Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Kamera do podglądu przestrzelin

Moderator: Moderatorzy WBP

lekomin
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Postautor: lekomin » 2011-09-03, 21:09

cHWat

Postautor: cHWat » 2011-09-25, 20:36

Ja używam do treningu Ppn (10m) kamery z 200x zoomem cyfrowym. Jakość kiepska ale przestrzeliny widoczne i nie trzeba monitora bo kamera z wyświetlaczem na statywie obok.

Awatar użytkownika
piatek13

Postautor: piatek13 » 2011-10-21, 08:47

Ja zmontowałem ostatnio coś takiego:

Obrazek

Czyli luneta + przystawka foto + aparat cyfrowy.
Przetestowałem to wczoraj na ZKS'ie, dało radę.

Sorki za kiepską fotkę, pstrykałem komórką.
7,62x39 12/70 .177 .22 .36 .44

ferryt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kamera do podglądu przestrzelin

Postautor: ferryt » 2018-08-12, 12:40

Witam,
Ja do obserwacji przestrzelin używam dwóch opcji. Strzelam z sharpsa czarnoprochowego na 300m (nie mam dłuższej strzelnicy). Kupiłem lunetę obserwacyjną z dobrymi szkłami HD, za jej pomocą nie mam problemów z obserwacją przestrzelin na 100 m kal.45 Jest problem natomiast na 300m, za pomocą lunety nie ma możliwości obserwacji przestrzelin nawet dla kalibru .45 Dlatego też zdecydowałem się na kamerę. Dużo ludzi rozpisuje się na ten temat, jednak nikt nic konkretnego w tej sprawie nie zrobił. Poczytałem i wykonałem sobie zestaw który bez najmniejszego problemy radzi sobie na odległości 300m (niezależnie od warunków atmosferycznych obserwuje przestrzeliny na czarnym polu), zastosowane akumulatory spokojnie trzymają 2 godziny (w zależności od zastosowanych akumulatorów czas ten można odpowiedni wydłużyć). Testowałem urządzenie na 600 m i tu niespodzianka, bo również nie było problemu. Zgodnie z parametrami urządzenia, może ono pracować na dystansie 5 km, nie sprawdzałem. Chce jednak je przetestować na dystansie 1000-1500m. Urządzenie jest małe, na kolorowym wyświetlaczu. Koszt całościowy to około 1900 zł (z akumulatorami i ładowarką). Uważam że w tej cenie nie kupi się lunety umożliwiającej sensową obserwacje przestrzelin na dłuższych dystansach.
Pozdrawiam
Michał
mk.michall@icloud.com
Ostatnio zmieniony 2018-08-12, 12:47 przez ferryt, łącznie zmieniany 1 raz.

HotDoc

Postautor: HotDoc » 2018-08-12, 13:00

Opcja pierwsza - tania: luneta, nawet popularna PZO, do tego przystawka-adapter za kilkadziesiąt złotych i telefon komórkowy w roli kamery z wyświetlaczem montowany bezpośrednio na lunecie. Starego smartfona prawie każdy w szufladzie ma, bateria spoko wytrzyma te 2 godziny strzelania, ładowarka w razie czego nie waży kilograma.
Opcja druga - droga: Nikon P1000 plus statyw, podgląd wbudowany.
Opcja trzecia - trochę tańsza: gotowe zestawy Bullseye, dostępne na przykład w miliconie, ale jej nie stawia się na stanowisku.
Ostatnio zmieniony 2018-08-12, 13:04 przez HotDoc, łącznie zmieniany 1 raz.
HotDoc
---
S&W M&P Pro Series 9x19 mm | SA-858 7,62x39 mm | Benelli M3 Tactical 12G | Alfa Proj 2261 .22LR | Savage 12 F/TR .308 Win | Anschütz 54 Match X .22LR | S&W 14-5 .38 Special

Awatar użytkownika
zlote

Postautor: zlote » 2018-08-13, 10:51

A dlaczego nie taka kamera zamiast bullseye
https://targetvisioncam.com/collections ... s/marksman
Przewaga w tym ze nie trzeba od razu decydowac jaki zasieg chcesz kupic 300 czy 1000 bo mozna dokupic antenę kiedys jak bedzie juz wysyp takich strzelnic. Sprowadzić można w okolicach 30$ wiec tez nie problem. Na dystansie 300 m luneta moze jeszcze jest ok ale tez duzo zalezy od warunków otoczenia, wiec lepiej chyba kamerke kupic a na zawodach uzywac doświadczenia zdobytego wcześniej.
Ja na nowy sezon ide w elektronikę bo taniej ostatecznie
S&W M&P 15 25, CZ 527, Sig Sauer P320, Bergara B14 HMR 308 WIN

tomajk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: tomajk » 2018-10-29, 19:12

Czy ktoś z Was posiada BullsEye w wersji do 300m?
Odpaliłem w sobotę pierwszy raz no i straszna lipa, bo tablet (laptop z kartą zewnętrzną wifi również) traci sygnał w odległości około 10m.
Nie liczyłem na wifi z 300m ale choć te 200m powinno ogarnąć a tu lipa.
Łapię swoje rutery z odległości 200m bez problemu a tu taki zong.
Ma ktoś wiedzę co może być przyczyną?
Sprzęt nowy, kupiłem parę dni temu w Miliconie.

m2c
Status: Online

Postautor: m2c » 2018-10-29, 19:46

Antenka przykręcona?
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mossberg 930 JM, S&W 17-4 .22lr, Bajkał MP-27, Bul 1911 CG .45, Tikka T3X Varmint .223

tomajk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: tomajk » 2018-10-29, 20:36

m2c pisze:Antenka przykręcona?

Nie rób sobie żartów, bo mi nie jest do śmiechu.

85dBm ma na dystansie do 5m, później jak ręką uciął. Ponowne łączy się po zbliżeniu do 4m znów wskakuje na 85dBm.

m2c
Status: Online

Postautor: m2c » 2018-10-29, 21:00

Nie robię sobie żartów, po prostu różnie rzeczy widziałem. Nie wszyscy się znają na wszystkim ;)
Może coś z pigtailem w środku? Jak się nie da otworzyć to zostaje rękojmia.
CZ P09, AKM Jack, Savage Recon, Mossberg Maverick, Mossberg 930 JM, S&W 17-4 .22lr, Bajkał MP-27, Bul 1911 CG .45, Tikka T3X Varmint .223

tomajk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: tomajk » 2018-10-29, 21:48

No i to może być jakiś trop, podłączę jutro antenę bezpośrednio.

Awatar użytkownika
ubejane
Kontaktowanie:

Postautor: ubejane » 2018-10-29, 22:24

HotDoc pisze:(...)
Opcja druga - droga: Nikon P1000 plus statyw, podgląd wbudowany.
(...)

Używałeś może takiego "patentu"?
Myślałem właśnie o Nikonie P900 (sporo tańszy) tylko nie wiem czy ktoś to testował.
Potrzebuję "obserwować" przestrzeliny na dystansie do 800metrów.
Kalibry 308 i 6.5
Ostatnio zmieniony 2018-10-29, 22:24 przez ubejane, łącznie zmieniany 1 raz.
SP7MM

gregord

Postautor: gregord » 2018-10-30, 00:43

ferryt pisze:Witam,
Ja do obserwacji przestrzelin używam dwóch opcji. Strzelam z sharpsa czarnoprochowego na 300m (nie mam dłuższej strzelnicy). Kupiłem lunetę obserwacyjną z dobrymi szkłami HD, za jej pomocą nie mam problemów z obserwacją przestrzelin na 100 m kal.45 Jest problem natomiast na 300m, za pomocą lunety nie ma możliwości obserwacji przestrzelin nawet dla kalibru .45

Oprócz tego, że należy się Tobie złota łopata, trzeba powiedzieć, że być może kupiłeś lunetę obserwacyjną z dobrymi szkłami HD (cokolwiek to jest), to zapewne nie jest to dobra luneta. Ja mam ustawioną w pokoju mieszkania budżetową lunetę z obiektywem 80mm, ogniskowa 400mm i w zależności od tego, który z okularów z zestawu do niej założę, liczę komary siedzące na wieży telekomunikacyjnej oddalonej ode mnie w linii prostej o 1km lub oglądam szczegółowo fakturę tynku na wieży kościoła najbliższej wioski oddalonego ode mnie w linii prostej o 3km.

ferryt pisze:Dlatego też zdecydowałem się na kamerę. (...) Koszt całościowy to około 1900 zł (z akumulatorami i ładowarką). Uważam że w tej cenie nie kupi się lunety umożliwiającej sensową obserwacje przestrzelin na dłuższych dystansach.

Mylisz się, być może dlatego, że źle szukałeś. Posiadana przeze mnie luneta spokojnie obsługuje długie dystanse. Siedzi na solidnym statywie (w zestawie), wyposażona jest w szukacz (taki celownik wstępny) oraz pokrętła mikroruchów. Wszystko stabilnie i precyzyjnie. Bez żadnych akumulatorów i ładowarek. Obecnie w sprzedaży w cenie 600-650PLN. Jak ktoś jest amatorem ekstremalnych powiększeń, to może do tego dokupić dodatkowy okular - sprzęt ten pozwala uzyskać maksymalne użyteczne powiększenie x160. A jak komu nie chce się zerkać w optykę, to może poszukać okularu cyfrowego i podłączyć to do
jakiegoś ekranu (smartfon, tablet, laptop, czy co tam). I pewnie z tym okularem zmieści się w cenie dużo poniżej Twoich 1900PLN.

Sky-Watcher BK 804 z montażem AZ3

Awatar użytkownika
ubejane
Kontaktowanie:

Postautor: ubejane » 2018-10-30, 01:34

gregord a patrzyłeś przez tego SkyWatcher-a na tarcze "przy ziemi"? Nie było problemów np z mirażem?
pzdr
SP7MM

gregord

Postautor: gregord » 2018-10-30, 23:53

Nie używam tej lunety do obserwacji przestrzelin, gdyż jej przeznaczeniem jest użytkowanie jako luneta stacjonarna w mieszkaniu. Obserwuję okolicę, przelatujące samoloty, czasem Księżyc. Do planet jest za słaba.
Jej wadą jest mała mobilność (jak wszystkich lunet) bo trzeba to wszystko złożyć, spakować, przenieść/przewieźć i potem rozłożyć. Na strzelnicę, w roli stacjonarnej, byłoby to wyposażenie idealne. Dodatkową zaletą jest naprawdę solidny statyw (w slangu branżowym nazywa się to montaż), z którego bez żadnej ingerencji w jego konstrukcję oraz nikłym nakładem pieniędzy, pracy i materiałów można sobie zrobić znakomity stojak do przestrzeliwania broni lub strzelania precyzyjnego. Nie wiem, dla jakiego kalibru by to zdało egzamin, ale dla wiatrówek limitowych, broni pneumatycznej oraz małokalibrowej broni palnej na pewno by to wystarczyło.

Mi brakuje mobilności, więc rozglądam się za lornetką o parametrach pozwalających na swobodną obserwację z ręki, czyli uniwersalną i najbardziej słuszną 8x40 lub maksymalnie 10x50. Do mobilnej obserwacji różnych zjawisk, w tym tarczy strzeleckiej. Tylko że ja strzelam z limitowej wiatrówki i to na 50m maksymalnie i taka lornetka spokojnie mi starczy. Nie wiem, jak wygląda z tego tarcza strzelecka oddalona o 300m, trzeba popytać ludzi, którzy to mają i używają. Można też rozważyć zakup cięższej i większej lornetki, np. 12x70, z tym że wtedy konieczny jest statyw. Też nie wiem, jak wygląda z tego tarcza strzelecka oddalona o 300m, ale z takich lornetek ludzie obserwują niebo.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”