Radom-Sport kal. 223 Rem

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: mglow85 »

Dzisiaj podczas czyszczenia Sporta 223, z którego wystrzelałem c.a.1200-1300 szt., w okolicach wycięcia w zamku przez które przechodzi wyrzutnik odkryłem ubytek materiału jak na zdjęciach poniżej.
Obrazek
Obrazek
Na zdjęciach wygląda to gorzej przez kontrast, ale ubytek ma głębokość tak maksymalnie do 1-1,5 mm przy wycięciu. Poradźcie czy da się z tym żyć, czy próbować ścigać Radom z tytułu gwarancji? Czy może jest to jakiś celowy element konstrukcji? :-D
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2019, 01:09 przez mglow85, łącznie zmieniany 1 raz.
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: krzychu22lr »

Chodzi o tę srebrną powierzchnię na lewo od wycięcia pod wyrzutnik? Na zdjęciu wygląda tylko na wytarte wykończenie, ale jeśli rzeczywiście jest to ubytek to jak najbardziej oddaj na gwarancję.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Adam1983
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 231
Rejestracja: 04 października 2017, 22:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Adam1983 »

Witam, czy ktoś spośród użytkowników Radom Sporta może mi powiedzieć, jak się sprawuje łoże z przednim chwytem i osłona rury gazowej od tego karabinka? Chciałem kupić do swojego Tantala, ale bardzo tanie nie jest, więc chciałbym się upewnić, że się nie sypie po kilkuset strzałach.
Dzięki!
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Glou »

Adam1983 pisze:Witam, czy ktoś spośród użytkowników Radom Sporta może mi powiedzieć, jak się sprawuje łoże z przednim chwytem i osłona rury gazowej od tego karabinka? Chciałem kupić do swojego Tantala, ale bardzo tanie nie jest, więc chciałbym się upewnić, że się nie sypie po kilkuset strzałach.
Dzięki!
Łoże pod chwyt przedni jak i osłona rury gazowej wykonana jest z z profilu aluminiowego ciągniętego przez tzw. "oczko" - gatunek EN AW 6061 T6. Elementy te są wykonane przez jednego z podwykonawców Fabryki Broni.

Detale są wykonane bardzo schludnie, wszystkie krawędzie gratowane są wstępnie przez maszynę wibrującą z granulatem żywicznym, następnie gratowane ręcznie pilniki diamentowymi w celu otrzymania równych fazek w miejscach wycięć piccantiny.
Następnie piaskowane granulatem czyli tzw szkiełkowanie. Na samym końcu wykonywane jest anodowanie twarde na zgodność z normą MIL-8625.
Tyle tytułem technologii wykonania.

Co do samego użytkowania mogę powiedzieć, że nie ma się do czego przyczepić.
Jest to na tyle trwałe dzięki samemu materiałowi jak i konstrukcji profilu, który to zapewnia sztywność.
Mam przepuszczone przez swojego Beryla ponad 7000 kulek i do dziś nawet 1 ryska mi na tych elementach nie pokazała.
Myślę, że łoże i osłona wytrzymają więcej niż lufa :)

Kupuj śmiało i :502:
:516:
Adam1983
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 231
Rejestracja: 04 października 2017, 22:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Adam1983 »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

A jak Twój Beryl? Masz zastrzeżenia do lufy po takim przebiegu?
Ostatnio zmieniony 04 września 2019, 23:29 przez Adam1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: jasi3k »

Z cyklu "domowe modyfikacje" taka ciekawostka - jeśli frezować fabryczny montaż do Vortex StrikeFire II, to można "dofrezować się" do przyrządów mechanicznych w Mini Radom Sport.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moim zdaniem sam kolimator nie jest najlepszy, ale fakt braku konfliktu z mechaniką daje mu fory przed innymi modelami...
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2019, 01:17 przez jasi3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
glockus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 21 listopada 2015, 09:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: glockus »

@@Adam1983

jaka jest cena takiego zestawu tj. nakładki na rurę i chwyty dolnego z FB RADOM?
Też planuje ubrać w to mojego Tantala...

Pozdrawiam
.22LR; 5,45x39; 7,62x25; 7,62x39; 7,62x53R; 7,62x54R; .308 Win.; 8x20 (8 mm K); 9x18 Mak.; 9x19 Para; 9x22 (9 mm P.A.); 12/70; 16/70; 26;
Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Glou »

glockus pisze:@@Adam1983

jaka jest cena takiego zestawu tj. nakładki na rurę i chwyty dolnego z FB RADOM?
Też planuje ubrać w to mojego Tantala...

Pozdrawiam


https://militarialodz.pl/pl/p/Lucznik-B ... azowe/4676

Tutaj masz zestaw za 350 zł
kar98k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 16 listopada 2017, 19:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: kar98k »

Mój Radom-Sport mini ma następującą przypadłość:
mniej więcej raz na 10-15 strzałów występuje dublet, po którym zawsze jest zacięcie. tj. nie wyrzuca łuski do końca a zespół zamka jest w pozycji 2-3 cm od pozycji zaryglowanej. Tj. jest szpara w oknie wylotowym i łuska nie do końca wyciągnięta.

Karabin właściwie nówka. 200 szt przebiegu. 4 miesiące odebrany temu z FB. Bez modyfikacji. Tylko kolimator.
Testowałem 223 belotkę oraz barnaula. To samo.
A propos złego trzymania, czy zbyt miękkiego ściągania spustu - tematów wcześniej poruszanych w tym wątku: strzelałem z Tantala, wojskowego AKM, czy mini beryla i nigdy nie miałem podobnego problemu.
Zanim się wybiorę do FB, ma ktoś jakiś pomysł?
9mm para; 9mm mak; .22 SR/LR; .32 S&W; 7,65 Browning; 7,62 Tokariev; 5,45x39; .223/5.56x45; .308/7,62x51; .12/x-76;
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: KG92RS »

kar98k pisze:Mój Radom-Sport mini ma następującą przypadłość:
mniej więcej raz na 10-15 strzałów występuje dublet, po którym zawsze jest zacięcie. tj. nie wyrzuca łuski do końca a zespół zamka jest w pozycji 2-3 cm od pozycji zaryglowanej. Tj. jest szpara w oknie wylotowym i łuska nie do końca wyciągnięta.
Iglica się nie blokuje w kanale?
Awatar użytkownika
MordercaBezSerca
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 15:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: MordercaBezSerca »

kar98k pisze:Mój Radom-Sport mini ma następującą przypadłość:
mniej więcej raz na 10-15 strzałów występuje dublet, po którym zawsze jest zacięcie. tj. nie wyrzuca łuski do końca a zespół zamka jest w pozycji 2-3 cm od pozycji zaryglowanej. Tj. jest szpara w oknie wylotowym i łuska nie do końca wyciągnięta.
Miałem to samo przy przy dwóch pierwszych i jedynych paczkach Barnaula. Praktycznie od razu ( ok 10 pestek) zaczął strzelać dubletami. Po pierwszych 20 pociskach zaczely się dokładnie takie blokady ja piszesz.
Po solidnym wyczyszczeniu i przejściu na GGG problem nie występuję. Jak na razie poszło 5 paczek po 30szt. i nie ma problemu. Do tego naprawdę jest dużo mniej czyszczenia.

Powodzenia
9x19 ☆ .223 ☆ 12GA
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: KG92RS »

Nie ma siły -> jeśli kurek nie spada w niekontrolowany sposób (a raczej nie ma jak...), to są tylko dwie możliwości strzelenia dubleta: albo iglica się przytrze tak, że wystaje przed czoło zamka i zadziała, jakby była stała, albo spłonki w amunicji są na tyle delikatne, że do odpalenia wystarczy uderzenie iglicy poruszającej się do przodu dzięki bezwładności. W obu przypadkach strzał - najprawdopodobniej - nastąpi zbyt wcześnie, przed pełnym zaryglowaniem, jak suwadło jeszcze porusza się do przodu -> i stąd właśnie zacięcie.
kar98k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 16 listopada 2017, 19:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: kar98k »

KG92RS pisze:Iglica się nie blokuje w kanale?
solidnie zalane balistolem. Przejżałem ją przed chwilą. Lata swobodnie raczej. W sensie cofa się przy lekkim dotknięciu palcem.
Czyżby spłonki w S&B oraz w Barnaulach były takie delikatne?

Może jakimś teflonem tam zalać?
9mm para; 9mm mak; .22 SR/LR; .32 S&W; 7,65 Browning; 7,62 Tokariev; 5,45x39; .223/5.56x45; .308/7,62x51; .12/x-76;
kar98k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 16 listopada 2017, 19:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: kar98k »

KG92RS pisze:Nie ma siły -> jeśli kurek nie spada w niekontrolowany sposób (a raczej nie ma jak...), to są tylko dwie możliwości strzelenia dubleta: albo iglica się przytrze tak, że wystaje przed czoło zamka i zadziała, jakby była stała, albo spłonki w amunicji są na tyle delikatne, że do odpalenia wystarczy uderzenie iglicy poruszającej się do przodu dzięki bezwładności. W obu przypadkach strzał - najprawdopodobniej - nastąpi zbyt wcześnie, przed pełnym zaryglowaniem, jak suwadło jeszcze porusza się do przodu -> i stąd właśnie zacięcie.
Kurek wydaje się ok.
Tak może być, czyli ten drugi strzał to strzelanie z zamka otwartego...
Chyba średnio to bezpieczne w przypadku beryla?
9mm para; 9mm mak; .22 SR/LR; .32 S&W; 7,65 Browning; 7,62 Tokariev; 5,45x39; .223/5.56x45; .308/7,62x51; .12/x-76;
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: KG92RS »

kar98k pisze: solidnie zalane balistolem. Przejżałem ją przed chwilą. Lata swobodnie raczej. W sensie cofa się przy lekkim dotknięciu palcem.
Mi kiedyś mądrzy ludzie mówili, że ma być tak, że jak energicznie ruszasz zamkiem w ręku w przód i tył, to ma latać luźno i grzechotać. Ja kanału iglicy niczym nie zalewam - smaruję tylko samą iglicę odrobiną oleju.
kar98k pisze: Tak może być, czyli ten drugi strzał to strzelanie z zamka otwartego...
Chyba średnio to bezpieczne w przypadku beryla?
Oczywiście. Jeśli strzał następuje przed pełnym zaryglowaniem zamka, to może być bardzo niebezpieczne. A tak właśnie jest, bo gdyby się do końca zaryglował, to - po drugim strzale - wykonałaby się pełna sekwencja przeładowania.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”