Steyr AUG

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

Dziadek
Ze zdjęcia wnioskuje że to model A 0
Choć jest to możliwe że to A 1
I tu jest prośba dla tych co mogą to potwierdzić. A czemu takie pytanie. Ludzie tu na forum pisali że w AUG Z jest inny system wymiany lufy. Te na zdjęciu to naciskasz grzybka( nie tyle prostopadle do lufy ile przechylając go lekko do dołu równolegle do lufy ), lekko przekręcasz w dół i wyciągasz lufę trzymając za rączkę .I ja też takiego właśnie mam I umownie nazwijmy go modelem A 0 . A ludzie opisywali że w tych ,, cywilnych" to trzeba odkręcić jakąś śrubeczkę , przesunąć mały rygielek i dopiero wyciągnąć lufę. i ponoć te dostały oznaczenie A 1. Ponoś to zostało zrobione by spełniać jakieś tam normy cywilne by nie było zamienności z wersją wojskową AUG ( bez Z )
No i teraz pytanie zasadnicze
Czy jest możliwość kupna tego modułu co jest z celownikiem ale właśnie bez celownika z szyną taki jak A 2 . Upraszczając chcę na modelu A 0 zamontować moduł z szyną by zainstalować jakąś inna lunetę. Na dalsze odległości powiększenie 1,5 X jest raczej słabe
Panowie. Czy ktoś to trenował w modelu A 0 . A może na jakiś niemiecko języcznych forach ktoś się z tym spotkał. Lub ma ktoś możliwość pogadać w Austrii z jakimś fachowcem :)
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje
Snipper
PS. Dużo tego ,,ponoć" bo po pierwsze nie mam jak zweryfikować tych opisów no i piszę z pamięci więc proszę się nie czepiać :)
Snipper
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: krzychu22lr »

Ja się na Steyrach AUG średnio znam, ale co do wymiany lunety na pierwszym modelu (ten co w Austrii jest znany jako StG-77), to nie ma takiej możliwości. Luneta jest na stałe połączona z komorą zamkową.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

To że to monolit to ja wiem. I dla tego chciałem kupić cały moduł. Sprawy czy to już komora pomijamy. Fizycznie czy czy można to kupić i zainstalować. Myślę że jedynym problemem może być system mocowania lufy. To chyba będzie największy problem.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: krzychu22lr »

Jeśli chodzi ci o tzw. Special Receiver, to powinien być wymienny z komorami zamkowymi w AUG i AUG A1. Czy da się zamontować SR do AUG A2 nie wiem (ale też tam nie nie jest to konieczne). Jeśli twój Steyr to wykastrowany wojskowy karabinek (A0 czy A1), to nie powinno być problemu. Natomiast jeśli to jakaś antyczna wersja cywilna, to kto ich tam wie (AUG Zivil to już wersja A2, z wymienną lunetą - był jeszcze starszy AUG-SA, ale to chyba tylko na eksport do USA).

Pytanie gdzie znajdziesz taki Special Receiver, bo spotkałem się z nimi tylko w amerykańskich opisach.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

Krzychu22lr
OOooo widzisz. Czyli jest nadzieja :)
To już jakieś info za którym podążę.Myśle że mój to wersja A 0 . Czyli wojak ale bez zaczepu bagnetu i bez ognia ciągłego ale z systemem szybko wymiennej lufy.
Dziękuję za wskazanie kierunku.
Snipper
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Matrix33 »

Dlaczego ciągle do tego tematu wracam..? :-?
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

No i chyba się problem rozwiązał
Co prawda nie jest najlepszy pod względem balistycznym ale pod prawnym i technicznym jak najbardziej
Widać po magazynku że to broń bojowa a nie ASG. Kupiłem za ok. 140 eu; Jak dojdzie to przetestuje i podzielę się wrażeniami
https://www.youtube.com/watch?v=YFbFBwSzCrY
Piszę to po to bo jak dojadą ,,stejry" do Dziadka to może będzie więcej ludzi co będą chcieli postawić coś mocniejszego niż oryginalny celownik 1,5 X
Tylko metoda prób muszę zdecydować czy dodatkowy celownik stawiać nad czy obok oryginalnego celownika. Może ma ktoś tu doświadczenie z takim zestawem?
Snipper
Ostatnio zmieniony 18 marca 2019, 23:31 przez Snipper_is, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dwukropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2018, 10:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: dwukropek »

Właśnie, wiadomo coś o Dziadkowych AUGach? Kiedy możemy się ich spodziewać? :-D
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Matrix33 »

A ja się zastanawiam, czy przy mojej lewooczności AUG to dobry pomysł. Podoba mi się ta broń, ale nie interesuje mnie egzemplarz do leżenia w szafie, tylko zamierzam z niego strzelać. Dlatego jeśli któryś z kolegów mógłby spotkać się ze mną na wybranej strzelnicy na Śląsku i pozwolił wystrzelić kilkanaście/dziesiąt naboi (które zapewniam -GGG bądź Hrnady Frontier) tak, bym mógł się przekonać, że to dobry dla mnie pomysł byłbym wdzięczny, a i napój szlachetny do wdzięczności dołączę.
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Xtz »

Co prawda jestem z Dolnego Śląska, ale... :wink:
Jesteś lewooczny, czy lewooczny i leworęczny?
To trochę zmienia...
W przypadku strzelania z lewego ramienia, przydał by się odbijaczy łusek wpinany w okno wyrzutowe (taka rameczka z odstającym odbijaczem a’la AR).
Opcja max, to „lewy” zamek (i nie chodzi tu o nielegalność 8-) ). Na kompanię przypadały, podobno, jakieś 2-3 sztuki i rusznikarz robił „lewusa” na życzenie. Wtedy wystarczy przełożyć zaślepkę i gotowe.

Trzeba zapytać Leśnego, może oprócz demobilowych AUGów, są dostępne demobilowe, zamki dla lewusów.
(to akurat w bezkolbowym Grocie jest fajne, że zamek jest jeden i wystarczy tylko zamontować go odwrotnie, a później zaślepka i... jest).
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2019, 18:07 przez Xtz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

Na szczęście dla Ciebie AUG daje sie bezboleśnie konwertować na lewą stronę. Tyle tylko że....... to jest zmiana zamka a u nas zamek to wiesz co. Promesa.
Masz jakąś wolną to załatwisz to prawie bez kosztów bo kupisz zamek lewy a sprzedasz zamek prawy bo może akurat komuś potrzebne
A jak nie masz wolnej promesy to zgadaj się z kimś w Austrii. Tam jak się dogadasz to już w sklepie Ci wymienią jak zrobisz EKB i pojedziesz tam z bronią to wrócisz do Polski z innym zamkiem
Snipper
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Xtz »

W kwestii papierków i numerków:
Cywilny AUG ma numery broni w trzech miejscach - na lufie, szkielecie i na suwadle (tak, tak, wiem terminologia może być kontrowersyjna, ale budowa jest... specyficzna).
Dodatkowo mam jeszcze inne numerki: szkielet, na czole, poniżej rampy/wślizgu naboi do komory, ma czterocyfrowy numerek z jednoliterowym dodatkiem.
Nie jest to numer broni, ani jego końcówka.
Taki sam numerek jest naniesiony na zamku (więc zamki jakoś są pasowane do rygli, komory i oznakowywane?).
Nie wiem, czy ex-wojskowe mają tyle numerków

A steyrka warto kupić :-D :-D :-D
Poniżej moje pierwsze w życiu strzelanie na 300m. W ogóle pierwsze, nie z AUGa, więc z dużą... ekscytacją :wink:
Steyr AUG Z A3 lufa 20",
podparcie na plecaku i ręczniku - z tyłu ręka i mały ręcznik (żadnych restów, bipodów, profi poduszek pod kolbę)
luneta: Vortex PST 1-4x24 (niestety x4 musiało wystarczyć),
amunicja: Hornady Steel Match 75gr (pomimo tego, że 75gr to może być trochę dużo dla gwintu 1:9, ale tylko taką, lepszą, miałem).
Tarcza: standardowa TS2 do pistoletu na 25m - dziesiątka 50mm
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2019, 21:26 przez Xtz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Matrix33 »

Tarcza zacna.
Jestem lewooczny i praworęczny, ale bronią długą nauczyłem się posługiwać lewostronnie - różnica w jakości widzenia pomiędzy lewym i prawym okiem jest spora.
Cóż, trochę kombinowania jak widzę z tym zamkiem.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

Dla tego proponuje wymianę zamka. Chodzi tylko o upierdliwość naszych przepisów. Np wymiana lufy w Norwegii. Oddaje broń do rusznikarza i czekam na telefon że można odebrać. Przychodzę , płacę i wychodzę. Zero papierologii.Tak samo z zamkiem :)
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Steyr AUG

Post autor: Sebastian »

Co do optyki to ja używam na AUG-u Vortex Spitfire 1x.
Efekty jak w oryginalnej optyce z wersji A0 ale zdecydowanie bardziej kompaktowy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”