Radom-Sport kal. 223 Rem

Moderator: Moderatorzy WBP

crane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 15 listopada 2015, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: crane »

Z ta niedocisnieta kolba moze sie tak zdarzyc. Problem jest taki ze ja praktycznie za kazdym razem jezeli chce to strzelam podwojna seria.

Problem mam w druga strone jak chce strzelac pojedynczo. Na 20 strzalow srednio raz mi sie zdarza strzelic podwojnie.

Porownywalem dwa radom sporty i niestety w tym wadliwym jest minimalnie inny kat miedzy zapadka zwalniajaca kurek a zapadka lapiaca kurek po oddaniu strzalu. Roznic w kurku nie jestem w stanie wylapac, tu faktycznie tez moze byc problem
Tomek - LOK
pit65502
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2015, 21:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: pit65502 »

Pod koniec ubiegłego roku mój mini Beryl zaczął strzelać dubletami więc go odłożyłem na zimę z myślą, że zdecyduję na wiosnę co dalej z nim robić. Wcześniej przy takim problemie z AR po prostu go reklamowałem, ale na Beryla już gwarancja się skończyła. W kwietniu wziąłem go na strzelnicę i wystrzeliłem dwie paczki bez żadnych problemów i pomyślałem, że sam się naprawił. Dzisiaj jak go czyściłem to zauważyłem, że zimą zakładałem gumowy amortyzator odrzutu. Ta modyfikacja może rozwiązała ten problem. Zobaczymy jak dalej się będzie zachowywał.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: LARPAK »

Problem podwójnych strzałów może być efektem zużycia/uszkodzenia części wewnętrznych karabinka lub złym chwytem (zbyte delikatnym) strzelca - zdarza się zwłaszcza przy statycznym strzelaniu.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Sebastian »

Dublety sa nagminne przy lekkim sciaganiu spustu w AK i niedoscisnietej kolbie. Ten sam efekt moze wystepowac z gumowa stopka. Tzw. "bump fire".
Mocniej dociskac i sciagac spust do oporu.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: montrala »

Ja ostatnio strzeliłem serią (2 strzałową bo tyle było w magazynku).... breneką że strzelby. Ustawiałem kolimator strzelając z podstawki. Delikatnie ściągałem spust, kolba nie była mocno przy ramieniu. Ale wrażenia z puszczenia serii 28 gramowych pocisków niezapomniane ;) To tyle co wywalić na raz 15 pocisków 5,56mm 55gr.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Sebastian »

A strzelales kiedys z obu spustow z dubeltowki westernowej (obcietej do 50 cm) ? Czasem w amoku zdarza sie.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018, 13:31 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Skupiony »

Widziałem AKM z kolbą od Beryla (tą starszą, pogrzebaczową), w którym dublety występowały nagminnie. Po zmianie kolby na zwykłą drewnianą natychmiast przestały.

Nie podejrzewam wadliwego wykonania, bo karabinek był wyprodukowany przez pana Ryszarda Tobysa.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2018, 17:50 przez Skupiony, łącznie zmieniany 1 raz.
Tecum Seh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Tecum Seh »

Ja mam Radom Sporta od ponad roku - produkcja i zakup luty 2017. Dublet zdarzył mi się raz - przy pierwszym strzelaniu. Głowy nie dam, ale być może to był nawet pierwszy magazynek:)
Nic nie robiłem przy nim (no, może poza zamontowaniem kompensatora od Cerbera) ale dublet nigdy się nie powtórzył.
____________________________
AK GN wz. 1960, P-83, MAG 95, Radom Sport .223, PM 63 RAK, HK SFP9
Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: mglow85 »

Tecum Seh pisze:Ja mam Radom Sporta od ponad roku - produkcja i zakup luty 2017. Dublet zdarzył mi się raz - przy pierwszym strzelaniu. Głowy nie dam, ale być może to był nawet pierwszy magazynek:)
Nic nie robiłem przy nim (no, może poza zamontowaniem kompensatora od Cerbera) ale dublet nigdy się nie powtórzył.
Mój egzemplarz przy delikatnym nacisku na język spustowy bardzo ładnie strzela 2-3 nabojowymi seriami, co niestety porzucę po ostrzeżeniach w tym wątku :-/

Dwa pytania od świeżego posiadacz:
1. Zauważyłem uszkodzenia jak na zdjęciu poniżej po przebiegu ok. 150 strzałów, od czego to może być?
https://zapodaj.net/b83c4cb3bb682.jpg.html

2. Wybaczcie może śmieszne pytanie, ale czy to normalne że łuski ze sporta latają na wysokość 3m albo nawet trochę wyżej? Zwykła amunicja Magtech i S&B. Strzelałem z innych broni na platformie AK i nie rzuciło mi się w oczy żeby tak wysoko łuskami sypały.
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2018, 21:11 przez mglow85, łącznie zmieniany 4 razy.
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Matthius »

1. Odbicia od wyrzucanej łuski. Normalne, w ARach też są takie ślady (tylko w innym miejscu). Choć mój egzemplarz dość często wali szyjką łuski z taką siłą, że zagina ją do środka.

2. Tak, mój Beryl sieje łuskami równie wysoko - czasami łuski przelatywały nawet przez wał, niektóre lądowały za plecami strzelca.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: mglow85 »

Matthius pisze:1. Odbicia od wyrzucanej łuski. Normalne, w ARach też są takie ślady (tylko w innym miejscu). Choć mój egzemplarz dość często wali szyjką łuski z taką siłą, że zagina ją do środka.

2. Tak, mój Beryl sieje łuskami równie wysoko - czasami łuski przelatywały nawet przez wał, niektóre lądowały za plecami strzelca.
Dzięki za wyjaśnienie :-D
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
Rutek007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 114
Rejestracja: 11 lipca 2017, 19:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: Rutek007 »

Beryl w "sianiu" łuskami jest nieprzewidywalny.
CZ P-09 :)
Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: mglow85 »

Czy ma ktoś pomysł na co zmienić fabryczne przyrządy celownicze w Sporcie? Może mam coś z oczami :651: ale słabo mi się celuje, jeżeli oświetlenie nie jest idealne. Części do AK będą pasować do Sporta?

Jeszcze z pytanie z podobnej kategorii: zestaw Burris AR1x + Burris AR Tripler sprawdzi się z tym karabinkiem? Strzelane jest głównie rekreacyjnie, czasami zawody 100m (klasyfikują kolimatory bez powiększenia jako p. mechaniczne). Fabryczna szyna trzyma zero po demontażu i montażu?
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2018, 21:27 przez mglow85, łącznie zmieniany 1 raz.
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: LARPAK »

mglow85 pisze:Czy ma ktoś pomysł na co zmienić fabryczne przyrządy celownicze w Sporcie? Może mam coś z oczami :651: ale słabo mi się celuje, jeżeli oświetlenie nie jest idealne.
Na allegro masz przezierni w miejsce szczerbinki do AK, baza powinna pasować.
mglow85 pisze:Części do AK będą pasować do Sporta?
Zależy o jakich częściach mówisz, ale nie wszystko.
Prędzej części do Tantala będą pasowały, ale tych też nie ma zbyt wiele.
mglow85 pisze:Jeszcze z pytanie z podobnej kategorii: zestaw Burris AR1x + Burris AR Tripler sprawdzi się z tym karabinkiem?
Pewnie się sprawdzi, kwestia osobistych preferencji.
mglow85 pisze:Strzelane jest głównie rekreacyjnie, czasami zawody 100m (klasyfikują kolimatory bez powiększenia jako p. mechaniczne).
Optoelektronika jako mechaniczne?
Polecam zapoznać się z tym co to są przyrządy mechaniczne oraz regulaminami konkurencji jakie zamierza się strzelać.
mglow85 pisze:Fabryczna szyna trzyma zero po demontażu i montażu?
Raz trzyma, raz nie trzyma, ale na ogół wystarczy ją zdjąć i ponownie założyć i jest spoko.
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2018, 21:33 przez LARPAK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mglow85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 marca 2018, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Radom-Sport kal. 223 Rem

Post autor: mglow85 »

LARPAK pisze:
mglow85 pisze:Części do AK będą pasować do Sporta?
Zależy o jakich częściach mówisz, ale nie wszystko.
mglow85 pisze:Strzelane jest głównie rekreacyjnie, czasami zawody 100m (klasyfikują kolimatory bez powiększenia jako p. mechaniczne).
Optoelektronika jako mechaniczne?
Polecam zapoznać się z tym co to są przyrządy mechaniczne oraz regulaminami konkurencji jakie zamierza się strzelać.
Taki skrót, miałem na myśli przyrządy różne akcesoryjne celownicze do AK.

Doprecyzuję, do konkurencji dopuszczone są przyrządy mechaniczne otwarte i zakryte oraz kolimatory bez powiększenia.

Dzięki za kompleksową odpowiedź :one: :piwo:
Glock 19 Gen5, Glock 20C Gen3, Tanfoglio Stock III 9mm, Beryl S223, UZI, Eternal A4 Tactical, AR15, Walther PPK/S, Fabarm STF12
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”