Steyr AUG

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

Tumak.
Tak niestety tu jest. Już kilka razy pisałem że prawo ( do broni ) w Polsce nie jest złe. Tak więc niech nie narzekają co nie którzy :)
Szogun
Dziękuję za informacje. Przydały się. Z tym kupnem nowego to tak tylko myślałem że skoro produkują już model A3 to zaprzestali produkcji A1. ( Wersja Malezyjska mnie nie interesuje :) ) Jak pisałem to A1 bardzo mi leży ,, z wyglądu" wpływ na to ma na pewno że dawnymi czasy ( lata późne 80 ) to taki karabin był moim marzeniem. Możliwe że wtedy jego futurystyczny wygląd po prostu robił wrażenie. I pamiętna ( choć negatywna ) rola karabinka w szklanej pułapce i motyw Carla terrorysty w scenach na dachu. Bo Berettę 92 już mam :)
A z tego co Pisałeś to rozumiem że do wersji Z nie zainstaluje innej lufy? Pytam bo tu lufy po za limitem ( łyżka miodu w beczce dziegciu ) :) To specjalne działanie? czy raczej inna specyfika konstrukcyjna?
No i jeszcze raz apeluje do posiadaczy z okolic Gdańska by dali się namówić na wizytę i dali ,,pomacać"
jeszcze raz dziękuje
Pozdrawiam Snipper
Awatar użytkownika
szogun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 555
Rejestracja: 25 lutego 2007, 18:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: szogun »

Snipper_is pisze: A z tego co Pisałeś to rozumiem że do wersji Z nie zainstaluje innej lufy? Pytam bo tu lufy po za limitem ( łyżka miodu w beczce dziegciu ) :) To specjalne działanie? czy raczej inna specyfika konstrukcyjna?
IMHO, taka polityka. Krótsze odmiany mają odróżnić służby od cywili, ponadto taką krótką luśnię łatwiej ukryć, np. pod kurtką i dokonać chociażby zmiany ustroju :wink: ;laughing:
Limit dot. luf u Ciebie, raczej nie ma tu znaczenia. Krótkich odmian, jeśli jesteś cywil nie kupisz.
Zwracam uwagę jeszcze, że w cywilnych wersjach nie dokonasz zmiany lufy tak jak w wersji wojskowej. W wojskowej naciskasz blokadę, przekręcasz lufę o odpowiedni kąt, wysuwasz i montujesz np. nową lub inną lufę. 10/15 sekund. W "cywilu" trzeba odkręcić blokadę wkrętakiem, pokonać spory opór blokady i wyjąć lufę. I trwa to sporo czasu
Snipper_is pisze: No i jeszcze raz apeluje do posiadaczy z okolic Gdańska by dali się namówić na wizytę i dali ,,pomacać"


Gdańsk leży w okolicach Poznania ;laughing: , więc możesz tu podjechać i będziesz mógł "macać" do woli :)
Pozdrawiam
Robert
www.ligasportera.pl
Awatar użytkownika
Tom-Gun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 559
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 21:11
Tematy: 41
Lokalizacja: Wysokie Przestworza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tom-Gun »

Snipper_is,
też przymierzam się do zakupu bezkolbowca w niedalekiej przyszłości i chyba poczekam na Tavor'a jak będzie dostępny dla cywili na rynku europejskim (bo na razie to tylko Kanada i USA).
TUTAJ Tim z MAC mówi o wadach i zaletach obu konstrukcji, a TUTAJ kolejne porównanie.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

Właśnie znalazłem stronkę gdzie są wyszczególnione modele broni które są dopuszczonej do posiadania przez cywili ale tylko do IPSC bo na myśliwskie to już inne ( mogę zapodać jak kogoś interesuje ). Ja jak już pisałem to wybrałem STEYR AUG ale ciekawi mnie jakie są Wasze opinie na pozostałe modele. No i przypominam że inne opcje nie wchodzą w grę bo kupić można tylko to co tu jest na liście.

Colt AR-15 H-bar/Sporter produsert etter 1986

SIG SG 550 SP

Steyr AUG sivil modell

Valmet M76/78A2

Galil AR

HK-94

Bushmaster mod. XM15 - V-Match Rifle 20

Olympic Arms AR-15 H-bar

Heckler & Koch modell SL 8

DPMS Panther Bull 24 / DPMS Panther Bull 24 Spesial

Oberland Arms (OA) 15

Izhmash Saiga sport 520

Izhmash Saiga sport 555

Tiger mod 03

DPMS Panther mod LR-308

Armalite AR 10

Armalite AR 10T

Arsenal SAR-M1
To wszystko. Nic więcej nie można ( wyżej d...y nie podskoczę ). Co byście wybrali i czemu?
Pozdrawiam Snipper
Koncord
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 29 grudnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Koncord »

Czy ktoś z posiadaczy AUG'a używał tigger tamera? Albo posiada doświadczenia ze zmiękczeniem spustu?
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

A czy ktoś z posiadaczy zna może jakąś ,, szybko ładowarkę " do magazynków AUG? Ja na chwilę obecną przymierzam się do zaadoptowania od Beryla Ale na razie czekam na oryginalny magazynek bo teraz mam tylko od Magpula. Ale może już ,, ktoś coś" bo po co wymyślać koło od początku
Snipper
axn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 06 października 2015, 14:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: axn »

hej


widzę, że temat mało popularny, ale chciałem dać znać, że również dołączyłem do grona AUGowców :)
i generalnie pytanie od razu, bo trochę czasu minęło i może ktoś już zna odpowiedź,
jak najprościej/taniej zmiękczyć spust?

Obrazek


pzdr
Koncord
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 29 grudnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Koncord »

Masz spust "fabryczny" czy z tigger tamerem? Mam na swoim ten wynalazek i jest wyraźna różnica. Ale to broń wojskowa, więc nawet zmiękczony spust jest twardy.
axn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 06 października 2015, 14:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: axn »

spust fabryczny,
możesz polecić skąd załatwić tego tigger tamera?
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

axn
Mam nadzieję że przeczytałeś porady Szoguna ze strony 3 ciej
to chyba na tyle co można zrobić . A w sprawie magazynków do AUG a to te MAGPULowe robią robotę
kupiłem kilka i nie ma z nimi problemów
Szogun.. z tą zmianą lufy to zależnie od modelu. Złamałem sie i kupiłem okazyjnie A1 z depozytu policyjnego
stan idealny a kasa mała no i oryginalny ,,austryjak" a nie Malezja. No i w moim jest tak jak piszesz że nie jest :)czyli
naciskam guzik i przekręcam lufę . I wymiana ok. 10-15 sek

Snipper
Ostatnio zmieniony 17 marca 2018, 12:54 przez Snipper_is, łącznie zmieniany 1 raz.
Koncord
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 29 grudnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Koncord »

Co do tigger tamera. Najtaniej będzie zrobić samemu w aluminium lub poliamidzie (plexi i poliwęglan są za kruche). Ja na podstawie zdjęcia z sieci zrobiłem rysunek i wyciąłem wodą. Skalujesz wg fabrycznego elementu.
Awatar użytkownika
szogun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 555
Rejestracja: 25 lutego 2007, 18:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: szogun »

Snipper_is pisze: kupiłem okazyjnie A1 z depozytu policyjnego
Z ciekawości: napisz proszę jak to u Was jest - depozyt jest oficjalnie gdzieś ogłaszany, jakaś giełda, informacje pocztą pantoflową??
Nasze WPA nie rozgłasza co ma na stanie bo nie ma tego w zwyczaju ani takich procedur.
Pozdrawiam
Robert
www.ligasportera.pl
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 71
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: Snipper_is »

Szogun
Dowiem się w przyszłym tygodniu. Ja wiem tylko tyle że gość stracił prawo do posiadania ( chyba jazda na podwójnym gazie)i po pobycie w policyjnym depozycie trafił do sklepu. Tu depozyt pół roku a potem tylko zaprzyjaźniony sklep. Z ciekawości napiszę że nowy mieli mi sprowadzić za 30 tyś a ja za tego zapłaciłem tylko 10 tyś koron co prawda tylko z jednym magiem ale za to 40 sto nabojowym :)
Snipper
Awatar użytkownika
McMonster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 772
Rejestracja: 23 marca 2015, 22:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: McMonster »

szogun pisze:Z ciekawości: napisz proszę jak to u Was jest - depozyt jest oficjalnie gdzieś ogłaszany, jakaś giełda, informacje pocztą pantoflową??
Nasze WPA nie rozgłasza co ma na stanie bo nie ma tego w zwyczaju ani takich procedur.
WPA nie, ale urzędy skarbowe tak. ;)
Dumny kolekcjoner staroci na amunicję scaloną i pseudosportowiec
Braterstwo, WKS Śląsk
Awatar użytkownika
kostuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 06 września 2015, 23:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Steyr AUG

Post autor: kostuch »

Chciałem się pochwalić, że dołączyłem w ostatnim tygodniu do klubu AUGowiczów (Z1 A3)!
W moim egzemplarzu również mam trigger tamer i neu trigger. Nie mogę się zdecydować czy na górę montować lunetę Leupolda 3-9x40 czy Strike Eagle 1-6x24... jakie jest wasze doświadczenie przy strzelaniu 100m?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”