrajne. P30L fantastycznie leży w rękach. Z braku czasu nie pobawiłem się jeszcze najważniejszą cechą konstrukcji czyli wymiennymi panelami chwytu, ale już przy standardowo założonym rozmiarze M jest bardzo wygodnie. Przy strzelaniu P30L jest dużo mniej "narowisty" niż G17. Najważniejsze: pewnie z powodu dużo lepszego trzymania broni, celność moich strzałów wzrosła ogromnie. Przyznaję się bez bicia, że pistoleciarz ze mnie żaden, ale to co dotychczas z Glocka udawało mi się uzyskać z maksymalnym wysiłkiem i koncentracją, z P30L strzelam niejako z marszu. Oczywiście ergonomia HK też jest dużo lepsza, przy moich krótkich palcach zwalnianie magazynka czy zamka następuje praktycznie bez zmiany chwytu. Mechanizm spustowy oceniam pozytywnie, choć ruch jałowy i reset jest długi.
Teraz negatyw. Na pierwsze 50 strzałów miałem 5 zacięć. Kolejne 50 strzałów i dalsze 3 zacięcia. Następne 150 strzałów dało 4 zacięcia. Nie robię z tego dramatu, bo "się dotrze".
Ale...
Ale Glock się nie zacinał! Wystrzelono z niego ok. 2,5 tys naboi, strzelało kilkadziesiąt osób, amunicja tania lub bardzo tania. I nic. Nie kocham strzelania z G17 – bo nie umiem – ale za tę jego niezawodność mam do niego ogromny sentyment oraz szacunek dla jego konstrukcji. Miałem go sprzedać, ale nie ma mowy, to byłaby podła zdrada wiernego przyjaciela.
Wracając do H&K P30L to jestem b. zadowolony z zakupu i sądzę, że dobrze nam będzie się żyło.
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bartek75 »

Jeśli dyskutujemy tu o pistoletach polimerowych warto swoją uwagę skierować także na CZ-75 Phantom. Ergonomia jak w klasycznej CZ-tce.
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
big_brotherco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 612
Rejestracja: 08 kwietnia 2006, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Wa-wa i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: big_brotherco »

Nie. Tu o HK P30L. :)
Autor pisze, że tnie mu się ... Czy wyjaśniłeś powody/powód ?
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Temat jest dobrze znany i był konsultowany z producentem.

HK P30 i P30L to pistolety służbowe, przystosowane do strzelania amunicją 9x19 NATO (124gr) oraz +P i dlatego mają bardzo mocną sprężynę urządzenia powrotnego. P30L ma też trochę cieższy zamek, co powoduje widoczniejsze występowanie problemu. Rada na to jest taka, żeby przez początkowy okres kilkuset strzałów używać amunicji pełnej mocy z pociskiem 124gr (8g). Najlepiej np. Geco. Na słabej amunicji (zwłaszcza w stalowej lub aluminiowej łusce, które wymagają większej siły ekstrakcji łuski) takiej jak Barnaul, S&B, CCI Blazer, etc. na początku są zawsze problemy. Kiedy sprężyna urządzenia powrotnego oraz kurka trochę przepracują i osiągnie docelową wartość, również słabsza amunicja będzie funkcjonowała poprawnie.

Jest też "tania" metoda, która też w pewnym stopniu pomaga: przez początkowe parę tygodni przechowywać pistolet z zamkiem w tylnym położeniu. Ułoży to trochę sprężynę powrotną (choć nie tak jak strzelanie, bo cykle mają wieksze znaczenie niż kompresja), ale nie "ruszy" sprężyny kurka, która też ma wpływ na opory zamka.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: noel »

I właśnie coś takiego podejrzewałem i wcale nie czuję się zaniepokojony ani rozczarowany. Się ułoży ;laughing:
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Glock 14 Gen4 też początkowo wyszedł z urządzeniem dostosowaniem do amunicji 9x19 NATO, co spowodowało dużo problemów z zacięciami na słabej amunicji cywilnej. Ze względu na histerię podniesioną w USA Glock zmienił sprężyny na słabsze. Co prawda problemy są dalej, ale już wynikają z innych usprawnień.

Z HK P30L jest na szczęście lepiej i po ułożeniu jest wszystkożerne.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

montrala pisze:Co prawda problemy są dalej, ale już wynikają z innych usprawnień.
Tak się kończy usprawnianie. Mój poprawiony pistolet na ostatnich zawodach w ogóle przestał strzelać. Na szczęście na ostatnim torze, ale i to wystarczyło bym zawody kompletnie położył.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
lekomin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 09 listopada 2009, 21:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lekomin »

Z Glockiem to przypadkiem nie chodziło o to, że chcieli mieć takie same sprężyny do 9mm i .40ACP? Jest taki filmik z ShootShow, jak lekko neandertalski przedstawiciel Glocka próbuje to wyjaśnić.
lekomin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 09 listopada 2009, 21:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lekomin »

Z Glockiem to przypadkiem nie chodziło o to, że chcieli mieć takie same sprężyny do 9mm i .40Auto? Jest taki filmik z ShootShow, jak lekko neandertalski przedstawiciel Glocka próbuje to wyjaśnić.
lekomin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 09 listopada 2009, 21:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lekomin »

Ooo coś się potroił post. Delete please :)
Ostatnio zmieniony 06 grudnia 2011, 16:10 przez lekomin, łącznie zmieniany 1 raz.
Old Cadet
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 3992
Rejestracja: 31 sierpnia 2006, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Ekspert WBP

Post autor: Old Cadet »

lekomin pisze: .40ACP
To jakiś nowy nabój? Zapewne krzyżówka .45ACP z .40S&W.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk.
lekomin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 453
Rejestracja: 09 listopada 2009, 21:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lekomin »

Delwin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 769
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 17:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Delwin »

Old Cadet pisze:
lekomin pisze: .40ACP
To jakiś nowy nabój? Zapewne krzyżówka .45ACP z .40S&W.
Owoc pozamałżeńskiego romansu :-D.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

lekomin pisze:.40 Auto
Link do filmiku
Jeszcze coś ciekawszego!!! ;)

Tak, mieli to samo urządzenie powrotne dla 9x19 NATO i .40S&W. Drugą przyczyną problemów jest nowy wyciąg i popychacz wyciągu, dla oszczędności wykonane jako odlewy metodą MIM. Trochę nie wyszło i nie działają tak jak stare.

Ale to miało być o P30L, a nie kopanie Glocka.

Ja jestem z P30L bardzo zadowolony. Mam go już jakiś czas, a od tego sezonu strzelam z niego również IPSC.

http://www.youtube.com/watch?v=tDXNwRUwC2I
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”